به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2772 از 2773  [ 19408 پست ]  »

شهریور 3 ام, 97, 4:13 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11480 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تبريز

ahmadd نوشته است:

اساتید عزیز لطفا کمک کنید . عروس هلندی نر و سرحالم امروز صبح بال های سمت راستش رو کلا کنده و خودشو به صورت عجیبی زخمی کرده. 6 ماهشه و تازه شاهپرهاش دراورده بود چندروزی بود پرواز میکرد فکر کنم خواب بد دیده باشه , فقط ی شب تنهاش گذاشتم تو قفس  اونم شانس اینطوری شد چیکارش کنم ؟پوستش کامل سیاه شده لخته

سلام

مرهارو خیس نکنید، بعد ۴ ۵ روز میتونید حمومش بدین، این شب هنگام ترسیده، باید شب چراغ داشته باشین ، موردی پیش نمیاد و بعد چند بار حموم کردن حل میشه و به حالت طبیعی برمیگرده.

khansari نوشته است:

سلام دوستان
من یک جفت و یک ماده تک دارم که قصد دارم بهار ببرم نیاوران آزادشان کنم. (آنجا گله طوطی سبز وحشی هست)
به نظرتان اگر وارد گله طوطی ها نشوند، شانس زنده ماندن دارند؟

پارسال هم یک جفت عروس آنجا فرار کردند رفتند توی گله طوطی سبز ها. هنوز هم زنده اند.

نظرتان چیست؟

سلام

ما موافق ازاد کردن پرندگان هستیم، توصیه میکنم قبل از اینکه هواها سردتر شه زودتر ازاد کنید تا خودشون رو با شرایط محیطی کم کم وفق بدن، یا نگه دارید در اردیبهشت ماه سال بعد ازاد کنید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
Hadi.h

#

شهریور 4 ام, 97, 6:52 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 4 ام, 97, 6:32 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
شهر محل سکونت: شیراز

سلام به همگی.دوستان اگر کسی دقیقا متوجه میشه بفرمایید این عروسهای من که عکساشون رو میذارم جنسیتشون چیه وسنشون چند ساله ممنون از پاسخگوییتون

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Hadi.h به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

مهر 7 ام, 97, 7:15 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 97, 6:10 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
شهر محل سکونت: کرمانشاه

سلام دوستان من دیروز عروس هلندی خریدم دوستان این عروس هلندی بنده خیلی خودشو میخارونه و با پرهاش بازی میکنه و تمیز خودش میکنه بعد خودشو پف میده بعد با پا خودشو میخارونه خلاصه پف میکنه عادیه؟ بعد حالت عادی پف نمیکنه و معمولیه بعد ببخشید دهنشو زیاد باز و بسته میکنه مشکلی نداره؟ البته همیشه نه بعضی وقتا بعد امروز ظهر وقتی رفتم توی اتاق یکم لرزید و پف کرد ولی الان اینجور نیست ببخشید میشه بگید سالمه یانه؟ اگه خواستید عکسشو بفرستم

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 21 ام, 97, 6:42 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 16 ام, 97, 9:43 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
شهر محل سکونت: همدان

سلام خدمت همه بزرگواران آیا معمولا عروس هلندی تو زمستان جوجه میده؟ واینکه برای عروس ماده گل باقالی عروس نر چه رنگی باشه بهتره؟

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 26 ام, 97, 1:27 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 21 ام, 90, 12:21 pm
تشکر کرده اید: 37 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان

سلام به دوستان. من یه جوجه لوتینو که حدودا بیست و پنج روزه هست دارم. حدودا یک هفته هست که خریدمش و بعش با سرنگ هویج و سیب پخته شده _ ارزن پوست کنده و آسیاب شده _تخم مرغ پخته _  نخود و لوبیا پخته شده _ذرت پخته شده که نوبت هر کدومش که باشه از صافی رد میکنم  و با آب جوشیده رقیق میکنم و با سرنگ بهش میدم. الان سه وعده هست که تا میرم بهش غذا بدم، اولش با اشتیاق میاد جلو ، ولی حدودا ۴ سی سی که میخوره دیگه دهنش رو با اشتیاق باز نمیکنه و من ده سی سی آخر رو خودم نوکش رو باز میکنم و بهش میدم. میشه بدونم چرا بی میل شده ؟ من که تقریبا تنوع غذاییش رو رعایت کردم. میشه راهنماییم کنید که چکار کنم؟ممنون 

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 5 ام, 97, 8:49 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 28 ام, 92, 8:40 pm
تشکر کرده اید: 42 مرتبه
نوع طوطی: مرغ عشق
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

سلام

جوجه عروس های من چهار تا هستن

بزرگترینشون ۴۵ روزه هست امروز و کوچکترین ۴۱ روز

ولی هنوز ویژ ویژ می کننداز مولدها غذا بگیرن ......ندیدم خودشون چیزی بخورن

جفت هم غذا میدن ولی نه زیاد تقریبا میدن

غذا هم

ارزن و کتان و تخم مرغ پخته و جوانه گندم و هر روز بلال تازه

تخمه و کف دریا همیشه هست و اینکه گاهی کم سبزی و هویج پخته دادم

چرا نمیتونم جدا کنم ؟؟؟!!!

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 8 ام, 97, 2:15 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 27 ام, 97, 1:19 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و کوتوله
شهر محل سکونت: شیراز

با سلام ما یک جفت عروس لوتینو داریم که دستی نیستن و اینها جفت خوردن و حدود یک ماه پیش تخم گذاشتن دوتا تخم گذاشت روش میشنست شب ساعت ۲ بود جیغ جاق در اومد روشون پوشونده بود تا سوسک رفته بوده توی چال این دوتا ترسیده بودن ماده اومده بود بیرون ماده دوتا تخم جدید میخواسته بذاره پریده بوده بیرون دوتا تخم ازش اومده بود انداخته بود کف قفس شکسته بود بعد این ترس باعث از تخم افتادنشون میشه ؟ بعد دوتا تخم تو چالش مونده بود روش میخوابید پوک بودن واسه بار اولش هم بود، بعد قبل اون ترس نر بیمار شده بود و اسهال داشت با مولتی ویتامین و نئو مایسین و خوراک خوب درمانش کردیم بعد برای تقویت برای تخم گذاشتن بعدش چی بهش بدیم غذا و تقویتی چیا بهش بدیم لطف کنین بگین ممنون میشم 

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2772 از 2773  [ 19408 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد