به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 23  [ 159 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 10:46 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

تصوير

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 17 ام, 89, 9:30 pm

آفلاين
نماد کاربر

این کاکادو بومی جنگلهای رو باز سواحل شرقی استرالیا و سواحل شمالی استرالیا و در کنار جنگلهای دریای گینه نو می باشد در دسته های پر سر و صدا هستن . کاکادوهای وحشی بسیار محتاط و نزذیک شدن به این طوطی کار بسیار مشکلی است.جز پرندگان خانگی خوب محسوب می شوند و [COLOR=teal]نیاز به صاحب اختصاصی دارن یه این معنا که وابسته و حسود هستن و بیشتر [/COLOR] [COLOR=teal]توصیه به تک بودن در خانه می شود.برای آموزش پذیری باید پرنده در سن جوانی باشد.[/COLOR] سایز:بیش از 60 سانتی متر مناسب بودن برای حیوان خانگی: عالی توانایی سخنگویی:خوب سر و صدا:بالا طول عمر:بالای 80 سال قابلیت پرورش : خوب تعداد تخم:2-3 مدت زمان خوابیدن رو تخم:21-23 روز سازش با انواع پرنده دیگر: توصیه نمی شود. تغذیه:تخمه و میوه خوار تشخیص جنسیت: عنبیه چشم در نرها مشکی یا قهوهای بسیار تیره و در ماده قهوه ای مایل به قرمز.

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 17 ام, 89, 9:31 pm

آفلاين
نماد کاربر
کاکاتو تاج گوگردیCacatua galeritaطوطی پر سر و صدا می باشد که دسترسی به آن به دلیل محتاط بودن بسیار سخت و مشکل است. این کاکاتو در نواحی شهری استرالیا به خوبی زندگی می کند و با شرایط شهری خود را منطبق کرده است.

از بزگترین کاکاتوهای سرزمین استرالیا می باشن تعداد این کاکاتو در استرالیا بسیار زیاد است و از دانه های درختان مثل پسته و سایر دانه های روغنی و همچنین درختان میوه خانه و باغ های استرالیا تغذیه می کنند تغذیه این طوطی از میوه های و درختان گاهی به درختان و محصولات شهری آسیب می زند ولی با این حال گرفتن این طوطی نیاز به اجازه دولتی و قانونی دارد و از گونه های تحت حفاظت دولت استرالیا می باشد.

بسیار کنحکاو بوده و هوش بسیار خوبی دارد و به موسیقی حرکات نمایشی جالبی انجام می دهد و قادر به درک موسیقی می باشد.

وزن کاکاتو تاج گوگردی حدود 800گرم و می تواند بسیار پر سروصدا باشد. سر و صدای این طوطی به گونه ایست که تصور می کنین به جنگلهای استرالیا سفر کرده این.

جنگل های سکونتی این کاکاتو بارانی و مرطوب است و به همین دلیل بدن طوطی گرد های زیادی دارد که پرها را ضد آب می کند تا موقع باران خیس و سنگین نشود و امکان پرواز داشته باشد بنابراین جز طوطی هایی می باشد که گرد زیادی داشته و برای افرادی که آلرژی دارن مناسب نیست.
طول عمر زیادی دارد و می تواند بالای 70 سال در اسارت عمر کند در حالیکه طول عمر در طبیعت 20-40سال است.

طوطی بسیار زیباییت اما به توجه زیادی نیاز دارد و بهتر است آموزش از زمانی که جوان است شروع شود.

نیاز این طوطی به توجه و ابراز علاقه بیش از سایر طوطی سانان است و نیاز به رابطه معنادار با صاحبش دارد به دلیل اینکه بسیار باهوش می باشد.

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 14 ام, 90, 6:52 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 14 ام, 90, 6:39 pm
تشکر کرده اید: 10 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: مازندران

با عرض سلام خدمت همه دوستان.من مدتی هستش که علاقه شدیدی به کاکادو پیدا کردم ولی قیمت های خیلی بالایی داره.میخواستم بدونم ارزون ترین کاکادویی که تو بازر با کمترین سن مثلا چند ماهه وجود داره چقدره؟ و اگه کسی جوجه کاکادوی ارزون برای فروش داره من خریدارم

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 16 ام, 90, 3:54 pm

آفلاين
نماد کاربر

nazi نوشته است:

با عرض سلام خدمت همه دوستان.من مدتی هستش که علاقه شدیدی به کاکادو پیدا کردم ولی قیمت های خیلی بالایی داره.میخواستم بدونم ارزون ترین کاکادویی که تو بازر با کمترین سن مثلا چند ماهه وجود داره چقدره؟ و اگه کسی جوجه کاکادوی ارزون برای فروش داره من خریدارم

با سلام به شما دوست عزيز

اشتباه شما اين هست كه فكر مي كنيد اگر كاكادو جوجه باشه قيمتش پايينتره در صورتي كه اگر جوجه باشه قيمتش بالاست چون اون جوجه طوطي هست كه ميشه خوب رامش كرد و به حرف آوردش...جوجه هم منظور اون جوجه پر در نياورده كوچولو نيست.....چون شما اصلا هيچ اطلاعاتي در مورد طوطي سانان و كلا پرنده ها نداريد من مجبورم يك توضيح كلي در اين مورد بدم....دوره زندگي هر نوع طوطي چه كاكادو چه كاسكو چه ماكائو و.....به 3 قسمت تقسيم ميشه:

1-زماني كه سر از تخم در مياره تا زماني كه خودش بتونه غذا بخوره...به اين حالت جوجه ميگن جوجه كركي يا گوشتي يا سرنگي چون خودش نمي تونه تخمه بشكنه و غذا بخوره و بايد مثل مادرش در دهانش با سرنگ يا قاشق غذا ريخت....در اين دوره جوجه طوطي رشد ميكنه و به مرور اندازش بزرگ ميشه و پرهاي بدنش كامل ميشه.....اين دوره معمولا در طوطي هاي بزرگ جثه مثل كاكادو و كاسكو  حدود 4-4.5 ماه طول ميكشه....زماني كه پرهاش در آمد و توانست پرواز كنه و خودش غذا بخوره وارد يك دوره جديد ميشه.

2-اين دوره بعد از جوجه گوشتي يا سرنگي بودن هست يعني از زماني كه پرهاي بدن طوطي كامل شده و پرواز ميكنه و خودش هم غذا ميخوره تا زماني كه بالغ ميشه....در كاكادوها اين دوره حدود 3.5 تا 4  سال هست.توجه كنيد كه در اين دوره به طوطي ميگن جوجه اما اندازش در تمام طول اين مدت تقريبا به اندازه طوطي بالغ هست و اينطور نيست كه جثه اون بزرگ بشه و شما متوجه بشيد.

3-اين دوره از زمان بالغ شدن طوطي شروع ميشه تا زمان مرگش....در اين دوره هم جثه تغيير آنچناني نميكنه

كاكادو ها معمولا بصورت جوجه دون خور شده يا بالغ وارد ايران ميشن و جوجه گوشتي و سرنگي خيلي كم وارد ميشه چون مرگ و ميرش بالاست.....بزرگ كردن جوجه سرنگي بسيار مشكل و احتمال مرگ و مير بالاست....اگر هم بصورت جوجه سرنگي بيارن معمولا پرهاي بدنش كامل شده و آخر دوره سرنگي بودنش هست.كاكادو رو بصورتهاي زير بخريد بهتره:

يا يك جوجه نابالغ كه دون خور شده باشه كه بتونيد راحت رامش كنيد....يا يك جوجه يا بالغ كه رام شده ....بد ترين وضعيت خريد هر طوطي ، بالغي هست كه وحشيه و رام نيست....اين مورد هم از همه ارزونتره چون به درد نمي خوره.....كاكادوي وحشي بالغ به درد نخور حدود 1.5 تا 1.8 مليون و كاكادوي رام چه بالغ و چه وحشي حدود 2 تا 2.3 ميليون و اگر هم حرف بزن باشه و چند كلامي صحبت كنه از 2.5 به بالا بسته به پر رو بودن و كيفيت صحبتش.

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 16 ام, 90, 1:11 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: شهریور 2 ام, 90, 1:00 pm
تشکر کرده اید: 4072 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو تاج زرد
شهر محل سکونت: کرمانشاه

nazi نوشته است:

سلام دوست عزیز

در درجه اول ورودتون رو به جمع صمیمی و با صفای ایران پارروت تبریک میگم

امیدوارم بتونیم اوقات خوبی رو در کنار دوستان باهم داشته باشیم

و در مورد سوالتون یه توصیه دوستانه رو از بنده به قبول کنید

خرید حیوانات خانگی و یا در اصطلاح همون پت گذشته از مساله مالیش

واسه کسی که مبادرت به خریدشون میکنه مسئولیت به وجود میاره

به این معنی که فردی که پت رو میخوره باید همه جوره مسئولیت نگهداری

و تیمار و فراهم اوردن شرایط مناسب زندگی رو برای اون حیوون محیا کنه

در رابطه با طوطی سانان توصیه بنده اینه که شما در مرتبه اول سعی کنید

با طوطی که قصد خریدش رو دارید بیشتر آشناشید و اطلاعات راجع به اون داشته باشید

در مورد زندگیش محل زندگیش خوراکش خلقیاتش عاداتش شرایط زندگیش

آب هوای وطنش و....این اطلاعات رو از همه جا اعم از اینترنت /کتاب/مطالب خبری/

استفاده کردن از اطلاعات مفید اساتید/و یا از همه ساده تر و بهتر و جامع تر و مفید تر

همین فروم خودمون که واقعا اساتید صاحب نظری داره از قبیل اقا داریوش

آقا مهران و اقا شاهرخ عزیز و سایر رفقا

این مهم باعث میشه که شما بعد از کسب اطلاعات در مورد پرنده دید بسیار بزرگتری نسبت به پرنده

و تمامی خصوصیات و خلقیاتش داشته باشید و بسیار بهتر میتونید با پرنده رابطه برقرار کنید

رابطه ای عمیق و بسیار لذت بخش که ازکسب اطلاعات  و دانایی شما به وجود آمده

دوستان ما انسانها در مقابل رفتارمون با حیوانات و خصوصا طوطیامون مسئول هستیم

چون ما انسان هستیم.

باسپاس بیکران..................................................................سعید

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 6 ام, 91, 9:09 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
تاريخ عضويت: شهریور 9 ام, 90, 1:08 pm
تشکر کرده اید: 1417 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو- کاسکو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: .....

با سلام،
این سوال توی تاپیک بیماریها هم مطرح کردم,,, کاکادو من چند وقت که چند تا  تاجاش وسطش حالت خورده شده داره!
من این سوال در مورد خاکستری پرسیده بودم دوستان فرمودن که به نویی‌ پارازیت یا...داره که حالت بریده یا خورده شده پیدا کرده~
الان تاج کاکادو هم اینجوری شده! چی‌ کار باید کنم؟؟؟ جالبه که اون قدیمی‌‌ها نیفتاده و جدید‌ها هم همین جوری شدن!

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 23  [ 159 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو تاج گوگردی کوچک (Lessor Sulphur Crested Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 4, 5, 6 ]

شاهرخ ايلخاني

39

6941

شهریور 15 ام, 96, 7:29 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Eleonora Cockatoo or Medium Sulphur-crested Cockatoo

محمد رضا

2

1658

شهریور 14 ام, 96, 4:10 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی تاج پرتقالی (Citron creasted cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

31

6201

شهریور 14 ام, 94, 10:11 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی ملوکان (Moluccan Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 24, 25, 26 ]

شاهرخ ايلخاني

180

21996

تیر 22 ام, 96, 5:19 am

amir.maleki33 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی نوک دراز (Slender Billed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

7

3070

تیر 15 ام, 94, 2:01 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد