به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 19 از 23  [ 161 پست ]  »

دی 13 ام, 92, 11:24 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: تیر 20 ام, 91, 5:05 pm
تشکر کرده اید: 319 مرتبه
نوع طوطی: YellowFace Budgie
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: IR 11

ali moghaddass نوشته است:

سلام اقای ایلخانی

حرف های شما کاملا درست هست ولی من با یک مورد به مشکل برخوردم شما میگید قفس رو پر از اسباب کنیم ولی وقتی قیمت هر اسباب بین 15 تا 25 تومن هست به صرفه نیست که با داشتن طوطی هایی مثل کاکاتو و ارا که زود خرابشون می کنن

این همه اسباب بازی بخریم و زیاد هم دوام نیاورند و بدون اینها هم طوطی حوصلش سر میره ایا راه حلی برای این مشکل دارید

علی جان - بنده چون خودم مشکل تخریب اسباب بازی رو با شاه طوطی و کاسکو داشتم - بنده میدیدم مثلا کاسکو ی اولم که به رحمت خدا رفت یک اسباب بازی رو در نهایتا 2 هفته تخریب میکرد اون موقع هم اسباب بازی انقدر تنوع نداشت بیشتر از این زنجیر های پلاستیکی بود و یک نوع اسباب بازی که متشکل شده بود از 5 چوب مکعبی و بین هر دو چوب از چوب گرد استفاده شده بود و در اخر یک زنگوله که ساخت فرپلست بود بنده میگرفتم و این مشکل رو داشتم ولی این مشکل رو تا حدی با دو روش حل کرد :

1-ساخت اسباب بازی با تکه های سالم همون اسباب بازی معمولا تمام اسباب بازی خرد نمیشه و یک سری از تکه هاش رو میجنوند مثلا اسباب بازی که دارای یک چوب استوانه بزرگه و مثلا طوطی فقط 1 قسمت از دو قسمت اون رو جویده با کمی برش و سنباده کاری میتونید اون رو مرمت کنید و باز با افزودن چند تکه چوب و طناب مجددا اقدام به ساخت اسباب بازی کنید .

2-ساخت اسباب بازی با مصالح ارزان مثلا شما با یک دسته طی چوبی به قیمت نهایتا 3-4 هزارتومان یا دسته بیل چوبی و زنگوله استیل به قیمت نهایتا 500 تومان و خرید یک کلاف طناب کنفی یا پنبه ای به قیمت نهایتا 3-4 هزار تمان چندین اسباب بازی در بیاورد بنده به شخصه خودم با استفاده از این مواد به همراه مقدار کمی رنگ خوراکی توانسته ام با هر دسته طی 2-4 اسباب بازی بسازم و معمولا هم از لحاظ استقبال فرق چندانی با اسباب بازی تریکس یا فرپلست نمیدیدم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پارسا حیدری به خاطر این پست تشکر کرده اند
IvI0h3n, kiakado, Amir ali, ali moghaddass, EZEL, soli, picasso, ECMN, شاهرخ ايلخاني, parsa zsf, amirkaffash, RABI, Gh.rEza

#

دی 14 ام, 92, 10:11 am

آفلاين
کاربر متخصص عروس هلندی
کاربر متخصص عروس هلندی
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: دی 19 ام, 91, 12:51 am
تشکر کرده اید: 4291 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
شهر محل سکونت: اصفهان

محمد مددی نوشته است:
شرمنده بجای استاد خودم پاسخ میدم هر که طاووس خواهد جور خرج سفرشم میکشه!! نمیشه اقا از اول گفتیم طوطی هایی در این سایز همچین هزینهایی هم دارن .فقط کاکاتو و ارا اینجوری نیستن.امازونها.اکلکتوسها.و...همینن.یکی کمتر یکی بیشتر.بهتره قبل از هر خریدی خودمون فکر کنیم.تهیه یک پرنده خوب یک بحث ساده هست .نگهداری انها هنر میخواد که قسمتی از این هنر مالی میشه!! ارسال شده از HUAWEI G510-0200 با استفاده از تپاتالک 2

جناب مددی من هم قبل از خرید با خیلی از دوستان مشروط کردم و گفتن این طوطی ها ماهی 150 تا 200 خرج دارن نه ماهی 300 تا 400 تومن یعنی شما یک طوطی می گیره و در طول یک سال باید به اندازه پول خود طوطی خرجش کنی

ولا من نمی تونم ماهی این قدر هزینه کنم

پارسا حیدری نوشته است:

علی جان - بنده چون خودم مشکل تخریب اسباب بازی رو با شاه طوطی و کاسکو داشتم - بنده میدیدم مثلا کاسکو ی اولم که به رحمت خدا رفت یک اسباب بازی رو در نهایتا 2 هفته تخریب میکرد اون موقع هم اسباب بازی انقدر تنوع نداشت بیشتر از این زنجیر های پلاستیکی بود و یک نوع اسباب بازی که متشکل شده بود از 5 چوب مکعبی و بین هر دو چوب از چوب گرد استفاده شده بود و در اخر یک زنگوله که ساخت فرپلست بود بنده میگرفتم و این مشکل رو داشتم ولی این مشکل رو تا حدی با دو روش حل کرد :

ممنون اقا پارسا راهنمایی خوبی کردی ولی از چوب دسته ای و بیل استفاده کردم و رنگشون زدم اما طوطیم استقبال نکرد نمی دونم چرا

من الان دارم براش شاخه های درخت اکالیپتوس میزارم تا بجوه استقبالش هم بد نبوده چوب اکالیپتوس جنس خوبی داره و نه خیلی نرم و نه خیلی سفته خوب جلوه ی طوطی دوام میاره و برای ساخت اسباب بازی هم چوب مناسبی داره

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali moghaddass به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, EZEL, kiakado, picasso, ECMN, شاهرخ ايلخاني, Amir ali, parsa zsf, amirkaffash, RABI, Gh.rEza

#

دی 14 ام, 92, 1:18 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
شهر محل سکونت: لرستان

جناب مددی من هم قبل از خرید با خیلی از دوستان مشروط کردم و گفتن این طوطی ها ماهی 150 تا 200 خرج دارن نه ماهی 300 تا 400 تومن یعنی شما یک طوطی می گیره و در طول یک سال باید به اندازه پول خود طوطی خرجش کنی

ولا من نمی تونم ماهی این قدر هزینه کنم

ممنون اقا پارسا راهنمایی خوبی کردی ولی از چوب دسته ای و بیل استفاده کردم و رنگشون زدم اما طوطیم استقبال نکرد نمی دونم چرا

من الان دارم براش شاخه های درخت اکالیپتوس میزارم تا بجوه استقبالش هم بد نبوده چوب اکالیپتوس جنس خوبی داره و نه خیلی نرم و نه خیلی سفته خوب جلوه ی طوطی دوام میاره و برای ساخت اسباب بازی هم چوب مناسبی داره

علي جان من كه كاكاتو دارم اول كه براش ١٠بسته غذا خريدم هنوز ازشون دارم!من يكي تقريبا در ماه نهايتا دو كيلو غذاي خشك ميدم به طوطي به علاوه تخمه و پلت كه ميشه نهايتا ٥٠ هزار تومن!دوتا دسته بيل هم براي زير پاش كه ميشه ده هزار تومن و بيست تومن چوب ميخرم كه باهاش سه تا اسباب بازي به طول٧٠ سانت و عرض٣٠ سانت درست ميكنم كه طوطي من نزديك به دو ماه دارشون،شما نهايتا هر ماه ٢٠هزار تومن هم پول بابت مكمل و بلوك معدني بدي نهايتا ميشه١٠٠تومن خرج يه طوطي!اگه مايل بودي توي خصوصي بهم بگو چيا براي طوطيت ميخري
عذر خواهي ميكنم از مديران عزيز كه اين مطلب رو اينجا بيان كردم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم EZEL به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, kiakado, picasso, ECMN, شاهرخ ايلخاني, Amir ali, parsa zsf, amirkaffash, amirkaffash, RABI, Gh.rEza

#

دی 14 ام, 92, 1:37 pm

آفلاين
کاربر متخصص عروس هلندی
کاربر متخصص عروس هلندی
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: دی 19 ام, 91, 12:51 am
تشکر کرده اید: 4291 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
شهر محل سکونت: اصفهان

EZEL نوشته است:
علي جان من كه كاكاتو دارم اول كه براش ١٠بسته غذا خريدم هنوز ازشون دارم!من يكي تقريبا در ماه نهايتا دو كيلو غذاي خشك ميدم به طوطي به علاوه تخمه و پلت كه ميشه نهايتا ٥٠ هزار تومن!دوتا دسته بيل هم براي زير پاش كه ميشه ده هزار تومن و بيست تومن چوب ميخرم كه باهاش سه تا اسباب بازي به طول٧٠ سانت و عرض٣٠ سانت درست ميكنم كه طوطي من نزديك به دو ماه دارشون،شما نهايتا هر ماه ٢٠هزار تومن هم پول بابت مكمل و بلوك معدني بدي نهايتا ميشه١٠٠تومن خرج يه طوطي!اگه مايل بودي توي خصوصي بهم بگو چيا براي طوطيت ميخري عذر خواهي ميكنم از مديران عزيز كه اين مطلب رو اينجا بيان كردم

اقا شهریار شما هزینهات کم میشه چون از اسباب بازی دست ساز استفاده میکنی و قفست هم کوچکیه ولی اگر بخوام مانند جناب ایلخانی عمل کنیم و قفس هایی با بزرگترین سایز رو پر از اسباب بازی کارخونه ای بکنیم اون وقت هست که هزینه ها بالا می ریره و یک مورد دیگر که هست کاکادو حجم غذای کمی داره نسبت به ماکائو داره

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali moghaddass به خاطر این پست تشکر کرده اند
EZEL, Amir ali, picasso, kiakado, ECMN, شاهرخ ايلخاني, parsa zsf, amirkaffash, RABI, Gh.rEza

#

دی 14 ام, 92, 4:02 pm

آفلاين
متخصص ارشد
متخصص ارشد
نماد کاربر
مدال تخصص در کاکادو (1) مدال کاربر منظم (1) مدال ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: بهمن 26 ام, 90, 5:20 pm
تشکر کرده اید: 10518 مرتبه
نوع طوطی: دو کاکادوی ملوکان
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

اقا شهریار شما هزینهات کم میشه چون از اسباب بازی دست ساز استفاده میکنی و قفست هم کوچکیه ولی اگر بخوام مانند جناب ایلخانی عمل کنیم و قفس هایی با بزرگترین سایز رو پر از اسباب بازی کارخونه ای بکنیم اون وقت هست که هزینه ها بالا می ریره و یک مورد دیگر که هست کاکادو حجم غذای کمی داره نسبت به ماکائو داره

همانطور که جناب مددی نیز اشاره فرمودند بخشی از داستان نگهداری از طوطیسانان بزرگ مثل کاکادو و ماکائو هزینه‌های نسبتاً بالای نگهداری آنهاست. برای میزان هزینه ماهانه نیز هیچوقت نمیتوان عدد دقیقی را مشخص نمود چون رفتار و عادات هر طوطی با طوطی دیگر (حتی از یک نژاد و گونه) متفاوت است. مثلاً شاه طوطی عموماً یک طوطی کم هزینه محسوب میگردد اما شاه طوطی من به راحتی ماهانه بالای 200-250 هزار تومان و چه بسا بیشتر هزینه دارد! ملوکانها که جای خود را دارند! میتوانید از آقای مددی سوال بفرمایید که من در هر بار خرید از فروشگاه چقدر هزینه مینمایم، تازه این فقط خریدهایی هست که از فروشگاه ایران پاروت انجام میدهم سایر مواردی که گاهاً از فروشگاه‌های دیگر یا حتی از اروپا برای آنها خریداری مینماییم به کنار!!!

درست است که این هزینه‌ها زیاد هستند (شاید نگهداری از یک کودک کم هزینه‌تر از نگهداری از فقط یکی از ملوکانها باشد!!!) اما نتیجه مثبت آنها را ما واقعاً در مورد تک تک طوطیهایمان میبینیم. برای همین هر خرید و هزینه‌ای را برای آنها حقیقتاً با جان و دل انجام میدهیم. من تاثیر بسیار عالی قفس بزرگ پر از اسباب بازی را دیده‌ و تجربه نموده‌ام برای همین هم همیشه به همه بزرگواران صاحب طوطی (چه کوچک، چه بزرگ) توصیه مینمایم بزرگترین قفس ممکن را تهیه و آن را تا حد امکان پر از اسباب بازی نمایند. نتیجه این هزینه‌ها داشتن یک طوطی آرام، شاد و سلامت با عاداتهای درست و بدون رفتارهای ناهنجار و عصبی خواهد بود که به نظر من بسیار بیشتر از تمام این هزینه‌ها می‌ارزد.

کاکادو غذای کمتری نسبت به ماکائو میخورد اما ریخت و پاش و حیف و میل کردن غذاهایشان آنچنان هم کم نیست!به هر حال چاره‌ای نیست و اتفاقاً هزینه‌های بالای نگهداری طوطیسانان بزرگ یکی از مهمترین فاکتورهای نگهداری آنهاست که باید در نظر داشت و اگر علاقمند به نگهداری از آنها هستیم باید مسئولیت نگهداری مناسب از آنها را نیز قبول کرده و این هزینه‌ها را هم بپذیریم (که بسته به نوع طوطی طبیعتاً میزان این هزینه‌ها هم متفاوت خواهند بود).

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم picasso به خاطر این پست تشکر کرده اند
kiakado, ali moghaddass, محمد مددی, EZEL, IvI0h3n, ECMN, amir11, محمد1376, شاهرخ ايلخاني, amirzed, Amir ali, narges feizi, miliboy, بابک, behnam_59, parsa zsf, amirkaffash, BLUE303, RABI, RABI, RABI, yasy, Gh.rEza

#

دی 15 ام, 92, 12:15 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

سلام اقای ایلخانی

حرف های شما کاملا درست هست ولی من با یک مورد به مشکل برخوردم شما میگید قفس رو پر از اسباب کنیم ولی وقتی قیمت هر اسباب بین 15 تا 25 تومن هست به صرفه نیست که با داشتن طوطی هایی مثل کاکاتو و ارا که زود خرابشون می کنن

این همه اسباب بازی بخریم و زیاد هم دوام نیاورند و بدون اینها هم طوطی حوصلش سر میره ایا راه حلی برای این مشکل دارید

با سلام به دوست عزیز

کسی که بنز میخره باید به فکر هزینه نگهداری سنگین اون هم باشه .....فقط بنز گرون نیست بلکه هزینه نگهداری اون هم بالاست....اون روزی که بنز می خریدین باید فکر نگهداریش رو هم می کردین....4-5 میلیون پول پرنده و عشقبازی دادید که با یک طوفان یک شبه کل این پرهای سفید قشنگ دود میشن میرن هوا پس شما که چنین جگری داشتید باید دست در جیب بکنید و این 4-5 میلیون رو حفظ کنید.

این هم برای رفع خستگی بود عزیز اما حقیقت بود....آقا اگر اسباب بازی گرونه شما فعلا 6-7 عدد اسباب بازی که دارای زنجیر هست رو بخر و براش بزار....یکی یکی که می جوه و چوبهاش رو میریزه زنجیرش رو دور نندازید و برید نجاری تکه های مستطیل شکل چوب سخت(چوب روسی نگیرید نرم هست) بدید براتون به یک اندازه ببرند و سوراخ کنند هزینه آنچنانی نداره بعد زنجیر رو از سوراخها رد کنید میشه اسباب بازی .

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
amir11, kiakado, amirzed, picasso, EZEL, ali moghaddass, محمد مددی, Amir ali, narges feizi, ECMN, miliboy, بابک, behnam_59, parsa zsf, amirkaffash, soli, RABI, yasy, Gh.rEza

#

دی 15 ام, 92, 12:39 am

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

EZEL نوشته است:
علي جان من كه كاكاتو دارم اول كه براش ١٠بسته غذا خريدم هنوز ازشون دارم!من يكي تقريبا در ماه نهايتا دو كيلو غذاي خشك ميدم به طوطي به علاوه تخمه و پلت كه ميشه نهايتا ٥٠ هزار تومن!دوتا دسته بيل هم براي زير پاش كه ميشه ده هزار تومن و بيست تومن چوب ميخرم كه باهاش سه تا اسباب بازي به طول٧٠ سانت و عرض٣٠ سانت درست ميكنم كه طوطي من نزديك به دو ماه دارشون،شما نهايتا هر ماه ٢٠هزار تومن هم پول بابت مكمل و بلوك معدني بدي نهايتا ميشه١٠٠تومن خرج يه طوطي!اگه مايل بودي توي خصوصي بهم بگو چيا براي طوطيت ميخري عذر خواهي ميكنم از مديران عزيز كه اين مطلب رو اينجا بيان كردم

آفرین به پسر خوب و عاقل این انجمن که اینقدر با حوصله و دقیق حساب کرد که یک کاکادو نهایتا چقدر هزینه برای صاحبش داره.

همیشه اگر تمامی پاسخها همینطور منطقی و با دلیل باشه چقدر خوب میشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, amir11, IvI0h3n, amirzed, picasso, محمد مددی, kiakado, Amir ali, EZEL, narges feizi, ECMN, miliboy, amir aj, بابک, behnam_59, behnam_59, parsa zsf, amirkaffash, amirkaffash, BLUE303, RABI, RABI, RABI, bardia263, yasy, Gh.rEza
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 19 از 23  [ 161 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو تاج گوگردی کوچک (Lessor Sulphur Crested Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 4, 5, 6 ]

شاهرخ ايلخاني

39

8809

شهریور 15 ام, 96, 7:29 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Eleonora Cockatoo or Medium Sulphur-crested Cockatoo

محمد رضا

2

2252

شهریور 14 ام, 96, 4:10 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی تاج پرتقالی (Citron creasted cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

31

7349

شهریور 14 ام, 94, 10:11 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی ملوکان (Moluccan Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 24, 25, 26 ]

شاهرخ ايلخاني

180

25508

تیر 22 ام, 96, 5:19 am

amir.maleki33 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی نوک دراز (Slender Billed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

7

3615

تیر 15 ام, 94, 2:01 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد