به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 1324  [ 9265 پست ]  »

تیر 7 ام, 90, 10:28 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال کاربر منظم (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 17 ام, 90, 7:45 pm
تشکر کرده اید: 24421 مرتبه
نوع طوطی: Cockatiel
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: اصفهان

دوستاي گلم سلام

بالاخره اينارو آوردم خونهhappydance.خداروشكر ماده هنوز رو تخمه و نره دون برميداره ميره دم لونه ميده به ماده34zn0n5

الان چه غذاهايي بايد بهشون بدم؟ممنون ميشم يه رژيم كامل غذايي بهم بديد.

مرغ عشق چندتا تخم ميزاره؟

با تشكر

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mehdi به خاطر این پست تشکر کرده اند
Daryoush, پیمان امانی, mahsa, پرنده ی غریب, alifx80, pesteh, zahra, MEHDI..62, پروازه, احسان1357, aliyar, am_ete, mr-fariborz, mzkamran, فرشید اصفی, scrat, Amir ali, esi67, Mahyar001, RC, maryam66

#

تیر 7 ام, 90, 2:38 am

آفلاين
استاد پیشکسوت
استاد پیشکسوت
نماد کاربر
مدال ویزه سایت (1) مدال لیاقت (1)
تاريخ عضويت: اسفند 14 ام, 89, 4:48 am
تشکر کرده اید: 5661 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و ...
شهر محل سکونت: تبریز

mehdi نوشته است:

دوستاي گلم سلام

بالاخره اينارو آوردم خونهhappydance.خداروشكر ماده هنوز رو تخمه و نره دون برميداره ميره دم لونه ميده به ماده34zn0n5

الان چه غذاهايي بايد بهشون بدم؟ممنون ميشم يه رژيم كامل غذايي بهم بديد.

مرغ عشق چندتا تخم ميزاره؟

با تشكر

سلام دوست عزیز مبارکه

خوب پس خدا رو شکر خوش شانس بودی.

در مورد رژیم غذایی بگم اگه شکم ماده هنوز باد کرده است و فکر میکنی بازم تخم داره تا اتمام تخمگذاری هر روز تخم مرغ آبپز براشون بزار ولی وقتی تخمگذاری تمام شد دیگه تا متولد شدن اولین جوجه تخم مرغ آبپز نباید بدی. در حال حاضر هم جوانه گندم نده بهشون. زمانی که رو تخم ها مخوابن غذاهای گرم کننده نباید بدی بهشون. من خودم در این زمان ها فقط ارزن و سبزیجات مثل کاهو و جعفری و کرفس و اسفناج و هویج میدم بهشون. وقتی جوجه ها از تخم در اومدن تخم مرغ آبپز و جوانه گندم( تا یه مدت کم) و جوانه ماش و کمی هم تخمه آفتابگردان خیلی ریز به رژیم غذایی شون اضافه می کنم. مهمتر از همه اینها کف دریا همیشه در اختیارشون باشه. این رژیمی هست که من تجربی به دست آوردم و تا الان حدود 140-145 تا جوجه گرفتم ازشون البته از یک جفت نه ها. اینو گفتم که یه وقت فکر نکنی قانونه، فقط تجربیه و میتونه شکل دیگه ای هم باشه.

تعداد تخم هاشون بستگی به تغذیه و شرایط فیزیکی ماده داره. معمولا 5-6 تا تخم میزارن ولی من ماده ای هم داشتم که 8 تا تخم میزاشت و همچنین ماده ای هم دارم که 4 تا تخم میزاره. شما به تغذیه شون برس و آرامش رو براشون مهیا کن خودشون تا اونجایی که در توانشون باشه تخم میزارن.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

تیر 8 ام, 90, 8:52 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

y2k نوشته است:

سلام دوست عزیز مبارکه

خوب پس خدا رو شکر خوش شانس بودی.

در مورد رژیم غذایی بگم اگه شکم ماده هنوز باد کرده است و فکر میکنی بازم تخم داره تا اتمام تخمگذاری هر روز تخم مرغ آبپز براشون بزار ولی وقتی تخمگذاری تمام شد دیگه تا متولد شدن اولین جوجه تخم مرغ آبپز نباید بدی. در حال حاضر هم جوانه گندم نده بهشون. کاهو هم هر روز تا بزرگ کردن جوجه ها براشون بزار. زمانی که رو تخم ها مخوابن غذاهای گرم کننده نباید بدی بهشون. من خودم در این زمان ها فقط ارزن و سبزیجات مثل کاهو و جعفری و کرفس و اسفناج و هویج میدم بهشون. وقتی جوجه ها از تخم در اومدن تخم مرغ آبپز و جوانه گندم( تا یه مدت کم) و جوانه ماش و کمی هم تخمه آفتابگردان خیلی ریز به رژیم غذایی شون اضافه می کنم. مهمتر از همه اینها کف دریا همیشه در اختیارشون باشه. این رژیمی هست که من تجربی به دست آوردم و تا الان حدود 140-145 تا جوجه گرفتم ازشون البته از یک جفت نه ها. اینو گفتم که یه وقت فکر نکنی قانونه، فقط تجربیه و میتونه شکل دیگه ای هم باشه.

تعداد تخم هاشون بستگی به تغذیه و شرایط فیزیکی ماده داره. معمولا 5-6 تا تخم میزارن ولی من ماده ای هم داشتم که 8 تا تخم میزاشت و همچنین ماده ای هم دارم که 4 تا تخم میزاره. شما به تغذیه شون برس و آرامش رو براشون مهیا کن خودشون تا اونجایی که در توانشون باشه تخم میزارن.

ممنون از توضيحاتتون. فقط يه سئوال برام پيش اومده. علت اين كه نبايد تا متولد شدن جوجه‌ها به مولدامون جوانه گندم بديم چيه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahsa به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, mehdi, Daryoush, پیمان امانی, alifx80, pesteh, zahra, MEHDI..62, پروازه, aliyar, am_ete, mr-fariborz, mzkamran, sam_asadi241, فرشید اصفی, scrat, Amir ali, رنجبر, esi67, Mahyar001, RC

#

تیر 8 ام, 90, 10:22 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم

mahsa نوشته است:

ممنون از توضيحاتتون. فقط يه سئوال برام پيش اومده. علت اين كه نبايد تا متولد شدن جوجه‌ها به مولدامون جوانه گندم بديم چيه؟

سلام دوست عزیز

به خاطر گرمیه هوا و گرم بودن گندم و اینکه مرتب تو لونه هستن در زمان رو تخم خوابیدن باید تغذیه خنکی داشته باشن که اذیت نشن گرمیه زیاد در فصل گرم سال کلا باعث مریضیه پرنده میشه چه برسه که رو تخم هم باشن در ضمن کلا در فصل تابستان نباید از پرنده جوجه کشید باید تقویت بشه و تو لک رفتنشو انجام بده  و آماده بشه برای پاییز که جوجه بده تو طبیعت معمولا در بهار و پاییز پرنده ها جوجه میدن که درستشم همینه ولی تو اسارت دیگه همه چی بهم میریزه و یک مطلب دیگه اینکه کلا در زمان رو تخم خوابیدن و جوجه داشتن نباید کافیشه و دونهای محرک و غذاهای مست کننده به اونها بدیم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پرنده ی غریب به خاطر این پست تشکر کرده اند
mahsa, mehdi, Daryoush, پیمان امانی, alifx80, pesteh, zahra, MEHDI..62, پروازه, احسان1357, aliyar, zezi, am_ete, mr-fariborz, mzkamran, فرشید اصفی, scrat, Amir ali, esi67, رضا سیفی, Mahyar001, m_m1991, RC, ramin1360

#

تیر 8 ام, 90, 10:34 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

پرنده ی غریب نوشته است:

سلام دوست عزیز

به خاطر گرمیه هوا و گرم بودن گندم و اینکه مرتب تو لونه هستن در زمان رو تخم خوابیدن باید تغذیه خنکی داشته باشن که اذیت نشن گرمیه زیاد در فصل گرم سال کلا باعث مریضیه پرنده میشه چه برسه که رو تخم هم باشن در ضمن کلا در فصل تابستان نباید از پرنده جوجه کشید باید تقویت بشه و تو لک رفتنشو انجام بده  و آماده بشه برای پاییز که جوجه بده تو طبیعت معمولا در بهار و پاییز پرنده ها جوجه میدن که درستشم همینه ولی تو اسارت دیگه همه چی بهم میریزه و یک مطلب دیگه اینکه کلا در زمان رو تخم خوابیدن و جوجه داشتن نباید کافیشه و دونهای محرک و غذاهای مست کننده به اونها بدیم

بله. دونه‌هاي مست كننده رو مي‌دونستم. چون باعث مي‌شه پرنده به خاطر مستي زياد از خوابيدن روي تخما دست بكشه و بخواد دوباره جفتگيري انجام بده و بي‌خيال تخما بشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahsa به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, mehdi, Daryoush, پیمان امانی, alifx80, pesteh, zahra, MEHDI..62, پروازه, احسان1357, aliyar, am_ete, mr-fariborz, mzkamran, فرشید اصفی, scrat, کیان مهر, Amir ali, esi67, Mahyar001, m_m1991, RC, amir100, ramin1360

#

تیر 8 ام, 90, 4:30 pm

آفلاين
استاد پیشکسوت
استاد پیشکسوت
نماد کاربر
مدال ویزه سایت (1) مدال لیاقت (1)
تاريخ عضويت: اسفند 14 ام, 89, 4:48 am
تشکر کرده اید: 5661 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و ...
شهر محل سکونت: تبریز

mahsa نوشته است:

خواهش می کنم. دوست عزیزمون پرنده غریب دلایلش رو کامل توضیح دادن.

من نه تنها در تابستان بلکه هیچ موقع از سال وقتی که رو تخم ها می خوابن بهشون جوانه گندم نمیدم.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم پیمان امانی به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, Daryoush, mehdi, alifx80, ali_92, pesteh, zahra, MEHDI..62, پروازه, احسان1357, aliyar, zezi, am_ete, mr-fariborz, mzkamran, فرشید اصفی, scrat, Amir ali, esi67, رضا سیفی, Mahyar001, m_m1991, RC, amir100, ramin1360

#

تیر 10 ام, 90, 1:15 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 27 ام, 89, 6:23 pm
تشکر کرده اید: 1049 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
شهر محل سکونت: 0611

ببخشید میشه به مرغ عشق که رو تخم است خیار داد یا نه .؟

و یه سوال دیگه من یه جفت مرغ عشق دارم که 7 تا ختم داره و دو تا از جوجه ها از تخم در اومدن ولی بعد از یه روز میمیرن . چکار باید بکنم .

میتونم تخم ها رو بر دارم و زیر یه جفت دیگه از مرغ عشق هام که الان تازه یه تخم داره بزارم یا نه ؟؟

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali_92 به خاطر این پست تشکر کرده اند
alifx80, paraf, Daryoush, پیمان امانی, mehdi, mahsa, پرنده ی غریب, pesteh, zahra, MEHDI..62, پروازه, احسان1357, aliyar, am_ete, mr-fariborz, mzkamran, فرشید اصفی, scrat, Amir ali, esi67, رضا سیفی, Mahyar001, m_m1991, RC, amir100
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 1324  [ 9265 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد