به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 13  [ 86 پست ]  »

آبان 5 ام, 89, 9:25 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

Jenday Conure تصوير jenday کانور طوطی

بالا بالا
  مشخصات
#

اردیبهشت 20 ام, 90, 7:02 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اردیبهشت 16 ام, 90, 3:14 pm
تشکر کرده اید: 63 مرتبه
نوع طوطی: فیشر و یه جفت خورشید

سلام حق با شماست طوطی من عین این عکسه حالا نظرتون چیه

بالا بالا
  مشخصات
#

اردیبهشت 21 ام, 90, 1:14 pm

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

eaffvm نوشته است:

سلام حق با شماست طوطی من عین این عکسه حالا نظرتون چیه

]چه نظري عزيز....شما كه اينجا از من سوالي نپرسيدين كه من نظرم رو بدم....اگر منظورتون اون سوالي هست كه در كانور خورشيدي پرسيدين همونجا نظرم رو گفتم.

بالا بالا
  مشخصات
#

مرداد 1 ام, 90, 1:09 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 29 ام, 90, 5:20 pm
تشکر کرده اید: 98 مرتبه
نوع طوطی: یاندای کانور

با سلام و عرض ادب خدمت همه اعضای فروم من مدتی میشه که از توصیه ها و باید/نباید های شما عزیزان استفاده می کنم ولی متاسفانه فرصت عضو شدن در فروم برام پیش نمیومد. اما حالا قسمت شده تا بتونم از تجارب ارزنده همه اساتید عضو در سایت بیشتر از گذشته استفاده کنم.

چون در خصوص طوطی های کانور زیاد توی فروم بحث نشده (گویا به خاطر سر و صدای زیادشون طرفدار ندارن) چند تا سوال برام پیش اومده که بعد از یه توضیحات کلی میگم و ممنون میشم راهنماییم کنید:

حدود یک ماه و نیمه که یک جفت طوطی . جندای (به گفته فروشنده جفت خورده) خریدم. (اینم بگم که اینا اولین طوطی  های من هستن و تا قبل از این طوطی نداشتم، البته پرنده های دیگه ای داشتم که طبیعتشون با طوطی های خیلی متفاوت بوده) اوایل خیلی میترسیدن و جیغ میزدن ولی انقدر باهاشون سرو کله زدم که الان جفتشون از دست غذا میگیرن و صداشون هم خیلی کمتر شده. براشون یه لونه هم گذاشتم و کفشو پوشال کولر ریخته بودم ولی گویا خوششون نمیاد و همه رو میریزن بیرون.

سوال اول اینه که کفه لونشون چیزی نیست اشکال نداره؟؟ یا حتما باید یه چیزی مثل پوشال یا ماسه بادی وجود داشته باشه؟

سوال دوم هم اینه که با توجه به اینکه من چند جایی خودنم که این طوطی ها در اسارت هم راحت تولید مثل میکنن میخواستم ببینم شرایط اینکه بتونن تخم بزارن چیه؟ باید رژیم غذایی خاصی براشون استفاده کنم؟ نور و دمای محیط باید چجوری باشه؟

در ضمن لازم به ذکره که الان بعنوان غذای معمول هر روز بهشون مخلوط غلات مثل نخود، ماش، ذرت نیم پز و ... به همراه تکه هایی از گیلاس، سیب، زرد آلو، آلو،فلفل دلمه، ذرت تازه و خام، انگور و .... میدم. البته در رژیم غذاییشون هم تا حدی تخمه قرار داره ولی به میزان خیلی کم (هر دو سه روز یکبار و یا وقتایی که میخوام از خونه برم بیرون و نمیخوام غذاشون تو ظرف کپک بزنه) یکروز در میون هم مقدار کمی از غذای آماده (مارک KIKI ) که مخلوطی از میوه های خشک و پلت و تخمه و .. رو میدم. چند تا اسباب بازی و کف دریا هم در قفسشون وجود داره.

راستش چیزه دیگه ای به ذهنم نمیرسه، اگه شما عزیزان مطالب دیگه ای هم نیاز میدونید که من بدونم بیان کنید ممنون میشم.

در آخر هم عذر خواهی میکنم که انقدر نوشته هام طولانی شد. 

با تشکر

بالا بالا
  مشخصات
#

مرداد 1 ام, 90, 1:23 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

پالیزگر نوشته است:

با سلام و عرض ادب خدمت همه اعضای فروم من مدتی میشه که از توصیه ها و باید/نباید های شما عزیزان استفاده می کنم ولی متاسفانه فرصت عضو شدن در فروم برام پیش نمیومد. اما حالا قسمت شده تا بتونم از تجارب ارزنده همه اساتید عضو در سایت بیشتر از گذشته استفاده کنم.

چون در خصوص طوطی های کانور زیاد توی فروم بحث نشده (گویا به خاطر سر و صدای زیادشون طرفدار ندارن) چند تا سوال برام پیش اومده که بعد از یه توضیحات کلی میگم و ممنون میشم راهنماییم کنید:

حدود یک ماه و نیمه که یک جفت طوطی . جندای (به گفته فروشنده جفت خورده) خریدم. (اینم بگم که اینا اولین طوطی  های من هستن و تا قبل از این طوطی نداشتم، البته پرنده های دیگه ای داشتم که طبیعتشون با طوطی های خیلی متفاوت بوده) اوایل خیلی میترسیدن و جیغ میزدن ولی انقدر باهاشون سرو کله زدم که الان جفتشون از دست غذا میگیرن و صداشون هم خیلی کمتر شده. براشون یه لونه هم گذاشتم و کفشو پوشال کولر ریخته بودم ولی گویا خوششون نمیاد و همه رو میریزن بیرون.

سوال اول اینه که کفه لونشون چیزی نیست اشکال نداره؟؟ یا حتما باید یه چیزی مثل پوشال یا ماسه بادی وجود داشته باشه؟

سوال دوم هم اینه که با توجه به اینکه من چند جایی خودنم که این طوطی ها در اسارت هم راحت تولید مثل میکنن میخواستم ببینم شرایط اینکه بتونن تخم بزارن چیه؟ باید رژیم غذایی خاصی براشون استفاده کنم؟ نور و دمای محیط باید چجوری باشه؟

در ضمن لازم به ذکره که الان بعنوان غذای معمول هر روز بهشون مخلوط غلات مثل نخود، ماش، ذرت نیم پز و ... به همراه تکه هایی از گیلاس، سیب، زرد آلو، آلو،فلفل دلمه، ذرت تازه و خام، انگور و .... میدم. البته در رژیم غذاییشون هم تا حدی تخمه قرار داره ولی به میزان خیلی کم (هر دو سه روز یکبار و یا وقتایی که میخوام از خونه برم بیرون و نمیخوام غذاشون تو ظرف کپک بزنه) یکروز در میون هم مقدار کمی از غذای آماده (مارک KIKI ) که مخلوطی از میوه های خشک و پلت و تخمه و .. رو میدم. چند تا اسباب بازی و کف دریا هم در قفسشون وجود داره.

راستش چیزه دیگه ای به ذهنم نمیرسه، اگه شما عزیزان مطالب دیگه ای هم نیاز میدونید که من بدونم بیان کنید ممنون میشم.

در آخر هم عذر خواهی میکنم که انقدر نوشته هام طولانی شد. 

با تشکر

سلام. من هم قصد خريد يه jenday رو دارم. ولي به خاطر سر و صداي زيادش مي ترسم. با اين وجود كه شما مي گيد سر و صداشون كم مي شه دلگرم شدم. ولي هيچ تجربه و اطلاعي در موردش ندارم. ممنون مي شم اگه بگيد كه براي اين كه رام بشن خيلي سر و كله زديد باهاشون؟ باهوش هستند؟ طوطي‌هاي شيطوني هستند يا نه. منظورم اينه كه رفتارشون چه جوري؟ در كل ازشون راضي هستي؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahsa به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, mehdi, Daryoush, archer, ava, ali133, شاهرخ ايلخاني, F&P77, Uho, mohsen.k, alifx80, sara H, pooian, A.Ali, kiakado, jobili_phn, بی تا, فرشید اصفی, Amir ali, amin-azari, EZEL, maryams, امیرعلی1980, پرهام, RABI, rezafx

#

مرداد 2 ام, 90, 9:03 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 29 ام, 90, 5:20 pm
تشکر کرده اید: 98 مرتبه
نوع طوطی: یاندای کانور

mahsa نوشته است:

سلام. من هم قصد خريد يه jenday رو دارم. ولي به خاطر سر و صداي زيادش مي ترسم. با اين وجود كه شما مي گيد سر و صداشون كم مي شه دلگرم شدم. ولي هيچ تجربه و اطلاعي در موردش ندارم. ممنون مي شم اگه بگيد كه براي اين كه رام بشن خيلي سر و كله زديد باهاشون؟ باهوش هستند؟ طوطي‌هاي شيطوني هستند يا نه. منظورم اينه كه رفتارشون چه جوري؟ در كل ازشون راضي هستي؟

سلام خدمت شما دوست عزیز

حقیقتش رو اگر بخواهید اینه که شاید واقعاً برای کسی که توی آپارتمان زندگی میکنه نتونن حیوونای خونگیه خوبی باشن چون جیغ های خیلی وحشتناکی میکشن، (حتی با اینکه کانور های من آروم تر از قبل شدن ولی باز هم یه وقتایی جیغ هاشون اذیت میکنه) مخصوصا موقعی که ازت یه چیزی بخوان یا بخوان بهت بفهمونن که الان یه مشکلی دارن. البته اینم بگم که تا حالا چندین بار به جای جیغ ازشون آواز خوندن رو هم دیدم (البته چون تا حالا طوطی نداشتم و نمیدونم کلیت صداهاشون چجوریه نمیشه گفت آواز بود یا نه ولی از نظره من صدای دلنشینی داشت).

در مورد سرو کله زدن هم شاید روزی یک ساعت فقط کناره قفسشون غذا بدست منتظر میموندم تا بالاخره بیان بگیرن از دستم، باهاشون حرف میزدم و تعریف میکردم ازشون تا بالاخره رضایت دادن و اومدن از دسته من غذا گرفتن. اینم بگم که این در حالی بود که من اصلاً بهشون گرسنگی ندادم چون با این کار مخالفم.

واسه کم کردنه جیغ هاشون هم تنبیهشون میکردم. یعنی یه وقتایی که میدونستم بی دلیله، قفسشون رو 3، 4 دقیقه با پاراچه میپوشوندم یا در اتاق رو میبستم و بهشون بی محلی میکردم. تو 2،3 هفته اول هر روز ساعت 6 تا 6.30 که از خواب بیدار میشدن و از لونه میومدن بیرون شروع میکردن به جیغ زدنهای مهیب ولی بعد از یه مدت تنبیه الان  فهمیدن که اگه صبح شده و من نیومدم پیششون تا باهاشون حرف بزنم و غذا و میوه اول صبح رو بدم یعنی خوابم، پس از جیغ بی جیغ. حتی یه وقتایی تا ساعت 10 صبح هم که خوابم، ساکت واسه خودشون نشستن یا با اسباب بازیها بازی میکنن.

در مورد شیطونی هم که خیلی جذابن، 24 ساعت در حاله ورجه وورجن، از سقف قفس آویزون میشن، تاب میخورن، قربون صدقه همدیگه میرن و کارای دیگه.

از همه این حرفا که بگذریم بازم بگم که اگه خواستین یکیش رو بگیرید قبلش خوب فکراتون رو بکنید و مراقب باشید که زیبایشون گولتون نزنه چون این موجود فسقلی خوب میدونه با جیغاش چجوری اعصاب خورد کنه.

امیدوارم که توضیحاتم مورد استفادتون واقع بشه

بالا بالا
  مشخصات
#

مرداد 2 ام, 90, 9:16 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

پالیزگر نوشته است:

سلام خدمت شما دوست عزیز

حقیقتش رو اگر بخواهید اینه که شاید واقعاً برای کسی که توی آپارتمان زندگی میکنه نتونن حیوونای خونگیه خوبی باشن چون جیغ های خیلی وحشتناکی میکشن، (حتی با اینکه کانور های من آروم تر از قبل شدن ولی باز هم یه وقتایی جیغ هاشون اذیت میکنه) مخصوصا موقعی که ازت یه چیزی بخوان یا بخوان بهت بفهمونن که الان یه مشکلی دارن. البته اینم بگم که تا حالا چندین بار به جای جیغ ازشون آواز خوندن رو هم دیدم (البته چون تا حالا طوطی نداشتم و نمیدونم کلیت صداهاشون چجوریه نمیشه گفت آواز بود یا نه ولی از نظره من صدای دلنشینی داشت).

در مورد سرو کله زدن هم شاید روزی یک ساعت فقط کناره قفسشون غذا بدست منتظر میموندم تا بالاخره بیان بگیرن از دستم، باهاشون حرف میزدم و تعریف میکردم ازشون تا بالاخره رضایت دادن و اومدن از دسته من غذا گرفتن. اینم بگم که این در حالی بود که من اصلاً بهشون گرسنگی ندادم چون با این کار مخالفم.

واسه کم کردنه جیغ هاشون هم تنبیهشون میکردم. یعنی یه وقتایی که میدونستم بی دلیله، قفسشون رو 3، 4 دقیقه با پاراچه میپوشوندم یا در اتاق رو میبستم و بهشون بی محلی میکردم. تو 2،3 هفته اول هر روز ساعت 6 تا 6.30 که از خواب بیدار میشدن و از لونه میومدن بیرون شروع میکردن به جیغ زدنهای مهیب ولی بعد از یه مدت تنبیه الان  فهمیدن که اگه صبح شده و من نیومدم پیششون تا باهاشون حرف بزنم و غذا و میوه اول صبح رو بدم یعنی خوابم، پس از جیغ بی جیغ. حتی یه وقتایی تا ساعت 10 صبح هم که خوابم، ساکت واسه خودشون نشستن یا با اسباب بازیها بازی میکنن.

در مورد شیطونی هم که خیلی جذابن، 24 ساعت در حاله ورجه وورجن، از سقف قفس آویزون میشن، تاب میخورن، قربون صدقه همدیگه میرن و کارای دیگه.

از همه این حرفا که بگذریم بازم بگم که اگه خواستین یکیش رو بگیرید قبلش خوب فکراتون رو بکنید و مراقب باشید که زیبایشون گولتون نزنه چون این موجود فسقلی خوب میدونه با جیغاش چجوری اعصاب خورد کنه.

امیدوارم که توضیحاتم مورد استفادتون واقع بشه

سلام. بي‌نهايت از توضيحات كاملت ممنونم. با اين حال من كاملا پشيمون شدم از خريدنش. چون اعصاب اين همه جيغ رو ندارم و هم اونقدر وقت ندارم كه بخوام تربيتشون كنم. ديروز هم كه رفته بودم بخرم يكي از پرنده فروش‌هايي كه تقريبا 15 ساله باهاش آشنام و خودش هم يه جفت خوبي داشت گفت اين كار رو نكن. چون واقعا عذابت مي‌ده. با توضيحات شما و آقاي ايلخاني عزيز هم قانع شدم كه ازشون دست بكشم.

باز هم مرسي.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahsa به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, ava, Daryoush, ali133, شاهرخ ايلخاني, archer, F&P77, mohsen.k, alifx80, sara H, mehdi, A.Ali, kiakado, jobili_phn, بی تا, joojooli, فرشید اصفی, Amir ali, amin-azari, maryams, امیرعلی1980, پرهام, RABI, RABI, RABI, RABI, RABI, RABI, RABI, RABI
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 13  [ 86 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. (کانور شانه آتشین)Fiery-shouldered Conure, Demerara Conure

hamid67

2

1212

مهر 5 ام, 91, 9:10 pm

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Nandy Conure

شاهرخ ايلخاني

5

1322

مهر 3 ام, 91, 10:18 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Finsch Conure

شاهرخ ايلخاني

2

1244

مهر 3 ام, 91, 10:41 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور جنوبی Austral Conure

محمد رضا

5

1423

اسفند 11 ام, 92, 2:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. (کانور کوبایی)Cuban Conure

hamid67

2

1091

مهر 4 ام, 91, 1:38 am

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد