به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 21 از 25  [ 170 پست ]  »

بهمن 25 ام, 93, 11:44 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 25 ام, 93, 11:30 am
تشکر کرده اید: 6 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

به نام او که اولین ذره را آفرید سلام علیکم ,

کاکادو گوفین بنده طبق سوالی هم که در بالا شده حرکاتی که روی دست انجام میداد مخرج اش رو به دست می مالید , بعدش 2 تا تخم گذاشته , 24 ساعت روی این تخم ها است ولی نطفه نداره تخم ها , همین باعث شد رفتم یه کاکادو پرکنی خریدم براش , البته هنوز جفت نشدند ,

راهنمایی بفرمایید چیکار کنم , لطفا فقط در صورتی راهنمایی بفرمایید که تجربه ی نگاهداری کاکادو گوفین را داشته بوده باشید , حتی المقدور شخصی راهنمایی کنه که خودش مثل بنده توانسته باشه تا مرحله ی تخم گذاری این پرنده بره جلو ,

بنده هیچ وقت کاکادو نداشتم اما قبلا کاسکو داشتم و..

الآن یکسال هم نشده که کاکادو دارم

سوال زیاد دارم که از تجربه ی شما عزیزان استفاده کنم ان شاء الله متشکرم..

کاکادو پرکنی هم لخته همینو بیش از یک میلیون تو آزادگان پول دادم , یکی گفت سرکه بمالم به بدن اش چون هنوز تو قفس پرکنی می کنه , میخواستم ببینم اینکه گفت سرکه بمالم درسته یا نه ؟

کاکادو اولی هم یک نقطه ی سفید نزدیک به مردمک یکی از چشمان اش هست , دکتر طوطی رو ندیده گفت ممکنه آب مروارید باشه و من رو نگران کرده به همین خاطر دارو داد , لازمه ببرم اش پیش متخصص پرندگان یا نه .

طوطی ها واکسیناسیون نشدند , به هرکی گفتم گفت هزینه ی الکی است من هم مشکل هزینه دارم نظر شما ؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم گوفین به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, نیره, amirkaffash, ali moghaddass, esi67, RABI, شاهرخ ايلخاني, ECMN, sasabouri

#

بهمن 25 ام, 93, 4:50 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

گوفین نوشته است:

به نام او که اولین ذره را آفرید سلام علیکم ,

کاکادو گوفین بنده طبق سوالی هم که در بالا شده حرکاتی که روی دست انجام میداد مخرج اش رو به دست می مالید , بعدش 2 تا تخم گذاشته , 24 ساعت روی این تخم ها است ولی نطفه نداره تخم ها , همین باعث شد رفتم یه کاکادو پرکنی خریدم براش , البته هنوز جفت نشدند ,

راهنمایی بفرمایید چیکار کنم , لطفا فقط در صورتی راهنمایی بفرمایید که تجربه ی نگاهداری کاکادو گوفین را داشته بوده باشید , حتی المقدور شخصی راهنمایی کنه که خودش مثل بنده توانسته باشه تا مرحله ی تخم گذاری این پرنده بره جلو ,

بنده هیچ وقت کاکادو نداشتم اما قبلا کاسکو داشتم و..

الآن یکسال هم نشده که کاکادو دارم

سوال زیاد دارم که از تجربه ی شما عزیزان استفاده کنم ان شاء الله متشکرم..

کاکادو پرکنی هم لخته همینو بیش از یک میلیون تو آزادگان پول دادم , یکی گفت سرکه بمالم به بدن اش چون هنوز تو قفس پرکنی می کنه , میخواستم ببینم اینکه گفت سرکه بمالم درسته یا نه ؟

کاکادو اولی هم یک نقطه ی سفید نزدیک به مردمک یکی از چشمان اش هست , دکتر طوطی رو ندیده گفت ممکنه آب مروارید باشه و من رو نگران کرده به همین خاطر دارو داد , لازمه ببرم اش پیش متخصص پرندگان یا نه .

طوطی ها واکسیناسیون نشدند , به هرکی گفتم گفت هزینه ی الکی است من هم مشکل هزینه دارم نظر شما ؟

اگر از نر بودن کاکادویی که پرکن خریداری کردید مطمئن هستید میتونید فعلن در قفسی مجزا در کنار قفس کاکادوی ماده قرار بدید تا به حضور هم عادت کنند و بعد منتقلشون کنید کنار هم و تا چند روز رفتارهاشون رو به دقت زیر نظر بگیرید که مبادا نسبت به هم رفتار پرخاشجویانه ای داشته باشند

وقتی روابطشون رو مناسب دیدید میتونید بعد از یک دوره تقویت کردن مناسب جفت براشون لونه ببندید

اما توجه داشته باشید به تخم رساندن کاکادو ساده ترین مرحله هست و جوجه گرفتن از کاکادوها بسیار دشوار ، هم به لحاظ تامین مواد مورد نیاز جفت برای دورۀ قبل از تخمگذاری تا اینکه هچ موفقیت آمیزی داشته باشند و هم تامین امنیت محیط و مناسب بودن لانه. زیرا هستند دوستانی که کاکادوی آنها پس از تخمگذاری اقدام به شکستن آنها کرده و یا تا مرحلۀ جفتگیری رسیده اند اما هیچگاه تخمگذاری نداشته اند

در مورد سرکه هم فکر نمیکنم مطلب درستی گفته باشند 

شما اگر در وحلۀ اول بتواید مواد مورد نیاز بدن پرنده رو تامین کنید و سپس اون رو با ماده جفت بزنید احتمال 80 درصد پرکنیش بهبود پیدا خواهد کرد البته اگر این مشکل رفتاری به خاطر بی توجهی و یا جفت خواهی بوده باشه در غیر اینصورت ممکنه هیچوقت درست نشه

بایت اون نقطۀ سفید حتمن به یک متخصص مراجعه کنید و بدون ویزیت شدن هیچ دارویی رو براش استفاده نکنید

در مورد واکسن هم اگر کاکادوهای شما با حیوانات یا پرندگان دیگه (مخصوصن پرنده های آزاد مثل کبوتر و قمری و .. ) در ارتباط نیستن نیازی نیست

لطفن از این به بعد سوالات مرتبط با تکثیر رو در قسمت مخصوص به خودش مطرح کنید تا دوستان با تجربه تر هم کمکتون کنن

پرسش و پاسخ در مورد جفت کردن و جوجه کشی از طوطی سانان

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
نیره, پویش, amirkaffash, ali moghaddass, esi67, RABI, Mehdi_ir00, شاهرخ ايلخاني, arashkhan, ECMN

#

خرداد 23 ام, 94, 6:54 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 2 ام, 94, 10:50 am
تشکر کرده اید: 1022 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو، شاه طوطی و ..

فیلمی از این پرنده زیبا

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم hrabiee به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, RABI, شاهرخ ايلخاني

#

بهمن 3 ام, 94, 1:33 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 3 ام, 94, 1:00 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: گوفین

سلام

من یک کاکادوی گوفین نر 7 ساله رو که وقتی جوجه بود خریدمش، به باغ گرندگان کیش اهدا کردم. دلیلش هم این بود که با وجودی که همیشه توی خونه ما آزاد بود و پرواز میکرد و هیچ محدودیتی نداشت و خیلی با هم دوست و اخت بودیم، میخواستم تجربه نزدیک به زندگی طبیعی خودش رو داشته باشه. الان براش دنبال جفت میگردم. اگر کسی دوست داره این امکان رو برای پرنده اش فراهم کنه و به نوعی اونو آزاد کنه لطفا با شماره ... تماس بگیرید تا با هم هماهنگ کنیم برای اهدای گوفین ماده شما

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط مهدشتی در بهمن 3 ام, 94, 3:56 am .
حذف شماره تلفن

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم raha.a به خاطر این پست تشکر کرده اند
RABI, شاهرخ ايلخاني, sasabouri, amirkaffash

#

خرداد 14 ام, 95, 8:25 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

به نام او که اولین ذره را آفریده , با عرض سلام و خدا قوت

کاکادوی بنده که جفت پرکنی داره تخم گذاری کرده و روی تخم هم خودش میره می خوابه , درون اتاق خودم هستم و دائم کولر گازی روشنه و اتاق من خنکه , آیا لازمه که جفت ماده رو مثلا در کشوی آشپزخانه قرنطینه کنم ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید , در سری های قبل که تخم گذاری می کردند مشاهده می کردم که تخم ترک برداشته شده و شکسته و یا خراب شده , 

به نظر شما بعد از اینکه فهمیدم تخم سالمه با اینحال که خودش در کنار نر میره روی تخم میخوابه لازمه کاری انجام بدم ؟ تا حالا هم جوجه نکشیدم از عزیزانم ممنون 

بالا بالا
  مشخصات
شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 14 ام, 95, 7:21 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1526 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

گوفین نوشته است:

به نام او که اولین ذره را آفریده , با عرض سلام و خدا قوت

کاکادوی بنده که جفت پرکنی داره تخم گذاری کرده و روی تخم هم خودش میره می خوابه , درون اتاق خودم هستم و دائم کولر گازی روشنه و اتاق من خنکه , آیا لازمه که جفت ماده رو مثلا در کشوی آشپزخانه قرنطینه کنم ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید , در سری های قبل که تخم گذاری می کردند مشاهده می کردم که تخم ترک برداشته شده و شکسته و یا خراب شده , 

به نظر شما بعد از اینکه فهمیدم تخم سالمه با اینحال که خودش در کنار نر میره روی تخم میخوابه لازمه کاری انجام بدم ؟ تا حالا هم جوجه نکشیدم از عزیزانم ممنون 

سلام

از قفس و لانه عکس بگذارید.

یعنی چی که جفت ماده را در کشوی آشپزخانه قرنطینه کنم؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
گوفین, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 14 ام, 95, 11:26 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

derakht نوشته است:

سلام

از قفس و لانه عکس بگذارید.

یعنی چی که جفت ماده را در کشوی آشپزخانه قرنطینه کنم؟

کمکم کنید جوجه بگیرم ازش هیچی نمی دونم خدا خیرتون بده  چیکار کنم 
ماشاء الله
 فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 21 از 25  [ 170 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو نخلی (Palm Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

شاهرخ ايلخاني

25

5548

شهریور 22 ام, 92, 7:07 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو دوکرپ (Ducorp Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 21, 22, 23 ]

شاهرخ ايلخاني

160

11579

خرداد 2 ام, 95, 7:33 pm

sasabouri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چتری (Umbrella Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 11, 12, 13 ]

شاهرخ ايلخاني

89

9998

شهریور 25 ام, 95, 11:30 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چشم برهنه (Bare-Eyed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 5, 6, 7 ]

شاهرخ ايلخاني

45

6117

شهریور 14 ام, 94, 10:16 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو مشکی دم زرد (Yellow Tailed Black Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

29

3622

تیر 15 ام, 94, 3:26 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد