به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 26 از 26  [ 181 پست ]  »

دی 3 ام, 95, 6:20 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 1 ام, 95, 7:46 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: آرا
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

سلام دوستان من یک طوطی کاکادو تاج گوگردی داشتم و خیلی دوسش داشتم ولی فروختمش حالا خواستم ملوکان یا امبرلا یا ارا ابی طلایی بخرم ولی نمی دونم کدوم بهتره لطفا از تجربه هاتون یک مقایسه برام انجام بدید .

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 3 ام, 95, 8:55 pm

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی
mani mz... نوشته است:

سلام دوستان من یک طوطی کاکادو تاج گوگردی داشتم و خیلی دوسش داشتم ولی فروختمش حالا خواستم ملوکان یا امبرلا یا ارا ابی طلایی بخرم ولی نمی دونم کدوم بهتره لطفا از تجربه هاتون یک مقایسه برام انجام بدید .

سلام دوست عزیز
شما خودتون کاکادو داشتید پس میدونید جیغ های بدی میزنه بخصوص که ملوکان جیغ هاش خیلی بد و بلنده، جیغ که چه عرض کنم بهتره بگم نعره!
اما جیغ های آرا خیلی قابل تحمل تر و به نظر من قشنگتره، کمتر از ملوکان هم جیغ میزنه.
کاکادو ملوکان خیلی حرکات شیرین و بامزه ای داره و اصطلاحا رقاصه و حسابی با حرکاتش در دل شما جا باز میکنه، آمبرلا هم بین کاکادوها توانایی سخنگوییش از همه بهتره. کاکادو ها خیلی به انسان وابسته میشن و اگر مطمئن هستید برای طولانی مدت شرایط نگهداری اونا رو دارید بگیرید.
اما در مورد آرا آبی طلایی خب هم بسیار زیباست هم تن سخنگویی بالا و رسایی داره، استعداد سخنگوییش با آمبرلا فکر میکنم برابره و از ملوکان بالاتر. از نظر رام بودن هم بسیار به شما وابسته میشه ولی نه مثل کاکادوها چون اونقدر عاطفی نیس و قلدری همیشه در رفتارش مشخصه.
ما در مورد سگهای گارد یه اصلاح داریم بنام آلفا یعنی سگ باید شما رو به عنوان آلفا یا همون رییس قبول کنه تا خوب تربیت بشه و از صاحبش حرف شنوی داشته باشه و برای همین صاحبش باید علاوه بر دوس داشتن حیوون اقتدار و کمی اوقات بی رحمی کافی را در برخورد با سگ داشته باشه تا سگ حساب کار بیاد دستش. در مورد آرا هم نیاز به آلفا هست تا خوب رام و باهاتون رفیق بشه.
در کل سلیقه ای هست و هر سه طوطی های فوق العاده ای هستن.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohsen2015 به خاطر این پست تشکر کرده اند
rockman88, amirkaffash

#

تیر 17 ام, 96, 9:33 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 17 ام, 96, 3:10 pm
تشکر کرده اید: 4 مرتبه
نوع طوطی: گوفین داشتم
شهر محل سکونت: میانه

سلام به همه ی دوستان و استادان گرامی.

خوشبختانه یکی از بارزترین خوبیهای این سایت اینه که دوستان تشویق میشن که قبل از خرید هر نوع حیوان خانگی، اول تحقیق کنند و بعد سبک سنگین کنن که آیا حیوان خانگی مورد نظر با شرایطشون جور در میاد یا این که احساسات بر عقلشون غلبه میکنه.

بنده هم از این امر مستثنا نبودم و نیستم.

شش ماه بود که یه گوفین داشتم که مجبور شدم به یکی از خواهر زاده هام واگذار کنم. (نه به خاطر اینکه نتونستم. بلکه به اصرار اونها!!!) (که البته اون رو هم از یکی از آشناها به من واگذار کرده بود)

در این سایت نوشته بودید که رام کردن گوفین ها بسیار سخت هست. اگر اینطور باشه، من این مرحله رو با موفقیت کامل پشت سر گذاشتم. چون گوفین من 4 ساله بود و ماده بود و اوایل منو گاز میگرفت. ولی کاش می دیدید که چه خوش اخلاق شده بود و کاملا رام و دستی.

بگذریم...

حالا تصمیم دارم یک ملوکان بگیرم و البته دوست دارم از تجربیات شما استفاده کنم.

موقعیت و وضعیت من به این صورت هستش:

صبح ها ساعت 8 صبح میرم مغازه -- ساعت 1:40 ظهر برمیگردم خونه برای ناهار -- دوباره ساعت 4 عصر میرم مغازه -- و تقریبا بعد از اذان برمیگردم خونه. (روزهای طولانی حدودا ساعت 9 و روزهای کوتاه حدودا ساعت 7)

تو این مدتی که خونه هستم کاملا آزاد هستم و میتونم ساعاتی رو برای این موجود زیبا صرف کنم.

تو ساعاتی که خونه نیستم، پدر و مادر گرامی هستند و اونا تقریبا میتونن مجموعا 2 ساعت برای پرنده وقت بذارن.

یه اتاق اضافه دارم برای حیوانات خانگی - یعنی این امکان رو دارم که یه قفس به هر مقدار بزرگ که باشه بگیرم و بتونم اسباب بازی و سایر امکاناتی که لازم هست در اختیارش بذارم.

در شهرستان زندگی میکنم و دسترسی به دامپزشک میسر نیست - در صورت نیاز به ترتیب نزدیکترین محلی که بتونم برم تبریز، زنجان، کرج و یا تهران هستش.

در مورد عادات و خلق و خوی این کاکادوی زیبا اطلاعاتی کسب کردم که خداروشکر بیشترش از اینجا بوده و بقیه از سایت های خارجی و ایرانی

شنیدم میزان و قدرت صدای این کوچولو 135 دسیبل هست و بیشترین صدارو در بین کاکادوها داره.

به خاطر همین پنجره های اتاقمو دو جداره کردم که بیرون رفتن صدا به حداقل برسه (هر چند حدس میزنم زیاد فرقی نمیکنه)

از لحاظ همسایه ها تقریبا خیالم راحته. چون همه حیوان دوست هستند و آشنا هستن با خلقیات من. چون همیشه تو خونه حیوون خونگی پر سر و صدا داشتم.

یه سری اطلاعات هم در مورد نحوه ی برخورد با جیغ های شدید و جلوگیری از افسردگی که منجر به اختلال پرکنی میشه کسب کردم.

به اندازه ی کافی هم تونستم از لحاظ مالی، مقدار پولی برای خرید یه جوجه (البته اگه همچین چیزی بشه گیر آورد) یا تازه دونخور به اضافه ی یه قفس بزرگ و تعدادی اسباب بازی، جور کنم.

============

اینها اطلاعات مقدماتی در مورد من و وضعیتم هستش.

با این اوصافی که عرض کردم، به نظرتون و با توجه به تجربیاتتون آیا آمادگی نگهداری از این پرنده ی زیبا رو دارم یا خیر؟

در این لحظه، تیرماه 96 هستیم و من قصد دارم مهرماه 96 برای خرید به تهران بیام. چون وضعیت مالی من در مهرماه به اون اندازه میرسه.

اگر احساس میکنید که هنوز آمادگی نگهداری از این موجود دوست داشتنی رو ندارم، لطفا تجربیاتتون رو با من در میون بذارید و همچنین اگه چیزی از قلم انداختم به من یاد آوری کنید.

چون واقعا از این موجود دوست داشتنی خوشم اومده و دوست دارم شرایطشو مهیا کنم.

2 هفته پیش که تهران بودم به چند پرنده فروشی سر زدم که قیمت حدودی دستم بیاد. ولی قیمتهایی که میدادن زیاد نزدیک هم نبود. مثلا یه مغازه 2 الی 3 میلیون با مغازه ی دیگه اختلاف فیمت داشت. یه جا بود که حاضر بود مقداری از پول رو بیعانه بگیره و برام جوجه سرلاکی پیدا کنه. ولی چون داخل مغازه ی خودش سیگار میکشید، منصرف شدم.

لطفا اگه کسی جایی رو میشناسه که امین باشه و اطلاعاتش قوی باشه و مطمئن باشه، در این تاپیک (اگه قوانین اجازه میده ) و یا به صورت پیغام خصوصی به من اطلاع بده.

باز هم تاکید میکنم که اگه نیاز به اطلاعات تکمیلی در مورد این پرنده باید گفته بشه، در همین تاپیک گفته بشه که همه بتونن استفاده کنن.

ارادتمند شما

امیر ملکی

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 20 ام, 96, 12:56 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال گرافیست ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: دی 18 ام, 91, 6:35 pm
تشکر کرده اید: 19731 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو

amir.maleki33 نوشته است:

سلام به همه ی دوستان و استادان گرامی.

خوشبختانه یکی از بارزترین خوبیهای این سایت اینه که دوستان تشویق میشن که قبل از خرید هر نوع حیوان خانگی، اول تحقیق کنند و بعد سبک سنگین کنن که آیا حیوان خانگی مورد نظر با شرایطشون جور در میاد یا این که احساسات بر عقلشون غلبه میکنه.

بنده هم از این امر مستثنا نبودم و نیستم.

شش ماه بود که یه گوفین داشتم که مجبور شدم به یکی از خواهر زاده هام واگذار کنم. (نه به خاطر اینکه نتونستم. بلکه به اصرار اونها!!!) (که البته اون رو هم از یکی از آشناها به من واگذار کرده بود)

در این سایت نوشته بودید که رام کردن گوفین ها بسیار سخت هست. اگر اینطور باشه، من این مرحله رو با موفقیت کامل پشت سر گذاشتم. چون گوفین من 4 ساله بود و ماده بود و اوایل منو گاز میگرفت. ولی کاش می دیدید که چه خوش اخلاق شده بود و کاملا رام و دستی.

بگذریم...

حالا تصمیم دارم یک ملوکان بگیرم و البته دوست دارم از تجربیات شما استفاده کنم.

موقعیت و وضعیت من به این صورت هستش:

صبح ها ساعت 8 صبح میرم مغازه -- ساعت 1:40 ظهر برمیگردم خونه برای ناهار -- دوباره ساعت 4 عصر میرم مغازه -- و تقریبا بعد از اذان برمیگردم خونه. (روزهای طولانی حدودا ساعت 9 و روزهای کوتاه حدودا ساعت 7)

تو این مدتی که خونه هستم کاملا آزاد هستم و میتونم ساعاتی رو برای این موجود زیبا صرف کنم.

تو ساعاتی که خونه نیستم، پدر و مادر گرامی هستند و اونا تقریبا میتونن مجموعا 2 ساعت برای پرنده وقت بذارن.

یه اتاق اضافه دارم برای حیوانات خانگی - یعنی این امکان رو دارم که یه قفس به هر مقدار بزرگ که باشه بگیرم و بتونم اسباب بازی و سایر امکاناتی که لازم هست در اختیارش بذارم.

در شهرستان زندگی میکنم و دسترسی به دامپزشک میسر نیست - در صورت نیاز به ترتیب نزدیکترین محلی که بتونم برم تبریز، زنجان، کرج و یا تهران هستش.

در مورد عادات و خلق و خوی این کاکادوی زیبا اطلاعاتی کسب کردم که خداروشکر بیشترش از اینجا بوده و بقیه از سایت های خارجی و ایرانی

شنیدم میزان و قدرت صدای این کوچولو 135 دسیبل هست و بیشترین صدارو در بین کاکادوها داره.

به خاطر همین پنجره های اتاقمو دو جداره کردم که بیرون رفتن صدا به حداقل برسه (هر چند حدس میزنم زیاد فرقی نمیکنه)

از لحاظ همسایه ها تقریبا خیالم راحته. چون همه حیوان دوست هستند و آشنا هستن با خلقیات من. چون همیشه تو خونه حیوون خونگی پر سر و صدا داشتم.

یه سری اطلاعات هم در مورد نحوه ی برخورد با جیغ های شدید و جلوگیری از افسردگی که منجر به اختلال پرکنی میشه کسب کردم.

به اندازه ی کافی هم تونستم از لحاظ مالی، مقدار پولی برای خرید یه جوجه (البته اگه همچین چیزی بشه گیر آورد) یا تازه دونخور به اضافه ی یه قفس بزرگ و تعدادی اسباب بازی، جور کنم.

============

اینها اطلاعات مقدماتی در مورد من و وضعیتم هستش.

با این اوصافی که عرض کردم، به نظرتون و با توجه به تجربیاتتون آیا آمادگی نگهداری از این پرنده ی زیبا رو دارم یا خیر؟

در این لحظه، تیرماه 96 هستیم و من قصد دارم مهرماه 96 برای خرید به تهران بیام. چون وضعیت مالی من در مهرماه به اون اندازه میرسه.

اگر احساس میکنید که هنوز آمادگی نگهداری از این موجود دوست داشتنی رو ندارم، لطفا تجربیاتتون رو با من در میون بذارید و همچنین اگه چیزی از قلم انداختم به من یاد آوری کنید.

چون واقعا از این موجود دوست داشتنی خوشم اومده و دوست دارم شرایطشو مهیا کنم.

2 هفته پیش که تهران بودم به چند پرنده فروشی سر زدم که قیمت حدودی دستم بیاد. ولی قیمتهایی که میدادن زیاد نزدیک هم نبود. مثلا یه مغازه 2 الی 3 میلیون با مغازه ی دیگه اختلاف فیمت داشت. یه جا بود که حاضر بود مقداری از پول رو بیعانه بگیره و برام جوجه سرلاکی پیدا کنه. ولی چون داخل مغازه ی خودش سیگار میکشید، منصرف شدم.

لطفا اگه کسی جایی رو میشناسه که امین باشه و اطلاعاتش قوی باشه و مطمئن باشه، در این تاپیک (اگه قوانین اجازه میده ) و یا به صورت پیغام خصوصی به من اطلاع بده.

باز هم تاکید میکنم که اگه نیاز به اطلاعات تکمیلی در مورد این پرنده باید گفته بشه، در همین تاپیک گفته بشه که همه بتونن استفاده کنن.

ارادتمند شما

امیر ملکی

با اجازه اساتید

واقعیتش وقتی پستتون رو خوندم لذت بردم از اینکه تمامی موارد و شرایط رو داری واسه زندگی یه مهمون دوستداشتنی آماده میکنی من تقریبا فکر کنم شما تمامی موارد رو در نظر گرفتین ولی یه نکته ای که اولش هست اینه که کاکادوها با توجه به شیطنتها و فعالیت بدنیشون بیشتر دوست دارن با شریکشون بازی کنند و مشغول باشند و اگر شما هم به مرور این عادت رو براش بیشتر کنید از اونجایی که زمانهایی که شما نیستید بیقراری میکنن عملا میتونه باعث دردسر بقیه باشن به نظر من حتما توی کارتون تعادل رو رعایت کنین و سعی کنین خوب برنامه ریزی داشته باشین به نظر من فقط به یه نفر هم عادتش ندین نکته بعدی اینکه جوجه پیدا کردن توی تهران یه کم کار سختیه ولی قطعا اساتید شاید آشنا یا دوستانی داشته باشند که بشه معرفیتون بکنن

به هر حال خوشحالم از اینکه حس و حال خوبی دارین برای نگهداری طوطیتون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم بهنام به خاطر این پست تشکر کرده اند
amir.maleki33

#

تیر 20 ام, 96, 2:44 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

بهنام نوشته است:

با اجازه اساتید

واقعیتش وقتی پستتون رو خوندم لذت بردم از اینکه تمامی موارد و شرایط رو داری واسه زندگی یه مهمون دوستداشتنی آماده میکنی من تقریبا فکر کنم شما تمامی موارد رو در نظر گرفتین ولی یه نکته ای که اولش هست اینه که کاکادوها با توجه به شیطنتها و فعالیت بدنیشون بیشتر دوست دارن با شریکشون بازی کنند و مشغول باشند و اگر شما هم به مرور این عادت رو براش بیشتر کنید از اونجایی که زمانهایی که شما نیستید بیقراری میکنن عملا میتونه باعث دردسر بقیه باشن به نظر من حتما توی کارتون تعادل رو رعایت کنین و سعی کنین خوب برنامه ریزی داشته باشین به نظر من فقط به یه نفر هم عادتش ندین نکته بعدی اینکه جوجه پیدا کردن توی تهران یه کم کار سختیه ولی قطعا اساتید شاید آشنا یا دوستانی داشته باشند که بشه معرفیتون بکنن

به هر حال خوشحالم از اینکه حس و حال خوبی دارین برای نگهداری طوطیتون

بهنام عزیز سلام

از نکاتی که فرمودید تشکر میکنم

این مواردی رو هم که گفتید به نکات کلیدی ام اضافه می کنم

واقعا خیلی خوبه که از نظرات همه استفاده میشه کرد

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 22 ام, 96, 5:19 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

با عرض معذرت که دو پست پشت سر هم گذاشتم.

یه ایده جالب به ذهنم رسیده که دوست داشتم با شما در میون بذارم.

نظرتون در مورد آکوستیک یا عایق صوتی کردن اتاقم چیه؟

به نظرتون صدارو میتونه کمتر کنه؟

البته من نهایت تلاشمو میکنم که در آینده (اگه قسمت بشه که بخرم) جوری تربیتش کنم که کمتر جیغ بزنه.

یه سایتی دیدم که فوم های مخصوص عایق صوتی ارائه میده.

قبل از اینکه بخرم خواستم نظر شما رو هم بدونم.

با تشکر از کمک شما.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 26 از 26  [ 181 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی نوک دراز (Slender Billed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

7

3069

تیر 15 ام, 94, 2:01 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی تاج پرتقالی (Citron creasted cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

31

6199

شهریور 14 ام, 94, 10:11 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی زیر دم قرمز (Red Vented Cockatoo)

شاهرخ ايلخاني

8

2583

مهر 11 ام, 92, 12:37 pm

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی سیاه دم سفید (White Teiled Black cockatoo)

شاهرخ ايلخاني

4

2333

خرداد 27 ام, 94, 10:47 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادوی دور چشم آبی (Blue Eyed Cockatoo)

شاهرخ ايلخاني

10

3592

فروردین 5 ام, 93, 6:48 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد