به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 620 از 621  [ 4344 پست ]  »

اردیبهشت 20 ام, 97, 11:55 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 17 ام, 90, 2:04 pm
تشکر کرده اید: 16 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو

Vahid5859 نوشته است:

آره منم همینطور. عاشق اینم که ببینم بچه ها بزرگ میشن. فنچهام الان تخم گذاشتن اما فیشرهام دارن آماده تخم گذاری میشن

بالاخره جواب درست و پیدا کردم دو روز قبل اینکه جوجه ها خارج بشن حتما باید با اسپری آب پاش تخم ها خیس بشن والا به خاطر کمبود رطوبت داخل تخم خفه میشن شما هم حتما این کارو برای فیشرها انجام بده والا صد درصد مثل من جوجه ها داخل تخم خفه میشن

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم babibab به خاطر این پست تشکر کرده اند
Vahid5859

#

اردیبهشت 20 ام, 97, 12:43 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 26 ام, 97, 10:24 pm
تشکر کرده اید: 34 مرتبه
نوع طوطی: فیشر
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

babibab نوشته است:

بالاخره جواب درست و پیدا کردم دو روز قبل اینکه جوجه ها خارج بشن حتما باید با اسپری آب پاش تخم ها خیس بشن والا به خاطر کمبود رطوبت داخل تخم خفه میشن شما هم حتما این کارو برای فیشرها انجام بده والا صد درصد مثل من جوجه ها داخل تخم خفه میشن

من نشنیده بودم. به نظرم بهتره خود پرنده ها رو خیس کنی که رطوبت تخم تامین بشه. باز من ترجیح میدم از روشهای دیگه مثل بخور استفاده کنم. خطرش کمتره. آخه تخم ممکنه اگه خیس بشه از بین بره. ما خونمون دستگاه بخور داریم استفاده میکنم وقتی تخم گذاشت. همون آب هم بجوشونی حسابی محیط مرطوب میشه

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Vahid5859 به خاطر این پست تشکر کرده اند
babibab

#

اردیبهشت 21 ام, 97, 12:32 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 17 ام, 90, 2:04 pm
تشکر کرده اید: 16 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو

Vahid5859 نوشته است:

من نشنیده بودم. به نظرم بهتره خود پرنده ها رو خیس کنی که رطوبت تخم تامین بشه. باز من ترجیح میدم از روشهای دیگه مثل بخور استفاده کنم. خطرش کمتره. آخه تخم ممکنه اگه خیس بشه از بین بره. ما خونمون دستگاه بخور داریم استفاده میکنم وقتی تخم گذاشت. همون آب هم بجوشونی حسابی محیط مرطوب میشه

تا حالا از برزیلی جوجه گرفتی مشگل رطوبت داشتی 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم babibab به خاطر این پست تشکر کرده اند
Vahid5859

#

اردیبهشت 25 ام, 97, 10:04 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 26 ام, 97, 10:24 pm
تشکر کرده اید: 34 مرتبه
شهر محل سکونت: تهران

babibab نوشته است:

تا حالا از برزیلی جوجه گرفتی مشگل رطوبت داشتی 

نه تاحالا خودم نگرفتم. یه جفت دارم امیدوارم جوجه بده. در مورد رطوبت بعضیها میگن درسته بعضیا میگن نه. اما بیشتریا میگن باید یه ذره مرطوب باشه. اما نشنیدم هیچکس بگه تخم رو خیس کن. میگن پرنده رو براش آب بزارید یا بهش اسپری کنید. بعضیها هم میگن همون بخور یا حوله خیس اطراف قفس یا جوشوندن آب کافیه

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 19 ام, 97, 6:36 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 12 ام, 91, 11:40 am
تشکر کرده اید: 89 مرتبه
شهر محل سکونت: مشهد

سلام 

من بعد مدت ها برگشتم  تازه یه جفت فیشر خریدم 

البته اینکه جفت هستن یا نه رو نمیدونم رو حساب حرف فروشنده گرفتم آخه چند سال پیش ازش یه جفت مرغ عشق گرفتم و گفت جفتن و جفت هم بودن و حاصلش هم شد نزدیک 50 تا جوجه بعدشم فروختمشون بخاطر سر و صدای زیادشون

هنوز هیچ امکاناتی براشون نگرفتم  گفتم یه دو سه روزی با شرایط خونه سازگاری پیدا کنن بعد آپشن به قفسشون اضافه کنم 

دوستان میدونم تشخیص نر و ماده فیشر از روی ظاهر چندان ممکن نیست اما لطف کنید اگه چیزی از روی ظاهر فیشرهام میفهمید بهم بگید ممنون

چون عکس بزرگه و آپلود سنتر هم غیرفعاله  ، عکس رو بصورت لینک میذارم برید ببینید (کلیک کنید)

از 20 پست اولی که من خوندم این موارد رو فهمیدم اگه چیز دیگه ای هست که باید بدونم لطفا توضیح بدید :

غذا : ارزن درشت - کتان - تخم گشنیز - چهار تخم - شاه دانه و کافیشن

که مقدار ارزن دو برابر بقیه هستش و شاه دانه و کافیشن هم در فصول گرم ندید یا کم بدید بادام زمینی هم خوبه اما زیادش نه گردو هم خوبه 

سبزیجات (هویج و کلم بروکلی و کرفس جعفری و اسفناج و فلفل دلمه ای) و میوه (انواع میوه البته به شخصه خیار رو پیشنهاد نمیکنم حداقل واسه مرغ عشقام که خوب نبود اینا رو نمیدونم ) و تخمه آفتاب گردان قهوه ای بلال خام یا پخته شده هم خوبه

برای تامین کلسیم کف دریا فراموش نشه (عطاری ها دارن ) به شکل شرکتی هم در بازار موجوده

برای کف قفس کاغذ ساندویچ یا کاغذ الگوی خیاطی یا براده چوب (از نجاری بگیرید )  بزارید  (البته قفس باید طوری ساخته شده باشه که پرنده نتونه به این کاغذ یا براده دسترسی پیدا کنه چون کثیفه)

حمام برای پرنده مفیده  و پرنده دوست داره ، برا همین گذاشتن یه لگن کوچک آبتنی که مخصوص قناری هستش بسیار کارآمد خواهد بود (در زمان تخم گذاری و بعد آن توصیه نمیشه)

زمستون هفته ای یه بار با آب ولرم و تابستون هفته ای دوبار 

ترجیحا ویتامین و مواد معدنی رو از میوه ها و سبزیجات و کف دریا برای پرنده تامین کنید اما اگه لازمه از موارد زیر استفاده بشه :

البته این برند ها قدیمیه نمیدونم هنوز هستن یا نه

مولتی ویتامین : 

vitakraft

trixe

avi-vite

مکمل مواد معدنی (کلسیم و منیزیم) : 

avimineral

tabenil

برای تولید مثلشون هم یه سری کار مهمه : 

استرس نداشته باشن ، رفت و آمد بی تاثیر نیست

جای قفس ثابت باشه و ترجیحا در ارتفاع طوری که وقتی جلوش وایمیستید فقط پرنده صورتتون رو ببینه

باد مستقیم و سرما و گرما زیاد نباشه (دمای عادی خونه که واسه خودتون بهترینه به نظرم بین 20 تا 25) 

لونه حتما بزارید پلاستیکی نباشه بهتره 

ماسه بادی و پوشال (پوشال کولر نزارید) یا خرده چوب یا خاک اره یا چیزی مشابه البته تمیز داخل لونه بزارید یا کف قفس تا خود پرنده به داخل لونه منتقلش کنه (کف قفس چون احتمال کثیف شدن هستش توصیه نمیشه خودتون بزارید بهتره)

و ...

قطعا گذاشتن وسایل بازی (تاب و نردبان و چرخ و فلک و ... ) و رسیدگی درست هم در عدم افسردگی پرندتون موثره 

البته همه طوطی سانان معمولا در فصول گرم تو لک میرن و طبیعی هستش ولی رسیدگی به پرنده در این برهه زمانی مهمه

اگه احیانا جایی اشتباه گفتم یا نکته ای هست که باید اضافه بشه دوستان بگن

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم expert به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی

#

شهریور 17 ام, 97, 12:44 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 17 ام, 97, 12:31 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: KARAJ

سلام ، من یک سال پیش یک طوطی فیشر سبز سه ماهه خریدم که گفتن نر هست و دیروز برای اینکه تنها نباشه یک ماده از پرنده فروشی خریدم، ولی از لحظه ای که تو قفس انداختم با هم دعوا میکنن، دائم نوکشون رو باز میکنن و همدیگه رو میزنن، نمیدونم چیکار کنم، پرنده فروش میگه جداشون کن ولی نگهداری دو طوطی تو دوتا قفس برام مشکله از لحاظ نظافت  و رسیدگی، میشه راهنماییم کنید.آیا امکانش هست که با هم خوب بشن، اصلا قصد جوجه کشی و اینا ندارم فقط میخوام تنها نباشن ..تشکر

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم neda2360 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

شهریور 18 ام, 97, 10:11 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11480 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

neda2360 نوشته است:

سلام ، من یک سال پیش یک طوطی فیشر سبز سه ماهه خریدم که گفتن نر هست و دیروز برای اینکه تنها نباشه یک ماده از پرنده فروشی خریدم، ولی از لحظه ای که تو قفس انداختم با هم دعوا میکنن، دائم نوکشون رو باز میکنن و همدیگه رو میزنن، نمیدونم چیکار کنم، پرنده فروش میگه جداشون کن ولی نگهداری دو طوطی تو دوتا قفس برام مشکله از لحاظ نظافت  و رسیدگی، میشه راهنماییم کنید.آیا امکانش هست که با هم خوب بشن، اصلا قصد جوجه کشی و اینا ندارم فقط میخوام تنها نباشن ..تشکر

سلام

تا زمانی که لونه نذاشتین موردی پیش نمیاد، بذارید تو همون قفس بمونن، بعد از چند روز به هم عادت میکنن

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 620 از 621  [ 4344 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کوتوله حبشي - Abyssinian Love Bird - Black Winged Love Bird

Amir ali

0

3133

اردیبهشت 8 ام, 92, 6:35 pm

Amir ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کوتوله ماداگاسکار Grey-headed Lovebird

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

NikPendar

9

5443

اردیبهشت 7 ام, 92, 11:43 pm

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. کوتوله ليليان ( ليليَن ) - Nyassa Or Lillian Lovebirds

Amir ali

4

3799

مرداد 7 ام, 93, 5:05 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کوتوله گونه سياه - Black Cheecked Lovebird

Amir ali

2

4338

فروردین 12 ام, 95, 11:59 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کوتوله يقه سياه - Black Collared Lovebird

Amir ali

0

2971

اردیبهشت 7 ام, 92, 12:47 am

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد