به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 30  [ 206 پست ]  »

مرداد 13 ام, 93, 9:58 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 24 ام, 93, 2:41 am
تشکر کرده اید: 532 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو - باجریگار
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

اینقد که تاپیک های رنگا وارنگ طوطیهاتونو دیدم منم خوشم اومد که شما رو با طوطیهام و قصه های جالبشون آشنا کنم

راستی سلااااام34zn0n5

خب اول میخوام از خانواده بگم

خانواده ام که سخت و شدید با ورود حیوون به خونه مخالف هستن و من سالها و سالها و سالها تو حسرت یه حیوون که نازش کنم... جوری شده بود که میرفتم توی پت شاپ ها و کلی سگ هاشونو ناز میکردم!

بله! سگ ها رو ناز میکردم!!! ... من اصلاً از پرنده خوشم نمیومد، سگ دوست داشتم که خانواده ام اجازه نمیدادن من سگ داشته باشم، واسه همین به فکر جو سازی افتادم... جو سازی از این لحاظ که کم کم با حیوونا آشناشون کنم و بعدها یه سگ بگیرم

بهترین گزینه واسه جو سازی بنده همستر، خوکچه و خرگوش بود.... ولی کی پولشو داشت هزینه لوازم جانبیشو بکنه!hanghead

خب منم هر روز از خدا میخواستم که کیف پر از پول بزاره جلو راهِ منworship  مثه همین سریال کلید اسرار34zn0n5

نمیدونم چرا خدا جای کیف پول طوطی irn.gifرو گذاشت سر راهم!!hmmmm 

یه دوستی دارم که طوطی داشت، ولی هیچوخت طوطیشو ندیده بودم! چون همیشه طوطیش تو خونه ی این و اون بود!!! طوطی رو اصلاً نمیتونست نگه داره، واسه همین مرتب میدادش به دوستا و فامیل که چند روزی نگش دارن! ( منم با اصول نگه داری طوطی آشنا نبودم)

تا اینکه این دوست ما واقعاً اعصابش به هم ریخت و میخواست طوطی رو رها کنه، اما از اونجا که طوطی وابستگی شدیدی به قفسش داشت و شاه پرهاش پیده شده بود نمیتونست پرواز کنه و بره!!!

تا اینکه من بهش گفتم باغچه داریم و یه حیاط خیلی خیلی گنده که طوطی رو میشه گذاشت اونجا و از سر و صدای شدیدش خلاص شد (ینی کسی نشنوه!)

دوست ما هم از خدا خواسته طوطی رو با قفس بلند کرد گفت: بفرما! اسمش طوطیه... شب زیاد جیغ کشید یه پارچه بکش رو قفسش... از گربه ها هم خیالت راحت باشه، خودش بگیره! دستت رو هم نزار تو قفس، گوشتتو میکنه!

خب طوطی اومد به خونه!! فریادهای شدید مامان و بابا که تو رو هم همراه طوطی میندازیم بیرون و ...hanghead

گفتم عیب نداره، یه مدت دیگه سگ میخرم!!!nakhon22

طوطیه قصه ی ما، یا توتی جوون... یه طوطی ملنگوی ماده 7 ساله بود به اسم توتی... شدیدا! وحشی!!!blackeye

روز اول که هیچ کاری نکرد و فقط گهگاهی از قفس بالا پایین میرفت... (گفتم چه آرومه!)

روز دوم مرتب جیغ میکشید!... چون تو خونه بود فکر کردم بیرون رو میخواد، بردمش بیرون ولی بازم آروم نشد... صبح رفتم کلاس و ظهر برگشتم همچنان صداشو از سر خیابون میشنیدم! حنجره اش داشت پاره میشد از بس محکم جیغ میکشید!

بردم تو خونه و کلی باهاش مهربونی کردم و حرف زدم، توتی... توتی جووونِ من، توتی نازم... دختر خوشکلم... چرا جیغ میکشی عزیزم؟... کی اذیتت کرده؟... میخوای بیای بیرونِ قفس؟...

در قفس رو واسش وا کردم ولی توتی اصلاً نیومد بیرون و فقط چسبیده بود به یه گوشه ی قفس و گوش میداد

بعد از ناهار باید میخوابیدیم و توتی مرتب جیغ میکشید... منم یه پارچه کشیدم رو قفسش... توتی آرووم شده بود... پس یه روال شد تو خونه که هر وخت توتی جیغ بکشه روی قفسش پارچه بکشیم....

منتظر پست بعدی باشید... بیشتر میگم

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم lady.maloosak به خاطر این پست تشکر کرده اند
narges feizi, narges feizi, ali moghaddass, کیان مهر, Mahyar001, Mehdi_ir00, amirkaffash, parsa zsf, mahd ashrafi, khansari, El`Nino, نیره, mo.s, Mohammad.bto, RABI, one.5678, arash_123, شهزاد, esi67, kaka73, kaka73, kaka73, foo0z0ool, Slicker, Hengame

#

مرداد 13 ام, 93, 1:31 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

اینم چند تا عکس از توتی خانومِ من...

بعدها واستون میگم که هر جا میخواست میرفت و کسی جرأت نداشت بهش بگه بالا چشت ابروِ!!!

خیلی هم میوه رو دوست داره و هر چی باشه میخوره!!

بعدها متوجه شدم که این توتی ما از رو بلندی نشستن خوشش میاد!

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
ali moghaddass, کیان مهر, Mahyar001, Mehdi_ir00, amirkaffash, parsa zsf, mahd ashrafi, khansari, behnam_enter, El`Nino, نیره, mo.s, Mohammad.bto, RABI, arash_123, شهزاد, esi67, esi67, kaka73, foo0z0ool, Slicker

#

مرداد 13 ام, 93, 4:22 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

و اما ادامه ی داستان...

توتی تا 10-11 روز فقط توی قفسش بود... قفس اون رو توی هال گذاشته بودم و اون فقط ما رو میپایید و یه موقع هایی جیغ میکشید... منم فقط بهش عذا میدادم و روزنامه ی کف قفس رو هر روز عوض میکردم

هر چند که فکر میکردم توتی فقط تخمه میخوره!

تماس گرفتم به صاحب قبلیش و گفت که همیشه همینجوره، مسأله ای نیست!

روز بعد من در قفس توتی رو باز گذاشتم... ولی اون اصلاً نیومد بیرون... خب منم هر وخت از بیرون میومدم مینشستم 2-3 ساعت کنار قفس توتی و کلی باهاش حرف میزدم... از اتفاقات روزانه میگفتم واسش و چی کارا کردم...

یه هفته تمام در قفس توتی باز بود و اون اصلاً نمیومد بیرون... یه روز که از خواب بیدار شدم... دیدم توتی اومده بیرون و روی قفس نشسته

اونقدر خوشحال شدم که اون روز نرفتم سر کلاس!!!

همش پیش توتی نشسته بودم و باهاش حرف میزدم، صبحانه و ناهار هم کنار قفس توتی صرف شد!

منتظر پست بعدی باشید.... بیشتر میگم

بالا بالا
  مشخصات
narges feizi, کیان مهر, Mahyar001, Mahyar001, Mehdi_ir00, amirkaffash, parsa zsf, mahd ashrafi, khansari, behnam_enter, El`Nino, نیره, mo.s, Mohammad.bto, RABI, one.5678, شهزاد, esi67, kaka73, foo0z0ool, Slicker, Hengame

#

مرداد 13 ام, 93, 12:24 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

و اما...

توتی روزها و روزها روی قفس نشست و هر کی از کنارش رد میشد پرهای دور سرش رو پوش میداد و عنبیه چشماش ریز و درشت میشد

اینجوری...

منم هر روز کنارش مینشستم و واسش حرف میزدم

متوجه شدم که این توتی خانوم ما خیلی لوسه!!!!

وختی نازشو میخریدم اینجوری میکرد و کلی صداهای نامفهوم زمزمه میکرد واسه خودش

منم دیدم باهام جور شده و وختی که میرم کنار قفسش دیگه جیغ نمیزنه، ظرف غذاشو برداشتم و فقط ظرف آبش موند تو قفس

و هر 2-3 ساعت یکبار میرفتم جلو قفس و باهاش حرف میزدم و بهش تخمه میدادم از پشت میله های قفس

اونم با یه پا میگرفت تخمه رو و اینجوری میخوردش

عاشق این حرکتش بودم... نه فقط من! همه خانواده از این حرکتش متحیر میشدن که توتی چطور با پاش میکیره تخمه رو!!!!! 

همه جلو قفسش مینشستیم و همش میگفتیم جل الخالقkhandehehdontknowwnowayyy

اینم باز بگم که فکر میکردم توتی فقط تخمه میخوره!!!

بازم پست میزارم...

بالا بالا
  مشخصات
mahd ashrafi, behnam_enter, parsa zsf, El`Nino, Bares, amirkaffash, Mehdi_ir00, نیره, mo.s, Mohammad.bto, RABI, one.5678, arash_123, شهزاد, esi67, esi67, kaka73, foo0z0ool, بلبل خسته, Hengame

#

مرداد 13 ام, 93, 12:49 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 4 ام, 92, 7:07 pm
تشکر کرده اید: 53 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو congo
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: رشت

سلام دوست عزیز تبریک میگم. ملتگو زیبایی دارین امیدوارم بتونین بالاخره رامش کنید و برای همیشه نگش دارین. با سپاس

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahmoud125 به خاطر این پست تشکر کرده اند
lady.maloosak, behnam_enter, mahd ashrafi, parsa zsf, El`Nino, amirkaffash, نیره, RABI, esi67

#

مرداد 13 ام, 93, 1:13 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

mahmoud125 نوشته است:

سلام دوست عزیز تبریک میگم. ملتگو زیبایی دارین امیدوارم بتونین بالاخره رامش کنید و برای همیشه نگش دارین. با سپاس

مرسی دوست عزیز که سر زدی

ملنگوی من تقریباً نیمه رام هست و الان 9 ماهه که دست منه

از دعای خوبتون سپاسگذارم34zn0n5

بالا بالا
  مشخصات
behnam_enter, mahd ashrafi, parsa zsf, El`Nino, amirkaffash, نیره, RABI, kaka73, esi67, esi67

#

مرداد 14 ام, 93, 11:35 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

برگشتم...

کم کم خانواده به وجود توتی عادت کرده بودن و همیشه اول صب میرفتن جلوی قفس و میگفتن سلام توووتــــــــــــــــــــــــی  خوبی؟؟

تا اینکه چند روز بعد توتی شروع به صحبت کرد و حرفای خوشگا خوشگل زد!

توتی... توتـــــــــی....توووووتی .... توتی جوووون.... توتی بیا.... توتی بوووس... هااان؟؟... چی گفتی؟... توتی جوون بگوو.....

و اینجور شد که خانواده هر روز بیشتر و بیشتر عاشق توتی شدن و من به کل از فکر خریدن همستر و خوکچه و سگ و ... بیرون اومدم.... چون حس میکردم و هنوز هم حس میکنم که هیچ چیز رو بیشتر از توتی دوست ندارم و نخواهم داشت

2 ماه از بودن توتی با من گذشت، توتی اجازه میداد دمش رو خیلی آرووم ناز کنم، اونم خودش رو لوس میکرد واسم و همون زمزمه هایی که نامفهوم بود واسم

منم با تخمه لوسش میکردم... هنوزم فکر میکردم توتی فقط تخمه میخوره!!!

تا اینکه یه روز که بیرون قفس بود و سفره پهن شد، اونم اومد سر سفره و با غذاهامون شریک شد!

دیگه توتی یاد گرفته بود بیاد سر سفره و چیزای خوشمزه رو برداره و بخوره... چیزایی که الان فهمیدم چقد واسش بد و خطرناک بودن و خدا رو 10000000000000 مرتبه شکر میکنم که واسه توتی من اتفاقِ بدی نیوفتاد

خوراکی هایی مثه خیار... گوجه... سیب زمینی سرخ شده... لوبیا... نخود فرنگی... عدس... و ....

شاید بگین حبوبات خوبه واسه یه طوطی، ولی اون حبوبات همیشه با کلی ادویه پخته میشد!

تا اون زمان من هنوز نمیتونستم به توتی دست بزنم، چون توتی شدید نوک میزد!

من همیشه تخمه ها رو توی یه شیشه سر بسته نگه میدارم، یه روز که داشتم به توتی تخمه میدادم، از قفسش اومد پایین و از ظرف رفت بالا و تخمه ها رو تحت تصرف خودش در آورد

هر کی بهش نزدیک میشد جیغ میکشید!

منم فقط خواستم ظرف رو بچرخونم که یه عکس خوشگل ازش بگیرم!!!

چشتون روز بد نبینه، چنان نوکم زد که بند اول انگشتم کنده شد! و اینجوری شد که انگشت اشاره ی من 3 تا بخیه خورد 

بالا بالا
  مشخصات
parsa zsf, El`Nino, mahd ashrafi, Bares, amirkaffash, Mehdi_ir00, نیره, Mohammad.bto, RABI, one.5678, arash_123, شهزاد, esi67, esi67, kaka73, foo0z0ool, بلبل خسته, Hengame
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 30  [ 206 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطی های a.a

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

a.a

34

4854

مهر 27 ام, 93, 3:45 pm

armin.s نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. معرفی طوطی های بی تا

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 15, 16, 17 ]

بی تا

114

9976

آذر 5 ام, 92, 11:34 pm

mahmoud125 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطی های OM!D

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 22, 23, 24 ]

OM!D

161

12288

شهریور 11 ام, 92, 11:58 am

arash_123 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطی های meto

mito

4

791

مرداد 10 ام, 92, 12:24 am

amir1372 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی پرنده های a_r_m_a_n

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

a_r_m_a_n

14

1820

اسفند 1 ام, 91, 8:51 pm

دانیال نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد