به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 3  [ 15 پست ]  »

آبان 5 ام, 89, 3:48 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
تصوير

این طوطی با نام انگلیسی African Cap Parrot و نام علمی Poicephalus robustus
شناخته می شود.
در نامگذاری علمی قدیم این جنس دارای سه زیر گونه با نامهای Poicephalus robustus robustus و
Poicephalus robustus suahelicus و Poicephalus robustus fuscicollis بود ولی در نامگذاری جدید و با آزمایشات و مورفولوژی جدید هر کدام از زیرگونه ها به یک گونه مستقل ارتقا یافته اند که به شرح زیر می باشد:
طوطی کلاه دارآفریقای جنوبی Poicephalus robustus
طوطی کلاه دار کله خاکستری آفریقای شرقی با نام انگلیسی Grey-Headed Parrot و نام علمی Poicephalus fuscicollis suahelicus که به اختصار آن را (P.f.s.) می نامند
طوطی کلاه دار گردن قهوه ای آفریقای غربی با نام Brown-Necked Parrot و نام علمی Poicephalus fuscicollis fuscicollis که به اختصار آن را (P.f. f.) می نامند.

پراکنش :

همانطور که از نامگذاری این پرنده مشخص است بومی شرق، غرب و جنوب آفریقاست.

مشخصات ظاهری:
اندازه جثه این پرنده 32 سانتیمتر و وزن اش بدن 310 تا 400 گرم است. رنگ پرهای این طوطی الوان است. پرهای سر و گردن زیتونی-زرد مایل به سبز و در برخی قهوه ای است. یک لکه قهوه ای یا قرمز بر روی سر(معروف به کلاه) که در نرهای برزگسال دیده می شود و در ماده ها کمرنگ یا به رنگ قرمز- صورتی است. دمگاه سبز با سایه آبی، پرهای روی ران و خمیدگی بالها(کت) نارنجی- قرمز،دم سیاه- قهوه ای، حلقه چشمی ساده و سفید و رنگ چشم ها قهوه ای تیره است.

پرندگان جوان:
رنگ سر و کله در پرندگان جوان سبز روشن مایل به قهوه ای است. رنگ بدن سبز-زیتونی تیره، رنگ پیشانی پرنده های ماده در هر دو زیر گونه (P.f. f.) و (P.f.s.) تا 7 ماهگی مایل به نارنجی است و تا 9 ماهگی کامل رنگ می گیرد ولی رنگ کله پرنده نر نقره ای می باشد

تغذیه:
این پرنده در طبیعت بیشتر از میوه ها و برگ درختان تغذیه می کند هر چند که به دانه ها نیز علاقه مند است. گیاهانی مانند گلابی وحشی سفید، آلوی وحشی، راش، لیلکی، انجیر جنگلی و غیره... به دلیل همین رژیم غذایی تربیت کنندگان به پرورش آن به عنوان حیوان خانگی علاقه نشان نمی دهند. در صورتی که از جوجگی نگهداری شود توانایی تقلید صدای انسان وسایر صداها را دارد.

بالا بالا
  مشخصات
#

اردیبهشت 30 ام, 91, 3:14 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 89, 11:03 pm
تشکر کرده اید: 2345 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: خانم

این هم عکس پرنده  در تهران

من که نفهمیدم چند سالشه 

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

خرداد 19 ام, 91, 1:57 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 13 ام, 90, 2:47 am
تشکر کرده اید: 1039 مرتبه
نوع طوطی: طوطی خاکستری

ASAL نوشته است:

این هم عکس پرنده  در تهران

من که نفهمیدم چند سالشه 

درود

من یک عدد از این پرنده را دیدم فقط رنگ کلی بدنش نقره ای مانند بود.می  خواستم بدونم توانایی سخنگوییش چقدر هست.؟؟در ضمن قیمتشم 2 میلیون تومان بود.میارزه به این قیمت؟

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Anonymous در خرداد 19 ام, 91, 2:02 pm .
حدف تصویر در هنگام نقل قول

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم milad-toto به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, aquarius, MEHDI..62, winter son, Daryoush, شاهرخ ايلخاني, pooian, amir arash, mzkamran, بی تا, kiakado, zahirfar.z, mehdi, فرشید اصفی, hbk, Amir ali, rezafx, A.Ali, jobili_phn, amirkaffash, khanoumi, parsa zsf, Delafonte, RABI

#

خرداد 19 ام, 91, 1:13 am

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا

milad-toto نوشته است:

درود

من یک عدد از این پرنده را دیدم فقط رنگ کلی بدنش نقره ای مانند بود.می  خواستم بدونم توانایی سخنگوییش چقدر هست.؟؟در ضمن قیمتشم 2 میلیون تومان بود.میارزه به این قیمت؟

این نوع طوطی اسمش کیپ cape هست با همین رنگ....شما می فرمایید که کل بدنش نقره ای بوده...خوب عزیز جان اون یک نوع دیگر طوطی ...3 نوع طوطی داریم که کل بدن یا رنگ اکثر پرهای بدنشون خاکستری یا نقره ای یا طوسی  هست:

1-کاسکو 2-طوطی واسا که در ایران نیست 3-ملنگوی خاکستری

حالا منظور شما کدوم یکی هست؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
soltan69, ECMN, MEHDI..62, Daryoush, aquarius, pooian, S@EeD G.L, amir arash, mzkamran, بی تا, kiakado, zahirfar.z, mehdi, فرشید اصفی, hbk, Amir ali, rezafx, A.Ali, amirkaffash, khanoumi, parsa zsf, Delafonte, RABI

#

خرداد 19 ام, 91, 2:05 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
شاهرخ ايلخاني نوشته است:

این نوع طوطی اسمش کیپ cape هست با همین رنگ....شما می فرمایید که کل بدنش نقره ای بوده...خوب عزیز جان اون یک نوع دیگر طوطی ...3 نوع طوطی داریم که کل بدن یا رنگ اکثر پرهای بدنشون خاکستری یا نقره ای یا طوسی  هست:

1-کاسکو 2-طوطی واسا که در ایران نیست 3-ملنگوی خاکستری

حالا منظور شما کدوم یکی هست؟

درود
اقا شاهرخ من منظورم را اشتباه رسوندم.اطمينان. دارم كه همين نوع طوطى هست فقط بين پرهاش مخصوصا قسمت كلش پرهاىى هست كه رنگش روشن هست.دقيقا مثل عكسى كه عسل خانم گذاشتن.تو اينترنتم سرچ كردم.اطمينان دارم همين نژاد هست.يك مقدارم كلشون نسبت به بدنشون بزرگه.كلا چهره بامزه اى دارن.حالا اگر امكان داره لطفا در مورد توانايى صحبت.و تشخيص جوجه بودنش به من كمك كنيد.وايا به. قيمتش ميارزه يا نه؟كلا خصوصيات اين طوطى چيه؟

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 21 ام, 91, 7:10 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
كسى جواب سؤال منو نميده عجله دارم.!

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم milad-toto به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, محمد رضا, MEHDI..62, شاهرخ ايلخاني, pooian, Daryoush, S@EeD G.L, amir arash, kiakado, zahirfar.z, mehdi, فرشید اصفی, Amir ali, rezafx, A.Ali, amirkaffash, khanoumi, parsa zsf, Delafonte, RABI

#

خرداد 21 ام, 91, 8:37 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 89, 11:03 pm
تشکر کرده اید: 2345 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: خانم

milad-toto نوشته است:
درود اقا شاهرخ من منظورم را اشتباه رسوندم.اطمينان. دارم كه همين نوع طوطى هست فقط بين پرهاش مخصوصا قسمت كلش پرهاىى هست كه رنگش روشن هست.دقيقا مثل عكسى كه عسل خانم گذاشتن.تو اينترنتم سرچ كردم.اطمينان دارم همين نژاد هست.يك مقدارم كلشون نسبت به بدنشون بزرگه.كلا چهره بامزه اى دارن.حالا اگر امكان داره لطفا در مورد توانايى صحبت.و تشخيص جوجه بودنش به من كمك كنيد.وايا به. قيمتش ميارزه يا نه؟كلا خصوصيات اين طوطى چيه؟

با سلام

دوست عزیز طوطی های کیپ توانایی سخنگویی دارن به شرطی که از جوجه گی پیشتون باشن.

عکسی که من گذاشتم به نظرم یک نر بالغ هست و ماده ها روی سرشون نارنجی دارن.

سر کتف جوجه هیچ رنگ نارنجی نداره و به مرور و پرریزی سر کتفها نارنجی میشوند.

سه زیر گونه دارند که شبیه هم هستند با رنگ بندی متفاوت . البته منظورم چیدمان و تیره یا روشن تر بودن رنگ پرهاست

برای نگهداری در اسارت خیلی مناسب نیستند و یکی از دلایل اون نوع تغذیه خاصشونه که باعث شده پرورش دهنده ها تمایلی برای نگهداری و تکثیر نداشته باشن

جزو گونه های در حال انقراض هستند و قیمتی هم که می فرمائید بسیار  بالاست.

این سایت رو هم ببینید .

http://www.wingscentral.org/aps/faqcapes.aspx

شاد و پیروز باشید

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم نفیسه به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, MEHDI..62, aquarius, شاهرخ ايلخاني, pooian, Daryoush, S@EeD G.L, S@EeD G.L, amir arash, بی تا, kiakado, zahirfar.z, mehdi, فرشید اصفی, hbk, Amir ali, amirkaffash, khanoumi, parsa zsf, rezafx, Delafonte, RABI
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 3  [ 15 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی سنگال (African Senegal Parrot)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 25, 26, 27 ]

شاهرخ ايلخاني

182

23587

آبان 29 ام, 97, 4:17 am

love_parrot نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی واسا (African Vasa Parrot)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

16

4826

مرداد 11 ام, 95, 11:59 am

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی ماسکارنه (African Mascarene Parrot)

شاهرخ ايلخاني

2

3043

مرداد 11 ام, 93, 8:47 pm

Amir ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی رودریگز (African Rodriguez Parrot)

شاهرخ ايلخاني

1

2665

دی 3 ام, 90, 6:51 pm

navidtutu نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی میر (African Meyer Parrot)

شاهرخ ايلخاني

5

3557

مهر 6 ام, 95, 12:23 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد