به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 45  [ 315 پست ]  »

مهر 17 ام, 92, 8:41 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9654 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: مشهد

n_bayaty نوشته است:

سلام

یک موضوعی در مورد گرین چیک دستی برخورد کردم .   این پرنده ما بعضی وقتها که میخوای بهش غذا بدی بجای گرفتن غذا سراغ انگشت آدم میاد . چند بار باهاش صحبت کردم آدم نشد !

دیشب دیگه دستم را در اختیارش گذاشتم تا هر کاری میخواد بکنه .داستان اینجوری شد :

منقار را تا حد امکان باز میکنه و دست را میگیره . با زبان دست را لیس میزنه . برای اینکه زبانش تماس بیشتری با دست داشته باشه فشار منقار تغییر میکنه . ولی در هیچ موقع فشار آزار دهنده نیست . این حرکت را تقریبا در تمام سطح دست انجام میده . فقط وقتی نزدیک ناخنهای دست میشه کمی بیشتر تقلا میکنه و آدم احساس میکنه که هر لحظه ممکنه به ناخن آسیب برسه .

نمی دونم از شوری دست  خوشش میاد ؟ طوطی که نباید نمک بخوره ؟

به نظر من این کار برای شناسایی هست .

به نوعی از نوک و زبان برای شناسایی استفاده میکنن البته نمیتونم 100%بگم اما من همچین حسی دارم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
n_bayaty, محسن رستمی, kiakado, kavehmo, hbk, بی تا, Amir ali, امیرعلی1980, شاهرخ ايلخاني, narges feizi, picasso, miliboy, mahd ashrafi, kaka73, amirkaffash, royalparrot, RABI, RABI, parsa zsf, El`Nino, Delafonte

#

آبان 10 ام, 92, 11:07 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 17 ام, 91, 9:22 pm
تشکر کرده اید: 5748 مرتبه
نوع طوطی: لاوبرد-عروس-باجی
شهر محل سکونت: مشهدالرضا

سلام دوستان ایا کسی هست که تجربه داشتن جفت مولد گرینچیک رو داشته باشه؟کلا جوجه کشی در قفس امکان داره ؟چه شرایطی باید فراهم باشه تا جوجه بدن؟

در هر سری چند جوجه میدن و سالی چند بار ؟و کدام گونه ارزنده تر است؟

topic1247.html

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم امیرعلی1980 به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, محسن رستمی, kiakado, شاهرخ ايلخاني, narges feizi, miliboy, mahd ashrafi, kaka73, royalparrot, RABI, parsa zsf, amirkaffash

#

آبان 10 ام, 92, 12:22 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر

امیرعلی1980 نوشته است:

سلام دوستان ایا کسی هست که تجربه داشتن جفت مولد گرینچیک رو داشته باشه؟کلا جوجه کشی در قفس امکان داره ؟چه شرایطی باید فراهم باشه تا جوجه بدن؟

در هر سری چند جوجه میدن و سالی چند بار ؟و کدام گونه ارزنده تر است؟

این نژاد در قفس خوب جوجه میده .قفس 80 سانتی باشه خیلی بهتره

لانه شبه کاسکو به صورت Lباید بزارید . این پرنده به شدت ترسو هست

دما+رطوبت و مهمتر از همه چیز تغذیه در این روند تاثیر داره

سالی 4بار هر بار 3 جوجه

گرینچیکها کلا قیمت رو به بالایی دارند "اگر"واقعا مولد باشند و قبلا جوجه داده باشند از 1800000تا 2.500.000بسته به رنگ جوجهایی که میدهند قیمت دارند

تعداد جفتهایی که در ایران واقعا جوجه داده اند خیلی خیلی کم است و مشخص هست چه اشخاصی دارند خیلی در خرید دقت کنید

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 28 ام, 92, 5:19 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 10 ام, 92, 4:55 pm
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطى
شهر محل سکونت: تهران

aramesh نوشته است:
سلام. ببخشید میخواستم من هم تجربه داشتن دو تا گرینچیک در زمانهای مختلف را بگم. وقتی که جوجه هستند و تازه دانه خور شده اند رفتارشون بیشتر شبیه بچه گربه هاست منظورم اینه که لوس و بازیگوش هستند. گرینچیک سرلاکی که من داشتم وقتی دانه خور شد و کمی پرواز را یاد گرفت دایم کنار دستم می آمد و کاری میکرد که به پشت بخوابد وبا نوکش یک گاز کوچولو بدون درد از انگشتم میگرفت و منظورش این بود باهش بازی کنم و پرهای شکم و زیر بالهایش را نوازش و غلغلک بدهم و بسیار دوست دارد که دایم غلت بزند.و دوست دارد که با دستتون کشتی بگیرد و من را یاد بچه گربه های ملوس می اندازد. وقتی که توی قفس هست خودش با یک حرکت پا کاری میکند که به کمر بخوابد ودر همین حالت با یک وسیله چوبی یا حتی یک توپ کوچک بازی میکند.من که حسابی مشغول دیدن کارهای بامزه و خنده دارش هستم. گرینچیک ۷ ماهه هم داشتم که بسیار بسیار رام و اهلی بود و جالب اینجا بود که با اینکه از شیرینکاریهای دوران کودکیش خبری نبود ولی بشدت به من وابسته بود و تا زمانی که بیرون از قفس بود فقط در کنار و روی شانه ام بود و هیچ یک از اعضای خانواده را به جز من قبول نداشت با اینکه کاملا رام بود . در یک کلام بگویم که من به اندازه خودم طوطیهای زیادی را تجربه کردم از عروس و برزیلی و پاراکیت آوازه خوان و کله آلویی و مرغ عشق و سان کانور سرلاکی و ملنگو ولی به جرات میگویم از بین این طوطیهای که نام بردم گرینچیک از هرلحاظی بهتر بود و واقعا کم سروصدا هست . توی سایتهای فروش طوطی در سایتهای خارجی قسمت عمده ای از طوطیهای خانگی به گرینچیکها اختصاص داره.

باسلام

من تازه پست شما رو خواندم.یه سوال داشم.جوجه ی 7 ماهه شما شیرین کاری داشت?

یا فقط جوجه سرلاکی شما شیرین کاری داشت.شما این دو جوجه رو از کجا و چند خریدین?

باتشکر

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم اميرحسين-شاه طوطى به خاطر این پست تشکر کرده اند
narges feizi, kiakado, miliboy, شاهرخ ايلخاني, mahd ashrafi, kaka73, amirkaffash, royalparrot, koro, RABI, RABI, parsa zsf, Delafonte

#

دی 28 ام, 92, 6:39 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر

اميرحسين-شاه طوطى نوشته است:

باسلام

من تازه پست شما رو خواندم.یه سوال داشم.جوجه ی 7 ماهه شما شیرین کاری داشت?

یا فقط جوجه سرلاکی شما شیرین کاری داشت.شما این دو جوجه رو از کجا و چند خریدین?

باتشکر

اقا شرینکاری داشت یعنی چی؟ منظور شما حرکات نمایشی با فرمان و دستور هست ؟؟؟

اینهارو اموزش میدن جوجه از تخم که در میاد مادرزادی بلد نیست

یکم دقت کنید لطفا

هردو جوجه را از من خریدن و قیمتهای اون دوره با الان زمین تا اسمان فرق داره

اولین کسی که در ایران پاروت گرینچیک سرلاکی داشت من بودم قیمتش هم 340بود .الان زیر800تومن هم گیرتون نمیاد .یعنی کلا جوجش گیر نمیاد !!

تنها کسی هم که فعلا جفت مولد واقعی داره اقای akbarpakbin هستند

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
محسن رستمی, ali moghaddass, picasso, Amir ali, kiakado, miliboy, شاهرخ ايلخاني, mahd ashrafi, amirkaffash, kaka73, kaka73, narges feizi, royalparrot, RABI, RABI, parsa zsf, behnam_59, El`Nino, mohammad valamehr, Delafonte

#

اسفند 25 ام, 92, 7:13 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 18 ام, 92, 9:34 pm
تشکر کرده اید: 33 مرتبه
نوع طوطی: sun conure
شهر محل سکونت: تهران

تو نوشته های یکی از اساتید اشاره شده بود که سان کانور رو اگه با گرین چیک جفت بندازید جوجه ی زیبا و تکی میده

دوستان در این مورد کسی اطلاعات بیشتری داره؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم boo به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, kiakado, parsa zsf, kaka73, شاهرخ ايلخاني, mahd ashrafi, narges feizi, royalparrot, RABI, Delafonte

#

اسفند 25 ام, 92, 8:40 pm

آفلاين
مدیر تالار مرغ مینا
مدیر تالار مرغ مینا
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) کاپ مقام اول مسابقه طوطی ممتاز (1) مدال تشویقی سایت (1)
تاريخ عضويت: دی 16 ام, 90, 3:11 pm
تشکر کرده اید: 12247 مرتبه
نوع طوطی: rose ring
شهر محل سکونت: Karaj

boo نوشته است:

تو نوشته های یکی از اساتید اشاره شده بود که سان کانور رو اگه با گرین چیک جفت بندازید جوجه ی زیبا و تکی میده

دوستان در این مورد کسی اطلاعات بیشتری داره؟

تاپیک طوطی های هیبرید رو مطالعه کنید با این قضیه آشنا میشید ، این پست هم تصویر جفت مدنظر شما بهمراه جوجه هاست 

دل پاره کنی از سر جان برخیزی

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم kiakado به خاطر این پست تشکر کرده اند
boo, kaka73, Amir ali, parsa zsf, شاهرخ ايلخاني, mahd ashrafi, narges feizi, amirkaffash, royalparrot, RABI, El`Nino, mohammad valamehr, Delafonte, PHILIPS
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 45  [ 315 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور دم زرشکی Maroon-tailed Conure - Species

hamid67

1

1705

اردیبهشت 23 ام, 93, 2:34 pm

نیره نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور کلاه سیاه Black-capped Conures or Rock Conures

hamid67

2

1414

فروردین 1 ام, 92, 7:28 pm

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور طلایی Golden Conures aka Queen of Bavaria's Conures

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

hamid67

7

2348

خرداد 27 ام, 94, 3:40 pm

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور هلال ماه Half-moon Conures / Petz Conures

hamid67

2

1357

مهر 2 ام, 91, 1:01 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور مرواریدی Pearly Conures

hamid67

6

2113

مهر 2 ام, 93, 12:28 am

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد