به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 647 از 648  [ 4536 پست ]  »

دی 22 ام, 95, 12:55 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 22 ام, 95, 12:42 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: انواع طوطی ها...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

با سلام

ببخشید  من صاحب یک جفت شاه طوطی هستم و نر ۲ ساله و ماده ۱.۵ ساله  هستم که متاسفانه در جوجه بودن شاه طوطی نر یک بالش شکسته و به گفته صاحب قبلی ان جوش خورده و از اون موقع نمیتونه کامل بالش رو جمع کنه میخواستم بپرسم که ایا امیدی به مداوا ش هست و سوال دیگه مشکلی در تکثیر  نخواهد داشت و چون  صاحب قبلی در یک قفس کوچک نگه میداشته  پر های دم کنده شده میخواستم بپرسم چه قدر طول  میکشه که دوباره در بیاد  و این هم اضافه کنم که هرو دو رام هستن و حرف هم میزنن . با تشکر

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 25 ام, 95, 12:38 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1485 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

Meysam Farahi نوشته است:

با سلام

ببخشید  من صاحب یک جفت شاه طوطی هستم و نر ۲ ساله و ماده ۱.۵ ساله  هستم که متاسفانه در جوجه بودن شاه طوطی نر یک بالش شکسته و به گفته صاحب قبلی ان جوش خورده و از اون موقع نمیتونه کامل بالش رو جمع کنه میخواستم بپرسم که ایا امیدی به مداوا ش هست و سوال دیگه مشکلی در تکثیر  نخواهد داشت و چون  صاحب قبلی در یک قفس کوچک نگه میداشته  پر های دم کنده شده میخواستم بپرسم چه قدر طول  میکشه که دوباره در بیاد  و این هم اضافه کنم که هرو دو رام هستن و حرف هم میزنن . با تشکر

سلام

احتمال زیاد قابل درمان نیست ولی برای جفتگیری مشکلی نخواهد داشت

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 28 ام, 95, 3:44 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 28 ام, 95, 3:36 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطی
شهر محل سکونت: کرج

سلام من یک شاه طوطی دارم تقریبا رامه وقتی روی دستم میاد گاهی گاز هم می‌گیره میخاستم ببینم چون تقریبا رام امکان داره حرف هم بزنه عنبیه چشمش سفیده طوق هم نزده بعضی وقتا همه برای تغذیه میمونه تخمه کلا بهش نمیدم ولی به جای اون ارزن میدم چون واقعا نمی‌دونم باید چی بهش بدم ممنون میشم کمک کنید

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 28 ام, 95, 1:23 am

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1485 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

امید پسندیده نوشته است:

سلام من یک شاه طوطی دارم تقریبا رامه وقتی روی دستم میاد گاهی گاز هم می‌گیره میخاستم ببینم چون تقریبا رام امکان داره حرف هم بزنه عنبیه چشمش سفیده طوق هم نزده بعضی وقتا همه برای تغذیه میمونه تخمه کلا بهش نمیدم ولی به جای اون ارزن میدم چون واقعا نمی‌دونم باید چی بهش بدم ممنون میشم کمک کنید

سلام

چون سنش از یکسال رد شده به حرف نخواهد آمد.

برای تغذیه اش تاپیک تغذیه را بخوانید. به صورت خلاصه بهترین تغذیه 70% از پلتهای مرغوب مثل رودیبوش، و 30% مخلوطمیوه و سبزی مجاز می باشد.

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 2 ام, 95, 11:42 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 26 ام, 94, 8:56 pm
تشکر کرده اید: 128 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی،‌شاه طوطي
جنسیت شما: خانم

سلام دوستان 

لطفا راهنمایی کنین.. یه شاه طوطی خیلی صعیف بدستم رسیده.. جوجه نابالغه گفتن ماده اس.. ولی هم نوکش هم پرهاش واقعا در شرایط بدیه.. خیلی براش ناراحتیم.. الان پیش سنجده از وقتی اومده اینجا فوق العاده اشتهاش خوب شده و همه چی میخوره

راهنماییذکنین چی کار کنم که هر چه زودتر به شرایط نرمالش برسه برای نوکش چیکار کنم؟؟

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 2 ام, 95, 1:04 pm

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی

Titoo2 نوشته است:

سلام دوستان 

لطفا راهنمایی کنین.. یه شاه طوطی خیلی صعیف بدستم رسیده.. جوجه نابالغه گفتن ماده اس.. ولی هم نوکش هم پرهاش واقعا در شرایط بدیه.. خیلی براش ناراحتیم.. الان پیش سنجده از وقتی اومده اینجا فوق العاده اشتهاش خوب شده و همه چی میخوره

راهنماییذکنین چی کار کنم که هر چه زودتر به شرایط نرمالش برسه برای نوکش چیکار کنم؟؟

سلام

لطفا از پرنده چند عکس واضح بزارید تا دوستان هم در مورد شرایط سنی و هم سلامتیش نظر بدن.

تا چند روز اونو زیر نظر بگیرید و مدفوعش هم چک کنید تا نشانه های بیماری نداشته باشد. در ضمن هیچ وقت پرنده جدید را کنار پرنده خودتون نزارید. در ضمن شاه طوطی خودتون اگر رام و سخنگو باشد حضور شاه طوطی دیگر از رام بودن و سخنگوییش کم خواهد کرد و هیچکدام از دو پرنده توجه کافی به شما نشان نخواهد داد.

به احتمال زیاد بخاطر تغذیه بد این مشکلات ظاهری را دارد که در طول زمان با تغذیه مناسب و در صورت لزوم استفاده از مکمل خوب خواهد شد. برای نوکش هم علاوه بر مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم همچون کلم بروکلی (بصورت روزانه) هفته ای یک پوست تخم مرغ آبپز کنید و بکوبید و بریزید روی غذاش. بلوک کلسیم هم براش بزارید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohsen2015 به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, Titoo2

#

بهمن 2 ام, 95, 2:03 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9124 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

Titoo2 نوشته است:

سلام دوستان 

بهترین راه استفاده از 80درصد غذای فرموله شده و بالانس هست 

منظورم پلت هست و بهترین مارک هم رودیبوش هست که میتونید تهیه کنید 

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
Titoo2
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 647 از 648  [ 4536 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

15

4758

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Uvea Parakeet

نیره

1

1010

اسفند 17 ام, 92, 3:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2462

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2211

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

4

2225

شهریور 30 ام, 93, 11:59 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد