به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 669  [ 4681 پست ]  »

آذر 7 ام, 89, 8:47 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
ممنون از توضیحات کاملتون
من امروز از غذاهای مخلوط براش گرفتم که خیلی خوب هم استقبال کرد بعلاوه سنگ مینرال مزه دار و ظرف سوم فلزی و یک اسباب بازی چوبی. دیدم داشت از در و دیوار قفس بالا پایین میرفت منم در بالای قفس رو باز کردم و اومده اون بالا آروم نشسته و پرآرایی میکنه. منم گاهی با دست بهش غذا میدم. دوبار اومد روی انگشتم بدون گاز (چون نمیتونست خودش بره بالا از من سو استفاده کرد!) منم سریع برش گردوندم و بهش جایزه دادم. 1-2 بار هم گاز نوش جان کردم که دیگه اصراری به روی انگشت اومدن نکردم فعلا.
فقط فکر خیــــــــــــلی وقته که حمام نرفته و اذیت میشه چون خیلی پرآرایی میکنه و پرهاش نامرتبه. فکر کنم 1-2 روز دیگه باید با قفس ببرمش آب اسپری کنم بهش.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 11:32 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم
سلام دوست عزیز
ببرش حموم هم تمیز میشه هم تو رام شدنش خیلی تاثیر داره فقط تمومه موارد حموم بردنو رعایت کن

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 9 ام, 89, 12:14 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
سلام به همگی
ممکنه من رو یکمقدار در مورد راه اومدن با این شاه طوطی راهنمایی کنید؟ شرایطش رو قبلا هم گفتم و گفتید 10 روز صبر کنم ولی میترسم به قول آقا شاهرخ اگر به حال خودش ولش کنم برگزده به ذاته وحشی خودش! به این پاراکیت ها هیچ اعتمادی نیست!!
حمامش کردم که خیلی هم استقبال کرد و حسابی مرتب و خوشگل شد. غذاش هم مرتبه و زیاد میخوره. وقتی بالای قفس میاد بهش با دست نخود خیس خورده میدم که خیلی دوست داره. ولی صحبت از دست نزدیک بردن نکن که....
1-2 بار منقارش رو گرفتم و نگه داشتم ولی تاثیری نکرد. شخصا فکر میکنم تا وقتی توی قفس یا روی اون باشه خیلی مراقبه قلمروش هست و اگر بذارمش جای دیگه شاید ترسو بشه و بیاد روی دست؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 9 ام, 89, 4:14 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
خب موفق شدم!! وقتی اومده بود روی قفس ، بجای انگشت، ساعدم رو بردم پیش پاهاش تا نتونه گاز بگیره اون هم اومد منم توی خونه چزخوندمش. اونچا میذاشت راحت نازش کنم (احتمالا چون حواسش خیلی پرت اطراف بود یا ترسیده بود)

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم afshin به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, پرنده ی غریب, Daryoush, hamoon8897, shatoot, samanghorbani, kiakado, Mahyar001, h.bahrami, امید2000, reza6364

#

آذر 9 ام, 89, 4:20 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم
سلام دوست عزیز
بهترین راه اول از همه با دست غذا دادنه میوه سیب و چیزهایی که دوست داره بهش با دست بده بذار با دستت آشنا بشه اصلا عجله نکن و نترس به مرور و با صبره که میشه طوطیرو رام کرد نه با عجله و زور که جواب عکس میده بذار بهت اطمینان کنه شاید یک ماه بگذره هر روز وقت بذار پیشش باش تا باهات آشنا شه هر دفعه یواش دستتو به نوکش بزن به مرور جلو برو یه روزی میرسه که دیگه ولت نمیکنه خودت میگی ای بابا چه اشتباهی کردم در ضمن از تمرین صحبت کردن غافل نشو باهاش تمرین کن با دست بهش غذا بده
موفق باشی

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پرنده ی غریب به خاطر این پست تشکر کرده اند
mahsa, شاهرخ ايلخاني, afshin, m.zamani, llmahbubll, Daryoush, shatoot, kiakado, Mahyar001, h.bahrami, امید2000

#

آذر 9 ام, 89, 5:29 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
afshin نوشته است:
سلام به همگی
ممکنه من رو یکمقدار در مورد راه اومدن با این شاه طوطی راهنمایی کنید؟ شرایطش رو قبلا هم گفتم و گفتید 10 روز صبر کنم ولی میترسم به قول آقا شاهرخ اگر به حال خودش ولش کنم برگزده به ذاته وحشی خودش! به این پاراکیت ها هیچ اعتمادی نیست!!
حمامش کردم که خیلی هم استقبال کرد و حسابی مرتب و خوشگل شد. غذاش هم مرتبه و زیاد میخوره. وقتی بالای قفس میاد بهش با دست نخود خیس خورده میدم که خیلی دوست داره. ولی صحبت از دست نزدیک بردن نکن که....
1-2 بار منقارش رو گرفتم و نگه داشتم ولی تاثیری نکرد. شخصا فکر میکنم تا وقتی توی قفس یا روی اون باشه خیلی مراقبه قلمروش هست و اگر بذارمش جای دیگه شاید ترسو بشه و بیاد روی دست؟

استاد خودت كه شاه طوطي قبلا داشتي پس واردي با اين حال بگم كه شاه طوطي حتي اگر سرنگي هم بزرگ شده باشه باز هم گاهي حالت تهاجمي داره براي همين هم هست كه ميگن شاه طوطي كمي احمقه....شاه طوطي من برعكس شاه طوطي شماست....زماني كه داخل قفسه از دستم فرار ميكنه و دستم رو ميزنه اما به محض اينكه مياد بيرون از قفس هر جايي از خونه كه باشه چه روي قفس چه روي پارك بازي ، مطيع من هست و به محض اينكه دستم رو جلوي پاش مي برم خودش با ميل مياد روي انگشتم....شاه طوطي شما هم زماني كه پيش من بود همينطور بود و من يادم نمياد كه نياد روي دستم يا گازم بگيره....شما با اقتدار بدون ترس دستت رو ببر جلوي پاهاش و وادارش كن بياد روي انگشتت نه دستت....در ضمن اگر قصد داري يادش بدي كه اگر گازت بگيره به نوكش ضربه ميزني، عزيز جان 3-4 هفته طول ميكشه تا به اين كار شرطي بشه نه 2-3 روزه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
afshin, mahsa, پرنده ی غریب, m.zamani, llmahbubll, Daryoush, ava, shatoot, samanghorbani, kiakado, h.bahrami, امید2000, امید2000, reza6364

#

آذر 9 ام, 89, 10:23 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
شاهرخ ايلخاني نوشته است:
استاد خودت كه شاه طوطي قبلا داشتي پس واردي با اين حال بگم كه شاه طوطي حتي اگر سرنگي هم بزرگ شده باشه باز هم گاهي حالت تهاجمي داره براي همين هم هست كه ميگن شاه طوطي كمي احمقه....شاه طوطي من برعكس شاه طوطي شماست....زماني كه داخل قفسه از دستم فرار ميكنه و دستم رو ميزنه اما به محض اينكه مياد بيرون از قفس هر جايي از خونه كه باشه چه روي قفس چه روي پارك بازي ، مطيع من هست و به محض اينكه دستم رو جلوي پاش مي برم خودش با ميل مياد روي انگشتم....شاه طوطي شما هم زماني كه پيش من بود همينطور بود و من يادم نمياد كه نياد روي دستم يا گازم بگيره....شما با اقتدار بدون ترس دستت رو ببر جلوي پاهاش و وادارش كن بياد روي انگشتت نه دستت....در ضمن اگر قصد داري يادش بدي كه اگر گازت بگيره به نوكش ضربه ميزني، عزيز جان 3-4 هفته طول ميكشه تا به اين كار شرطي بشه نه 2-3 روزه.

اون شاه طوطی خدابیامرز هیچکس رو غیر از خودم گاز نگرفت و اصلا توی قفس و بیرون قفس هالیش نبود همیشه میومد. این هم داره راه میفته حق با شماست من عجله کردم. الان چند بار دیگه آوردمش روی دست و از اول خیلی بهتر شده (الان یکی در میون گاز میگیره!) تمرین صحبت هم میکنم.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم afshin به خاطر این پست تشکر کرده اند
mahsa, پرنده ی غریب, m.zamani, شاهرخ ايلخاني, llmahbubll, Daryoush, shatoot, kiakado, h.bahrami, امید2000, reza6364, iMosi
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 669  [ 4681 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

6383

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Uvea Parakeet

نیره

1

1662

اسفند 17 ام, 92, 3:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

4346

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3290

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3004

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد