به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 2  [ 12 پست ]  »

فروردین 26 ام, 92, 11:56 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال ترجمه (1) مدال پرورش جوجه گوشتی (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 1 ام, 91, 6:50 pm
تشکر کرده اید: 7700 مرتبه
نوع طوطی: ندارم
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: مشهد

ECMN نوشته است:

سلام

معمولا تو خیلی از حیوانات طول عمر اونها در اسارت بیشتر از طبیعت هست ، تو باغ وحشهایی هم که معمولا طول عمر رو جلوی قفس اونها درج می کنند مشخص هست ، به عنوان مثال : طول عمر شیر حدود 19 سال و در اسارت حدود 25-30 ، پلنگ حدود 12 سال در اسارت 20 سال، بز کوهی حدود 2-5 سال و در اسارت 20 سال ...

موفق باشید

اين صحبت شما هم جالب است شايد در مورد گونه هاي مختلف حيوانات تفاوت هايي هم باشد . من اكثر سايت ها رو كه قبلا ديدم معمولا طوطي ها رو عمرشون رو در طبيعت بيشتر از زمان اسارت اعلام كرده بودند براي مثال كاسكوها يا اكلكتوس ها و ...

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط niloofar در فروردین 26 ام, 92, 11:59 am .

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم niloofar به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, mohsen.k, kiakado, hbk, شاهرخ ايلخاني, narges feizi, rezafx, RABI, amirkaffash

#

فروردین 26 ام, 92, 11:57 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال بزرگ ویژه سایت (1) مدال تخصص در انواع طوطی (1)
تاريخ عضويت: تیر 14 ام, 91, 3:26 am
تشکر کرده اید: 38626 مرتبه
نوع طوطی: چيز قابل عرضي نيست
جنسیت شما: آقا
niloofar نوشته است:

من خودم هميشه فكر ميكردم متوسط عمر طوطي در اسارت كمتر از موقعيه كه آزاد است اما انگار در مورد اين طوطي اين موضوع مصداق دقيقي ندارد

من در مورد كاسكو هم به اين نتيجه رسيدم ، طول عمر كاسكو در طبيعت به طور نرمال ٥٠ ساله ولي من خودم به شخصه كاسكويي ديدم كه مال دوست پدرمه و حدود ٧٠ سال سنشه و اندازش دقيقا اندازه كلاغه و در تمام طول زندگيش به جز تخمه لب به هيچي نزده ...

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Amir ali در فروردین 26 ام, 92, 12:12 pm .

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Amir ali به خاطر این پست تشکر کرده اند
kiakado, mohsen.k, hbk, hbk, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, شایان صارمی, rezafx, narges feizi, RABI, amirkaffash

#

فروردین 26 ام, 92, 12:07 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 17 ام, 90, 11:05 am
تشکر کرده اید: 40227 مرتبه
نوع طوطی: Cockatiel
شهر محل سکونت: IR 46

Amir ali نوشته است:
من در مورد كاسكو هم به اين نتيجه رسيدم ، طول عمر كاسكو در طبيعت به طور نرمال ٥٠ ساله ولي من خودم به شخصه كاسكويي ديدم كه مال دوست پدرمه و حدود ٧٠ سال سنشه و اندازش دقيقا اندازه كلاغه
niloofar نوشته است:

اين صحبت شما هم جالب است شايد در مورد گونه هاي مختلف حيوانات تفاوت هايي هم باشد . من اكثر سايت ها رو كه قبلا ديدم معمولا طوطي ها رو عمرشون رو در طبيعت بيشتر از زمان اسارت اعلام كرده بودند براي مثال كاسكوها يا اكلكتوس ها و ...

بیشتر بودن طول عمر حیوانات در اسارت برای همه اونها یکسان نیست و طبق گفته شما شاید بعضی از طوطی سانان و حیوانات دیگر طول عمرشون در اسارت کمتر از طبیعت باشه ، در این موضوع عوامل مختلفی دخیل هستند که به نظر من نقش تغذیه میتونه از مهمترین این دلایل باشه ، اما چیزی که مشخص هست اینه که اکثر حیوانات در اسارت طول عمر بیشتری نسبت به طبیعت دارند و با سرچی در نت در رابطه با طول عمر حیوانات مختلف راحت به این موضوع پی می برید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ECMN به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, kiakado, niloofar, hbk, glory, شاهرخ ايلخاني, شایان صارمی, rezafx, narges feizi, RABI, amirkaffash

#

فروردین 26 ام, 92, 12:15 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال بزرگ ویژه سایت (1) مدال تخصص در انواع طوطی (1)
تاريخ عضويت: تیر 14 ام, 91, 3:26 am
تشکر کرده اید: 38626 مرتبه
نوع طوطی: چيز قابل عرضي نيست
ECMN نوشته است:

بیشتر بودن طول عمر حیوانات در اسارت برای همه اونها یکسان نیست و طبق گفته شما شاید بعضی از طوطی سانان و حیوانات دیگر طول عمرشون در اسارت کمتر از طبیعت باشه ، در این موضوع عوامل مختلفی دخیل هستند که به نظر من نقش تغذیه میتونه از مهمترین این دلایل باشه ، اما چیزی که مشخص هست اینه که اکثر حیوانات در اسارت طول عمر بیشتری نسبت به طبیعت دارند و با سرچی در نت در رابطه با طول عمر حیوانات مختلف راحت به این موضوع پی می برید

يك نكته كه به ذهن من ميرسه در مورد طول عمر بيشتر طوطي هاي توي اسارت ( البته با شرايط نگهداري ايده آل ) ، طوطي هاي توي اسارت ، جفتگيري هاي پي در پي ، بي غذايي و بي آبي كه طوطي هاي وحشي در طبيعت واسشون پيش مياد ، تغييرات آب و هوايي ، استرس شكارچي ها ( چه انسان و چه حيوان ) ، جنگ و نزاع بر سر قلمرو و جفت يابي و اينجور مسائل رو ندارن و اين تا حدودي ميتونه تاثير گذار باشه ...

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Amir ali به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, niloofar, محمد مددی, kiakado, مینا مقدم, hbk, glory, بهنام, شاهرخ ايلخاني, فرشید اصفی, jobili_phn, narges feizi, RABI, amirkaffash

#

تیر 2 ام, 94, 10:18 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 2 ام, 94, 10:50 am
تشکر کرده اید: 1022 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو، شاه طوطی و ..
شهر محل سکونت: تهران

فیلمی از تلاشها برای حفظ بقای این پرنده کمیاب

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم hrabiee به خاطر این پست تشکر کرده اند
RABI, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 2  [ 12 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت زیبا - Elegant Parrots or Elegant Grass Parakeets

hamid67

2

1594

اسفند 14 ام, 92, 2:00 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Slaty-headed Parakeets

hamid67

3

1085

فروردین 7 ام, 92, 6:41 pm

Amir ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Rock Grass Parakeets

hamid67

4

1005

مهر 22 ام, 91, 3:26 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Blue-winged Grass Parakeets

hamid67

1

1108

خرداد 1 ام, 92, 2:29 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت کاترین Lineolated Parakeets

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

13

2329

تیر 13 ام, 95, 9:37 am

tatli نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد