به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 23 از 23  [ 159 پست ]  »

فروردین 23 ام, 94, 9:07 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9206 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

armankhan نوشته است:

سلام دوستان

اقای والامهر ممنون از پست جناب عالی

خدمتتون ارز کنم من 2 تا سوال پرسیدم که متاسفانه توی پست شماجواب هیچ کدوم نبود.اول در مورد قیمت و دومی در مورد نسل کشی.

بنده از اون  پست اول تا به اخر خوندم بعد سوالمو پرسیدم.توی کل این 22 صفحه چیزی که فهمیدم و بار ها و بارها  دوستان بهش اشاره کردن فقط  این بود که کلا رزیلا بدرد کسانی که از طوطی  انتظار صحبت کردن و یا دستی شدن دارن نمیخوره.همین و بس.

در ضمن دوستی که توی صفحه قبل گفته بودن جفت گیریشو دیدن یکی  اینکه برای مدت ها قبل بود و اینکه گفته بودن اصلا داخل لونه نمیرن. بعدش هم  هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه بالاخره موفق شدند یا نه در تاپیک نزدن.این از نظر شما یعنی اینکه از رزیلا   میشه  توی منزل نسل کشید ؟

من دوست داشتم کسی که واقعا توی این زمینه تلاش کرده حالا چه موفق شده باشه و چه نشده باشه  جواب من رو بده.

فکر نمیکنید بهتره  در هر جایی ناظم نشیم   و نخوایم به کسی درس بدیم.؟ 

دوست عزیز همونطور که اشاره کردید تلاش برای تکثیر رزیلا خیلی کم بوده و تا اونجایی هم که بنده در جریانم 90 درصد موفق به جوجه گرفتن نشدن

ولی من با اینکه تمایلی به تکثیر رزیلا ندارم بارها فیلمهای مختلف از فارمهای اروپایی و نحوۀ نگهداری و تکثیرشون رو مشاهده کردم

شما هم اگر در این فروم به نتیجه نرسیدید بهتر میبود جستجویی در گوگل میکردید تا از نزدیکتر با این مقوله آشنا میشدید

ولی در کل چیزی که میتونم در اختیارتون بذارم اینه که رزیلا به دلیل تفاوت رفتاری که نسبت به سایر طوطیها داره (با انسان خیلی اخت نمیشن) نیاز به یک فضای مناسب (باز و کم تردد) داره و شکل لانه هم براش خیلی مهمه. لانه هایی که عمیق و ال شکل باشند بیشتر مورد توجه اشون قرار میگیره

و موضوع مهمتر داشتن یک جفت نر و مادۀ واقعی هست. چون نر و مادۀ رزیلاها از نظر ظاهر هیچ تفاوت فاحشی ندارند اصولن نمیشه نر و ماده و اینکه حتمن بالغ هستند رو درست تشخیص داد و این خودش اولین قدم بزرگ هست که میتونه مانع پیشرفت بشه

armankhan نوشته است:

در ضمن طبق فرمایش جناب عالی که میفرمایید باید قبل از سوال پرسیدن کل مطالب پیشین رو خوند  مثلا در مورد کسی که یه سوال  در مورد عروس هلندی داره هم صدق میکنه ؟اگر کسی یه سوال داره و شاید جوابش هم خیلی کوتاه باشه که دوستان بخوان بدن باید قبلش 2044 صفحه مربوط به عروس  هلندی رو بخونه ؟میشه بگید یه ادم با توجه به کارهای روز مره ای که داره و مدام  از صبح تا شب نمیتونه پای نت بشینه چندین ماه  باید بشینه و دونه دونه مطالب هر صفحه از این 2044  صفحه رو بخونه که دست اخر ایا جواب سوالش رو بتونه پیدا کنه یا نه ؟

در این مورد هم باید خدمتتون بگم که ما گزینه ای داریم به نام جستجو که هر چیزی رو که شما در موردش سوال دارید رو اگر توی آون تایپ کنید جدیدترین پاسخهارو براتون میاره

و در ضمن شما اگر فقط 20 صفحه از هر تاپیک رو مطالعه کنید پاسخ بخش زیادی از سوالاتتون رو میگیرید چون همۀ دوستان به همین بهانه که تعداد صفحات زیاد هست مطالعه نمیکنن و هر چیزی که به ذهنشون میرسه رو در تاپیکها عنوان میکنند به همین دلیل بیشتر صفحات با سوال و پاسخهای تکراری پر شده

armankhan نوشته است:

این جمعه که فرصت شد برم ازادگان یه دست فروش بود که یه دونه رزیلا داشت  که قیمت رو گفت 450  ولی با یکم چونه تا 380/400 هم میداد.البته دمش خیلی ژولیده و بهم ریخته بود.مغازه های داخل هم رزیلای شرقی داشتند و از جفتی 1200 تا 1700 قیمت دادند

رزیلاها با توجه به نژادشون از دونه ای 300-400 هست تا 1 میلیون 

در ضمن ممنونتون میشم اگر سوالاتتون رو در یک پست ارسال کنید

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
hrabiee, مهدشتی, RABI, amirkaffash, mohammad valamehr, شاهرخ ايلخاني, Delafonte, Gh.rEza, armankhan

#

اردیبهشت 23 ام, 94, 6:05 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 11 ام, 92, 1:47 am
تشکر کرده اید: 89 مرتبه
نوع طوطی: برزیلی
شهر محل سکونت: iran

سلام  مطالب قبلی رو خوندم.اخیرا به رزیلاها علاقمند شدم.بدلیل آرامش و زیباییشونه.یه جفت خریدم با راهنمایی یکی از دوستان از روی پرهای دمش تشخیص دادم.با هم خوبن ماده مدتی است داخل لونه میره .اما چون از فوشنده گرفتم میترسم عقیم باشن اینا وارداتی عراق هستن.بازار آزادگان رو هم اینجا تامین میکنه.اینجا دونه ای 500 یا 450 است رزیلای شرقی.اما از دوستان هستن که دو تا جوجه یک ماهه  از همین رزیلاها دارن.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم parasto به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, RABI, RABI, Gh.rEza, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 6 ام, 94, 5:28 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9654 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: مشهد

parasto نوشته است:

سلام  مطالب قبلی رو خوندم.اخیرا به رزیلاها علاقمند شدم.بدلیل آرامش و زیباییشونه.یه جفت خریدم با راهنمایی یکی از دوستان از روی پرهای دمش تشخیص دادم.با هم خوبن ماده مدتی است داخل لونه میره .اما چون از فوشنده گرفتم میترسم عقیم باشن اینا وارداتی عراق هستن.بازار آزادگان رو هم اینجا تامین میکنه.اینجا دونه ای 500 یا 450 است رزیلای شرقی.اما از دوستان هستن که دو تا جوجه یک ماهه  از همین رزیلاها دارن.

قیمتش همینه 

بیشتر احتمال بدین بالغ نباشند و یا جفت گیری بکنند ولی ماده تخم نزاره تا اینکه نرها عقیم باشند 

روزیلا خیلی اذیت میکنه ....

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, mohammad valamehr, Delafonte, RABI, parasto, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 15 ام, 94, 11:04 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 11 ام, 92, 1:47 am
تشکر کرده اید: 89 مرتبه
نوع طوطی: برزیلی
شهر محل سکونت: iran

ممنو ن از راهنماییتون. پرنده ماده سه تخم تا حالا گذاشته اما داخل لونه  نه.در محیط باز پیدا کردم و شکسته بودن. علتش چیه داخل لونه تخم نمیزاره؟ البته من هم لونه چوبی و هم کوزه رو امتحان کردم هیچکدومو می پسنده.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم parasto به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, RABI, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 15 ام, 94, 1:29 am

parasto نوشته است:

ممنو ن از راهنماییتون. پرنده ماده سه تخم تا حالا گذاشته اما داخل لونه  نه.در محیط باز پیدا کردم و شکسته بودن. علتش چیه داخل لونه تخم نمیزاره؟ البته من هم لونه چوبی و هم کوزه رو امتحان کردم هیچکدومو می پسنده.

با سلام

لطفا از قفس و لانه چوبیشون عکس بزارید تا اگر مشکلی هست شما راهنمایی کنیم .

بالا بالا

کاربران زیر از شما کاربر محترم احمد گلچین به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, parasto, soli, شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 23 از 23  [ 159 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی رزیلای سرخ (Crimsson Rosella)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

18

7085

آبان 15 ام, 96, 3:57 am

Omid1992 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی رزیلای زرد (Yellow Rosella)

شاهرخ ايلخاني

1

3058

شهریور 31 ام, 91, 12:04 am

niloofar نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی رزیلای غربی (Western Rosella)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

10

4566

آذر 5 ام, 91, 11:14 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی رزیلای سبز (Green Rosella)

شاهرخ ايلخاني

4

2678

خرداد 26 ام, 94, 9:35 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی رزیلای سر ساده (Pale Headed Rosella)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

13

5059

آذر 21 ام, 92, 11:47 am

پارسا حیدری نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد