به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 34  [ 237 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 10:26 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
تصوير

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 14 ام, 89, 7:05 pm

آفلاين
نماد کاربر
تصوير
در تصویر فوق نوع نر سمت چپ و نوع ماده سمت راست نشان داده شده است.

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 16 ام, 89, 2:37 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 16 ام, 89, 2:10 am
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: سرآلویی

سلام

من دیروز یک کله آلویی نر خریدم..براش یک بسته غذا با نام کلاسیک که تولید شرکت سان سید هست خریدم و یک عدد سنگ کلسیم..وقتی آوردمش خونه ارزن و اون غذا رو مخلوط کردم و جلوش گذاشتم و خورد..5 ساعت بعد سیب براش گذاشتم که اونم یه مقدار خورد و الانم هی ورجه وورجه میکنه..تا اینجا که کارم ایرادی نداشته؟چون اصلا آروم و قرار نداره..سر و صدا که اصلا نداره اما هی میره این ور میره اون ور
چند سوال دیگه هم دارم

1 : غذا باید همیشه تو قفس باشه؟؟ اگر آره چه نوع غذایی؟؟

2 : چه وسیله بازی مخصوص این طوطی هستش؟؟ تاب؟؟ یا؟...

3 : چند قطره مولتی ویتامین و هر چند وقت باید توی آب بریزم؟؟؟

4 : چه چوبی باید برای نشیمنگاه انتخاب کنم چون این چیزی که رو قفسه پلاستیکی و خیلی بده! قطرش چقدر باید باشه؟؟

میبخشی این همه سوال کردم..اولین باره طوطی خریدم..ممنون میشم کمک کنید

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 17 ام, 89, 12:22 pm

آفلاين
نماد کاربر

farhadb نوشته است:

سلام

من دیروز یک کله آلویی نر خریدم..براش یک بسته غذا با نام کلاسیک که تولید شرکت سان سید هست خریدم و یک عدد سنگ کلسیم..وقتی آوردمش خونه ارزن و اون غذا رو مخلوط کردم و جلوش گذاشتم و خورد..5 ساعت بعد سیب براش گذاشتم که اونم یه مقدار خورد و الانم هی ورجه وورجه میکنه..تا اینجا که کارم ایرادی نداشته؟چون اصلا آروم و قرار نداره..سر و صدا که اصلا نداره اما هی میره این ور میره اون ور
چند سوال دیگه هم دارم

1 : غذا باید همیشه تو قفس باشه؟؟ اگر آره چه نوع غذایی؟؟

2 : چه وسیله بازی مخصوص این طوطی هستش؟؟ تاب؟؟ یا؟...

3 : چند قطره مولتی ویتامین و هر چند وقت باید توی آب بریزم؟؟؟

4 : چه چوبی باید برای نشیمنگاه انتخاب کنم چون این چیزی که رو قفسه پلاستیکی و خیلی بده! قطرش چقدر باید باشه؟؟

میبخشی این همه سوال کردم..اولین باره طوطی خریدم..ممنون میشم کمک کنید

با سلام به شما دوست عزيز.

آقا هم مباركه و هم به ايران پاروت خوش آمديد....طوطي شما وحشي و نر و بالغ هست......2 راه رو از اين به بعد در پيش خواهي داشت:

1-همينطوري به عنوان يك طوطي تزئيني ازش نگهداري كني و دنبال بيرون آوردن و رام كردنش نباشي.

2-به مرور رامش كني و روي دست بياريش كه اين داستان با توجه به اينكه طوطي شما يك پاراكيت هست و بالغ هم هست طول ميكشه.

فكر كمي كنم خودت آيتم 2 رو بيشتر بپسندي .....باشه عزيز با هم هستيم تا اين قضيه انجام بشه به شرطي كه به حرفهاي من گوش بدي و كارهايي رو كه ميگم يكي يكي با حوصله انجام بدي.

فعلا هيچ كاري بهش نداشته باش .....2 هفته بايد بزاري به محيط منزل عادت كنه بعد بري سراغ رام كردنش....يه عكس هم ازش اينجا بزار ببينم وضعيتش چطوره....البته نديد بهت ميگم كه بالغ هست و اگر اينطور باشه فكر حرف زدنش رو هم بايد از سرت بيرون كني....اما به دليل اينكه طوطي شما بسيار زيبا و دوست داشتني هست اگر رام هم بشه كلي ارزش داره و دوست داشتنيه.

شما بهش سيب -كلم بروكلي-ساقه و برگ كرفس-انواع ميوه -مقداري تخمه آفتابگردان و در حد يكي دو عدد پسته و بادام زميني و گردو بهش بده....ذرت و بلال تازه(نه كنسروي) بهش بده كه از واجباته چون مي دونم كه اين طوطي الان ضعيف هست و ذرت حسابي رو ميارش....نخود+عدس+ماش+گندم رو هم بزار 24 ساعت در آب خيس بخوره و در يك ظرف سوم(نه اون ظرفي كه درش تخمه ميريزي) بهش بده و بقيه حبوبات رو در حالي كه در آب هستند بزار داخل يخچال تا فردا بازم بهش بدي.....حتما داخل يخچال بزار چون اگر بيرون باشه ميگنده و فاسد ميشه..راستي يادت باشه بار اول كه خيسشون ميكني حتما چندين بار مثل برج بايد حبوبات رو بشوري ..........حمامش اصلا نكن و از قفس هم بيرونش نيار و هيچ كاري به كارش نداشته باش.....بعد از 2 هفته به من ياد آوري كن تا بگم مرحله بعدي كارت چي هست.....در ضمن اين پاراكيتها آوازهاي قشنگي هم مي خونن و صداهاي جالبي از خودشون در ميارن...طوطي خوب و كميابي خريدي مبارك باشه بايد با كمك هم ازش يك طوطي رام دوست داشتني بسازيم.....و مي سازيم.

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 17 ام, 89, 1:17 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

بسیار ممنونم از شما..چشم..حتما..فقط راجع به این که غذا باید کنارش بمونه یا نه و تو چه ساعت هایی بهش غذا بدم هم به من بگید.. و راجع به قطره ملتی ویتامین

در اینجا هم عکسش هست http://www.wuala.com/dr.evil696/Photos/IMG_0340.jpg

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم farhadb به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, m.zamani, پرنده ی غریب, Daryoush, alifx80, MEHDI..62, HOSEIN7, zare-p, Alii, حسین, بی تا, ECMN, mzkamran, kiakado, A.Ali, فرشید اصفی, h.bahrami, بهنام, ali4287, maryams, Slicker, parsa zsf, amirkaffash, RABI, rezafx

#

بهمن 17 ام, 89, 1:32 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

همین الان با دست سیب بردم کنار قفس اومد نزدیکم از دستم سیب خورد :)

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 17 ام, 89, 1:49 pm

آفلاين
نماد کاربر

farhadb نوشته است:

بسیار ممنونم از شما..چشم..حتما..فقط راجع به این که غذا باید کنارش بمونه یا نه و تو چه ساعت هایی بهش غذا بدم هم به من بگید.. و راجع به قطره ملتی ویتامین

در اینجا هم عکسش هست http://www.wuala.com/dr.evil696/Photos/IMG_0340.jpg

راست ميگي آقا چند تا سوالت رو يادم رفت جواب بدم

1-قطره مولتي ويتامين الان لازم نيست....اگر هم زماني خواستي مكمل ويتاميني يا مواد معدني بهش بدي مي بايستي بري پرنده فروشي و قطره مخصوص طوطي ها ازش بخري نه اينكه از داروخانه مولتي ويتامين انساني بخري.

2-الان فعلا به مدت 10 روز بايد فقط آب و دونش رو عوض كني و زيرش رو تميز كني..غذا هم بله بايد از صبح تا شب پيشش بمونه...حسابي با دادن غذاهاي متنوع خصوصا بلال خام تقويتش كن و كار ديگري نكن تا بعد از 10 روز بهت بگم چكار بايد بكني.

3-عكسش رو هم ديدم به نظر سر حال مياد فقط از روبرو هم يك عكس ازش بگير ببينم بالاي منقارش سالمه يا نه....در ضمن اينجا خواستي عكس بزاري ايكون زنجير رو كه مخصوص قرار دادن لينك هست نزن....آيكون درخت شكل رو بزن و لينكت رو قرار بده تا عكست مستقيما اينجا نشون داده بشه.

4-قفسش رو بزار روي يك ميز كوچك و پشت قفس رو بچسبون به ديوار....قفس رو در مجاورت باد يا رفت و آمد قرار نده...قفس رو به ديوار آويزان نكن.....قفس رو جاي خيلي بلند قرار نده تا بعد از اين 10 روز در رام كردنش مشكل پيدا نكني..فاصله قفس شما از زمين بايد بين 50 تا 120 سانتي متر باشه .........نه بيشتر و نه كمتر.

5-خواهشا فعلا دنبال با دست بهش غذا دادن نباش مگر اينكه خودش بياد نزديك و بگيره.

10 روز ديگه همينجا يادم بنداز تا بريم سراغ رام كردن و روي دست آوردن.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mahsa, m.zamani, پرنده ی غریب, Daryoush, alifx80, MEHDI..62, ava, احسان1357, HOSEIN7, zare-p, Alii, حسین, بی تا, ECMN, mzkamran, kiakado, A.Ali, h.bahrami, ali4287, esi67, آرزو, maryams, parsa zsf, amirkaffash, RABI, rezafx, Faamil
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 34  [ 237 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

15

4819

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پریجا (Perija Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2228

بهمن 13 ام, 91, 12:43 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

4

2241

شهریور 30 ام, 93, 11:59 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

3412

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

2480

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد