به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2787 از 2787  [ 19508 پست ]  »

مهر 8 ام, 99, 7:18 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 8 ام, 99, 7:11 pm
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تبریز

arash_aria نوشته است:

جوجه عروس رو باید به چینه دانش توجه بکنین 

1.ضربه نخوره (دست نزنین یا لمس خیلی یواش باشه )

2.تحرک داشته باشه 

3.خالی بشه (نشانه سلامته جوجه )پر نمونه

4.بجای سرلاک من خودم همواره معجونی رو که خودم درست میکنم رو پیشنهاد میدم

5.دادن آب و دارو و مکمل و اضافات هم تا شرایط اورژانس نشه به جوجه غیر دونخور ممنوعه (تاثیر مخربش بیشتره )

6.سرلاک نباید سرد باشه جوجه پس میزنه و بهتره از دمای دست شما کمی گرمتر باشه تا احساسی که از والدین دریافت میکنه رو 

براش داشته باشه یا بعبارتی گرمارو حس کنه البته نه سوزان (دقیقا مثل تست شیشه شیر بچه که میریزن رو دست تا گرماشو حس کنن)

7.فرمول سرلاک شخصی رو هم خواستین به شرح زیر هست: 

ارزن (کمی کتان و سیاه دانه و هفت تخم هم باشه بدک نیستش البته بسیار کم) اسیاب شده بصورت ارد در میارین , الک ریز میکنین تا پوستاش برن 

بلغور غیر بسته بندی تا حد له شدن اب پز میکنین بدون هیچ گونه اضافی فقط آب (بلغور یا نهایتا گندم بدون پوست تاکید میکنم غیر بسته بندی )

بلغور پخته رو داخل همزن ریخته با کمی اب هم میزنین بعد کم کم ارزن رو قاطی میکنین تا خمیر یکدست بدست بیارین .

اگر دلتون خواست تخم مرغ اضافه کنین اما با زدن تخم مرغ نهایتا 48 ساعت میتونین تو یخچال نگهداری کنین

بدون تخم مرغ هم 72 ساعت و هر مرتبه که مقداری برداشت میکنین باقی موندش رو بریزین دور بره 

لوازم خوراندن هم یک قاشق چایخوری رو با انبر دست وسطشو خم میکنین مثل منقار در میارین (البته یکی دوروز باید با سرنگ بهش بدین بعدا قاشق رو میگیره)

درنهایت به مرور جایگزین سرلاک بکنین .این معجون 99.9% جوابگو بوده و هر نوع پرنده ایی به غیر از شکاری و مینا

تست شده و جوجه در صورت سلامت چینه دان بزرگ شده و زنده مونده .باتوجه به وضعیت ادلار و... سرلاکهای موجود در بازار

غیر قابل اعتماد میباشند .ماقبل از این حتی سرلاکی مثل اگزوزت هم تقلبی فراوان داشتش .درکل سرلاک 

دادن به جوجه رو شخصا قبول ندارم و گندم اب پز شده با همراهی ارد ارزن الک شده به همراه شاید کتان و کمی 

هفت تخم هم با یک وعده جداگانه زرده تخم مرغ بهترین تغذیه برای جوجه سرلاکیه دقیقا همونی که 

خود من میدم جفتام بخورن به بچههاشون بدن همون کار رو با اب پز کردن گندوما رو نرم میکن با اسیاب دون ها اونارو اماده 

هضم میکنم و باکتری کش میشن و با مولینکس راحت الهضم تر از غذایی میشه که والدین میدن فقط نیاز به کمی تجربه و فوت کوزه گری داری 

که اونم تو دمای سرلاکه که گرم نباشه جوجه پس میزنه .مثل تست کردن شیشه شیر بچه انسان که اونم گرم میخوره نه سرد 

در نهایت در صورتی که دوست داشتین از سرلاک که من پیشنهاد دادم استفاده کنین میبایستی ارام ارام به جای سرلاک معمولی

جایگزین کنین و این سرلاک به حدی مقویه که اصلا نیازی به مکمل نداره و بعدها جوجه بزرگی میشه هم استخوانهای قوی 

هم درشت تر از هم سنهاش به شرطی که درست استفاده بشه .

نکته مهم جوجه سرلاکی زیر 15 روز سیستم گوارشش به حدی نرسیده که بدونه تامین باکتریهای گوارشی از والدین

بتونه سرلاک رو هضم کنه و دیر رشد و دون سوز میشه بهترین سن خرید جوجه سرلاکی 15 تا 17 روزه چرا چون جوجه از 19 روزگی به بعد 

یا اصلا سرنگ نمیگیره یا اگرم بگیره دیگه قاشق رو حتما نمیگیره .بنده خودم از 15 روزگی سرنگ رو شروع میکنم 20 روزگی

که قاشق رو گرفت با خیال راحت به همراه فرمول سرلاک به مشتری میدم و تا بحال خدا رو شکر مشکلی نداشتم 

ببخشید زیاد حرف زدم 

یه مطلب فراموشم شد وقتی به جوجه سوپ میدین یا معجون بنده رو با قاشق میدین باید سرشو با کمی هدایت نگهدارین تا 

به خودش صدمه نزنه .یه زاویه بخصوصی داره یاد میگیرین فقط بایداحتیاط کنین .و هرگز هرگز هرگز چینه دونشو دست نزنین 

و جاشو الان تابستونه زیرش پوشال بریزینو زود بزود تعویض کنین نزارین خیس بمونه زیرش 

بسیار آموزنده بود و من کلی یاد گرفتم...

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 14 ام, 99, 10:24 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 13 ام, 99, 3:56 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
شهر محل سکونت: تهران

سلام به همه دوستان،

من قصد دارم یه عروس هلندی نر سرلاکی خریداری کنم، با توجه به مطالبی که اینجا و جاهای دیگه خوندم بهتره یه جوجه حدود 20 تا 25 روزه سرلاکی بگیرم، از پدر و مادرش جدا کنم تا راحت تر اهلی و دستی بشه، تا حدود 45 روزگی بهش سرلاک بدم و بعد کم کم دونخور کامل میشه. از اونجا که من تایم کاری خونه نیستم نیازه که جوجه رو که خریداری کرده و به همون فروشنده بگم خودش با شرایط صحیح تا 45-50 روزگی ازش مراقبت کنه و اونو جدا از بقیه بزرگ کنه، بعد بیارمش خونه. درسته؟

چند تا سوال داشتم، اول اینکه اگه فروشگاه یا شخص مطمئنی میشناسین لطفا معرفی کنید، چون من تو پست های این تالار می خوندم که بچه های اینجا زحمت اینجور کارها رو می کشیدن یا اشخاص مطمئن میشناختن ولی پست ها برا چند سال پیش بودن، نمی دونم هنوزم اون بچه ها هستن یا نه.

دوم اینکه آیا جدا کردن جوجه 20 روزه، فقط باید از پدر و مادرش باشه و می تونه کنار بقیه جوجه های سرلاکی بزرگ شه و اهلی شدنش به درستی انجام بشه یا بهتره کاملا تنها باشه و فقط با انسان رابطه داشته باشه؟

در رابطه با تشخیص جنسیت تو سن زیر 1 ماه هم آیا راهی وجود داره یا باید شانسی چند بار خرید کرد تا یکیش نر دربیاد؟

خیلی ممنون از پاسخ هاتون

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 29 ام, 99, 7:55 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 29 ام, 99, 7:48 pm
نوع طوطی: طوطی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: قم

سلام من ی جفت عروس دارم ک بالاخره بعد هفت.هشت ماه جفت گیری تازه تخم گذاشت .ولی کف لانه ب مقدار مناسب پوشال نیست اشکالی ندارد یا اگر دستکاری بشه دیگه نمی‌خوابه روتخم.سوال دومم ی مقدار شیب دادم لانه رو یکطرفش رو سمت. بالا ک تخم ها درقسمتی پایین جمع شده و عروس  هامیخوابن درسته؟

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 30 ام, 99, 2:40 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 30 ام, 99, 2:37 pm
نوع طوطی: عروس هلندی ماده
شهر محل سکونت: اصفهان

سلام

عروس هلندی من ماده ۳ ساله است که چند روز پیش پرواز کرد و خورد به در و دیوار و حسابی نفس نفس زد بعدش تا به امروز کلاً پز میکند و بی حال ولی رنگ و شکل مدفوع فرقی نکرده و آب و غذا هم کم میخورد

میخواستم ببینم چه دارویی بهش بدم؟

سه روز تو ظرف آبش ۲۰ قطره سرکه سفید ریختم که اگه بیماری انگلی رفع بشه ولی تفاوتی نکرد

بالا بالا
  مشخصات
#

ديروز, 2:56 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: اسفند 24 ام, 91, 6:40 pm
تشکر کرده اید: 13262 مرتبه
نوع طوطی: الکسان.عروس.برزیلی

موسوی نوشته است:

سلام من ی جفت عروس دارم ک بالاخره بعد هفت.هشت ماه جفت گیری تازه تخم گذاشت .ولی کف لانه ب مقدار مناسب پوشال نیست اشکالی ندارد یا اگر دستکاری بشه دیگه نمی‌خوابه روتخم.سوال دومم ی مقدار شیب دادم لانه رو یکطرفش رو سمت. بالا ک تخم ها درقسمتی پایین جمع شده و عروس  هامیخوابن درسته؟

سلام دوست عزیز اشکالی ندارد پوشال بریزی فقط حجمش یک سوم حجم تخم باشد . و در آخر نیازی به شیب نیست اونها کار خودشون رو بلد هستند 

گاه باید رویید,در پس این باران...
گاه باید خندید,بر غمی بی پایان...
مانند باران باش...
رنج جدا شدن از آسمان را
در سبز کردن زندگی جبران کن...

بالا بالا
  مشخصات
#

ديروز, 3:02 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: اسفند 24 ام, 91, 6:40 pm
تشکر کرده اید: 13262 مرتبه
نوع طوطی: الکسان.عروس.برزیلی

Alireza6397 نوشته است:

سلام

عروس هلندی من ماده ۳ ساله است که چند روز پیش پرواز کرد و خورد به در و دیوار و حسابی نفس نفس زد بعدش تا به امروز کلاً پز میکند و بی حال ولی رنگ و شکل مدفوع فرقی نکرده و آب و غذا هم کم میخورد

میخواستم ببینم چه دارویی بهش بدم؟

سه روز تو ظرف آبش ۲۰ قطره سرکه سفید ریختم که اگه بیماری انگلی رفع بشه ولی تفاوتی نکرد

دوست عزیز در مرحله اول عروس شما دچار شوک بعد حادثه شده است . 

همه چیز فقط بیماری نیست . 

نشانه بیماری . آبریزش بینی . عطسه . تغییر حجم و رنگ و آب مدفوع . چشمان خیس . پاها با فلسفه های جدا و چسبیده . پرهای نامرتبط . خارش شدید پر و صورت . بالا آوردن . و... 

سرکه دستگاه گوارش طوطی شما رو از بین می‌برد و طوطی بی حال و به حالت استفراغ میوفتد . لطفاً ندانسته هر کاری نکنید 

گاه باید رویید,در پس این باران...
گاه باید خندید,بر غمی بی پایان...
مانند باران باش...
رنج جدا شدن از آسمان را
در سبز کردن زندگی جبران کن...

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2787 از 2787  [ 19508 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد