به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 37  [ 256 پست ]  »

مهر 25 ام, 90, 9:09 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

3faz نوشته است:

سلام چند روز پیش رفته بودم ازادگان یه جفت سر الوئی دیدم که قیمتش 100 هزار تومن بود فروشنده می گفت خیلی راحت جوجه میدن اما از اونجایی که این پرنده جزء خانواده ی پاراکیت هست من گفتم که به این راحتی ها هم نیست و ترسیدم بخرم و جوجه نده ایا کسی در موردشون اطلاعات داره؟

اگه کسی چیزی تو سایت هایه خارجی دیده یا خودش تجربه ی نگهداری ازش داره بگه شاید من نظرم عوض بشه و یه جفت بخرم

دوست عزیز آنچه در مورد ملنگو صدق میکنه در مورد پاراکیت سر آلویی هم صدق میکنه....جوجه گیری ازشون نه خیلی مشکل و نه خیلی راحت مثل عروس هلندی هست.باید نر و ماده مثل تمامی انواع طوطی ها جفت بخورن تا بهت جوجه بدن...یک نر و یک ماده رو در قفس نگهداری کردن مساوی با جفتگیری و جوجه دادن نیست.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
aquarius, 3faz, navidtutu, MEHDI..62, ava, Daryoush, احسان1357, bardia263, archer, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, ali4287, بی تا, maryams, Slicker

#

آبان 6 ام, 90, 8:57 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 8 ام, 90, 11:16 am
تشکر کرده اید: 11433 مرتبه
نوع طوطی: كاكاتيل

درود به همه...

من امروز (جمعه) رفتم بازار آزادگان ! به دوستان توصیه می کنم که جمعه ها اونجا نرن چون خیلی خیلی شلوغ میشه.... یه کله آلوئی نر خریدم (45 تومن) ، در طی روز شاه طوطیم تنها بود ! با خودم گفتم شاید اینکار باعث بشه کمتر احساس تنهائی بکنه ( توی یه قفس دیگه نزدیک به قفس شاه طوطیم گذاشتمش ) . تشکر از توجهتون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم احسان1357 به خاطر این پست تشکر کرده اند
ava, arezoo, 3faz, Daryoush, MEHDI..62, MILAD 22, bardia263, aquarius, شاهرخ ايلخاني, navidtutu, archer, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, ali4287, بی تا, Slicker

#

آبان 7 ام, 90, 1:49 am

آفلاين
نماد کاربر

احسان1357 نوشته است:

درود به همه...

من امروز (جمعه) رفتم بازار آزادگان ! به دوستان توصیه می کنم که جمعه ها اونجا نرن چون خیلی خیلی شلوغ میشه.... یه کله آلوئی نر خریدم (45 تومن) ، در طی روز شاه طوطیم تنها بود ! با خودم گفتم شاید اینکار باعث بشه کمتر احساس تنهائی بکنه ( توی یه قفس دیگه نزدیک به قفس شاه طوطیم گذاشتمش ) . تشکر از توجهتون

چه کار اشتباهی کردی.....روی رام شدن و صحبت شاه طوطیت اثر بسیار بسیار بدی میزاره....کسی که قصد رام کردن و به حرف آوردن طوطیش رو داره باید تکی نگه داره......من هم عمریست که صبح از ساعت 7 میرم سر کار و حدود 6-7 غروب بر می گردم منزل .....هیچوقت برای طوطی که قصد رام کردن و به حرف آوردنش رو دارم هم دم نیاوردم.

بالا بالا
  مشخصات
Daryoush, aquarius, MEHDI..62, ava, احسان1357, archer, bardia263, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, ali4287, maryams, Slicker

#

آبان 8 ام, 90, 12:07 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 8 ام, 90, 11:16 am
تشکر کرده اید: 11433 مرتبه
نوع طوطی: كاكاتيل

شاهرخ ایلخانی نوشته است:

چه کار اشتباهی کردی.....روی رام شدن و صحبت شاه طوطیت اثر بسیار بسیار بدی میزاره....کسی که قصد رام کردن و به حرف آوردن طوطیش رو داره باید تکی نگه داره......من هم عمریست که صبح از ساعت 7 میرم سر کار و حدود 6-7 غروب بر می گردم منزل .....هیچوقت برای طوطی که قصد رام کردن و به حرف آوردنش رو دارم هم دم نیاوردم.

درود به جناب ایلخانی

من چون ابتدا قصد خرید مرغ عشق داشتم توی قسمت مرغ عشق این تصمیمم (گرفتن همدم) را با دوستان مطرح کردم ولی کسی چیزی نگفت ! حالا می فرمائید چیکار کنم ؟ البته زیاد هم دنباله به حرف آوردن شاه طوطیم نیستم ولی از طرفی هم نمی خوام که از این حالت دستی و رام که داره  خارج بشه ! هر دستوری بفرمائید اجرا می کنم...

تشکر از توجهتون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم احسان1357 به خاطر این پست تشکر کرده اند
aquarius, MEHDI..62, شاهرخ ايلخاني, archer, ava, Daryoush, zezi, bardia263, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, ali4287, بی تا, maryams

#

آبان 9 ام, 90, 3:58 pm

آفلاين
نماد کاربر

احسان1357 نوشته است:

درود به جناب ایلخانی

من چون ابتدا قصد خرید مرغ عشق داشتم توی قسمت مرغ عشق این تصمیمم (گرفتن همدم) را با دوستان مطرح کردم ولی کسی چیزی نگفت ! حالا می فرمائید چیکار کنم ؟ البته زیاد هم دنباله به حرف آوردن شاه طوطیم نیستم ولی از طرفی هم نمی خوام که از این حالت دستی و رام که داره  خارج بشه ! هر دستوری بفرمائید اجرا می کنم...

تشکر از توجهتون

غمي نيست عزيز

در 2 قفس جداگانه دور از هم باشن.....حتي اگر همديگرو نبينن بهتره....در ضمن شما هر روز بايد با شاه طوطيت ارتباط برقرار كني و رو دست بياريش و با دست بهش غذا بدي و خلاصه بهش ور بري كه از راميش كم نشه.

خوب.....شما اين كله آلويي رو آوردي كه هم دم شاه طوطيت باشه اما من الان ميگم كه حتي جايي بزارش كه شاه طوطيت نبينش .....اين كه ديگه اسمش هم دم نيست!

بله عزيز داستان همينه....كسي كه دوست داره يك طوطي رام داشته باشه و از عشق بازي با اون لذت ببره هيچوقت طوطي ديگري رو به منزل نمياره.....اين يك اصل كلي هست.

اما اگر هوس اون كله آلويي رو كردي و يه جورايي قلقلكت ميده كه اون رو هم رام كني و داشته باشيش حرفي نيست.....اگر من جلوي مجنون رو بتونم بگيرم كه سراغ ليلي نره جلوي شما رو هم مي تونم بگيرم...

خلاصه اگر خواستي مجنون بشي بايد تا اونجا كه مي توني قفسشون دور از هم باشه و حتي همديگرو نبينن.

كاسكو بازهاي قديمي حتي كاسكوشون رو جايي نميزاشتن كه صداي طوطي ديگري رو بشنوه....ديدن كه سهله......من با اين عقيدشون كاملا موافقم چون يك طوطي با ديدن يا شنيدن صداي پرنده ديگري به نوعي هوايي ميشه و به شما توجه نميكنه.

بالا بالا
  مشخصات
MEHDI..62, سید جاوید, mehdi, احسان1357, aquarius, archer, ava, Daryoush, zezi, bardia263, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, maryams

#

آبان 10 ام, 90, 5:36 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 8 ام, 90, 3:20 pm
تشکر کرده اید: 401 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: کرمان

نا بالغ کله الویی چنده؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم حمید کوچولو به خاطر این پست تشکر کرده اند
MEHDI..62, archer, شاهرخ ايلخاني, ava, aquarius, Daryoush, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, بی تا, maryams

#

آبان 10 ام, 90, 10:20 pm

آفلاين
نماد کاربر

اسکندر کوچک نوشته است:

نا بالغ کله الویی چنده؟

من تا به امروز جوجه کله آلویی رو ندیدم....اصلا این نوع طوطی خیلی کم در بازار هست و آنچه هست بالغه...اگر بود خیلی خوب بود چون نر کله آلویی بسیار خوشگل هست.

من 20 سال پیش یک جفت از همین نوع طوطی رو داشتم....صداهایی که در میاره از ملنگو قشنگتر و آهنگینتر هست.

بالا بالا
  مشخصات
ava, aquarius, Daryoush, احسان1357, navidtutu, MEHDI..62, bardia263, HOSEIN7, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, maryams, Slicker
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 37  [ 256 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

6130

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

4216

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3183

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2900

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

4

2936

شهریور 30 ام, 93, 11:59 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد