به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 9 از 10  [ 67 پست ]  »

شهریور 13 ام, 92, 2:18 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

soli نوشته است:

توی هیچ پستی ندیدم نوشته باشه که گالا مثل ملوکانها و یا کاسکوها حساس هست و به پرکنی دچار میشه و توی هیچ سایت خارجی هم گالای پرکن ندیدم در صورتیکه هم ماکائوی پرکن دیدم و هم کاکادوی پالم که میگن خیلی حساس نیستند

حالا میخوام بدونم واقعن حساسیت گالاها نسبت به توجه صاحبشون به چه صورت هست و درصد پرکنی در آنها به چه میزانی میباشد

آیا برای نگهداری نیاز به فضای زیاد و پر از اسباب بازی دارند یا خیر؟

چون الان من گالای خودم رو توی یه 1033 نگه داشتم و دو جور اسباب بازی براش گذاشتم که اصلن با اونها بازی نمیکنه و یکسره روی ظرف میوه و دونه اش نششته و به اونا نوک میزنه و بیشتر دوست داره بری دم قفس و سرش رو نوازش کنی.... همین

با سلام

دوست عزيز ماكائوها هم احتمال پركن شدنشون كم نيست.اين كه مي فرماييد احتمالش در مورد ماكائو كم هست غلطه.

در مورد گالا بگم كه در حد كاكادوهاي ديگر پر كن نميشن اما باز احتمالش هست.نوازش زياد سر و خاروندن ....نداشتن اسباب بازي چوبي جهت جويدن...قفس كوچك  اينها گالا رو هم پر كن ميكنه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
jook, ECMN, یاشار, Amir ali, El`Nino, picasso, soli, maryams, EZEL, glory, بی تا, پویش, kiakado, شهاب مقصود, esi67, ingardenvenus12478, sousan, behnam_59, Mohammad Gh, amirkaffash, parsa zsf, narges feizi, RABI

#

شهریور 13 ام, 92, 3:09 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

با سلام

دوست عزيز ماكائوها هم احتمال پركن شدنشون كم نيست.اين كه مي فرماييد احتمالش در مورد ماكائو كم هست غلطه.

در مورد گالا بگم كه در حد كاكادوهاي ديگر پر كن نميشن اما باز احتمالش هست.نوازش زياد سر و خاروندن ....نداشتن اسباب بازي چوبي جهت جويدن...قفس كوچك  اينها گالا رو هم پر كن ميكنه.

با سلام و عرض ادب جناب ایلخانی worshipworship

جسارتن فکر کنم کمی منظور خودم رو بد رسوندم که دوستان همه فکر کردند که گفتم ماکائو کم پرکن میشود (منظور بنده از کم ، به نسبت طوطی خاکستری و کاکادو چتری یا ملوکان بود) ... بنده مطمئنم همۀ طوطی ها در صورت مناسب نبودن شرایط پرکن میشوند ... حال شرایط طوطی خاکستری و برخی کاکادوها به دلیل حساس تر بودنشان کمی خاصتر و لازم الاجراتر است

قطعن خوب است که ما برای همۀ پرندگان تا آنجا که میتوانیم فضا و وسایل استاندارد اختصاص دهیم ، ولی در این میان برخی از طوطیها بدون این شرایط سریع واکنش نشان میدهند و برخی تا جاییکه ذاتشان یاری کند تحمل میکنند و من هم به دنبال همان آستانۀ تحمل میگردم تا خدایی ناکرده باعث مسایلی نشوم که بعدها خود را مرتب سرزنش کنم ... در عین حال دوست دارم بتوانم تا آنجا که برایم مقدور است انواع پرنده ها را داشته باشم و همگی از با هم بودن لذت ببریم نه فقط خودم

بنده هم موضوع پرکنی در پرندگان را در اینترنت جستجو کردم و انواع کاکادو-طوطی خاکستری-ماکائو و حتا طوطی برزیلی را دیدم ولی خوشبختانه گالا ندیدم

حال شاید موضوع من برای یافتن کمی کلی بوده .. بنده لینکهایی را که کاربر محترم picasso معرفی کردند نیز کامل خواندم  (بسیار هم عالی بود)... که در آن به کرات به فضای مناسب و وقت گذرانی کافی با طوطی و خوراکهای مناسب تاکید کرده بود و اشاره به افسردگی نیز شده بود اما باز هم خوشبختانه ندیدم که بر خلاف ملوکان به موضوع پرکنی اشاره و یا عکسی گذارده باشدrainbowf 

در هر صورت بنده در اولین فرصت قفس مناسب را تهیه خواهم کرد و تنها دغدغه ام حس حسادت در ملوکان است که کمی نگرانم میکند ، و خوب است اشاره کنم برای آشنایی این دو با هم تقریبن دارم به نتایج خوبی میرسم

امیدوارم شما خوبان نیز با نیت پاکتان مرا در انجام هر چه بهتر این کار یاری کنید

باز هم سپاس مرا بابت همراهی و راهنمایی های خوبتان پذیرا باشید.

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
EZEL, glory, محسن رستمی, picasso, El`Nino, Amir ali, بی تا, پویش, kiakado, ECMN, esi67, ingardenvenus12478, شاهرخ ايلخاني, sousan, mohsen.k, rgps2012, behnam_59, ehsan78, amirkaffash, parsa zsf, narges feizi, RABI

#

تیر 8 ام, 93, 5:00 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 26 ام, 91, 9:29 pm
تشکر کرده اید: 29 مرتبه
نوع طوطی: انواع اقسام
شهر محل سکونت: شهرستان های اصفهان
باسلام
دوستان ببخشید قیمت جوجه ی خام این کاکادو الان چقدره وایا تفاوتی با جوجه ی تاج زرد کوچک به لحاظ قیمت دارد؟تاچه اندازه؟عبادات مقبول درگاه حق

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali900 به خاطر این پست تشکر کرده اند
ehsan78, محمد هفت برادران, amirkaffash, kiakado, parsa zsf, شاهرخ ايلخاني, ECMN, narges feizi, RABI

#

تیر 8 ام, 93, 5:26 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
شهر محل سکونت: لرستان
ali900 نوشته است:
باسلام
دوستان ببخشید قیمت جوجه ی خام این کاکادو الان چقدره وایا تفاوتی با جوجه ی تاج زرد کوچک به لحاظ قیمت دارد؟تاچه اندازه؟عبادات مقبول درگاه حق

با سلام
قيمت اين طوطي در بازار بين ٤تا٥ ميليونه،تفاوت زيادي از نظر قيمت با تاج زرد سايز كوچك نداره البته بيشتر كاكاتو ميديوم تو بازار هست تا سايز كوچك

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم EZEL به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد هفت برادران, amirkaffash, kiakado, ehsan78, Amir ali, parsa zsf, شاهرخ ايلخاني, ECMN, narges feizi, محمد مددی, RABI, ali n95

#

خرداد 23 ام, 94, 3:50 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 23 ام, 94, 3:48 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: گالا
شهر محل سکونت: کرمانشاه

سلام خدمت همه من میخوام یه طوطی گالا بخرم اما نمیدونم از کجا اگه پرنده فروشی خوب میشناسین بهم معرفی کنین مرسی

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم hana به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, ali n95, RABI

#

خرداد 24 ام, 94, 8:57 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی

hana نوشته است:

سلام خدمت همه من میخوام یه طوطی گالا بخرم اما نمیدونم از کجا اگه پرنده فروشی خوب میشناسین بهم معرفی کنین مرسی

لطفن قوانین فروم و قسمتهای مختلف رو مطالعه بفرمایید

اسم بردن از فروشنده در این فروم ممنوع است. شما برای خرید موفق باید اطلاعات کافی داشته باشید و پیشنهاد من به شما این هست که قبل از اقدام به خرید اطلاعات خودتون رو کامل کنید و در صورت آمادگی داشتن برای نگهداری از این پرنده اقدام به خرید آگاهانه بکنید

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, ali moghaddass, Mehdi_ir00, RABI, شاهرخ ايلخاني, ali n95

#

مهر 14 ام, 94, 3:37 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 27 ام, 91, 10:31 pm
تشکر کرده اید: 36 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: isfahan

سلام

دوستان به نظر شماقیمت الان جوجه ی  این کاکادو چقدره؟البته میدونم به دلیل جثه ی کوچیکش وزیبای کمتر ووابسته گی کمتر نسبت به کاکادوهای رایج طرفداران بسیار بسیارکمی داره ومعمولا راحت گیر نماید.ممنون از راهنماییتان

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali n95 به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, amirkaffash
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 9 از 10  [ 67 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو گوفین (Goffin Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 23, 24, 25 ]

شاهرخ ايلخاني

169

15715

بهمن 3 ام, 95, 1:04 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو نخلی (Palm Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

شاهرخ ايلخاني

25

5964

شهریور 22 ام, 92, 7:07 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چتری (Umbrella Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 12, 13, 14 ]

شاهرخ ايلخاني

93

10816

خرداد 9 ام, 96, 9:23 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو دوکرپ (Ducorp Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 21, 22, 23 ]

شاهرخ ايلخاني

160

12355

خرداد 2 ام, 95, 7:33 pm

sasabouri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چشم برهنه (Bare-Eyed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 5, 6, 7 ]

شاهرخ ايلخاني

45

6619

شهریور 14 ام, 94, 10:16 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد