به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 645 از 657  [ 4599 پست ]  »

آبان 24 ام, 95, 9:13 am

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

رسایی نوشته است:

ممنون از پاسخ شما. حالا چطوری میتونم دوباره به حرف بیارمش؟ هرچی باهاش حرف میزنم فایده نداره حتی به کلماتی که قبلا واکنش نشون میداد و پاسخ میداد الان پاسخ نمیده. در واقع یا جیغ میزنه یا ساکته دیگه اصصصصصصلا حتی صداهای متفرقه ای که قبلا در میاورد هم در نمیاره. یا جیغ یا هیچی!

سلام دوست عزیز

دلیلش استرسه. در صورت امکان سعی کنید طوطی را به مکان یا اتاق دیگری در منزل منتقل کنید. طوطی شما ترسیده و باید عامل استرس زا را دور کنید وگرنه علاوه بر جیغ زدن و صحبت نکردن پرکنی هم ممکنه بگیره و از میزان رام بودنش هم کاسته شود.

در مورد کلید دستشویی آنرا با کلید های لمسی عوض کنید (لاله زار هست). فن هم اگر صدا می دهید تعویض کنید.  لولای درب دستشویی هم روغن کاری کنید تا صدا ندهد. وقتی داخل دستشویی می روید آنقدر صبر کنید تا کاملا ساکت شود و بعد از چند دقیقه به آرامی بیرون بیایید، نزدیکش شوید و یک خوراکی خوشمزه به عنوان جایزه سکوت به او بدهید، اما اگر جیغ زد بی محلی کنید و بروید داخل اتاق تا ساکت شود.

با آرامش بیشتری با طوطی رفتار کنید و به آرامی با او صحبت کنید و خوراکی زیاد با دست بهش بدید و اسباب بازی های جدید براش تهیه کنید تا سرگرم بشه و استرسش کم بشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohsen2015 به خاطر این پست تشکر کرده اند
رسایی, amirkaffash, ادولف

#

آبان 24 ام, 95, 6:48 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 20 ام, 90, 12:03 pm
تشکر کرده اید: 82 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو ملوکان

mohammad valamehr نوشته است:

سلام

دوست عزیز تغییری در محیط ممکنه باعث این ناهنجاری ها بشه ، باید بررسی کنید و علت رو بیابید
ولی در کل بهترین حالت در این مواقع به نظر شخص بنده خرید جفت برای طوطی هست که این رفتارها تا حدود خیلی زیادی البته اگر جفت بشن برطرف میشه ولی اگر جفت نخورن باید جفتش رو تغییر بدید
موفق باشید 

============================

با سلام.ممنون از جوابی که دادید

راستش من با یک دامپزشک وهمچنین فروشنده اصلی و دوستان با تجربه صحبت کردم همگی فرمایش شما را قبول وتوصیه کردند که باید جفت برایش بگیرم .ولی مشکل اصلی اینجاست که محل سکونت ما در جای خیلی دوری است (عسلویه ) و حمل ونقل یک پرنده به اینجا بسیار مشکل است شاید باورتان نشود اتوبوسی که سال گذشته این پرنده را برای من از تهران تا اینجا آورد سیصدهزارتومان کرایه گرفت با کلی منت که اینها قاچاق هستند وپلیس توقیف میکندو ...همچنین یک روز مرا از کار بیکار کرد که ساعت هشت صبح میرسم ولی ساعت دو بعدازظهر رسید..(ببخشید خارج از موضوع صحبت کردم ..خواستم شرایط را متوجه بشوید) با توجه به این شرایط وبرآوردی که کردم تهیه یک طوطی دیگر و آوردنش به اینجا حدود یک میلیون تومان هزینه دارد که فعلا برایم میسر نیست..اگر از دوستان کسی هست که بتواند با این شرایط کمکی به من بکند خوشحال میشوم.. راستش بیشتر خودم را مسئول سلامت این پرنده میدانم وواقعا نگران هستم....

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم majid225 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, ادولف

#

آذر 4 ام, 95, 1:51 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 4 ام, 95, 1:46 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: مرغ مینا و ملنگو
شهر محل سکونت: بسطام

سلام.من میخام طوطی بخرم.ماندم که ملنگو بخرم یا شاه طوطی؟ایا شاه طوطی از ملنگو بهتر حرف میزنه؟کی بچه شون رو میارن تو بازار؟اینکه طوطی ملنگو خشن هست و دست صاحبش رو گاز میگیره راسته؟راهنماییم کنین.ممنون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم امیرمحمد بابامحمدی به خاطر این پست تشکر کرده اند
ادولف, mohammad valamehr

#

آذر 10 ام, 95, 1:19 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 20 ام, 91, 12:44 am
تشکر کرده اید: 9 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: سرزمین اریایی

با عرض سلام 

دوستان من شنیدم که این طوطی و ملنگو در سال چه در اسارت چه در محیط طبیعیش فقط دو بار تخم گذاری میکند   اول میشه بپرسم که این دوبار در چه فصلهایی و در کدام ماه صورت میگیرد؟؟دوم اینکه از انجا که این طوطی و ملنگو هر دو جزء دسته ی پاراکیت ها حساب میشوند ایا میتوان گفت کلا پاراکیت ها در سال فقط دو بار تخم گذاری میکنند خواه در اسارت خواه در محل طبیعی حیاتشان؟؟

با سپاس فراوان

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ادولف به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

آذر 13 ام, 95, 11:25 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11323 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

امیرمحمد بابامحمدی نوشته است:

سلام.من میخام طوطی بخرم.ماندم که ملنگو بخرم یا شاه طوطی؟ایا شاه طوطی از ملنگو بهتر حرف میزنه؟کی بچه شون رو میارن تو بازار؟اینکه طوطی ملنگو خشن هست و دست صاحبش رو گاز میگیره راسته؟راهنماییم کنین.ممنون

سلام

دوست عزیز سخن گویی شاه طوطی بخاطر تن صدای بلندش بهتره ، طوطی که از تخم در میاد تا بالغ بشه بهش میگن جوجه ( بچه نمیگن) و معمولا بخاطر تکثیر در قفس معمولا جوجه اشون در تمام فصول در بازار پیدا میشود و جوجه های تکثیر قفس هم تقریبا تا یک ماه دیگه کم کم پیدا میشه
اگر مشکل خاصی پیش نیاد 2 ماه دیگه جوجه های تکثیر سالن خود من هم آماده ارایه میشه

ملنگو یا شاه طوطی مثل سایر طوطی ها اگر تکثیر قفس باشه و سرلاکی بزرگ بشه به ندرت این اتفاق میوفته و گاز نمیگیرن مگر در موارد خاص
ولی جوجه های جنگلی که رام شده ان احتمال داره گاهی از این رفتارهارو از خودشون بروز بدن
موفق باشید 

ادولف نوشته است:

با عرض سلام 

دوستان من شنیدم که این طوطی و ملنگو در سال چه در اسارت چه در محیط طبیعیش فقط دو بار تخم گذاری میکند   اول میشه بپرسم که این دوبار در چه فصلهایی و در کدام ماه صورت میگیرد؟؟دوم اینکه از انجا که این طوطی و ملنگو هر دو جزء دسته ی پاراکیت ها حساب میشوند ایا میتوان گفت کلا پاراکیت ها در سال فقط دو بار تخم گذاری میکنند خواه در اسارت خواه در محل طبیعی حیاتشان؟؟

با سپاس فراوان

سلام

دوست عزیز منظورتون از طوطی و ملنگو چیه؟ ملنگو ها جز پاراکیت ها هستند و پاراکیت ها در طبیعت سالی معمولا 2بار جوجه میدن
ولی در اسارت با برداشتن به موقع جوجه ها و داشتن برنامه غذایی مناسب سالی 3 بار هم جوجه میشه گرفت ولی بنده جفتی رو هم سراغ دارم که بعد اینکه جوجه هاش رو برمیداری جوجه میده ، یعنی کاری به سال و ماه نداره و فقط جوجه میده که البته صدرصد مطمینم این جفت بعد از 1-2 سال فاتحه اش خوانده هست، ولی در کل ملنگو ها در اسارت با مدیریت صحیح و تغذیه بالانس سالی 3 بار جوجه رو میدن

موفق باشید 

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 4 ام, 95, 12:33 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 26 ام, 94, 8:56 pm
تشکر کرده اید: 128 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی،‌شاه طوطي
جنسیت شما: خانم

سلام دوستان

علامت اینکه یه شاه طوطی نیاز به جفت داره چیه؟؟ سنجد تازگیها حرکات عجیب و غریبی با سرو گردنش در میاره..من تاحالا ازش ندیده بودم. گاهی هم حالتی مثل بالا اوردن اما چیزی بالا نمیاره ها ولی انگار غذا میاد ته حلقشو این مواقع هی نوکشو تکون میده..... ممکنه اینا علامت یالغ شدنش باشه؟؟

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 4 ام, 95, 11:01 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 8 ام, 92, 2:01 am
تشکر کرده اید: 14 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: کرمان

سلام به همه اساتید

پدر من یک شاه طوطی ماده داره 4 ساله.کاملا رام و جوجه بوده که بزرگش کردیم.هیچوقت هم توی قفس نبوده بلکه یک بالکن 1*2  برای خودش داره با قفس و متعلقات و روزها روی استند که به بیرون قفس وصل کردیم میشینه ....رابطش با من از همه بهتره و زمانی خونه پدرم میرم((معمولا هفته ای 2 بار)) از روی شونم پایین نمیره و فقط روی دست و شونه منه که یا بوسش کنم یا نازش کنم.

یه مشکل باهاش داریم که چوب نمیجوه.از خیلی از اسباب بازیها میترسه بجاش میره روی یخچال میشنه یا تلویزیون یا مبل و اونا رو میجوه بخصوص مبل در حدی که پارچه مبل ها رو پاره میکنه و ابراشو تیکه تیکه میکنه و وقتی هم میریم طرفش عصبانی میشه و میخواد گاز بگیره

لباس هامونم میجوه و پاره میکنه در حدی که لباسی خونه پدرم میپوشم و تمام لباس خونه های پدرم پاره هستن

روی تمام لوازم خونه یجای جویدگی ازش هست...داره کلافمون میکنه در حدی که شاید ببریمش باغ پرندگان اما همگی بشدت بهش وابسطه هستیم

میشه منو راهنمایی کنید

ممنونم

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 645 از 657  [ 4599 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

4945

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Uvea Parakeet

نیره

1

1063

اسفند 17 ام, 92, 3:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

3474

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2528

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2285

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد