به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 38  [ 265 پست ]  »

شهریور 8 ام, 91, 1:31 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 24 ام, 91, 11:52 pm
تشکر کرده اید: 2685 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: همدان

Green-cheeked Conures - Taxonomy / Sub-species

http://iranparrot.ir/images/p6ox6azocam3wiwhsqxd.jpg

منبع:http://www.avianweb.com/

موتاسیونهای این کانور:

آخرين ويرايش توسط مهدشتی on اردیبهشت 18 ام, 95, 11:38 am, ويرايش شده در 4.
اضافه کردن موتاسیونها

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 4 ام, 92, 3:23 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال بزرگ ویژه سایت (1) مدال تخصص در انواع طوطی (1)
تاريخ عضويت: تیر 14 ام, 91, 3:26 am
تشکر کرده اید: 38626 مرتبه
نوع طوطی: چيز قابل عرضي نيست
شهر محل سکونت: مشهد

1

2 

3 

4

5

-گرين چيكها بومي غرب ، مركز و جنوب ماتو گروسو در برزيل ، به سمت شمال و كوهپايه هاي شرق بوليوي تا شمال آرژانتين هستند ...

-گرين چيكها ترجيح ميدهند در مناطق جنگلي زندگي كنند و اصولا در دسته هاي بزرگ و بالاترين نقاط درختان جنگل ديده مي شوند ...

-گرين چيكها در زيستگاه خودشان در خطر انقراض قرار دارند ( CITES II )

-غذاي اين طوطي در طبيعت شامل دانه هاي مختلف ، ميوه ها و سبزيجات متنوعي هست ...

-سن بلوغ در گرين چيك ها بين ١-٣ سالگي هست و گرين چيك هايي كه جثه ء كوچكتري دارند زودتر بالغ ميشوند ...

-گرين چيك ها در اسارت با توجه به آرامش و امنيت و تغذيه مطلوب بين ٣٥-٤٠ سال عمر مي كنند ...

-رنگ اصلي گرين چيك سبز است با سينه اي خاكستري ، سري تيره ، دمي زرشكي و شاهپرهايي آبي ...

-متوسط وزن گرين چيك ها ٧٠ گرم است ولي معيار وزني در اين نژاد بين ٦٠-٨٠ گرم عنوان شده ...

-طول بدن گرين چيك ها با احتساب دم بين ٢٥-٢٧ سانتي متر است ...

-گرين چيك ها تفاوت ظاهري بين نر و ماده ندارند ...

-موتاسيون هاي خيره كننده و جذابي در رنگهاي مختلف از اين نژاد در اسارت بوجود آمده است ...

-با توجه به جثه كوچك گرين چيك ها ، اين نژاد خصوصيات اخلاقي بزرگي دارد ...

-اين نژاد به اين خاطر جزو طوطي هاي پر طرفدار در تجارت پرندگان است كه داراي شخصيتي شيرين و بانمك هست ، طوطي هايي مهربان و تربيت پذير و رام و بسيار با هوش هستند ...

-گرين چيك ها در كل سخنگويان قابلي نيستند ، با توجه به صداي ضعيف و وقفه دار در ابتدا كلمات اصلا قابل فهم نيستند ...

-بعضي از گرين چيك ها فقط صداهاي محدودي ايجاد مي كنند ، بعضي ها كلا سخنگو نميشوند و بعضي ها هم با تلاش و تمرين هاي فراوان صاحبانشان سخنگو هاي خوبي شدند ...

-اگر با گرين چيك هاي باهوش ، سر ساعت خاص كلمه يا كلماتي را تكرار كنيد ، در همان زمان همان كلمات را تكرار مي كنند ...

( مثلا صبح ها سلام يا صبح بخير و شبها خدا نگهدار يا شب بخير )

-گرين چيك ها عاشق جويدن و بازي كردن هستند ، هر چيزي كه در دسترشان باشد را به چشم اسباب بازي نگاه مي كنند ، پس هميشه در قفس اسباب بازي هاي چوبي و نخي متنوع برايشان موجود باشد ...

-طوطي هايي نسبتا پر سر و صدا هستند ( كمتر از تمام كانور ها )

-گفته ميشود بعد از كاكاتو ها ، اين نژاد از نوازش شدن و در آغوش گرفته شدن ، همچنين خوابيدن كف دست و بوسيدن بسيار لذت ميبرند ( البته در برخي بيشتر و در برخي كمتر ) ...

-از لحاظ هوش با بسياري از طوطي هاي متوسط و بزرگ جثه مقايسه مي شوند ...

-گرين چيك ها همانند بسياري از طوطي ها ، پرندهايي اجتماعي هستند ، اگر وقت زيادي براي رسيدگي به اين پرنده ندارين ، بهتره از داشتنش صرف نظر كنين چون قطعا افسرده و بيمار ميشه ...

منبع : http://www.avianweb.com/greencheekconure.html

ويرايش : با عذر خواهي از دوستان ، چون مطالب زياد بود من اين ترجمه رو به صورت خلاصه شده خدمتتون ارائه كردم ...

7

6

8

9

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 12 ام, 92, 5:56 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 10 ام, 91, 10:13 am
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: استان فارس

سلام به همگی.

ببخشید آیا میشضود یک عروس هلندی 5 ماهه که کاملا رام ودستی هست را کنار یک گرینچیک که اون هم کاملا رام و اهلی هست نگه داشت؟

البته منظورم این نیست که توی یک قفس با هم باشند . بلکه منظورم زمانهای هست که میخواهم عروسم را در اتاقم یا روی استندی که برایش درست کرده ام بگذارم تا بازی کند. آیا می شود در این حالت گرینچیک رام و دستی را هم در همان فضا گذاشت و یا اینکه ممکن است گرینچیک به  عروس هلندی آسیب برساند؟ و یا اینکه بهتره زنگ تفریح جداگانه براشون بگذارم . مثلا وقتی یک از اونها توی اتاقم آزاد هست و دارم باهاش بازی میکنم اون یکی در قفس باشع و بلعکس؟ راستی این کار باعث حسادت اون یکی پرنده که از توی قفس آزاد بودن پرنده دیگر را می بینه نمیشه؟

آیا میتوان هر دو را در یک زمان و در یک اتاق ولی در دو قفس جداگانه نگه داری کنم و هردو را برای خودم رام و دستی نگهشون دارم و هردوی آنها به من بعنوان صاحب و جفتشون نگاه کنند؟

خیلی دوست دارم بدانم حسادت گرینچیک نسبت به ابراز محبت صاحبش به یک پرنده رام دیگه چقدر است؟

لطفا من را راهنمایی کنید.

متشکرم.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 12 ام, 92, 6:46 pm

AFSANEH نوشته است:

سلام به همگی.

ببخشید آیا میشضود یک عروس هلندی 5 ماهه که کاملا رام ودستی هست را کنار یک گرینچیک که اون هم کاملا رام و اهلی هست نگه داشت؟

البته منظورم این نیست که توی یک قفس با هم باشند . بلکه منظورم زمانهای هست که میخواهم عروسم را در اتاقم یا روی استندی که برایش درست کرده ام بگذارم تا بازی کند. آیا می شود در این حالت گرینچیک رام و دستی را هم در همان فضا گذاشت و یا اینکه ممکن است گرینچیک به  عروس هلندی آسیب برساند؟ و یا اینکه بهتره زنگ تفریح جداگانه براشون بگذارم . مثلا وقتی یک از اونها توی اتاقم آزاد هست و دارم باهاش بازی میکنم اون یکی در قفس باشع و بلعکس؟ راستی این کار باعث حسادت اون یکی پرنده که از توی قفس آزاد بودن پرنده دیگر را می بینه نمیشه؟

آیا میتوان هر دو را در یک زمان و در یک اتاق ولی در دو قفس جداگانه نگه داری کنم و هردو را برای خودم رام و دستی نگهشون دارم و هردوی آنها به من بعنوان صاحب و جفتشون نگاه کنند؟

خیلی دوست دارم بدانم حسادت گرینچیک نسبت به ابراز محبت صاحبش به یک پرنده رام دیگه چقدر است؟

متشکرم.

روش اصولی نگه داری از طوطی ها اینه که تک باشند مگر برای جفتگیری

اما میشه شما عروس رو با گرینچیک نگه دارید،هم میشه تو یک اتاق باشند و همدیگه رو ببینند و هم این که در دو اتاق مجزا،که حالت دوم 100 درصد بهتره اما هیچ وقت با هم تو یک قفس نزاریدشون و سعی کنید کنار هم نگهشون نداریو وقتی بیرونند با همدیگه تنها نزاریدشون چون هر دو طوطی احساسی هستند و به شدت به صاحبشون وابسته میشن و ممکنه حسادتشون گل کنه و خرابکاری کنند

بالا بالا

#

فروردین 12 ام, 92, 7:14 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 10 ام, 91, 10:13 am
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: استان فارس

بهزاد وکیلی نوشته است:

روش اصولی نگه داری از طوطی ها اینه که تک باشند مگر برای جفتگیری

اما میشه شما عروس رو با گرینچیک نگه دارید،هم میشه تو یک اتاق باشند و همدیگه رو ببینند و هم این که در دو اتاق مجزا،که حالت دوم 100 درصد بهتره اما هیچ وقت با هم تو یک قفس نزاریدشون و سعی کنید کنار هم نگهشون نداریو وقتی بیرونند با همدیگه تنها نزاریدشون چون هر دو طوطی احساسی هستند و به شدت به صاحبشون وابسته میشن و ممکنه حسادتشون گل کنه و خرابکاری کنند

با سلام خدمت استاد گرانقدر آقای وکیلی و سال نو را بر شما و خانواده محترمتان تبریک میگم.

از اینکه من را راهنمایی کردید بسیار متشکرم.

حقیقتش من به تازگی یک گرینچیک 7 ماهه و نیمه بسیار رام و دستی از یکی از کشورهای خارجی برایم آورده اند و از طرفی هم یک عروس هلندی لوتینو 6 ماهه دارم که خودم بصورت سرلاکی بزرگش کرده ام . اولش میخواستم عروسم را بفروشم ولی دیدم نمیتونم ازش دل بکنم چون براش خیلی زحمت کشیده بودم و کاملا با من انس گرفته و واقعا دیدم نمی تونم از هیچکدومشون دل بکنم.

برای همین از استاد بزرگی مثل شما استدعا دارم که بهترین روش را که بتونم هر دوی این پرنده ها را برای خودم رام و دستی و حرف گوش کن  نگه دارم . و اگر بشود  هر دوی آنها در یک زمان با هم در اتاقم باشند و به همدیگر آسیبی نرسانند که خیلی عالی میشود.

من بخاطر محدودیتهای که در منزل دارم مجبور هستم هر دوی این پرنده ها را در دو قفس جداگانه ولی بطور شبانه روزی فقط در اتاق خودم که زیاد هم بزرگ نیست نگه داری بکنم.

یک استند بزرگ و پایه و نشمینگاه تقریبا بزرگ درست کرده ام که عروسم همیشه روی آن است و فقط شب به قفسش می رود و دانه و آب و میوه و ... را  روی همون استند و نشمینگاه میخوره . اتفاقا این نشمینگاه برای 8 تا 10 طوطی جا دارد.

میخواستم بدونم که اگر بگذارم هم عروسم و هم گرینچیکم با هم روی استند باشند ممکن هست به هم آسیب برسونند؟

آیا میشه اونها را به هم عادتشون بدم که حداقل با هم دعوا نکنند؟

و در ضمن این مسئله که هر دوی آنها همچنان من را بعنوان تنها صاحب و جفتشان قبول داشته باشند برایم بسیار مهم هست.

آیا می توانم در عین واحد با هر دوی اونها بازی کنم و مثلا یکی روی شانه ام و دیگری را روی دستم باشد؟ و یا اینکه این کار باعث حسادت آنها نمیشود؟

ممکن است که رفتارهای پرخاشگرانه یکی از اونها که ناشی از حسادت هست باعث پرخاشگری دیگری هم بشه؟

واقعا ببخشید که سوالاتم اینقدر طولانی شد ولی واقعا به هردوشون عشق و علاقه دارم.

میترسم  بیرون آوردن از قفس وبازی کردن اونها اگر بر اساس نوبت بندی باشه هر زمان که یکی از اونها بیرون هست و مشغول بازی با من هست با دیدن این صحنه باعث کدورت و ناراحتی و استرس اون یکی پرنده بشه و در نتیجه دیگه مثل قبل یا من مهربان نباشند .

استاد عزیز توی این موارد بهترین کار که نتیجه میده چیه؟ با توجه به اینکه من اونها را از توی اتاقم نمیتونم بیرون ببرم ولی دوتا قفس مجزا دارند.

واقعا متشکرم .

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 12 ام, 92, 7:57 pm

AFSANEH نوشته است:

با سلام خدمت استاد گرانقدر آقای وکیلی و سال نو را بر شما و خانواده محترمتان تبریک میگم.

از اینکه من را راهنمایی کردید بسیار متشکرم.

حقیقتش من به تازگی یک گرینچیک 7 ماهه و نیمه بسیار رام و دستی از یکی از کشورهای خارجی برایم آورده اند و از طرفی هم یک عروس هلندی لوتینو 6 ماهه دارم که خودم بصورت سرلاکی بزرگش کرده ام . اولش میخواستم عروسم را بفروشم ولی دیدم نمیتونم ازش دل بکنم چون براش خیلی زحمت کشیده بودم و کاملا با من انس گرفته و واقعا دیدم نمی تونم از هیچکدومشون دل بکنم.

برای همین از استاد بزرگی مثل شما استدعا دارم که بهترین روش را که بتونم هر دوی این پرنده ها را برای خودم رام و دستی و حرف گوش کن  نگه دارم . و اگر بشود  هر دوی آنها در یک زمان با هم در اتاقم باشند و به همدیگر آسیبی نرسانند که خیلی عالی میشود.

من بخاطر محدودیتهای که در منزل دارم مجبور هستم هر دوی این پرنده ها را در دو قفس جداگانه ولی بطور شبانه روزی فقط در اتاق خودم که زیاد هم بزرگ نیست نگه داری بکنم.

یک استند بزرگ و پایه و نشمینگاه تقریبا بزرگ درست کرده ام که عروسم همیشه روی آن است و فقط شب به قفسش می رود و دانه و آب و میوه و ... را  روی همون استند و نشمینگاه میخوره . اتفاقا این نشمینگاه برای 8 تا 10 طوطی جا دارد.

میخواستم بدونم که اگر بگذارم هم عروسم و هم گرینچیکم با هم روی استند باشند ممکن هست به هم آسیب برسونند؟

آیا میشه اونها را به هم عادتشون بدم که حداقل با هم دعوا نکنند؟

و در ضمن این مسئله که هر دوی آنها همچنان من را بعنوان تنها صاحب و جفتشان قبول داشته باشند برایم بسیار مهم هست.

آیا می توانم در عین واحد با هر دوی اونها بازی کنم و مثلا یکی روی شانه ام و دیگری را روی دستم باشد؟ و یا اینکه این کار باعث حسادت آنها نمیشود؟

ممکن است که رفتارهای پرخاشگرانه یکی از اونها که ناشی از حسادت هست باعث پرخاشگری دیگری هم بشه؟

واقعا ببخشید که سوالاتم اینقدر طولانی شد ولی واقعا به هردوشون عشق و علاقه دارم.

میترسم  بیرون آوردن از قفس وبازی کردن اونها اگر بر اساس نوبت بندی باشه هر زمان که یکی از اونها بیرون هست و مشغول بازی با من هست با دیدن این صحنه باعث کدورت و ناراحتی و استرس اون یکی پرنده بشه و در نتیجه دیگه مثل قبل یا من مهربان نباشند .

استاد عزیز توی این موارد بهترین کار که نتیجه میده چیه؟ با توجه به اینکه من اونها را از توی اتاقم نمیتونم بیرون ببرم ولی دوتا قفس مجزا دارند.

واقعا متشکرم .

حالا که مجبورید بهتره دو تا قفس مجزا تهیه کنید و سعی کنید این دو طوطی رو با هم آشنا کنید،یعنی ایتدا بزارید صدای هم رو بشنوند و بعد قفسها رو طوری بزارید که همدیگه رو ببینند ولی هنوز اونها رو با هم تنها نزارید،بعد از این که با هم آشنا شدند و به هم عادت کردند میتونید بیاریدشون بیرون کنار هم با حضور خودتون ببینید رفتارشون چه طوره،چون عروس از ابتدا با شما بوده و شما رو مال خودش میدونه ممکنه حسادت کنه،بهتره با هر دو به اندازه رفتار کنید و به یک اندازه محبت کنید تا به هم حسادت نکنند

بالا بالا

#

فروردین 12 ام, 92, 12:54 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9585 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

AFSANEH نوشته است:

سلام به همگی.

متشکرم.

کانورها در کمال زیبایی و خوش رفتاری یک اخلاق بد دارند و ان مورد فضولی و  ناسازگاری با پرندگان  دیگر است حتی بزرگتر

به شما اطمینان میدهم گرینچیک شما نباید در محل ککاتیل شما آزاد باشد .حتی از لانه میله قفس هم صدمه خواهد زد

1:بهترین حالت نگهداری تک است

2:نگهداری در اتاق جدا

3:زمانبندی در هنگام خارج بودن پرنده نسبت به اینکه هر دو با هم بیرون نباشند

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 38  [ 265 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور دم زرشکی Maroon-tailed Conure - Species

hamid67

1

950

اردیبهشت 23 ام, 93, 2:34 pm

نیره نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور طلایی Golden Conures aka Queen of Bavaria's Conures

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

hamid67

7

1246

خرداد 27 ام, 94, 3:40 pm

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور هلال ماه Half-moon Conures / Petz Conures

hamid67

2

718

مهر 2 ام, 91, 1:01 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور کلاه سیاه Black-capped Conures or Rock Conures

hamid67

2

751

فروردین 1 ام, 92, 7:28 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور سبز green conures

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

2783

مهر 14 ام, 91, 4:38 am

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد