به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 25 از 26  [ 181 پست ]  »

فروردین 21 ام, 95, 10:20 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1537 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

hossein_rahimirad نوشته است:

ممنون از راهنمایی-من توی قفس میزارم واینکه مشکلی نداره رو چوب می ایستد و مشکلی هم ندارد ولی یه مطلب خونده بودم که چون ملوکان وزنش بالاست نباید زود وارد قفس کرد چون احتمال دارد وقتی سنش بالا بره پاهاش کج بشه و شاید هم لگنش دچار مشکل بشه ممنون میشم در این باره توضیحاتی بهم بدین و اینکه بگین که آیا الان بزارم تو قفس یا نه با تشکر

سلام

چه ربطی دارد؟ هر جانداری بر اساس وزن و فیزیک بدنش عضلاتش و اسکلتش طراحی شده است. شما در قفس بگذارید فقط نشیمن را خیلی بالا نگذارید که اگر احیانا سقوط کرد مشکلی نداشته باشد.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
hossein_rahimirad, soli, h.solaymanieh, amirkaffash, RABI, شاهرخ ايلخاني

#

فروردین 22 ام, 95, 3:54 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

ممنون از راهنمایی-من توی قفس میزارم واینکه مشکلی نداره رو چوب می ایستد و مشکلی هم ندارد ولی یه مطلب خونده بودم که چون ملوکان وزنش بالاست نباید زود وارد قفس کرد چون احتمال دارد وقتی سنش بالا بره پاهاش کج بشه و شاید هم لگنش دچار مشکل بشه ممنون میشم در این باره توضیحاتی بهم بدین و اینکه بگین که آیا الان بزارم تو قفس یا نه با تشکر

با تشکر از مدیر عزیز بابت پاسخ صحیحشون خواستم چند مورد تکمیلی رو هم به گفته های ایشون اضافه کنم

هر حیوانی متناسب با شرایط زندگیش بدن منحصر به فردی داره و در دو دوره بعد و فبل از تولد تا محدوه خاصی که نیاز برای بقاشون هست رشد میکنن مثلن تمام چهار پایان تا دو ساعت بعد از تولد میتونن همراه مادرشون حرکت کنن در پرنده ها هم در رسته ماکیان شبیه به همین حالت هست ولی در پرندگانیکه روی درخت یا جاهای دور از دسترس تر هستند اصولن جوجه ها تا 20 روزگی بسیار آسیب پذیر و ناتوان از حرکت هستند و تا زمان مستقل شدن نیاز به حمایتهای والدین دارن در این بین هم هر پرنده با توجه به مراحل دیگر بقا از نظر ساختار بدنی با هم متفاوت هستند طوطیسانان به دلیل شرایط زندگیشون پاهای خیلی قوی دارند و این مورد از همون ابتدا قابل لمس هست و تقریبن اولین عضو از بدنشون هست که قدرت بیشتری نسبت یه سایر اعضا پیدا میکنه یعنی جوجه طوطی قبل از توانایی برای پریدن و مستقل خوردن میتواند به راحتی روی دوپا راه برود و وزن خود را روی شاخه کنترل کند. داستان کج شدن پا و لگن به دلیل ایستادن روی پا زودتر از موعد مقرر و این داستانها فقط و فقط مختص به کودک انسان هست چون بیشترین رشد و نمو خودش رو بعد از تولد کامل میکنه به همین دلیل هم ضعیف ترین و ناتوان ترین موجود بعد از تولد کودک انسان هست که بیشترین سالهای مراقبت برای رشد رو از والدین نیاز دارد

پس با توجه به چکیده هایی از مبحث پیچیده رشد و آناتومی خدمتتون عرض کردم هیچ حیوانی دچار کج شدن پا و غیره به دلیل وزن و تحرکش نمیشه 

گهگاه نقصهایی هم که پیش میاد همه و همه به دلیل کاستیهای تغذیه ای و بی توجهی های انسان هست

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, h.solaymanieh, amirkaffash, RABI, شاهرخ ايلخاني, hossein_rahimirad, Matin_ne, سید جاوید

#

خرداد 2 ام, 95, 8:46 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 7 ام, 95, 3:16 am
تشکر کرده اید: 8 مرتبه
نوع طوطی: كاكادو ملوكان
شهر محل سکونت: اهواز
نسبت به اينكه ملوكان من الان ٤ ماهش هست و اينكه دانخور شده ولي هنوز غذاهاي نرم براش ميزارم ولي سرلاكش رو هنوز قطع نكردم و روزي ٣ وعده ميدم سوال من اينجاست كه از كي بايد ظرف اب رو تو قفسش بزارم و اينكه سرلاك رو كمتر كنم؟!

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم hossein_rahimirad به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 2 ام, 95, 3:08 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

نسبت به اينكه ملوكان من الان ٤ ماهش هست و اينكه دانخور شده ولي هنوز غذاهاي نرم براش ميزارم ولي سرلاكش رو هنوز قطع نكردم و روزي ٣ وعده ميدم سوال من اينجاست كه از كي بايد ظرف اب رو تو قفسش بزارم و اينكه سرلاك رو كمتر كنم؟!

اگر دونخور شده آب رو هم در اختیارش بگذارید

وعده سرلاک رو به دو دفعه در روز و بعد از اون یک یکبار در روز و بعد یک روز در میان یک وعده و در نهایت با اطمینان به اینکه میتواند خودش را سیر کند سرلاک رو قطع کنید

هر تغییر رو تا یک هفته ادامه بدید و فقط پس از اطمینان از اینکه پرنده میتونه خودش رو سیر کنه وارد مرحله بعد بشید

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
hossein_rahimirad, نیره, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 8 ام, 95, 3:48 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

soli نوشته است:

اگر دونخور شده آب رو هم در اختیارش بگذارید

وعده سرلاک رو به دو دفعه در روز و بعد از اون یک یکبار در روز و بعد یک روز در میان یک وعده و در نهایت با اطمینان به اینکه میتواند خودش را سیر کند سرلاک رو قطع کنید

هر تغییر رو تا یک هفته ادامه بدید و فقط پس از اطمینان از اینکه پرنده میتونه خودش رو سیر کنه وارد مرحله بعد بشید

با تشکر از توضیح شما البته باید حتما توضیح بدید که به موازات اینکه سرلاک کم میشه باید همیشه از صبح تا شب غذاهای دیگه که شامل سیب و هویج رنده شده هست که روی اون پلت ریخته شده در قفس باشه....پلت هم باید رودی بوش باشه از نوع مخصوص برای جوجه تازه دون خور شده.

پروسه دون خور شدن هم شاید سه هفته طول بکشه و شخص باید در این سه هفته وعده های سرلاک رو کم بکنه و یادش هم نره که از صبح تا شب غذاهای دیگه و آب در قفس باشه...ظروف غذا و آب باید در دسترس باشه تا جوجه به راحتی بتونه سراغ اونها بره.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
KinG PaRot, مهدشتی, soli, amirkaffash, hossein_rahimirad

#

آذر 19 ام, 95, 11:11 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 10 ام, 95, 1:10 am
تشکر کرده اید: 22 مرتبه
نوع طوطی: همه
شهر محل سکونت: ساری

یه قیمت کلی بدید از کم تا زیادش من تو عکسایی که از ملوکان دیدم بعضی صورتی پر رنگ تره بعضی سفیدند صورتی بودن رو ی قیمت تاثیر می گذاره

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 20 ام, 95, 10:12 am

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی

Parsa007 نوشته است:

یه قیمت کلی بدید از کم تا زیادش من تو عکسایی که از ملوکان دیدم بعضی صورتی پر رنگ تره بعضی سفیدند صورتی بودن رو ی قیمت تاثیر می گذاره

سلام

فکر کنم یه جوجه حلقه پای خوب حدود 10 تومن باشه. رنگش مهم نیس، بسته به نژاد ممکنه صورتی خیلی ملایم یا کمی پر رنگ تر باشه و روی قیمت تاثیری نداره. اگر تجربه درست و حسابی از نگهداری طوطی های حساس ندارین سمت این طوطی فوق العاده نروید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohsen2015 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Parsa007, PHILIPS
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 25 از 26  [ 181 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی نوک دراز (Slender Billed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

7

3069

تیر 15 ام, 94, 2:01 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی تاج پرتقالی (Citron creasted cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

31

6195

شهریور 14 ام, 94, 10:11 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی زیر دم قرمز (Red Vented Cockatoo)

شاهرخ ايلخاني

8

2583

مهر 11 ام, 92, 12:37 pm

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی سیاه دم سفید (White Teiled Black cockatoo)

شاهرخ ايلخاني

4

2333

خرداد 27 ام, 94, 10:47 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی دور چشم آبی (Blue Eyed Cockatoo)

شاهرخ ايلخاني

10

3591

فروردین 5 ام, 93, 6:48 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد