به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 17  [ 116 پست ]  »

فروردین 22 ام, 91, 10:11 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 30 ام, 90, 1:14 am
تشکر کرده اید: 34 مرتبه
نوع طوطی: kakariki
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

Daryoush نوشته است:

سلام

دوست عزیز و گلم بنده عذر خواهم که بی شعورانه و نا مطلع پاسخ شما دوست و استاد گرامی و مجرب را دادم و نیازی به عصابانیت نیست و معذرت بنده را بپذیرید و بگذارید به حساب حماقت و بیسوادی و کم تجربگی من که نمیدانستم که زاد و ولد و سیر تکثیر غریزی نیست مرا ببخشید و تشکر از شما که امشب بعد از نزدیک نیم قرن پرنده بازی اصولی و حرفه ای متوجه شدم که این مهم با سه شرطی که شما فرمودید میسر میشود و لطف فرمودید بنده بی اطلاع را مطلع فرمودید.

برایتان سلامت و سعادت آرزو مندم : داریوش

با سلام

در اینکه سن. تجربه و علم شما در زمینه پرنده از من بیشتر شکی نیست

دوم من در جمله سازیم عصبانیتی نمی بینم فقط گفتم علاوه بر کمبود کلسیم و مواد دیگر. ممکن است مشکل رفتاری(رفتار بد صاحب قبلی و.....) و یا تغییرات محیطی(کمبود نور تغییرات دمایی و........)موثر باشند. (آیا این دو عامل دیگه هم می تونه موثر باشه) 

سوم درمورد غریزی بودن تولید مثل. واگر نظریه داروین (انتخاب طبیعی) را قبول داشته باشیم هم چنین نظریه های تکاملی و ژنتیکی به نظر شما اگر در بخشی از کره زمین شرایط طی چندین سال برای تخم گذاری از بین رفت ( مثلا کمبود کلسیم در آن منطقه)پرنده ها باید چه کار کنند آیا از روی غریزه به تخم گذاری ادامه بدن که حنما  منجربه حذف این گونه ها خواهد شد و یا طبق انتخاب طبیعی از راههای موجود یکی را انتخاب کنند (مثلا تخم هایی با جنس دیگر و یا بوجود آمدن گونه هایی با روش تولید مثلی متفاوت با اجداد خود )

منظورم از این مثال این بود که با اینکه غریزه در تولید مثل موثر است اما عقل جاندار (منظور مقایسه با عقل انسان نیست) نیز در هنگام تغییر شرایط بسیار موثر است که در گونه های بعدی این انتخاب گونه(از روی عقل)  منجربه رفتاری غریزی در گونه هایی خواهد شد که در آینده حضور می یابند.

در نهایت به نظر من غریزه رفتارهایی است که به علت کارایی بالا در یک شرایط محیطی یکسان در مدت چندین هزار سال وارد ژن آن گونه شده و در گونه های بعدی بدون آنکه آن گونه نیازی به انتخاب داشته باشند به اصطلاح از روی غریزه آن رفتار را اجرا می کنند مثل تولید مثل با روش هایی که الان درگونه های مختلف جانوری گیاهی قارچی باکتریایی و آغازیان می توان مشاهده کرد.

و باید گفت که گونه ها با توجه به نسبت بافت عصبی به حجم کل بدن که در انسان بیشترین عدد است با حل مسائل متفاوت در طی زندگی و شرطی شدن در مقابل آنها و در نهایت عادی شدن این رفتار آن را به گونه ای که هنوز کشف نشده به ژن های خود منتقل می کنند(در تمام جانداران)

پس می شود گفت که با اینکه یک رفتار غریزی است اما نشات گرفته از انتخاب عقلانی است.مثلا تخم گذاری از خزندگان که جد پرندگانند به علت کارایی دراین رده جانوری نیز کارایی داشته اما ممکن است در آینده کارایی خود را از دست داده و با روشی دیگر انجام شود .

ممنون میشم در سوالهای بعدی من رو از تواناییهاتون محروم ننمایید

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 22 ام, 91, 1:28 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال کاربر فعال (1) مدال خوش برخوردی (1) مدال پیشکسوتی (1)
تاريخ عضويت: دی 6 ام, 89, 6:41 pm
تشکر کرده اید: 36357 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و .......

amir-h-h نوشته است:

با سلام

در اینکه سن. تجربه و علم شما در زمینه پرنده از من بیشتر شکی نیست

دوم من در جمله سازیم عصبانیتی نمی بینم فقط گفتم علاوه بر کمبود کلسیم و مواد دیگر. ممکن است مشکل رفتاری(رفتار بد صاحب قبلی و.....) و یا تغییرات محیطی(کمبود نور تغییرات دمایی و........)موثر باشند. (آیا این دو عامل دیگه هم می تونه موثر باشه) 

سوم درمورد غریزی بودن تولید مثل. واگر نظریه داروین (انتخاب طبیعی) را قبول داشته باشیم هم چنین نظریه های تکاملی و ژنتیکی به نظر شما اگر در بخشی از کره زمین شرایط طی چندین سال برای تخم گذاری از بین رفت ( مثلا کمبود کلسیم در آن منطقه)پرنده ها باید چه کار کنند آیا از روی غریزه به تخم گذاری ادامه بدن که حنما  منجربه حذف این گونه ها خواهد شد و یا طبق انتخاب طبیعی از راههای موجود یکی را انتخاب کنند (مثلا تخم هایی با جنس دیگر و یا بوجود آمدن گونه هایی با روش تولید مثلی متفاوت با اجداد خود )

منظورم از این مثال این بود که با اینکه غریزه در تولید مثل موثر است اما عقل جاندار (منظور مقایسه با عقل انسان نیست) نیز در هنگام تغییر شرایط بسیار موثر است که در گونه های بعدی این انتخاب گونه(از روی عقل)  منجربه رفتاری غریزی در گونه هایی خواهد شد که در آینده حضور می یابند.

در نهایت به نظر من غریزه رفتارهایی است که به علت کارایی بالا در یک شرایط محیطی یکسان در مدت چندین هزار سال وارد ژن آن گونه شده و در گونه های بعدی بدون آنکه آن گونه نیازی به انتخاب داشته باشند به اصطلاح از روی غریزه آن رفتار را اجرا می کنند مثل تولید مثل با روش هایی که الان درگونه های مختلف جانوری گیاهی قارچی باکتریایی و آغازیان می توان مشاهده کرد.

و باید گفت که گونه ها با توجه به نسبت بافت عصبی به حجم کل بدن که در انسان بیشترین عدد است با حل مسائل متفاوت در طی زندگی و شرطی شدن در مقابل آنها و در نهایت عادی شدن این رفتار آن را به گونه ای که هنوز کشف نشده به ژن های خود منتقل می کنند(در تمام جانداران)

پس می شود گفت که با اینکه یک رفتار غریزی است اما نشات گرفته از انتخاب عقلانی است.مثلا تخم گذاری از خزندگان که جد پرندگانند به علت کارایی دراین رده جانوری نیز کارایی داشته اما ممکن است در آینده کارایی خود را از دست داده و با روشی دیگر انجام شود .

ممنون میشم در سوالهای بعدی من رو از تواناییهاتون محروم ننمایید

سلام

دوست من شاید کمی برای من سوء تعبیر شده بود که فکر کردم آن شکلک عصبانی را برای من فرستادید ولی با رجوع مجدد به پست شما دیدم شما چون تخم  را شکسته ای از دست خودت عصبی شده ای و از همین باب کمی مکدر شده بودم که با باز خوانی برطرف شد و در این مورد بنده از شما معذرت میخواهم .

اما از دید من و خیلی ها نظریه داروین نظریه ای اثبات نشده است و من و شما تفاوتهائی در پذیرش این نگرش و یا بهتر گویم نظریه داروین با هم داریم .( کما اینکه نژادهای منقرض شده ) با این نظر هم خوانی ندارند و.............

و به هر حال بنده تمامی رفقا را در ایران پاروت عاشقانه دوست دارم خصوصاً دوستانی که اهل مطالعه و اندیشه میباشند حتی اگر چون شما نگدشهایمان متفاوت باشد و 100% اگر موردی را بدانم و نیازی باشد کوتاهی نخواهم نمود و کلاً اگر حتی رنجشی باشد عمقی و واقعی باز هم دلی بی کینه دارم چه رسد به این موضوع بی اهمیت که آنهم به علت خستگی قصور از بد متوجه شدن من بوده و شما قصوری نداشته ای به هر حال در خدمت تمامی رفقا هستم .

تابنده باشی : داریوش

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

فروردین 23 ام, 91, 11:43 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 30 ام, 90, 1:14 am
تشکر کرده اید: 34 مرتبه
نوع طوطی: kakariki

با سلام

طوطی ماده مقعدش به طور متناوب یه جور خاصی باز و بسته می شه ممکن یبوست یاشه یا چیز دیگه ای هست برای درمان چه کار باید کرد رنگ مدفوع هم به نظر طبیعیه 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم amir-h-h به خاطر این پست تشکر کرده اند
Daryoush, mr-fariborz, ECMN, شاهرخ ايلخاني, MEHDI..62, marzii, mgolivary, aquarius, takiran, pooian, amir arash, بی تا, amir23, A.Ali, kiakado, فرشید اصفی, hbk, milad-toto, mohsen.k, h.bahrami, mito0o, امیرعلی1980, narges feizi, RABI, پرهام

#

فروردین 23 ام, 91, 11:55 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال کاربر فعال (1) مدال خوش برخوردی (1) مدال پیشکسوتی (1)
تاريخ عضويت: دی 6 ام, 89, 6:41 pm
تشکر کرده اید: 36357 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و .......

amir-h-h نوشته است:

با سلام

طوطی ماده مقعدش به طور متناوب یه جور خاصی باز و بسته می شه ممکن یبوست یاشه یا چیز دیگه ای هست برای درمان چه کار باید کرد رنگ مدفوع هم به نظر طبیعیه 

دوست من سلام

طوطی شما همراه یبوست غذاهائی با طیع گرم و محرم زیاد مصرف کرده کمی خنگی مانند کاهو بدهید ( کاهو هم خنک است هم ملین ) بخورد خوب میشود مشکل حادی ندارد و برطرف میشود .

موفق باشی : داریوش 

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم Daryoush به خاطر این پست تشکر کرده اند
mr-fariborz, pooian, ECMN, شاهرخ ايلخاني, MEHDI..62, amir-h-h, marzii, mgolivary, takiran, aquarius, amir arash, بی تا, A.Ali, kiakado, فرشید اصفی, hbk, glory, mohsen.k, h.bahrami, mito0o, امیرعلی1980, RABI, پرهام, hrabiee

#

خرداد 12 ام, 91, 3:11 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 9 ام, 91, 8:02 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو

سلام اقا شا هرخ عزیز این پرنده فوق العاده است

قیمت اش چنده ؟حرف میزنه ؟دستی میشه؟ قدش چند سانت؟

باز هم تشکر از زحمات تون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم xalirezax به خاطر این پست تشکر کرده اند
aquarius, ECMN, Daryoush, mr-fariborz, شاهرخ ايلخاني, MEHDI..62, pooian, amir arash, بی تا, A.Ali, kiakado, فرشید اصفی, hbk, milad-toto, mohsen.k, h.bahrami, mito0o, امیرعلی1980, narges feizi, RABI, پرهام

#

خرداد 13 ام, 91, 6:47 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 13 ام, 91, 6:43 pm
تشکر کرده اید: 29 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی

khandeeeسلام این پرنده چنده؟

دستی میشه؟هوشش چطوره؟

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Anonymous در خرداد 13 ام, 91, 6:51 pm .
مرتب کردن نوشته

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم amir23 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mr-fariborz, Daryoush, ECMN, شاهرخ ايلخاني, MEHDI..62, aquarius, amir-h-h, pooian, amir arash, بی تا, A.Ali, kiakado, فرشید اصفی, hbk, h.bahrami, mito0o, امیرعلی1980, narges feizi, RABI, پرهام

#

خرداد 15 ام, 91, 12:36 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

xalirezax نوشته است:

سلام اقا شا هرخ عزیز این پرنده فوق العاده است

قیمت اش چنده ؟حرف میزنه ؟دستی میشه؟ قدش چند سانت؟

باز هم تشکر از زحمات تون

amir23 نوشته است:

khandeeeسلام این پرنده چنده؟

دستی میشه؟هوشش چطوره؟

با سلام

این طوطی در ایران هست اما جوجه اون پیدا نمیشه...بیشتر یک پرنده تزئینی هست و به درد سخنگو کردن و رام شدن نمی خوره....خیلی پر تحرکه و مثل مارمولک از قفس سریع بالا میره...کلا طوطی مطرحی نیست و PET خاصی هم نیست.....طرفداری هم در دنیا نداره.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 17  [ 116 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

4346

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3290

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3004

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت کاترین Lineolated Parakeets

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

13

4416

تیر 13 ام, 95, 9:37 am

tatli نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

4

3064

شهریور 30 ام, 93, 11:59 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد