به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 8  [ 50 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 11:06 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
و اما آمازون بال نارنجي..در ايران بهش ميگن كاسكو سبز.....جوجه و حتي جوان بالغش پيدا نميشه....در مغازه ها خيلي كم پيدا ميشه و اكثرا كهنه هستند...من چند سال پيش يك جوانش رو پيدا كردم كه نهايتا تونستم كاري كنم كه بهم سر بده و بياد روي قفسش بشينه و از دستم تخمه بگيره.....معمولا آروم هستند اما گاهي جيغهاي سرخپوستي مي زنند.....شخصيتشون جالبه و بسيار باهوش هستند....من تا به امروز حتي يك موردش رو هم نديدم كه در ايران حرف بزنه چون تاحالا جوجه وارد نشده.
سنشون رو نميشه از روي رنگ چشم تشخيص داد و اين خيلي بده.

در مورد غذاش هم دقيقا مثل كاسكو و شاه طوطي هست.
من خودم خيلي علاقه به آمازون دارم اما از بال نارنجي چيزي در نمياد....اگر در اينترنت بگرديد حرف بزنش رو در خارج از ايران ميبينيد كه خيلي هم جالب تقليد صدا نمي كنه.

آمازون Orange Winged يا همون بال نارنجي متاسفانه تنها گونه آمازون هست كه گاهي اوقات وارد ايران ميشه و ما مي تونيم اون رو در پرنده فروشيها ببينيم...قدرت سخن گويي خوبي نداره و در موارد نادر مي تونه با صدايي كه خيلي هم واضح نيست چند كلامي حرف بزنه....رنگ سبز بسيار خوش رنگي داره كه در كناره هاي بال اون رگه هاي آبي و نارنجي وجود داره .رنگ پرهاي بالاي منقارش زرد و آبي هست...قيمت وحشي و كال اون بسه به سنش از 270 هزار تا 400 هزار هست.گاهي جيغهاي سرخپوستي بلندي مي كشه اما در مجموع ميشه در آپارتمان كوچك هم اون رو نگه داشت.
همينجا بگم كه آمازونها انواع زيادي دارن اما بهترين اونها از نظر سخن گويي Yellow Naped DubleYallow Head &Blue Fronted &Yellow Crowned (يلو نيپد يا پشت گردن زرد-دبل يلو هد يا دو سمت سر زرد -يلو كراون يا تاج زرد-بلو فرانتد يا پيشاني آبي)
آمازونها طوطياني بسيار خوش رنگ و زيبا و نوع پشت سر زرد و پيشاني آبي اون قدرت سخن گويي و خواندن شعر داره كه متاسفانه به ايران وارد نميشه .
توجه توجه: لطفا به آمازون نگين كاسكو سبز....اين طوطي هيچ ربطي به كاسكو نداره.كاسكو بومي قاره آفريقاست(كونگو و تيمنه) و آمازون بومي جنگل آمازون در آمريكاي جنوبي(ونزوئلا-برزيلو...) هست. آمازون نر در برخي ماهها از سال بدنش كمي بوي هورمن كه شبه نوعي ماده شيميايي هست ميده...نگران نباشين تو خونه بوش نمي پيچه.
اين هم عكسي از آمازون بال نارنجي خودم....يادش بخير اسمش سينيور بود.

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

بالا بالا
  مشخصات
#

شهریور 24 ام, 90, 2:48 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 22 ام, 90, 2:21 am
تشکر کرده اید: 3 مرتبه

از آقا شاهررخ و بقیه دوستان خواهش میکنم جواب منو رو بدن

آمازون آیا پرنده احساسی هست؟

و باهاش کار شه میتونه خوب به حرف بیاد ؟

آقا یه جا هست میگه جوجه 430 حالا نمیدونم جوجه باشه یا نه

توی سایتش دیدم

مورد خوبیه برا خرید؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ghandy به خاطر این پست تشکر کرده اند
ava, alifx80, Alii, Daryoush, bardia263, پروازه, MEHDI..62, شاهرخ ايلخاني, HOSEIN7, aquarius, mehdi, حسین, mohsen.k, takiran, kiakado, Amir ali, iranvest, jobili_phn, miliboy, amirkaffash, RABI, Gh.rEza

#

مهر 2 ام, 90, 7:33 pm

سلام دوستان. khandeeeمن دو روز پیش تو پرنده فروشي يکي از اینا ديدم. خيلى باحال بود. ولى قيمتشو

نپرسيدم. میشه بگيد چنده? question(بالغ)

بالا بالا

کاربران زیر از شما کاربر محترم sara به خاطر این پست تشکر کرده اند
Alii, Daryoush, alifx80, ghandy, پروازه, ava, MEHDI..62, شاهرخ ايلخاني, HOSEIN7, mehdi, حسین, mohsen.k, takiran, kiakado, Amir ali, محمد رضا, jobili_phn, فرشید اصفی, miliboy, rezafx, amirkaffash, RABI, Gh.rEza

#

مهر 8 ام, 90, 11:05 pm

آفلاين
متخصص جوجه کشی از طوطی های خاص
متخصص جوجه کشی از طوطی های خاص
تاريخ عضويت: تیر 17 ام, 90, 12:48 am
تشکر کرده اید: 4260 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو

sara نوشته است:

سلام دوستان. khandeeeمن دو روز پیش تو پرنده فروشي يکي از اینا ديدم. خيلى باحال بود. ولى قيمتشو

نپرسيدم. میشه بگيد چنده? question(بالغ)

با سلام

350تا 450      من یکی داشتم از دست و تو منزل خرید کردم 320  تومان پرنده بسیار باهوش و مقاومی است

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم bardia263 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Daryoush, MEHDI..62, alifx80, ava, شاهرخ ايلخاني, HOSEIN7, پريسا, aquarius, mehdi, حسین, mohsen.k, takiran, kiakado, hooman_sh, بی تا, Amir ali, iranvest, jobili_phn, miliboy, mkhabar, amirkaffash, RABI, Gh.rEza, Delafonte

#

مهر 18 ام, 90, 10:37 pm

آفلاين
نماد کاربر

ghandy نوشته است:

از آقا شاهررخ و بقیه دوستان خواهش میکنم جواب منو رو بدن

آمازون آیا پرنده احساسی هست؟

و باهاش کار شه میتونه خوب به حرف بیاد ؟

آقا یه جا هست میگه جوجه 430 حالا نمیدونم جوجه باشه یا نه

توی سایتش دیدم

مورد خوبیه برا خرید؟

با سلام

من تا به حال 2 بار آمازون داشتم و تجربه خودم رو هم در بالای صفحه براتون نوشتم....این نوع آمازون استعداد خوبی در سخنگویی نداره ....آمازونهای قدر آمازون پشت گردن زرد و کله زرد و پیشانی آبی هستند که ارزش دارن .....ما سالهاست نشتیم ببینیم این گونه ها کی وارد میشه ما یکیشون رو بخریم......حتما کلیپهای صحبت کردنشون رو در اینترنت دیدید....1 مورد آمازون کله زرد صحبت کن در سال 88 به قیمت 4 میلیون تومان در تهران به فروش رفت.....تک و توک بعضی ها که آشنا دارن برای خودشون از مرز وارد کردن.

از خانم کورینا هم که با ما در ارتباط هستند و در هلند پرورش طوطی میدن سوالاتی در مورد تشخیص سن این طوطی قبلا پرسیده شده که می تونید اینجا بخونید.....باید به رنگ عنبیه چشمش توجه کنید ..هرچی تیره تر باشه سنش کمتره و هرچه قهوه ای و یاقوتی باشه مسنتره...تشخیص سنش از روی رنگ چشم اصلا به سادگی کاسکو نیست....من خودم هنوز برام جا نیوفتاده و گاهی شک میکنم.

امسال حدود 2-3 ماه پیش اوج واردات این نوع آمازون به ایران بود که در آزادگان شاید 50-60 مورد وجود داشت که همه ادعا می کردن اونها جوجه و نابالغ هستند اما همشون در اشتباه بودن.....به دلیل اینکه جوجه نیستند هیچ ارزشی ندارن در ضمن اگر هم جوجه بودن بطور کلی این گونه بی استعداد هست...شاه طوطی بهتر از این صحبت میکنه...تمام اونهایی که بهتون 300-400 قیمت میدن جوجه نیستند...من یکبار یک جوجه اون رو که کمی هم رام بود رو 900 هزار خریدم اما باز هم فکر نمی کنم اون جوجه ای بود که باید باشه.

راستی جیغهاش رو شنیدین؟ انگار روز قیامته و در سور اسرافیل دمیده شده!

یه صدای بسیار بسیار بلند که بطور ریتمیک پشت سر هم میزنه.....البته گاهگاهی نه همیشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
alifx80, HOSEIN7, Daryoush, سید جاوید, پريسا, ava, MEHDI..62, aquarius, mehdi, mohsen.k, takiran, kiakado, hooman_sh, yasy, Amir ali, hbk, فرشید اصفی, miliboy, alexander, amirkaffash, Gh.rEza

#

آبان 20 ام, 90, 7:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 10 ام, 90, 5:19 pm
تشکر کرده اید: 327 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطی-آمازون
شهر محل سکونت: تبريز

سلام دوستان خوبم

اينم از عسل من

طوطي فوق العاده مهربون و دستيه

ميخوام نظر دوستان رو در مورد سنش بدونم

بالا بالا
  مشخصات YIM 
کاربران زیر از شما کاربر محترم amirflower63 به خاطر این پست تشکر کرده اند
HOSEIN7, HOSEIN7, HOSEIN7, HOSEIN7, MEHDI..62, alifx80, aquarius, navidtutu, mehdi, Daryoush, شاهرخ ايلخاني, mohsen.k, takiran, kiakado, sami&nazi, بی تا, Amir ali, iranvest, hbk, فرشید اصفی, miliboy, amirkaffash, rezafx, RABI, Gh.rEza

#

آبان 21 ام, 90, 4:39 pm

آفلاين
نماد کاربر

amirflower63 نوشته است:

سلام دوستان خوبم

اينم از عسل من

طوطي فوق العاده مهربون و دستيه

ميخوام نظر دوستان رو در مورد سنش بدونم

با سلام

بسيار پرنده سالم و خوبيه....چون عنبيه چشمش كاملا به قرمزي مي زنه بالغه ....به نظر من حرف زدن ياد نميگيره اما همينكه اينطور رامه خيلي خوبه...اگر قصد فروش داشتيد لطفا بنده رو در جريان بزاريد.

در تاپيك سوالات از پرورش دهنده هلندي راجع به اين آمازون و تشخيص سنش بسيار سوال و جواب شده و خانم كورينا دقيق جواب دادن مي تونيد بريد اونجا رو بخونيد....عكسهايي هم از جوجه چشم دودي اين نوع آمازون اونجا هست.

همينكه آمازونتون از انسان نمي ترسه و سر ميده خيلي خوبه...اين نوع آمازونها استعداد خوبي در صحبت ندارن...حالا اين هم كه بالغ هست ديگه هيچي.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
OM!D, mehdi, amirflower63, Daryoush, alifx80, MEHDI..62, MILAD 22, mohsen.k, takiran, kiakado, yasy, Amir ali, iranvest, hbk, فرشید اصفی, IvI0h3n, miliboy, amirkaffash, RABI, Gh.rEza
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 8  [ 50 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آمازون شاد Festive Amazon

hamid67

3

1116

مهر 7 ام, 91, 10:02 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آمازون سلطنتی imperial amazon

محمد رضا

1

1175

شهریور 16 ام, 91, 10:57 pm

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آمازون پاناما panama amazon

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

محمد رضا

7

1567

تیر 15 ام, 94, 3:39 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون پورتوریکن (Puertorican Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1122

شهریور 26 ام, 91, 12:18 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون لیلاسین (Lilacine Amazon)

شاهرخ ايلخاني

1

1015

شهریور 28 ام, 91, 2:48 am

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد