به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 16  [ 109 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 10:16 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

تصوير

طوطي ژاردين : اين طوطي در ايران كمياب است و به ندرت در برخي از پرنده فروشي ها ديده ميشود . اگرجوان باشد طوطي بسيار خوبي براي نگهداري در منزل است ، از خانواده طوطي هاي آفريقايي بوده و بيشتر خصوصيات طوطي خاكستري تيمنه و كونگو را دارد با اين تفاوت كه به جايي خاكستري رنگ بودن سبز رنگ است. متاسفانه در ايران زياد شناخته شده نيست و اينجا همه فقط طوطي خاكستري را ميشناسد. بيايد با اين طوطي زيبا آشنا بشيم .

اين طوطي زيبا و دوست داشتني با نام علمي Poicephalus gulielmi و نام انگليسي JARDINE مشهور است. اين جنس از طوطي آفريقايي شامل يك گونه و سه زير گونه به نامهاي زير ميباشد: P.gulielmi. gulielmi P. gulielmi. fantiensis P. gulielmi. massaicus

پراكنش : بومي آفريقا بوده از خانواده طوطي هاي آفريقايي و پسر عموي طوطي خاكستري كنگو و تيمنه ميباشد.

مشخصالت ظاهري: اندازه جثه از نوك تا دم حدودا 28 سانتي متر و وزنش بيش 200 تا 230 گرم است. رنگ عمومي پرهاي اين پرنده سبز براق (متاليك) به همراه لكه هاي سياه رنگ است. پيشاني پرنده و روي كت هاي بال به رنگ نارنجي ميباشد . حلقه چشمي خاكستري يا صورتي چرك بوده و رنگ چشمها قهوه اي روشن است.

(بطور کلی لکه های نارنجی بعد از هربار تولکی بزرگتر میشوند ولی اندازه و حد اونها در زیرگونه های مختلف فرق میکنه. حتی ممکنه یک ژارذین بالغ فاقد این لکه ها باشه!

ژاردین های ماده و ژاردین های نابالغ دارای عنبیه تقریبا قهوه ای هستند. ولی نابالغ ها دارای نوک رنگ پریده تر هستند. پرهای سینه و شکم ژارذین های نوجوان مقداری به آبی میزند. منبع: avianweb.com )

روش تخمین سن ژاردینها

در تصاوير زير پرنده نر و ماده را ميبينيد

جفت ژاردین

جنيست : لكه نارنجي رنگ پيشاني و كت ها در پرنده ماده كوچتر است.

فرق پرنده جوان و بالغ : در پرندگان جوان منقار بالايي صورتي رنگ(صورتي چرك) و لكه هاي رنگي بر روي سر و پيشاني وجود ندارد يا اينكه اگر وجود داشته باشد بسيار كوچك است. در طوطي هاي بسيار جوان رنگ چشم سياه است. در تصوير زير يك جوجه كاملا كوچك در حال غذا خوردن ديده ميشود به رنگ چشم توجه كنيد كاملا سياه هست

در عكس زير هم رنگ چشم جوجه كاملا مشخص است اين جوجه ها زير يكسال سن دارند در تصوير بعدي يك جوجه كاملا جوان را ميبنيد بيشتر از يكسال دارد و هنوز رنگ روي سر و كتها كامل نشده رنگ چشم قهوه اي روشن است اين سن براي تربيت و نگهداري بسيار عالي است (البته در كشور ما كه جوجه پرورشي وجود نداره اگر چنين پرنده اي با چنين مشخصاتي پيدا كرديد ارزش داره كه بخريد و از نگهداريش لذت ببريد)

جوجه ژاردین

طول عمر : سي سال .

خصوصيات ژرادين به عنوان پرنده خانگي : اين طوطي در طبيعت و در ميان همنوعان خود بسيار پر سر و صدا است. صدايش مانند شكليك گلوله به صورت جيغهاي رگباري و پشت سر هم هست. اما در اسارت پرنده آرامي است. همين خصوصيت باعث شده تا به يك پرنده خانگي جذاب تبديل شود. مانند پسرعموهاي خود اگر از جواني آموزش داده شود توانايي تقليد صدا را دارد. بسيار بازيگوش، سرزنده ، شوخ طبع و كمي هم سر به هواست. استعداد يادگيري كارهاي خنده دار و جالب را دارد و مي تواند به يك دلقك واقعي تبديل شود.

ر ژيم غذايي: حبوبات پخته يا خيس خورده يا جوانه زده، ذرت خام يا خشك ، ميوه هايي مانند سيب، پرتغال، موز، گلابي، انار و سبزيجاتي مانند هويج، كرفس، لوبيا سبز همراه با غلاف، انواع غلات را مي توان به اين طوطي زيبا داد.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط مهدشتی در دی 22 ام, 94, 11:47 pm .
اضافه کردن لینک تخمین سن

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 6 ام, 89, 12:00 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
سلام شاهرخ جان
آقا الان چند روزی هست که یک ژاردین خوشگل و بامزه مهمان من هست. چیزی که عجیبه من شباهت زیادی بین رفتار این و کاسکو نمیبینم. اینقدر این انرژی داره و ورجه وورجه میکنه که من بعید میدونم حتی اگر بال هاش کوتاه بشه و بالای قفس رو باز کنیم یکجا بمونه! انگار تیمنه و عروس هلندی وحشی رو باهم ترکیب کرده باشی. خیلی هم ترسوه.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 6 ام, 89, 3:28 pm

آفلاين
نماد کاربر
afshin نوشته است:
سلام شاهرخ جان
آقا الان چند روزی هست که یک ژاردین خوشگل و بامزه مهمان من هست. چیزی که عجیبه من شباهت زیادی بین رفتار این و کاسکو نمیبینم. اینقدر این انرژی داره و ورجه وورجه میکنه که من بعید میدونم حتی اگر بال هاش کوتاه بشه و بالای قفس رو باز کنیم یکجا بمونه! انگار تیمنه و عروس هلندی وحشی رو باهم ترکیب کرده باشی. خیلی هم ترسوه.

افشين جان فقط خيلي مراقب باش كه گازت نگيره ....ژاردينها عادت دارن وقتي گاز ميگيرن ديگه ول نمي كنن ....منقارشون هم خيلي قوي هست.....اون زماني كه من ژاردين داشتم گاهي ميامد روي دستم و چون هنوز درست و حسابي رام نشده بود گاهي در همون حالتي كه روي انگشتم نشسته بود انگشتم رو گاز مي گرفت و ول هم نمي كرد....چند بار دستم رو قلوه كن كرد....رفتار اينها هم مثل يه بچه 3 ساله شيطون هست.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 6 ام, 89, 7:52 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز
شاهرخ ايلخاني نوشته است:
afshin نوشته است:
سلام شاهرخ جان

افشين جان فقط خيلي مراقب باش كه گازت نگيره ....ژاردينها عادت دارن وقتي گاز ميگيرن ديگه ول نمي كنن ....منقارشون هم خيلي قوي هست.....اون زماني كه من ژاردين داشتم گاهي ميامد روي دستم و چون هنوز درست و حسابي رام نشده بود گاهي در همون حالتي كه روي انگشتم نشسته بود انگشتم رو گاز مي گرفت و ول هم نمي كرد....چند بار دستم رو قلوه كن كرد....رفتار اينها هم مثل يه بچه 3 ساله شيطون هست.

آقا شاهرخ! ژاردین همونی هست که شما می گفتی اگه یه مدت تو خونه باشه خونه یه بویی شبیه بوی وایتکس می گیره؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 6 ام, 89, 12:44 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
[q[quote
آقا شاهرخ! ژاردین همونی هست که شما می گفتی اگه یه مدت تو خونه باشه خونه یه بویی شبیه بوی وایتکس می گیره؟[/quote]

سلام
نه مطمئنم که ژاردین نبود. اگر خوب یادم مونده باشه لری یا لریکیت بود.
خیـــــــلی شیطونه و صداهای بامزه ای هم در میاره. اما تصورش سخته که اگر رام بشه، یکجا بند بشه.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 7 ام, 89, 9:19 pm

آفلاين
نماد کاربر
mahsa نوشته است:
شاهرخ ايلخاني نوشته است:
afshin نوشته است:
.

آقا شاهرخ! ژاردین همونی هست که شما می گفتی اگه یه مدت تو خونه باشه خونه یه بویی شبیه بوی وایتکس می گیره؟

نه عزیز اون لوری و لوریکیت هست که یه بویی مثل مواد شیمیایی میده البته من نگفتم وایتکس.....یه بویی مثل مکملهایی که تو بنزین میریزن.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 7 ام, 89, 12:24 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز
شاهرخ ايلخاني نوشته است:
mahsa نوشته است:
شاهرخ ايلخاني نوشته است:
afshin نوشته است:
.

آقا شاهرخ! ژاردین همونی هست که شما می گفتی اگه یه مدت تو خونه باشه خونه یه بویی شبیه بوی . می گیره؟

نه عزیز اون لوری و لوریکیت هست که یه بویی مثل مواد شیمیایی میده البته من نگفتم ......یه بویی مثل مکملهایی که تو بنزین میریزن.

درسته من اشتباه متوجه شدم.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 16  [ 109 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی سنگال (African Senegal Parrot)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 25, 26, 27 ]

شاهرخ ايلخاني

182

23588

آبان 29 ام, 97, 4:17 am

love_parrot نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی واسا (African Vasa Parrot)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

16

4826

مرداد 11 ام, 95, 11:59 am

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی ماسکارنه (African Mascarene Parrot)

شاهرخ ايلخاني

2

3043

مرداد 11 ام, 93, 8:47 pm

Amir ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی رودریگز (African Rodriguez Parrot)

شاهرخ ايلخاني

1

2665

دی 3 ام, 90, 6:51 pm

navidtutu نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی میر (African Meyer Parrot)

شاهرخ ايلخاني

5

3557

مهر 6 ام, 95, 12:23 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد