به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 646 از 657  [ 4597 پست ]  »

دی 4 ام, 95, 12:30 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 16 ام, 95, 5:18 pm
تشکر کرده اید: 32 مرتبه
نوع طوطی: ککاتیل
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: زاهدان

Hesam279 نوشته است:

نکته 1— .رابطش با من از همه بهتره و زمانی خونه پدرم میرم((معمولا هفته ای 2 بار)) از روی شونم پایین نمیره و فقط روی دست و شونه منه که

نکته 2—یا بوسش کنم یا نازش کنم.

نکته 3 - یه مشکل باهاش داریم که چوب نمیجوه.از خیلی از اسباب بازیها میترسه 

سلام 

1—شما پرنده را به خود وابسته کردید سپس پرنده را ازخود دور کردید .

2-شما همون کاری را کردید که جفت پرنده در طوطی سانان انجام می دهد یعنی نوازش بخش سر پرنده و منقار

یادمان باشد با بوسیدن پرنده فلور باکتریایی بدن انسان ( پوست و دهان  انسان ) ناخواسته به پرنده منتقل می شود و پرنده در آینده مریض خواهد شد.

3—یک تکه چوب کاج روسی درجه یک بسیار معطر و خوشبو و تازه باشد از نجاری بگیرید .

از نجار بپرسید که آیا چوب مراحل خیس شدن در آب و خشک شدن در فر مخصوص را در کشور مبدا طی کرده است یا نه . چوب باید  صمغ نداشته باشد . بافت چوب باید بسیار نرم و ترد و شکننده باشد . چوب باید سالم وتمیز باشد . چوب نباید سمی باشد .چوب آغشته به رزین و مواد شیمیایی  نباشد .

چوب را با آب بشورید و در آفتاب خشک کنید . سپس با چاقو سطح روی چوب را تراش بدهید به مقدار 5 یا 6 میلیمتر و سپس 

چوب را به پرنده پیشنهاد بدهید اگر پذیرفت و قبول کرد چوب را بر روی شانه خود قرار دهید .

می توانید از همان چوب میله استند پرنده را درست کنید و یا یک چهار چوب به شکل مکعب مستطیل  از همان چوب درست کنید و در جلوی قفس قرار دهید .

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ms-aros به خاطر این پست تشکر کرده اند
Hesam279

#

دی 5 ام, 95, 11:39 am

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی
شهر محل سکونت: تهران

Hesam279 نوشته است:

سلام به همه اساتید

پدر من یک شاه طوطی ماده داره 4 ساله.کاملا رام و جوجه بوده که بزرگش کردیم.هیچوقت هم توی قفس نبوده بلکه یک بالکن 1*2  برای خودش داره با قفس و متعلقات و روزها روی استند که به بیرون قفس وصل کردیم میشینه ....رابطش با من از همه بهتره و زمانی خونه پدرم میرم((معمولا هفته ای 2 بار)) از روی شونم پایین نمیره و فقط روی دست و شونه منه که یا بوسش کنم یا نازش کنم.

یه مشکل باهاش داریم که چوب نمیجوه.از خیلی از اسباب بازیها میترسه بجاش میره روی یخچال میشنه یا تلویزیون یا مبل و اونا رو میجوه بخصوص مبل در حدی که پارچه مبل ها رو پاره میکنه و ابراشو تیکه تیکه میکنه و وقتی هم میریم طرفش عصبانی میشه و میخواد گاز بگیره

لباس هامونم میجوه و پاره میکنه در حدی که لباسی خونه پدرم میپوشم و تمام لباس خونه های پدرم پاره هستن

روی تمام لوازم خونه یجای جویدگی ازش هست...داره کلافمون میکنه در حدی که شاید ببریمش باغ پرندگان اما همگی بشدت بهش وابسطه هستیم

میشه منو راهنمایی کنید

ممنونم

سلام

مشکل از اینجا ناشی می شود که طوطی شما بیش از حد آزاد بوده. طوطی باید از روز اول تمام مدت داخل قفس با اندازه مناسب به همراه اسباب بازی فراوان قرار گیرد و نهایاتا روزی 2-3 ساعت برای بازی بیرون از قفس باشد و مورد نوازش و توجه قرار گیرد. شما با آزاد گذاشتن بیش از حد طوطی فکر میکنید دارید به اون لطف میکنید ولی در دراز مدت مشکلات رفتاری که بدلیل کمبود وقت شما براش پیش میاد باعث میشه تا مثلا اونو ببرید بدید باغ پرندگان یا بدتر.

اسباب بازی های مجاز رنگی از پت شاپ ها تهیه فرمایید و جایی بگذارید که آنرا ببیند ولی نزدیکش نباشد. بعد به مرور زمان کم کم اسباب بازی را در فاصله کمتری از طوطی قرار دهید تا نترسه و حس کنجکاوی جای ترس را بگیرد. سعی کنید یک قفس مناسب تهیه فرمایید و در طی 2-3 ماه شاه طوطی را به قفس عادت دهید.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 12 ام, 95, 11:42 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 17 ام, 95, 4:18 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: همدان

سلم من یک جوجه ملنگو ۸ ماه دارم الان دوماه پیش من ولی متاسفانه وقتی میرم سمت قفس می ترسه و دوری می کنه برای غذا صدا می کنه و یا وقتی تنهاس و من مشغول کاریم صدام می کنه نمیدونم چیکار کنم راهنماییم کنین ممنون

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 12 ام, 95, 3:02 pm

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)

Zendegi11 نوشته است:

سلم من یک جوجه ملنگو ۸ ماه دارم الان دوماه پیش من ولی متاسفانه وقتی میرم سمت قفس می ترسه و دوری می کنه برای غذا صدا می کنه و یا وقتی تنهاس و من مشغول کاریم صدام می کنه نمیدونم چیکار کنم راهنماییم کنین ممنون

سلام

دوست عزیز باید سوالتان را در بخش ملنگو بپرسید. شما تایپیک ملنگو را مطالعه بفرمایید جواب تمام سوالاتتان آنجا هست.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 21 ام, 95, 8:17 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 17 ام, 95, 2:47 am
تشکر کرده اید: 3 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو-شاه طوطى
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: كرمان
سلام به شما اساتيدمحترم وزحمتكش كه بدون هيچ چشمداشتى آموخته ها وتجربيات قشنگتون رو دراختيارما ميذاريدتاشايدكمى بيشتر اين مخلوقات زيباى خداوندرابشناسيم وممنون ازاينكه دراين زمينه فرهنگ سازى ميكنيد.من دوتا جوجه شاه طوطى دارم كه حدود11ماه سن دارن خودم سرلاكى بزرگشون كردم باهاشون زيادصحبت ميكنم ولى متاسفانه هنوزهيچى يادنگرفتندميخواستم لطف كنيد يه راهكار بهم بدين.ممنون ازاين سايت قشنگ وپرمحتوا

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 21 ام, 95, 9:27 pm

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
Neloo نوشته است:
سلام به شما اساتيدمحترم وزحمتكش كه بدون هيچ چشمداشتى آموخته ها وتجربيات قشنگتون رو دراختيارما ميذاريدتاشايدكمى بيشتر اين مخلوقات زيباى خداوندرابشناسيم وممنون ازاينكه دراين زمينه فرهنگ سازى ميكنيد.من دوتا جوجه شاه طوطى دارم كه حدود11ماه سن دارن خودم سرلاكى بزرگشون كردم باهاشون زيادصحبت ميكنم ولى متاسفانه هنوزهيچى يادنگرفتندميخواستم لطف كنيد يه راهكار بهم بدين.ممنون ازاين سايت قشنگ وپرمحتوا

سلام
همه ما مدیون آقا شاهرخ هستیم که این انجمن را راه اندازی کردن و اساتید دیگری همچون خودشان را اینجا جمع کردن تا اصولی ترین و پربارترین انجمن مربوط به طوطی سانان را امروز داشته باشیم. ما کاربران بخاطر مطالبی که از ایشان آموختیم حالا وظیفه داریم با راهنمایی دیگران گوشه ای از الطاف آقای ایلخانی و اساتید این سایت را جبران نماییم.

دوست من به تایپیک آموزش روش های سخنگویی حضوری و غیر حضوری سر بزنید، آنجا بطور کامل آموزش های صحیح داده شده و بطور کامل در رابطه با این قضیه صحبت شده است. طبق آن روش ها عمل کنید انشاءالله نتیجه خواهید گرفت.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 22 ام, 95, 1:55 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

Neloo نوشته است:

دوتا پرنده کنار هم توجه کافی به آموزشها نشون نمیدن 

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 646 از 657  [ 4597 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

4940

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Uvea Parakeet

نیره

1

1061

اسفند 17 ام, 92, 3:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

4

2287

شهریور 30 ام, 93, 11:59 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

3467

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2523

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد