به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 8 از 10  [ 67 پست ]  »

خرداد 16 ام, 92, 10:03 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال ترجمه (1) مدال پرورش جوجه گوشتی (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 1 ام, 91, 6:50 pm
تشکر کرده اید: 7700 مرتبه
نوع طوطی: ندارم
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: مشهد

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

این یک ایراد.......جثه کوچکی داره و خیلی ها نمی پسندند...این هم ایراد دوم....از پشت که نگاهش کنید یک طوطی طوسی می بینید که به قول پرنده فروشها انگار کبوتره....این هم ایراد سوم....قیمتش بالاست و به نظر من این طوطی باید نهایتا 1.5-2 میلیون باشه .....این هم ایراد چهارم......جیغهای گوش خراش نداره اما بسیار شلوغ هست و مثل عروش هلندی یک صدایی رو مدام و سریع و پشت سر هم تکرار میکنه که اعصاب خورد کن هست......این هم ایراد پنجم و السلام.

با سلام

در خصوص کوچکی جثه و شبیه کبوتر بودنش(خاکستری پشت پرنده) اتفاقا صبح که عکس هاش رو میدیدم به نتیجه شما رسیدم هرچند من از قیافه گالا خوشم اومد که البته این وارد مبحث سلیقه میشه اما از نظر استقبال عمومی نظر شما بسیار صحیح و منطقی است

اما یک سوال دیگه هم دارم ، حرف زدن این پرنده بسیار واضح و با صدای بسیار دلنشینی بود چراکه اکثر طوطی ها یا صدای مردانه و کلفتی دارند یا صدای دلقکی شکل و معمولا صدای دخترونه از طوطی کمتر دیده میشه، اما چرا تو سرچ ها و هنرنمایی های طوطی ها ، فیلم یا نمایش از صداش زیاد نیست؟یعنی کلا اقبال و توجه کلی در کشورهای دیگه هم به این طوطی کم است؟شما فرمودید این پرنده رو داشتید بنظرتون صحبت کردنش چطور بود، نظر خودتون در مورد تن صدای این طوطی چیه؟ با سپاس

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم niloofar به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, Amir ali, aquarius, محمد مددی, شاهرخ ايلخاني, EZEL, kiakado, محمد1376, mohsen.k, jobili_phn, بی تا, esi67, El`Nino, shadi67, شهاب مقصود, Mohammad Gh

#

خرداد 16 ام, 92, 1:15 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
niloofar نوشته است:

با سلام

در خصوص کوچکی جثه و شبیه کبوتر بودنش(خاکستری پشت پرنده) اتفاقا صبح که عکس هاش رو میدیدم به نتیجه شما رسیدم هرچند من از قیافه گالا خوشم اومد که البته این وارد مبحث سلیقه میشه اما از نظر استقبال عمومی نظر شما بسیار صحیح و منطقی است

اما یک سوال دیگه هم دارم ، حرف زدن این پرنده بسیار واضح و با صدای بسیار دلنشینی بود چراکه اکثر طوطی ها یا صدای مردانه و کلفتی دارند یا صدای دلقکی شکل و معمولا صدای دخترونه از طوطی کمتر دیده میشه، اما چرا تو سرچ ها و هنرنمایی های طوطی ها ، فیلم یا نمایش از صداش زیاد نیست؟یعنی کلا اقبال و توجه کلی در کشورهای دیگه هم به این طوطی کم است؟شما فرمودید این پرنده رو داشتید بنظرتون صحبت کردنش چطور بود، نظر خودتون در مورد تن صدای این طوطی چیه؟ با سپاس

با تشکر
در کشورهای دیگر هم استقبال انچنانی از این نوع کاکادو نمیشه.....تا کاکادوی تاج زرد-ملوکان-امبرلا و حتی دوکورپ وجود داره این کاکادو مورد توجه نخواهد بود
در مورد صدای دخترونش هم بگم که طوطی یک مقلد هست و انچه بشنوه تقلید میکنه....در اینترنت سرچ کنید و ببینید که چه کاسکو ها و امازونهایی هستند که با صدای لطیف دخترونه صحبت می کنند.....در ایران چون بیشتر مردها با طوطی تمرین سخنگویی می کنند اکثر طوطی ها صداشون خشن و مردونه هست .بنده این موضوع رو می دونستم و با امازونم با صدای دختر بچه ها تمرین سخنگویی کردم و الان هم همون کلمات رو با صدای دختر بچه ها داره تقلید میکنه......صدام رو عوض می کردم و باهاش کار می کردم .البته مراقب بودم همسایه ها نشنوند چون اگر می شنفتند الان بنده رو در تیمارستان بستری کرده بودن .

بالا بالا
  مشخصات
#

شهریور 12 ام, 92, 10:18 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی

توی هیچ پستی ندیدم نوشته باشه که گالا مثل ملوکانها و یا کاسکوها حساس هست و به پرکنی دچار میشه و توی هیچ سایت خارجی هم گالای پرکن ندیدم در صورتیکه هم ماکائوی پرکن دیدم و هم کاکادوی پالم که میگن خیلی حساس نیستند

حالا میخوام بدونم واقعن حساسیت گالاها نسبت به توجه صاحبشون به چه صورت هست و درصد پرکنی در آنها به چه میزانی میباشد

آیا برای نگهداری نیاز به فضای زیاد و پر از اسباب بازی دارند یا خیر؟

چون الان من گالای خودم رو توی یه 1033 نگه داشتم و دو جور اسباب بازی براش گذاشتم که اصلن با اونها بازی نمیکنه و یکسره روی ظرف میوه و دونه اش نششته و به اونا نوک میزنه و بیشتر دوست داره بری دم قفس و سرش رو نوازش کنی.... همین

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط soli در شهریور 12 ام, 92, 10:37 am .

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
EZEL, El`Nino, kiakado, picasso, ECMN, Amir ali, aquarius, shadi67, mohsen.k, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, بی تا, پویش, شهاب مقصود, esi67, behnam_59, behnam_59, amirkaffash, parsa zsf, narges feizi

#

شهریور 12 ام, 92, 10:34 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
شهر محل سکونت: لرستان
soli نوشته است:

توی هیچ پستی ندیدم نوشته باشه که گالا مثل ملوکانها و یا کاسکوها حساس هست و به پرکنی دچار میشه و توی هیچ سایت خارجی هم گالای پرکن ندیدم در صورتیکه هم ماکائوی پرکن دیدم و هم کاکادوی پالم که میگن خیلی حساس نیستند

حالا میخوام بدونم واقعن حساسیت گالاها نسبت به توجه صاحبشون به چه صورت هست و درصد پرکنی در آنها به چه میزانی میباشد

با سلام
با اجازه دوستان عزيز؛من چون تجربه اين قضيه رو دارم و موارد متعددي ديدم عرض ميكنم.تمام طوطي ها امكان پركني درشون وجود داره و از همه حساس تر كاكادوها هستند،من به چشم خودم بالاي سه مورد گالاي پركن توي بازار آزادگان در يك هفته ديدم.تا جايي هم كه ديدم عملا پرهاي روي سينه و چينه دون رو كاملا لخت ميكنن،حساسيت گالا ها از ملوكان و اكلكتوس نر خيلي كمتر هست ولي از كاكادوي پالم حساس تر هست.اين نيست كه يك طوطي اصلا به پركني دچار نشه چون من يك ملنگوي وحشي ديدم كه به علت مسافرت رفتن خانواده پركن شده بود
عواملي كه من ديدم عملا باعث پركني كاكادوها شده از جمله ضربه فيزيكي مثل برخورد شديد با ديوار يا شيشه و ضربه روحي مثل تنها موندن زياد؛از بين رفتن جفت،وجود دو طوطي حساس در خانه مثل ملوكان و آمبرلا كه به شدت به هم حسادت ميكنند.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم EZEL به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, El`Nino, kavehmo, yasy, glory, kiakado, picasso, ECMN, Amir ali, aquarius, mohsen.k, شاهرخ ايلخاني, بی تا, پویش, شهاب مقصود, esi67, behnam_59, Mohammad Gh, amirkaffash, amirkaffash, parsa zsf, narges feizi

#

شهریور 12 ام, 92, 11:13 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی

EZEL نوشته است:
با سلام با اجازه دوستان عزيز؛من چون تجربه اين قضيه رو دارم و موارد متعددي ديدم عرض ميكنم.تمام طوطي ها امكان پركني درشون وجود داره و از همه حساس تر كاكادوها هستند،من به چشم خودم بالاي سه مورد گالاي پركن توي بازار آزادگان در يك هفته ديدم.تا جايي هم كه ديدم عملا پرهاي روي سينه و چينه دون رو كاملا لخت ميكنن،حساسيت گالا ها از ملوكان و اكلكتوس نر خيلي كمتر هست ولي از كاكادوي پالم حساس تر هست.اين نيست كه يك طوطي اصلا به پركني دچار نشه چون من يك ملنگوي وحشي ديدم كه به علت مسافرت رفتن خانواده پركن شده بود عواملي كه من ديدم عملا باعث پركني كاكادوها شده از جمله ضربه فيزيكي مثل برخورد شديد با ديوار يا شيشه و ضربه روحي مثل تنها موندن زياد؛از بين رفتن جفت،وجود دو طوطي حساس در خانه مثل ملوكان و آمبرلا كه به شدت به هم حسادت ميكنند.

من نگفتم که امکان نداره پرکن بشن ، گفتم برخورد نکردم 34zn0n5... من به اندازۀ موهای سرم ملنگوی پرکن دیدم و خودم احتمال دادم چون درصد نگهداری از گالا بسیار پایینتر از ملنگو هست ممکنه به موردی برنخورده باشم ، از این رو این پست رو زدم تا دوستانی که تجربه اشو داشتن نظراتشون رو بگن تا بتونم بهترین شرایط رو برای نگهداری از پرنده محیا کنم

در ضمن اگر طوطیهای حساس رو از جوجگی با هم بزرگ و تربیت کنید به راحتی یگدیگر رو میپزیرند

احتمالن دیدید عکسهایی رو که ملوکان و کاسکو چقدر با هم رفیق هستند و یا چندتا کاکاتو رو به خوبی در کنار هم پرورش دادند...

حساس شدن طوطیها هم به تربیت اونها بستگی داره .. دقیقن مثل بچه ای که مثلن تا 6 سالگی عزیز دوردانۀ خانواده بوده و بعد از آمدن فرزند جدید به شدت دچار حسادت میشود و در صورت ناآگاهی والدین گاهن عکس العملهای وحشتناکی نشان میدهد

پس نگهداری کاکادوها با هم و یا حیوانات دیگر نشدنی نیست اطلاعات و شرایط خاص میطلبد که من خودم در این باره در حال جمع آوری و تکمیل اطلاعاتم هستم

این نمونه ای از آنهاست

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.     فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.      فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.    فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

ممنون که پاسخ دادین worship

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
glory, yasy, EZEL, hbk, kiakado, picasso, ECMN, Amir ali, aquarius, shadi67, mohsen.k, شاهرخ ايلخاني, یاشار, El`Nino, بی تا, شهاب مقصود, esi67, ingardenvenus12478, sousan, hunter, behnam_59, Mohammad Gh, imankhan, amirkaffash, parsa zsf, narges feizi

#

شهریور 12 ام, 92, 11:32 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
شهر محل سکونت: لرستان
soli نوشته است:

من نگفتم که امکان نداره پرکن بشن ، گفتم برخورد نکردم 34zn0n5... من به اندازۀ موهای سرم ملنگوی پرکن دیدم و خودم احتمال دادم چون درصد نگهداری از گالا بسیار پایینتر از ملنگو هست ممکنه به موردی برنخورده باشم ، از این رو این پست رو زدم تا دوستانی که تجربه اشو داشتن نظراتشون رو بگن تا بتونم بهترین شرایط رو برای نگهداری از پرنده محیا کنم

در ضمن اگر طوطیهای حساس رو از جوجگی با هم بزرگ و تربیت کنید به راحتی یگدیگر رو میپزیرند

احتمالن دیدید عکسهایی رو که ملوکان و کاسکو چقدر با هم رفیق هستند و یا چندتا کاکاتو رو به خوبی در کنار هم پرورش دادند...

حساس شدن طوطیها هم به تربیت اونها بستگی داره .. دقیقن مثل بچه ای که مثلن تا 6 سالگی عزیز دوردانۀ خانواده بوده و بعد از آمدن فرزند جدید به شدت دچار حسادت میشود و در صورت ناآگاهی والدین گاهن عکس العملهای وحشتناکی نشان میدهد

پس نگهداری کاکادوها با هم و یا حیوانات دیگر نشدنی نیست اطلاعات و شرایط خاص میطلبد که من خودم در این باره در حال جمع آوری و تکمیل اطلاعاتم هستم

این نمونه ای از آنهاست

ممنون که پاسخ دادین worship

دقيقا فرمايش شما متين هست،ارتباط طوطي ها با هم بايد طبق اصول دقيق صورت بگيره و حدالامكان كمترين سن رو داشته باشن،يكي از دوستانم ملوكانشون رو با كاسكوي خودشون رفيق كرده بودن.
همون طور هم كه ميدونيد افراد كمتري از كاكادوي گالا نگهداري ميكنند چون به اون صورت محبوب نيست.به نظر من قفس١٠٣٣براي كاكادوي شما خوبه اما اگر ميخوايد قفس بهتري تهيه كنيد نظر من vp06هست.قفس خوب و مرتبي هست.من الان از آمبرلام توي همين قفس نگهداري ميكنم،پارك بازي هم بالاش داره كه طوطي ميتونه بره و بازي كنه.اسباب بازي هم يك مدل هست كه بسيار سرگرم كننده هست اونم يه نوع آكروليك فكري هست كه غذا داخلش ميچرخه.در مورد اين هم كه طوطي شما اغلب لبه ي ظرف غذا ايستاده،طوطي من هم خيلي اوقات ميمونه اونجا و با مشت غذا ميخوره يا حتي ساكت ميمونه.
.ميتونيد از چوب بستني هاي پزشكي هم استفاده كنيد براي طوطيتون،هم تميز هستن و هم بسيار بسيار سرگرم كننده.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم EZEL به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, yasy, kiakado, picasso, ECMN, Amir ali, aquarius, شاهرخ ايلخاني, El`Nino, بی تا, شهاب مقصود, esi67, sousan, amirkaffash, amirkaffash, parsa zsf, narges feizi

#

شهریور 12 ام, 92, 1:34 pm

آفلاين
متخصص ارشد
متخصص ارشد
نماد کاربر
مدال تخصص در کاکادو (1) مدال کاربر منظم (1) مدال ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: بهمن 26 ام, 90, 5:20 pm
تشکر کرده اید: 10518 مرتبه
نوع طوطی: دو کاکادوی ملوکان

soli نوشته است:

آیا برای نگهداری نیاز به فضای زیاد و پر از اسباب بازی دارند یا خیر؟

چون الان من گالای خودم رو توی یه 1033 نگه داشتم و دو جور اسباب بازی براش گذاشتم که اصلن با اونها بازی نمیکنه و یکسره روی ظرف میوه و دونه اش نششته و به اونا نوک میزنه و بیشتر دوست داره بری دم قفس و سرش رو نوازش کنی.... همین

اگر در مطالب و سایتهای خارجی در خصوص گالا جستجو نمایید به مطالب بسیاری برخورد خواهید کرد که از پرکنی به عنوان یکی از مشکلات شایعی که گالاها به آن دچار میشوند یاد گردیده است.

بطور کلی پرکنی مشکلیست که برای تمامی انواع طوطیسانان ممکن هست رخ دهد (و حتی سایر پرندگان و سایر حیوانات که در حیوانات دیگر بصورت آسیب زدن به مو و پوست و گوشت نمود پیدا مینماید) اما طوطیهای حساس‌تر و اجتماعی‌تر احتمال ابتلای بیشتری به این عارضه را دارند و باید در خصوص آنها بیشتر احتیاط نمود. کاکادوی گالا نیز از این جریان مستثنی نیست؛ قطعاً حساسیت آن از ملوکان و آمبرلا کمتر هست اما از طوطیهایی مانند ملنگو و شاه طوطی بیشتر هست. (یک نکته را هم همین جا عرض مینمایم که اتفاقاً احتمال ابتلای ماکائو به پرکنی چندان کم نیست، ماکائوها به اندازه کاکادوها حساس نیستند اما طوطیهایی اجتماعی هستند و به صاحب خود بسیار وابسته میشوند).

در مطالب مختلف ذکر شده که پیش از خرید گالا اطمینان یابید که میتوانید وقت زیادی را صرف آن نمایید، چرا که بسیار اجتماعی هستند و همچنین با وجود جثه کوچک بسیار فعال و بازیگوش هستند و نیاز به قفس مناسب و سرگرمی کافی دارند، عاشق جویدن هستند البته نه به اندازه سایر کاکادوها و به نسبت کمتر خرابکار هستند. همیشه باید اسباب بازی چوبی متنوع و متعدد در اختیار داشته باشند. حداقل ابعاد قفس برای گالا 120*120*120 ذکر گردیده است. (به عنوان نمونه دو لینک از این مطالب را در انتهای پست قرار دادم).

نظر شخصی اینجانب نیز این هست که حداقل قفس مناسب گالا و کلاً طوطیهای با جثه متوسط vp06 یا سایر مدلها با ابعاد مشابه هست. من 1033 را برای نگهداری دائمی از هیچ طوطی‌ای مناسب نمیدانم، 1033 بعنوان یک قفس موقتی یا قفس حمل و نقل قفس خوبی هست اما برای اینکه همیشه طوطی در آن باشد به هیچ وجه فضای کافی ندارد. توصیه اکید من برای نگهداری مناسب استفاده از بزرگترین قفس ممکن (با توجه به بودجه و فضای در اختیار) و اسباب بازی بیشتر هست (حتی اگر الان با آنها بازی نکند). بعضی از طوطیها گاهی برای اینکه سراغ اسباب بازی بروند نیاز به زمان دارند اما لازم هست همواره در قفس اسباب بازی متنوع به تعداد مناسب فراهم باشد چه طوطی به اسباب بازیها اهمیت بدهد یا ندهد؛ بویژه با توجه به شرایط شما که بخاطر شاغل بودن بخشی از روز را منزل نیستید و امکان صرف وقت برای آن ندارید باید امکانات بیشتری برای سرگرمی آن فراهم نمایید.

در لینکهای زیر میتوانید اطلاعاتی مختصر و مفید در خصوص کاکادوی گالا را مطالعه نمایید:

لینک1: فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

لینک 2: فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 8 از 10  [ 67 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو نخلی (Palm Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

شاهرخ ايلخاني

25

5551

شهریور 22 ام, 92, 7:07 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چتری (Umbrella Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 11, 12, 13 ]

شاهرخ ايلخاني

89

10006

شهریور 25 ام, 95, 11:30 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو دوکرپ (Ducorp Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 21, 22, 23 ]

شاهرخ ايلخاني

160

11593

خرداد 2 ام, 95, 7:33 pm

sasabouri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو گوفین (Goffin Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 23, 24, 25 ]

شاهرخ ايلخاني

169

14654

بهمن 3 ام, 95, 1:04 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چشم برهنه (Bare-Eyed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 5, 6, 7 ]

شاهرخ ايلخاني

45

6124

شهریور 14 ام, 94, 10:16 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد