به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 1405  [ 9833 پست ]  »

دی 13 ام, 89, 4:57 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 10 ام, 89, 12:25 am
تشکر کرده اید: 8 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو

ممنون از پاسخ بسیار کامل و توجه دلسوزانه شما.

متاسفانه با دقتی که انجام دادم به این مشاهدات دست یافتم.

1. بال اسیب دیده تقریبا حالت عادی دارد ولی شبیه اون یکی بال نیست.

2. بال سالم رو کامل میچسبونه به بدنش ولی بال اسیب دیده در قسمت بالا به بدن نمیچسبه.

3. انگشتمو نمیتونم بیارم زیرش چون گاز میگیره ، نمیدونم چرا یکم وحشی شده و اعصاب نداره.

4. نمیتونه پرواز کنه ، بال آسیب دیده مانع پروازش میشه و تعادلش رو از دست میده.

5. تقریبا این پرنده 4 یا 5 سالش هست.

6. طوق زیر گردنش اگر منظورتون اون خط سیاه است ، بله تقریبا مشاهده میشه ولی روی سرش هنوز اون خط سیاه نشده و قرمز است و همچنین این پرنده نر است.

7. قبلا میومد روی دستمون ولی خیلی حساسه و به دست حساسیت نشون میده و گاز میگیره.

8. گاهی اوقات با دست نوازشش میکنیم ولی اگر نوازش طولانی مدت بشه باز گاز میگیره.

9. جدیدا میاد روی شونه من و گوشمو محکم گاز میگیره و ول کن هم نیست مجبوریم با کتک و جبر دورش کنیم.

10. حرف اصلا نمیزنه ، فقط جیغ میکشه و گاهی میو میو هم میکنه. کلا پرنده بی استعدادی است.

11. قبلا شاه پرها رو کوتاه میکردیم ولی الان یک سالی است که نه یعنی نمیزاره فقط دنبال گاز گرفتن اینو و اونه من که دائم ازش فرار میکنم.

12. و یه چیز دیگه ، بال اسیب دیدش آویزون نشده و میتونه حرکتش بده باز کنه بیاره و بچسبونه به بدنش ولی یکم قسمت بالای بالش از بدنش جدا نگه میداره.

با تشکر

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 14 ام, 89, 12:30 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

zohall نوشته است:

ممنون از پاسخ بسیار کامل و توجه دلسوزانه شما.

متاسفانه با دقتی که انجام دادم به این مشاهدات دست یافتم.

1. بال اسیب دیده تقریبا حالت عادی دارد ولی شبیه اون یکی بال نیست.

2. بال سالم رو کامل میچسبونه به بدنش ولی بال اسیب دیده در قسمت بالا به بدن نمیچسبه.

3. انگشتمو نمیتونم بیارم زیرش چون گاز میگیره ، نمیدونم چرا یکم وحشی شده و اعصاب نداره.

4. نمیتونه پرواز کنه ، بال آسیب دیده مانع پروازش میشه و تعادلش رو از دست میده.

5. تقریبا این پرنده 4 یا 5 سالش هست.

6. طوق زیر گردنش اگر منظورتون اون خط سیاه است ، بله تقریبا مشاهده میشه ولی روی سرش هنوز اون خط سیاه نشده و قرمز است و همچنین این پرنده نر است.

7. قبلا میومد روی دستمون ولی خیلی حساسه و به دست حساسیت نشون میده و گاز میگیره.

8. گاهی اوقات با دست نوازشش میکنیم ولی اگر نوازش طولانی مدت بشه باز گاز میگیره.

9. جدیدا میاد روی شونه من و گوشمو محکم گاز میگیره و ول کن هم نیست مجبوریم با کتک و جبر دورش کنیم.

10. حرف اصلا نمیزنه ، فقط جیغ میکشه و گاهی میو میو هم میکنه. کلا پرنده بی استعدادی است.

11. قبلا شاه پرها رو کوتاه میکردیم ولی الان یک سالی است که نه یعنی نمیزاره فقط دنبال گاز گرفتن اینو و اونه من که دائم ازش فرار میکنم.

12. و یه چیز دیگه ، بال اسیب دیدش آویزون نشده و میتونه حرکتش بده باز کنه بیاره و بچسبونه به بدنش ولی یکم قسمت بالای بالش از بدنش جدا نگه میداره.

با تشکر

ممنون از اينكه دقيق جواب سوالات من رو داديد.....حالا مي تونم دقيقا شما رو آيتم به آيتم راهنمايي كنم:

1-اگر تغييري در بال آسيب ديده ميبينيد ...چه در حال پرواز و چه در حال بسته بودن ، قطعا آسيب ديدهشك نكن.

2-همين توضيح شما باز به من ميگه كه بالش در اثرخوردن به ديوار آسيب ديده.

3-خوب معلومه عزيز بايد هم در رفتارش تغيير ببيني...شما اون رو پرت كردي و كوبيدي به ديوار و در ضمن بالش هم آسيب ديده.....معلومه كه ديگه باهاتون رفيق نيست..روي دستتون نمياد و گازتون ميگيره....نه ملنگو بلكه هر نوع طوطي ديگري هم بود همين رفلكس رو نشون مي داد.

4-به همين دليل هم كه مي فرماييد نمي تونه پرواز كنه باز دليلي هست بر آسيب بالش.

5و6-ملنگو زماني كه ديگه كاملا بالغه حدود 2.5 تا 3 سالش هست..يعني طوق مشكي زير گردنش تا نواحي گوشهاش كامل شده و طوق نارنجي پشت گردنش هم كامله...اگر مي فرماييد كه 4-5 سالشه ديگه طوق گردنش كامل شده و تمام.

7-اگر قبلا روي دستتون مي آمد و ديگه حالا نمياد علتش همون پرت كردن به ديوار هست.

8-اين اخلاق اكثر پاراكيتها از جمله ملنگو و شاه طوطي هست....كلا علاقه زيادي به نوازش سر و خاروندن سر ندارن و اگر بهشون گير بديد گاز ميگيرن و يا بي قراري مي كنن...شاه طوطي من هم همينطور بود.

9-ملنگوي شما سرنگي بزرگ نشده و معمولا پاراكيتها اگر سرنگي بزرگ نشون درسته كه نهايتا ممكنه رام بشن و حتي صحبت هم بكنند(البته اگر قبل از اينكه بالغ بشن اون رو به خونه بياريد و باهاش كار كنيد) اما اون رامي كه يك جوجه سرنگي ميشه هيچوقت نخواهند شد.....بله ممكنه گوش رو هم گاز بگيرن....شما كه اين مورد رو مي دوني اصلا نزار بياد روي شونت....همون روي دستت باهاش بازي كن.....اگر هم آمد و گوشت رو گاز گرفت ديگه تقصير شماست نه اون حيوون زبون بسته.

10-بنده قبول مي كنم كه پاراكيتها مثل شاه طوطي يا ملنگو استعداد گونه هايي مثل كاسكو يا برخي از آمازونها يا اكلكتوس رو ندارن اما اگر از جوجگي و سن پايين باهاشون كار بشه اونها هم مي تونن صحبت كنن حتي ملنگو با صداي بهتري هم حرف ميزنه...شما حتما كليپ صحبت كردن ملنگويي در ايران به نام metoo رو ديدين كه چقدر قشنگ حرف ميزنه...اگر نديدي در گوگل سرچ كنيد و ببينيد.....در مورد ملنگوي وحشي بالغ شده كه ملت ميارن خونه بگم كه هيچوقت حرف نخواهد زد...حتي درست و حسابي هم رام نميشه...ملنگو يا بايد سرنگي باشه و يا اگر سرنگي نبوده بايد نهايتا در سن زير 1 سال به خونه آورده بشه و باهاش كار بشه تا درست و حسابي رام بشه و به حرف هم بياد.

11-شما هر نوع طوطي كه در منزل داريد چه رام و چه اهلي مي بايستي شاه پر هاش رو كوتاه كنيد كه هم بتونيد كنترلش كنيد و هم اينكه خودش رو به در و ديوار نكوبه....اصلا طوطي كه شاه پر هاش كوتاه شده خيلي هم بهتر رام ميشه ....در مورد طوطي هاي دم بلند مثل شاه طوطي و ملنگو مي بايستي 2 شاه پر اول هر بال زده نشه و 6-7 تاي بعدي قيچي بشه...خيلي هم از ته نبايد بزنيد...حدود دو سوم هر پر قيچي بشه.

11-نتيجه اينكه بال ملنگوي شما آسيب ديده و درمانش كار من و شما هم نيست....البته در آسيب بال در اثر ضربه يا شكستگي ، بال رو مي بندند تا درست بشه....ببريدش دام پزشك....اون هم نه هر دامپزشكي فقط دكتر برهاني كيا چون ايشون دوره هاي تخصصي پرنده رو در خارج از ايران ديدن و من بهشون ايمان دارم...بيمارستان دامپزشكي كامرانيه جنب اتوبان صدر ابتداي خيابان كامرانيه.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 21 ام, 89, 7:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: دی 21 ام, 89, 6:11 pm
تشکر کرده اید: 8100 مرتبه
نوع طوطی: ژاردین
شهر محل سکونت: کرج/فردیس

من یه طوطی ملنگو دارم که نمیدونم وحشیه یارامه توی قفس میتونم سرش ناز کنم بعضی اوقات هم می توانم نوکشو بوس کنم  ولی نمیدونم چرا از قفس میارمش بیرون گاز می گیره و دنبال همه هم می کنه البته بگی نگی از من کمی حساب میبره  یعنی بعضی اوقات میرم جلوش خودشو لوس میکنه و می ذاره نازش کنم می خاستم ببینم چی کار باید به کنم تا میاد بیرون گاز نگیرهquestion  

اگه جوابم را بدید ممنون مشمworshiphappydance

بعد از هر خوشی وخنده یه گریه وغم بزرگ درانتظارت.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

دی 21 ام, 89, 10:31 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)

سلام به دوستان عزیز اول اینک چجوری باید بفهمم طوطیم چند سالش آخه من شنیده بودم از چشماش می شه فهمید اگه سفید باشه هنوز بالغ نشده ولی اگر نارجی بود یعنی بالغ شده آیا این حقیقت داره؟؟hmmmm

دوم اینکه طوطی من ماده هستش34zn0n54chsmu1

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم HOSEIN7 به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, afshin, شاهرخ ايلخاني, archer, alifx80, 12345, شلمان, اشکان, mzkamran, poorya, yasy, mohamad77, رضا سیفی, miliboy, ali.mirzaei

#

دی 22 ام, 89, 10:10 am

Re:
آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم

HOSEIN7 نوشته است:

سلام به دوستان عزیز اول اینک چجوری باید بفهمم طوطیم چند سالش آخه من شنیده بودم از چشماش می شه فهمید اگه سفید باشه هنوز بالغ نشده ولی اگر نارجی بود یعنی بالغ شده آیا این حقیقت داره؟؟hmmmm

HOSEIN7 نوشته است:

من یه طوطی ملنگو دارم که نمیدونم وحشیه یارامه توی قفس میتونم سرش ناز کنم بعضی اوقات هم می توانم نوکشو بوس کنم  ولی نمیدونم چرا از قفس میارمش بیرون گاز می گیره و دنبال همه هم می کنه البته بگی نگی از من کمی حساب میبره  یعنی بعضی اوقات میرم جلوش خودشو لوس میکنه و می ذاره نازش کنم می خاستم ببینم چی کار باید به کنم تا میاد بیرون گاز نگیرهquestion  

اگه جوابم را بدید ممنون مشمworshiphappydance

سلام دوست عزیز خوش اومدید

اول شما میتونستید دو تا سوالو تو یه پست بپرسید یا ویرایش کنید

برای سنش بله اول سیاهه و سفید و نارنجی سفید نا بالغ و نارنجی بالغ درسته

این طوطی ملنگو بد غلغه شاید حتی وقتی رامه رامه بازم یهو قاطی کنه صاحبشو گاز بگیره خیلی کم پیدا میشه که رام رام باشه و گاز نگیره اگه بخوایم ملنگو رام و خوبی داشته باشیم باید جوجه گوشتی اونو سرنگی بزرگ کنیم و گرنه وحشی اون خیلی بد رام میشه اگه سنشم بالا باشه که دیگه تقریبا محاله خوب رام بشه

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پرنده ی غریب به خاطر این پست تشکر کرده اند
HOSEIN7, afshin, شاهرخ ايلخاني, archer, alifx80, f4and0gh, 12345, شلمان, اشکان, mzkamran, poorya, yasy, mohamad77, رضا سیفی, miliboy, kaka11111, Hengame, aliasheghi, romina11, Delafonte, ali.mirzaei

#

دی 22 ام, 89, 10:37 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
شهر محل سکونت: تهران

HOSEIN7 نوشته است:

سلام دوست عزیز، اگر یک عکس واضح از طوطی خودت اینجا بذاری (طوری که چشم اون خوب معلوم باشه) دوستان بهتر میتونن نظر بدن. و اینکه بگی چند وقت هست که داریش و جزئیات دیگه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم afshin به خاطر این پست تشکر کرده اند
HOSEIN7, پرنده ی غریب, شاهرخ ايلخاني, archer, شلمان, اشکان, mzkamran, poorya, yasy, mohamad77, bi_gozasht, رضا سیفی, miliboy, aliasheghi, Delafonte, ali.mirzaei

#

دی 22 ام, 89, 10:50 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)

سلام دوست عزیز خوش اومدید

اول شما میتونستید دو تا سوالو تو یه پست بپرسید یا ویرایش کنید

برای سنش بله اول سیاهه و سفید و نارنجی سفید نا بالغ و نارنجی بالغ درسته

این طوطی ملنگو بد غلغه شاید حتی وقتی رامه رامه بازم یهو قاطی کنه صاحبشو گاز بگیره خیلی کم پیدا میشه که رام رام باشه و گاز نگیره اگه بخوایم ملنگو رام و خوبی داشته باشیم باید جوجه گوشتی اونو سرنگی بزرگ کنیم و گرنه وحشی اون خیلی بد رام میشه اگه سنشم بالا باشه که دیگه تقریبا محاله خوب رام بشه

اه هواسم نبود ببخشید akhhaha

طوطی من نه نارجی کامل نه سفید کامل درحد وسطه یعنی می تونم بهش حرف زدن یاد بدم خودش الان اسم خودشو می گه هم هانی میگه هم هانیه بعد سوت بلد بزنه مثل دخترا جیغ می کشه بعد من قبل از عید این طوطی گرفتم  از اون موقع تونستم یه کلمه را بهش یاد بدم بهش می گم بابا اونم باسوت می گه بابا آیا کلمه دیگه بهش یاد بدم باز با سوت می گه

سوال دوم اینکه من احساس می کنم دماغش پاره شده چون یه حالت پارگی دارهblackeyecry

سوال سوم اینکه چه جوری بیارمش رو دستم روز اول گرفتم قشنگ رو شونه می شست  بعد راحت رودست می آمد بغلم می اومد یه اشتباه خیلی بدی کردم که بازور انداختمش تو قفس کوچیک بعد قفس بزرگ خریدم انداختمش تو اون از اون روز لج کرده هرچیم نازش می کنم فایده نداره به نظر شما چیکار کنم dontknoww

ا

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط HOSEIN7 در دی 22 ام, 89, 11:34 am .

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم HOSEIN7 به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, afshin, شاهرخ ايلخاني, archer, شلمان, اشکان, mzkamran, poorya, رضا سیفی, miliboy, Delafonte, ali.mirzaei
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 1405  [ 9833 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

6377

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3289

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

4345

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3004

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

4

3063

شهریور 30 ام, 93, 11:59 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد