به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2785 از 2786  [ 19497 پست ]  »

تیر 11 ام, 99, 8:56 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: شهریور 8 ام, 90, 9:52 pm
تشکر کرده اید: 843 مرتبه
نوع طوطی: ککاتیل و کانور و...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران -محمود اباد

Hediyeh نوشته است:

راستش همسرم برای تولدم برام گرفتتش خیلی دوسش دارم. امروز بردمش پیش دامپزشک اونم هیچی نگفت گفت سالمه دوتا سرنگ پر کرد برام یکیش مولتی ویتامینه اون یکی یادم نیس چیه مولتی ویتامینه رو هر یک روز درمیان گفت بدم اون یکی هم هر دوازده ساعت و گفت یک کپسول کلسیوم رو در نیم کیلو سرلاک قاطی کنم بدم بهش ..سرلاکش نمی‌دونم چیه ولی فروشنده می‌گفت هاگن هست هر چهار پنج ساعت شیش سیسی براش با آب جوشیده درست میکنم ولرم یا سرد شد میدم بهش دمای دقیق و نمیدونم

جوجه عروس رو باید به چینه دانش توجه بکنین 

1.ضربه نخوره (دست نزنین یا لمس خیلی یواش باشه )

2.تحرک داشته باشه 

3.خالی بشه (نشانه سلامته جوجه )پر نمونه

4.بجای سرلاک من خودم همواره معجونی رو که خودم درست میکنم رو پیشنهاد میدم

5.دادن آب و دارو و مکمل و اضافات هم تا شرایط اورژانس نشه به جوجه غیر دونخور ممنوعه (تاثیر مخربش بیشتره )

6.سرلاک نباید سرد باشه جوجه پس میزنه و بهتره از دمای دست شما کمی گرمتر باشه تا احساسی که از والدین دریافت میکنه رو 

براش داشته باشه یا بعبارتی گرمارو حس کنه البته نه سوزان (دقیقا مثل تست شیشه شیر بچه که میریزن رو دست تا گرماشو حس کنن)

7.فرمول سرلاک شخصی رو هم خواستین به شرح زیر هست: 

ارزن (کمی کتان و سیاه دانه و هفت تخم هم باشه بدک نیستش البته بسیار کم) اسیاب شده بصورت ارد در میارین , الک ریز میکنین تا پوستاش برن 

بلغور غیر بسته بندی تا حد له شدن اب پز میکنین بدون هیچ گونه اضافی فقط آب (بلغور یا نهایتا گندم بدون پوست تاکید میکنم غیر بسته بندی )

بلغور پخته رو داخل همزن ریخته با کمی اب هم میزنین بعد کم کم ارزن رو قاطی میکنین تا خمیر یکدست بدست بیارین .

اگر دلتون خواست تخم مرغ اضافه کنین اما با زدن تخم مرغ نهایتا 48 ساعت میتونین تو یخچال نگهداری کنین

بدون تخم مرغ هم 72 ساعت و هر مرتبه که مقداری برداشت میکنین باقی موندش رو بریزین دور بره 

لوازم خوراندن هم یک قاشق چایخوری رو با انبر دست وسطشو خم میکنین مثل منقار در میارین (البته یکی دوروز باید با سرنگ بهش بدین بعدا قاشق رو میگیره)

درنهایت به مرور جایگزین سرلاک بکنین .این معجون 99.9% جوابگو بوده و هر نوع پرنده ایی به غیر از شکاری و مینا

تست شده و جوجه در صورت سلامت چینه دان بزرگ شده و زنده مونده .باتوجه به وضعیت ادلار و... سرلاکهای موجود در بازار

غیر قابل اعتماد میباشند .ماقبل از این حتی سرلاکی مثل اگزوزت هم تقلبی فراوان داشتش .درکل سرلاک 

دادن به جوجه رو شخصا قبول ندارم و گندم اب پز شده با همراهی ارد ارزن الک شده به همراه شاید کتان و کمی 

هفت تخم هم با یک وعده جداگانه زرده تخم مرغ بهترین تغذیه برای جوجه سرلاکیه دقیقا همونی که 

خود من میدم جفتام بخورن به بچههاشون بدن همون کار رو با اب پز کردن گندوما رو نرم میکن با اسیاب دون ها اونارو اماده 

هضم میکنم و باکتری کش میشن و با مولینکس راحت الهضم تر از غذایی میشه که والدین میدن فقط نیاز به کمی تجربه و فوت کوزه گری داری 

که اونم تو دمای سرلاکه که گرم نباشه جوجه پس میزنه .مثل تست کردن شیشه شیر بچه انسان که اونم گرم میخوره نه سرد 

در نهایت در صورتی که دوست داشتین از سرلاک که من پیشنهاد دادم استفاده کنین میبایستی ارام ارام به جای سرلاک معمولی

جایگزین کنین و این سرلاک به حدی مقویه که اصلا نیازی به مکمل نداره و بعدها جوجه بزرگی میشه هم استخوانهای قوی 

هم درشت تر از هم سنهاش به شرطی که درست استفاده بشه .

نکته مهم جوجه سرلاکی زیر 15 روز سیستم گوارشش به حدی نرسیده که بدونه تامین باکتریهای گوارشی از والدین

بتونه سرلاک رو هضم کنه و دیر رشد و دون سوز میشه بهترین سن خرید جوجه سرلاکی 15 تا 17 روزه چرا چون جوجه از 19 روزگی به بعد 

یا اصلا سرنگ نمیگیره یا اگرم بگیره دیگه قاشق رو حتما نمیگیره .بنده خودم از 15 روزگی سرنگ رو شروع میکنم 20 روزگی

که قاشق رو گرفت با خیال راحت به همراه فرمول سرلاک به مشتری میدم و تا بحال خدا رو شکر مشکلی نداشتم 

ببخشید زیاد حرف زدم 

یه مطلب فراموشم شد وقتی به جوجه سوپ میدین یا معجون بنده رو با قاشق میدین باید سرشو با کمی هدایت نگهدارین تا 

به خودش صدمه نزنه .یه زاویه بخصوصی داره یاد میگیرین فقط بایداحتیاط کنین .و هرگز هرگز هرگز چینه دونشو دست نزنین 

و جاشو الان تابستونه زیرش پوشال بریزینو زود بزود تعویض کنین نزارین خیس بمونه زیرش 

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 11 ام, 99, 1:52 pm

آفلاين
مدیر تالار طوطی های افریقایی
مدال ارسال های برتر (1) مدال لیاقت سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 92, 8:48 pm
تشکر کرده اید: 2997 مرتبه
نوع طوطی: ------
شهر محل سکونت: تهران

arash_aria نوشته است:

جوجه عروس رو باید به چینه دانش توجه بکنین 

1.ضربه نخوره (دست نزنین یا لمس خیلی یواش باشه )

2.تحرک داشته باشه 

3.خالی بشه (نشانه سلامته جوجه )پر نمونه

4.بجای سرلاک من خودم همواره معجونی رو که خودم درست میکنم رو پیشنهاد میدم

5.دادن آب و دارو و مکمل و اضافات هم تا شرایط اورژانس نشه به جوجه غیر دونخور ممنوعه (تاثیر مخربش بیشتره )

6.سرلاک نباید سرد باشه جوجه پس میزنه و بهتره از دمای دست شما کمی گرمتر باشه تا احساسی که از والدین دریافت میکنه رو 

براش داشته باشه یا بعبارتی گرمارو حس کنه البته نه سوزان (دقیقا مثل تست شیشه شیر بچه که میریزن رو دست تا گرماشو حس کنن)

7.فرمول سرلاک شخصی رو هم خواستین به شرح زیر هست: 

ارزن (کمی کتان و سیاه دانه و هفت تخم هم باشه بدک نیستش البته بسیار کم) اسیاب شده بصورت ارد در میارین , الک ریز میکنین تا پوستاش برن 

بلغور غیر بسته بندی تا حد له شدن اب پز میکنین بدون هیچ گونه اضافی فقط آب (بلغور یا نهایتا گندم بدون پوست تاکید میکنم غیر بسته بندی )

بلغور پخته رو داخل همزن ریخته با کمی اب هم میزنین بعد کم کم ارزن رو قاطی میکنین تا خمیر یکدست بدست بیارین .

اگر دلتون خواست تخم مرغ اضافه کنین اما با زدن تخم مرغ نهایتا 48 ساعت میتونین تو یخچال نگهداری کنین

بدون تخم مرغ هم 72 ساعت و هر مرتبه که مقداری برداشت میکنین باقی موندش رو بریزین دور بره 

لوازم خوراندن هم یک قاشق چایخوری رو با انبر دست وسطشو خم میکنین مثل منقار در میارین (البته یکی دوروز باید با سرنگ بهش بدین بعدا قاشق رو میگیره)

درنهایت به مرور جایگزین سرلاک بکنین .این معجون 99.9% جوابگو بوده و هر نوع پرنده ایی به غیر از شکاری و مینا

تست شده و جوجه در صورت سلامت چینه دان بزرگ شده و زنده مونده .باتوجه به وضعیت ادلار و... سرلاکهای موجود در بازار

غیر قابل اعتماد میباشند .ماقبل از این حتی سرلاکی مثل اگزوزت هم تقلبی فراوان داشتش .درکل سرلاک 

دادن به جوجه رو شخصا قبول ندارم و گندم اب پز شده با همراهی ارد ارزن الک شده به همراه شاید کتان و کمی 

هفت تخم هم با یک وعده جداگانه زرده تخم مرغ بهترین تغذیه برای جوجه سرلاکیه دقیقا همونی که 

خود من میدم جفتام بخورن به بچههاشون بدن همون کار رو با اب پز کردن گندوما رو نرم میکن با اسیاب دون ها اونارو اماده 

هضم میکنم و باکتری کش میشن و با مولینکس راحت الهضم تر از غذایی میشه که والدین میدن فقط نیاز به کمی تجربه و فوت کوزه گری داری 

که اونم تو دمای سرلاکه که گرم نباشه جوجه پس میزنه .مثل تست کردن شیشه شیر بچه انسان که اونم گرم میخوره نه سرد 

در نهایت در صورتی که دوست داشتین از سرلاک که من پیشنهاد دادم استفاده کنین میبایستی ارام ارام به جای سرلاک معمولی

جایگزین کنین و این سرلاک به حدی مقویه که اصلا نیازی به مکمل نداره و بعدها جوجه بزرگی میشه هم استخوانهای قوی 

هم درشت تر از هم سنهاش به شرطی که درست استفاده بشه .

نکته مهم جوجه سرلاکی زیر 15 روز سیستم گوارشش به حدی نرسیده که بدونه تامین باکتریهای گوارشی از والدین

بتونه سرلاک رو هضم کنه و دیر رشد و دون سوز میشه بهترین سن خرید جوجه سرلاکی 15 تا 17 روزه چرا چون جوجه از 19 روزگی به بعد 

یا اصلا سرنگ نمیگیره یا اگرم بگیره دیگه قاشق رو حتما نمیگیره .بنده خودم از 15 روزگی سرنگ رو شروع میکنم 20 روزگی

که قاشق رو گرفت با خیال راحت به همراه فرمول سرلاک به مشتری میدم و تا بحال خدا رو شکر مشکلی نداشتم 

ببخشید زیاد حرف زدم 

یه مطلب فراموشم شد وقتی به جوجه سوپ میدین یا معجون بنده رو با قاشق میدین باید سرشو با کمی هدایت نگهدارین تا 

به خودش صدمه نزنه .یه زاویه بخصوصی داره یاد میگیرین فقط بایداحتیاط کنین .و هرگز هرگز هرگز چینه دونشو دست نزنین 

و جاشو الان تابستونه زیرش پوشال بریزینو زود بزود تعویض کنین نزارین خیس بمونه زیرش 

سلام

جناب لطف کنید سرلاک دست ساز تو این سایت به کسی تجویز نکنید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محسن رستمی به خاطر این پست تشکر کرده اند
arash_aria

#

تیر 12 ام, 99, 5:50 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)

محسن رستمی نوشته است:

سلام

جناب لطف کنید سرلاک دست ساز تو این سایت به کسی تجویز نکنید

سلام

با کمال احترام .

کدام بند از قوانین سایت ؟آموزش تهیه غذا برای طوطی سانان رو منع کرده؟

هر چند این فرمول متعلق به قدیمهای این وبسایته و از بنده نیستش .

و یک مورد مشکوک .با وضع موجوده سرلاکهای نامعلوم رو تجویز کنیم خوبه ؟؟؟

شما بند مربوطه رو بفرمایید عینا نوشته شما رو تایید کنه من میزارم میرم ازین وبسایت 

مگر این  که وارد کننده سرلاک شرکتی .......................

در ضمن اینی که بنده گفتم سوپ هست نه سرلاک و تا قانون نیارید یا وضع نشه 

بنده تجویز میکنم چون تجربم اجازه میده .

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 12 ام, 99, 6:48 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)

Ali Ghaeni نوشته است:

سلام علی هستم. خواهر زاده من یه جوجه عروس هلنی بزرگ کرد که جنسیتش نر شد و

من هم یه ماده براش گرفتم که باهم جفت شدن که بارها جفت شدنشان رو من دیدم.۳ تا

تخم گذاشتن و مرتب روی تخمها خوابیدن ولی بعد از ۱۰ روز از گذاشتن اولین تخم با چراغ

قوه موبایل به تخمها نور تاباندم ولی انگار هیچ نطفه ای تشکیل نشد.الان نمیدانم که تخمها رو

از زیرشان بردارم یا چند روز دیگه هم بزارم شاید تخم آخر نطفه داشته باشه؟لطفان اگر کسی

میتونه من رو راهنمایی کنه.این شماره موبایلمه لطفان پیام بدین خودم تماس میگیرم

۰۹۱۸۴۲۸۲۶۵۱.ممنونم علی قائنی

جناب رستمی عزیز

این پست در صفحه 2781 ارسال شده و هیچ گونه تذکری دریافت نکرده .چرا؟؟؟

طبق بند نهم قانون وبسایت درج هرگونه شماره تلفن ممنوعه .نه متممی دارد نه استثناء(این پست بایستی حذف میشد)

شما با لحنی تند به بنده تذکر که نه تحکم میکنین ؟؟؟در صورتی که با کمال احترام مدیریت این تاپیک با شما نیستش ..

و عنوان مدیریتیه شما مدیریت تاپیک طوطی های افریقاییه که عروس هلندی یا همون ککاتیل صراحتا قید شده

استرالیاییه و در مورد بعدی

لطفا اگر در قوانین 10 گانه جایی نوشته بود که نباید تغذیه طوطی سانان تجویز بشه (اعم از سرلاک دستی و...) بفرمایید منم بدونم وگرنه

لطفا جسارتا با کمال احترام مدیریت این تاپیک با شما نبوده و در کل تنها میتوانید در صورت تخطی بنده از قوانین تذکر بدهید (مدیریت تاپیک)

در صورت تکرار حذف پست و بن کردن کاربر با موافقت مدیریت کل .

با کمال احترام موضوع مطرح شده از طرف بنده نه تخطی از قوانین بوده و نه شما مدیریت این تاپیک هستین که بنده به احکام شما تمکین کنم 

جسارت بنده رو ببخشید اما این ممورد شدیدا حق با بنده هست باز هم شرمنده یه کم تند رفتم .به هر حال یک عمره تو این سایتم و این رفتار 

برام قابل هضم نیستش .در شرایطی که هیچگونه تخطی از قانون نداشته ام .شما اگر کار من اشتباه هم بود بهتر بود در خصوصی یه تذکر میدادید

و سپس پستی بنده ارسال کردم  رو حذف میکردید که البته مدیریت این تاپیک باشما نیست و جسارتا با کمال احترام این مورد با مدیریت بخش ککاتیل هست 

مگر اینکه مواردی باشه که بنده ازشون بی اطلاع باشم .قصد بی احترامی و توهین نداشتهام فقط قصدم یاداوری قوانین بوده همین .

درجایی که به تخطی از قانون تذکر داده نمیشه حق نیست که با یه موضوع از دید شخصی برخورد بشه .

اگر بنده موردی به اشتباه در تاپیک طوطیهای افریقایی که سر رشته ای ندارم ازشون عنوان کردم شما بنده رو بن کنین هیچ مشکلی ندارم .

دوازدهم تیر ماه یکهزاروسیصد و نود و نه هجری شمسی آرش کوچک شما 

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 12 ام, 99, 8:38 pm

آفلاين
مدال ارسال های برتر (1) مدال لیاقت سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 92, 8:48 pm
تشکر کرده اید: 2997 مرتبه
نوع طوطی: ------
شهر محل سکونت: تهران

arash_aria نوشته است:

جناب رستمی عزیز

طبق بند نهم قانون وبسایت درج هرگونه شماره تلفن ممنوعه .نه متممی دارد نه استثناء(این پست بایستی حذف میشد)

شما با لحنی تند به بنده تذکر که نه تحکم میکنین ؟؟؟در صورتی که با کمال احترام مدیریت این تاپیک با شما نیستش ..

و عنوان مدیریتیه شما مدیریت تاپیک طوطی های افریقاییه که عروس هلندی یا همون ککاتیل صراحتا قید شده

لطفا اگر در قوانین 10 گانه جایی نوشته بود که نباید تغذیه طوطی سانان تجویز بشه (اعم از سرلاک دستی و...) بفرمایید منم بدونم وگرنه

لطفا جسارتا با کمال احترام مدیریت این تاپیک با شما نبوده و در کل تنها میتوانید در صورت تخطی بنده از قوانین تذکر بدهید (مدیریت تاپیک)

با کمال احترام موضوع مطرح شده از طرف بنده نه تخطی از قوانین بوده و نه شما مدیریت این تاپیک هستین که بنده به احکام شما تمکین کنم 

جسارت بنده رو ببخشید اما این ممورد شدیدا حق با بنده هست باز هم شرمنده یه کم تند رفتم .به هر حال یک عمره تو این سایتم و این رفتار 

برام قابل هضم نیستش .در شرایطی که هیچگونه تخطی از قانون نداشته ام .شما اگر کار من اشتباه هم بود بهتر بود در خصوصی یه تذکر میدادید

و سپس پستی بنده ارسال کردم  رو حذف میکردید که البته مدیریت این تاپیک باشما نیست و جسارتا با کمال احترام این مورد با مدیریت بخش ککاتیل هست 

مگر اینکه مواردی باشه که بنده ازشون بی اطلاع باشم .قصد بی احترامی و توهین نداشتهام فقط قصدم یاداوری قوانین بوده همین .

درجایی که به تخطی از قانون تذکر داده نمیشه حق نیست که با یه موضوع از دید شخصی برخورد بشه .

اگر بنده موردی به اشتباه در تاپیک طوطیهای افریقایی که سر رشته ای ندارم ازشون عنوان کردم شما بنده رو بن کنین هیچ مشکلی ندارم .

واسه بار دوم عرض میکنم  در این سایت سرلاک دستی تجویز نکنید

یک زمانی سرلاک طوطیسانان در بازار به وفور پیدا نمیشد ، راههای جایگزین درنظر گرفته شده ، نه الان

قدیم هم برای روشن کردن منزل از چراغ فانوس نفتی استفاده میکردن.

الان که برق داریم فکر نمیکنم کسی فانوس برای روشن کردن منزلش تو شهر استفاده کنه 

اینکه مدیریت این تاپیک با کیه فکر نمیکنم به اعضا ارتباط داشته باشه که به من تذکر میدین!

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 12 ام, 99, 9:04 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9654 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

arash_aria نوشته است:

جناب رستمی عزیز

سلام 

مدیربت کل این سایت با بنده هست 

و‌من میگم اونی که اقای رستمی میگه کاملا درست صحیح و بجا هست

و هر بنی بشری در این سایت از این سیستم رضایت نداره خیلی محترمانه میتونه تشریف ببره 

هر نوع سرلاک دستی تحت هر شرایطی رد شده هست آنهم به دلیل علمی نه دل بخواهی

درباره اون اقا اه شماره تلفن داده مال شش ماهه قبله منم دیدم از کنارش رد شدم 

شما زحمت لکشید در راستای چهارچوبی که من یا اقای رسمی تایین میکنند گفتمان کنید 

اگر هم مشکلی هست از نظر این موارد عنوان شده یا علمی بحث کنید یا کلا بحثی نکنید

اقای رستمی اندازه کافی زحمت میکشند در هر تاپیکی هم بخواهند اعمال مدیریت میکنند

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 13 ام, 99, 11:51 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)

با گرانی سرلاک به صورت روز افزون مقرون به صرفه نیست به هر حال طبق فرمایش جناب مددی من ازین سایت میرم 

و  شما هم جناب رستمی و هم جناب مددی به نظر واردات سرلاک دارین که دفاع میکنین ازش 

و اصلا در شرایط فعلی قابل قیاس با فانوس و برق نیستش عزیزمن 

هیچ علمی پشت سرلاکهایی که به روشهای غیر مطمعن وارد میشه و به گزاف فروش میره موجود نیست .

این آخرین پست بنده هست و عطای ایران پاروت رو به لقاش بخشیدم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم arash_aria به خاطر این پست تشکر کرده اند
محسن رستمی
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2785 از 2786  [ 19497 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد