به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 39  [ 387 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 11:18 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 59246 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
ماکائوی آبی و طلایی (Blue & Gold Macaw)

تصوير

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 17 ام, 89, 4:53 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 13 ام, 89, 1:42 pm
تشکر کرده اید: 33 مرتبه
نوع طوطی: MACAW
شهر محل سکونت: teh

با سلام خدمت دوست عزیز آقا شاهرخ

دوست عزیز همان طور که در جریان بودی متاسفانه بعد از خرید متوجه مشکل در پای چپ ماکا شدم یعنی متاسفانه نمی تونه پنجه هاشو روی چوب بزاره و بگیره از اونجایی که این طوطی بی نهایت رام و مهربونه کاملا خودم پاشو چک کردم و احساس کردم شکستگی نمی تونه داشته باشه.چون از پاش استفاده میکنه ولی سعی میکنه کف پاشو رو جایی نزاره از این جهت بعد یک سری سرچ کردن متوجه شدم شاید میتونه عفونت قارچی در کف پاش باشه.به هر حال امروز اگه دکتر برهانی کیا بیاد که میبرمش اگه نه که فردا میشه.در اولین فرصت سعی میکنم عکس ازش بزارم.نظر شما هم خیلی میتونه کمک کنه با تشکر.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

دی 17 ام, 89, 8:09 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 89, 11:03 pm
تشکر کرده اید: 2336 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: خانم

persiandiscus نوشته است:

دوست عزیز همان طور که در جریان بودی متاسفانه بعد از خرید متوجه مشکل در پای چپ ماکا شدم یعنی متاسفانه نمی تونه پنجه هاشو روی چوب بزاره و بگیره از اونجایی که این طوطی بی نهایت رام و مهربونه کاملا خودم پاشو چک کردم و احساس کردم شکستگی نمی تونه داشته باشه.چون از پاش استفاده میکنه ولی سعی میکنه کف پاشو رو جایی نزاره از این جهت بعد یک سری سرچ کردن متوجه شدم شاید میتونه عفونت قارچی در کف پاش باشه.به هر حال امروز اگه دکتر برهانی کیا بیاد که میبرمش اگه نه که فردا میشه.در اولین فرصت سعی میکنم عکس ازش بزارم.نظر شما هم خیلی میتونه کمک کنه با تشکر.

سلام دوست عزیز

فکر میکنم دکتر برهانی کیا امشب کشیک هستند از جمعه شب تا شنبه ساعت 9 صبح بیمارستان هستند .

اگر شماره موبایلشون رو دارید باهاشون هماهنگ کنید اگر نه بگید تا شماره ایشون رو بهتون بدم .

امیدوارم پرنده خوشگلتون زودتر خوب بشه 

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

دی 17 ام, 89, 10:36 pm

آفلاين
نماد کاربر

persiandiscus نوشته است:

با سلام به دوست عزیز

قبل از هر توضیحی پیشنهاد من بردن اون پیش برهانی کیا هست.....در مورد پاش هم بگم که ممکنه عفونت قارچی باشه و یا در رفتگی یا شکستگی .....البته احتمال این هم وجود داره که در زمان جوجگی مشکلی برای پاش پیش آمده و درمان نشده و بصورت یک نقص عضو باقی مونده.....ای کاش اونروز عجله نمی کردی و میزاشتی من هم این رو ببینم بعد بخریش...شما صبح رفتی خریدیش و من غروب رفتم اون مغازه اگر به اتفاق می رفتیم شاید متوجه میشدم...اگر دکتر گفت که این یک نقص مادرزادی یا رفع نشدنی هست سریعا ببر پسش بده چون برات میشه آینه دق.

نتیجه وزیت برهانی کیا رو هم همینجا لطف کن و بگو....ممنون.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 17 ام, 89, 2:27 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

دوست عزیز رفتم پیش برهانی کیا

متاسفانه بعد از عکس برداری متوجه شدن که در قدیم این پا شکسته و بصورتی جوش خورده که به هیچ وجه هم قابل جراحی نیست.یکی از انگشتان پاشم در رفته. یه گواهی هم گرفتم که تایید میکنه این پرنده در قدیم پاش شکسته بوده و جدید نیست خلاصه با ناراحتی اومدیم بیرون.از اونجایی که شاهرخ جان این آقای فروشنده دوست شماست ببین می تونی یه صحبتی بکنی که پسش بگیره.سعی میکنم بعد از هماهنگی شما باهاش تماس بگیرم. اگه این کارو بکنی یه دنیا ممنون میشم.اگرم پس نمیگیره حداقل عوضش کنه.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

دی 18 ام, 89, 3:03 pm

آفلاين
نماد کاربر

persiandiscus نوشته است:

دوست عزیز رفتم پیش برهانی کیا

متاسفانه بعد از عکس برداری متوجه شدن که در قدیم این پا شکسته و بصورتی جوش خورده که به هیچ وجه هم قابل جراحی نیست.یکی از انگشتان پاشم در رفته. یه گواهی هم گرفتم که تایید میکنه این پرنده در قدیم پاش شکسته بوده و جدید نیست خلاصه با ناراحتی اومدیم بیرون.از اونجایی که شاهرخ جان این آقای فروشنده دوست شماست ببین می تونی یه صحبتی بکنی که پسش بگیره.سعی میکنم بعد از هماهنگی شما باهاش تماس بگیرم. اگه این کارو بکنی یه دنیا ممنون میشم.اگرم پس نمیگیره حداقل عوضش کنه.

دوست عزيز شما عجله كردي و صبر نكردي با هم بريم پيش اون آقا....خودت صبح رفتي و خريدي ....اگر عصر با هم مي رفتيم من نهايت دقت رو مي كردم تا يك طوطي سالم بخري ....خودت ديدي كه عصر رفتم اون مغازه تا برات يه ماكائو خوب پيدا كنم و با شما تماس گرفتم و شما گفتين كه از همونجا يه ماكائو گرفتيد.......چه كنيم ديگه شما دوستان همگي مثل عزيزان من هستيد...با اون آقا الان تماس گرفتم و قضيه رو بهش گفتم و اون هم گفت مشكلي نيست بيارش عوضش كنه....يادت باشه گواهي برهاني كيا رو هم همراهت ببر .

در ضمن ما اينجا يه قانوني داريم كه در تاپيكها از فروشنده ها اسم نمي بريم ....شما اگر خواستي از فروشنده اي اسم ببري مي توني در پيام خصوصي اين كار رو انجام بدي.

بطور كلي چنين گفتگوهايي بهتره در پيام خصوصي انجام بشه چون مورد خصوصي هست و به درد بچه هاي ديگه نمي خوره

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 18 ام, 89, 12:48 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

با سلام

دوستان یکی یه اطلاعات جامع از طوطی ماکا بزاره تو اینترنت چند مورد هست که همه از هم نوشتن و خیلی مختصره.یا اگه کتابی هست ممنون میشم راهنمایی کنین.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

دی 18 ام, 89, 2:57 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس

این متن چیزه زیادی نداره ولی حداقل کپی نیست wink

اسم معمول:  Blue and Gold Macaw, Blue and Yellow Macaw

اسم علمی:  Ara ararauna

محل اصلی: جنگل های آمریکای جنوبی

اندازه: از منقار تا انتهای دم میتواند به 33 اینچ برسد.

متوسط طول عمر: +60 سال

خلق و خو :

باهوش و اجتماعی، ماکائوی ( آرا ) آبی و طلایی معمولا میتواند پرنده خانگی خوبی باشد در صورتیکه صاحب او شخصی مسئولیت پذیر و دارای دانش لازم مباشد. آنها طوطی های بزرگی هستند و بهمین نسبت دارای قدرت سرو صدای بسیار زیادی هستند. بهمین دلیل شاید آنها بهترین انتخاب برای نگهداری در آپارتمان و فضاهای مشترک یا با کسانی که بچه کوچک دارند نباشد.

تغذیه:

طوطی های ماکائوی آبی و طلایی در اسارت باید دارای رژیم غذایی متنوعی شامل انواع غذاهای تازه ممکن باشند. طوطی باید روزانه بوسیله غذاهای پلت با کیفیت عالی و مخلوط دانه های تقویتی تغذیه شوند.

تحرک:

آرا های آبی و طلایی طوطی های فعالی هستند و دوست دارند بالا بروند، تاب بخورند، بپرند و بجوند. اشخاصی که صاحب طوطی ماکائوی آبی و طلایی هستند باید روزانه حداقل امکان 2-3 ساعت بازی در فضای بیرون از قفس را برای او فراهم بیاورند تا طوطی بتواند هر روز بدنش را کش بدهد و به تقویت عضلاتش بپردازد. اسباب بازی های سخت و قوی باید باشند چون منقار آرای آبی و طلایی به نابودکننده معروف است. این طوطی ها دارای ماهیچه های قوی برای جویدن هستند و جویدن برای نگه داشتن آنها در سلامتی و فرو مطلوب لازم است.

ماکائوی آبی و طلایی بعنوان حیوان خانگی:

زیبا، فریبنده، باهوش و شاهانه، ماکایو های آبی و طلایی جایگاه خود را بعنوان یکی از طوطی های محبوب بزرگ سالهاست که حفظ کرده اند. این طوطی های زیبا با رنگ های درخشنده چیزهای زیادی علاوه بر صورت زیبایشان برای عرضه دارند، آنها پر از شخصیت هم هستند! معاشرت پذیری و حتی خلق و خوی آنها از آنها یک حیوان خانگی عالی ساخته است، و هوش آنها، میل آنها به یادگیری و قدرت صحبت کردن باعث بیشتر شدن ارزش آنها نزد دوستداران پرندگان شده است. طوطی آبی و طلایی مانند بیشتر طوطی ها نیاز به توجه از طرف صاحبش دارد و یک رابطه قوی با خانواده صاحب خود نیز برقرار میکند.

این طوطی ها نیاز به توجه ویژه بیشتری دارند . آنها بزرگ هستند و نیاز به فضای مناسب از نظر اندازه برای زندگی، بازی و تمرین دارند. نه تنها آن، آنها مستعد تولید صداهای گوش کر کننده نیز هستند که ممکن است همسایه های نزدیکتان زید خوششان نیاید! پس به معاشرت پذیری آنها توجه کنید و وسائل فعالیت فکری برای او فراهم کنید تا جیغ کشیدن عادت او در زمانهای بیکاری نشود.

ترجمه : افشین

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 19 ام, 89, 7:02 pm

آفلاين
نماد کاربر

persiandiscus نوشته است:

با سلام

دوستان یکی یه اطلاعات جامع از طوطی ماکا بزاره تو اینترنت چند مورد هست که همه از هم نوشتن و خیلی مختصره.یا اگه کتابی هست ممنون میشم راهنمایی کنین.

افشين جان زحمت كشيد و گفتني ها رو گفت اما چند نكته در مورد ماكائو بسيار اهميت داره كه كساني كه در آپارتمان زندگي مي كنند بايد بهش توجه كنند:

1-ماكائو هاي بزرگ مثل آبي طلايي و پشت قرمز و اسكارلت به قفس بزرگي احتياج دارن....اونها دم بلندي دارن و اين دم بايد سالم بمونه و اگر قفس كوچك باشه دمشون در اثر حركت طوطي در قفس خراب ميشه.

2-ماكائوها گاهي چنان فرياد ميزنن كه ممكنه آدم و همسايه ها سكته كنن....اين رو هم در نظر داشته باش.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 21 ام, 89, 5:46 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

با سلام

برای طوطیم یک سنگ مینرال گذاشتم امروز از نوع ویتاکرافت به محض اینکه گذاشتم رفت سراغش و تقریبا 1-4 از سنگ مینرال رو خورد.

منم ترسیدم ورش داشتم آیا خوردن سنگ مینرال به این مقدار برای طوطی خطرناک نیست؟

البته اینم بگم که طوطیم تازه داره پرای جوجگیش در میاد.

با تشکر.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 39  [ 387 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائوی بال آبی یا ایلیگر (Illiger Macaw / Blue Winged Macaw

شاهرخ ايلخاني

2

1547

مهر 15 ام, 91, 9:45 pm

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائوی آبی (Hyacinth Macaw or Blue Macaw)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 6, 7, 8 ]

شاهرخ ايلخاني

76

7402

مهر 19 ام, 93, 8:30 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائوی گردن آبی (Blue Throated Macaw)

شاهرخ ايلخاني

6

1813

مهر 23 ام, 91, 5:25 pm

niloofar نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائوی کله آبی (Blue Headed Macaw)

شاهرخ ايلخاني

3

1502

مهر 15 ام, 91, 9:30 pm

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائوی نظامی (Military Macaw)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

24

2812

مهر 19 ام, 93, 8:35 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد