به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 22  [ 154 پست ]  »

فروردین 17 ام, 90, 5:46 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

افشین جان از آقای دنیز بپرس که چرا در بیشتر مواقع که عروسهای هلندی جوجه دار میشن در حدود 2-3 هفتگی به بعد شروع می کنن به زدن جوجه ها و کندن پرهای سرشون؟آقا به دلیل عصبیت هست یا فقر غذایی؟ چاره چیست؟

بدلیل قطع ارتباط با آقای دنیس، من این سوال رو از یک پرورش دهنده دیگر در هلند (خانم کورینا) پرسیدم که ایشان هم یک جواب خیلی طولانی دادند که در زیر میبینید. خانم کورینا انواع طوطی ها را در خانه خود با همکاری 2 نفر دیگر پرورش میدهند و بفروش میرسانند. سایت و فروم ایشون رو فعلا نمیشه گفت.

جواب:

راه حل حاضر و آماده ای برای این مشکل وجود ندارد. میتونی در نظر بگیری که پرنده هایی که پرهای جوجه هایشان را میکنند ممکن است باعث میشوند که جوجه ها هم بعدا پرهای جوجه های خود را بکنند! میشود گفت که یکجوری این خصلت را به بچه هایشان منتقل میکنند. این مسئله پرکنی در ککاتیل ها زیاد دیده میشود.

عواملی برای این مشکل مشخص نشده ولی یکسری راه حل هایی دارد. عواملی مانند تغذیه بهتر، نور مستقیم آفتاب، آرامش بهنگام بچه داری(خیلی پیش میاید که آرامش طوطی ها در زمان بزرگ کردن جوجه ها از آنها سلب میشود آن هم توسط صاحبان آنها که اشتباها ولی با نیت خوب فکر میکنند که باید مراقب این روند باشند و آنرا کنترل کنند، که باعث بروز استرس نزد والدین طوطی میشود).

همچنین میان کندن پوشپرها و کندن پرها تفاوت وجود دارد. کندن پوش پرهای جوجه بیشتر پیش میاید و ضرره کمتری نسبت به پرکنی دارد. کندن پوش پرها بعنوان یک نوع علاقه خشن به جوجه شناخته میشود درحالیکه پرکنی یک نوع بیماری و نقص بشمار میرود.

یک راه حل واقعی برای این مشکل وجود ندارد. گاهی اوقات برای پاراکیت جفت جدیدی انتخاب میکنند یا جوجه را دستی بزرگ میکنند ولی یک راه حل واقعی وجود ندارد. در اینجا (هلند) بیشتر اوقات طوطی هایی که واقعا پره جوجه هایشان را میکنند، از قسمت پرورش جدا یا با طوطی های دیگر جفت داده میشوند.

تغذیه برای جفت های مولد بسیار با اهمیت است. ما والدین و جوجه طوطی های خوبی میخواهیم پس باید در تغذیه سالم آنها سرمایه گذاری کنیم. پس ترجیحا جفت های کمتر با تغذیه بهتر تا جفت های زیاد و صرفه جویی در غذا!

بیشتر پاراکیت ها فقط ترکیبی از دانه ها را بعنوان تغذیه دریافت میکنند. اگر شانس داشته باشید این روند برای چند سال خوب پیش میرود ولی باعث پوکی استخوانها و بیماری ها و نهایتا مرگ طوطی میشود. من نمیدونم که پیش شما پلت های مخصوص طوطی و میوه و سبزیجات تازه یافت میشود یا خیر ولی این بماند برای دفعه بعد. جفت های طوطی قبل از بدنیا آمردن جوجه باید تغذیه خوبی داشته باشند. در اینصورت تخم هم خوب میشود. بعد از تولد هم جفت مولد باید همچنان مقوی تغذیه شود.

نور آفتاب و ویتامین هایی که در اثر آن جذب میکنند هم برای سلامتی طوطی ها بسیار مهم میباشد. پرنده هایی که گوشه اتاق و بدور از نور مستقیم آفتاب نگهداری میشوند، نمیتوانند ویتامین های مورد نیازشان را کامل جذب کنند که میتواند باعث بروز بیماری شود. یکی از راه حل ها میتواند استفاده از لامپ های نور آفتاب باشد یا قفسی با پایه های متحرک برای آنها تهیه کنید که بتوانید هر از گاهی آنها را بسوی نور آفتاب برانید و برگردانید. توجه داشته باشید که آنها در مقابل نور شدید آفتاب و گرمای زیاد تحمل ندارند. طوطی را طوری در آفتاب قرار دهید که قسمتی از قفس در سایه باشد تا اگر گرمش شد بتواند برود در سایه.

کنترل کردن برای نوزاد انسان خوب است ولی برای طوطی میتواند باعث استرس شود و بر روی جوجه نیز اثر منفی بگذارد. حتی میتواند باعث این شود که والدین، جوجه را به حال خود رها کنند. تمام پاراکیت ها اینطور رفتار نمیکنند بهمین دلیل شناخت خوب شما از طوطی هایتان میتواند خیلی مهم باشد. اگر جفتی داشتید که از کنترل شدن مضطرب میشوند، به حاله خودشان بگذاریدشان. اگر بعدا جوجه طوطی مرده ای در لانه پیدا کردید بدانید که به احتمال زیاد جوجه دارای مشکلی بوده و طوطی پدر و مادر میگذارند جوجه از گرسنگی تلف شود چون میدانند که شانسی برای بقا نخواهد داشت.

ما آدمها اکثرا میخواهیم بدونیم که حالشون خوبه یا نه با همه چیز مرتبه یا چند تاشون جوجه شدن، ولی اینجور کارها دقیقا باعث مشکلات در لانه میشود.

ترجمه : افشین آ.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 18 ام, 90, 9:32 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم

سلام آقا افشین خوبی

شاید آقا شاهرخ عصبانی بشه و درست نباشه که من این پستو بزنم ولی واقعا با یه کلمه تشکر کمه از شما تشکر کرد واقعا برای وقتو زحمتی که میذارید و این نوشته های با ارزشو ترجمه میکنید بی نهایت سپاسگذاریم

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 18 ام, 90, 1:29 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر

پرنده ی غریب نوشته است:

سلام آقا افشین خوبی

شاید آقا شاهرخ عصبانی بشه و درست نباشه که من این پستو بزنم ولی واقعا با یه کلمه تشکر کمه از شما تشکر کرد واقعا برای وقتو زحمتی که میذارید و این نوشته های با ارزشو ترجمه میکنید بی نهایت سپاسگذاریم

موفق باشید

آقا سلام. این حرفا رو نداره کا wink من هم همینقدر از دستم بر میاد که برای طوطی ها انجام بدم

خوشبختانه ارتباط ذو فروم با استقبال خوبی از طرف اونها مواجه شده و مایلند که عکسها و شرح حالی از اوضاع طوطی های ما ببینند و خودشون هم گفتند که عکس و ماجراهای طوطی هایشان را میفرستند. حالا اگر دوستانی که جوجه گیری دارند عکس (با شرح) به من بدهند که نشان دهنده وضعیت محل تولیدمثل و شرایط... باشد ممنون میشم. میتونید یا در آلبوم همین فروم بذارید یا برای من میل کنید:

احتیاج به یک متن مفید و مختصر هم دارم در مورد: طوطی هایی که در ایران هستند(فروش) ، چه نوع غذاهای طوطی استفاده میشه و میشه خرید، چه طوطی هایی در خانه معمولا نگهداری میشه، اوضاع جوجه کشی و پرورش طوطی به چه صورت هست. فکر کنم کاره شاهرخ خان باشه. اگر عکس هم بشه جور کرد عالیه.

مطلب فروم اونها

Buiten het forum om krijg ik altijd veel vragen van mensen en proberen we te helpen met dingen. Dat gaat al jaren zo, maar eens in de zoveel tijd krijg je een mail die best wel speciaal is.
Zo kreeg ik een mailtje uit Iran Laughing Laughing Laughing Laughing
Daar hebben ze een forum opgezet voor papegaaien en omdat ze naar info op zoek waren toen bij ons terecht gekomen.
Vond het wel leuk om hun website hier te vermelden voor mensen die iraans kunnen lezen ( wat ik dus niet kan Laughing Laughing Laughing ) maar wat ontzettend leuk is om te zien en ook misschien voor mensen van iraanse afkomst leuk is om naar toe te gaan www.iranparrot.com

بیرون از فروم خیلی مواقع مردم از من سوال میپرسن و من هم تا اونجا که بتونم کمکشون میکنم. سالهاست که اینطور بوده، ولی گاهی بعد از مدتها یک ایمیلی میگیری که با بقیه فرق داره. مثل من که یک ایمیل از ایران گرفتم

اونها اونجا یک فروم درمورد طوطی سانان راه انداختند و چون دنبال اطلاعات اودند، به ما برخوردند. برام جالب بود که سایتشون رو اینجا اطلاع بدم برای کسانی که میتونن بخوننش(کاری که من نمیتونم) ولی نگاه کردن به اون هم خیلی جالبه و شاید برای کسانی که بک گراند ایرانی دارن جالب باشه سری بهش بزنن.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 23 ام, 90, 11:55 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر

سلام

خب من چون عکس و متنی دریافت نکردم خودم اونها رو تهیه کردم و در فروم سنا گذاشتم. لینک مطلب

سعی کردم واقعیت های زندگی طوطی ها در ایران رو از دیدگاه خودم بنویسم. شابد یکمقدار منفی ولی بنظرم واقعی. راجع به کار اونها هم قراره متنی بگیرم که همینجا میذارم. خلاصه دوستان اگر سوالی یا شبه ای هست که جوابش اینجا پیدا نمیشه یا شک هست مطرح کنن تا بنویسم. تخصص اونها در جوجه کشی و پرورش جوجه طوطی دستی هست.

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 23 ام, 90, 1:48 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر

با سلام

افشین از ما خواست که آیا میتونیم مطلبی در مورد زندگی خودمون و طوطی هامون برای شما بنویسیم. ما در آلمیره، شهری کوچک در نزدیکی آمستردام در هلند زندگی میکنیم. رن و من با طوطی ها بزرگ شدیم و برای ما خیلی ساده بود که در همون زمینه جلو بریم. حیوانات، علاقه ما هستند و غیر از طوطی ها ما دو تا سگ هم داریم. Sunny  و Shadow . چهار گربه و سه تا هم آکواریوم ماهی داریم.

Sahdow                                                               Sunny

SUNNY    SHADOW

ما خودمون نخواستیم که جفت های زیادی نگهداری کنیم و از اونها جوجه بگیریم. سلامت و رسیدگی مطلوب به اونها از جوجه گیری مهمتر هست و رسیدگی خوب الان هزینه بالایی داره. ولی ما میخواهیم که جفت های ما رسیدگی خوب و زندگی شادی داشته باشند و هرموقع هم که خواستند جوجه بدهند.

بیشتره مسئله جوجه گیری این هست که چیزی در رسیدگی به جفت ها کم نباشه، تغذیه خوب و انتظار. زیرا در مورد طوطی ها اینطور نیست که یک طوطی نر و یک ماده را کناره هم قرار بدهید و منتظر تولد جوجه بمانید.

ما دو جفت طوطی اکلکتوس، دو جفت کاکادو صورتی، دو جفت طوطی سنگال، دو جفت طوطیMeyer، یک جفت Blackheaded Caiques، و در پذیرایی هم دو تا طوطی خاکستری کنگو و طوطی خانگی خودمون " نیکی" هستند."نیکی" یک دوشیزه اکلکتوس زیبا هست که پیش ما متولد شده و زندگی میکنه.

چندتا عکس از طوطی های جفت ما:

کاکادو صورتی   Black-headed caiuqe meyer

جفت های بزرگتر بیرون نگهداری میشوند شامل یک فضای بیرونی کوچک و یک فضای داخلی بزرگ تا خودشون بتوانند تصمیم بگیرند که میخواهند بیرون باشند یا داخل. طوطی های کوچکتر با ما داخل منزل و در یک فضای جداگانه هستند ولی آنها هم قفس تقریبا بزرگی دارند. همه آنها سنگ معدنی زمان بچه داری، اسباب بازی برای مشغول شدن و ساقه تازه درختان برای خراب کردن در اختیار دارند.

پیش طوطی های صورتی، Jody  و Davy  میتونید خوب ببینید. فضای بیرونیه اونها در زمستان و زیر برف هم همچنان جالبه...

rose kakado

و چند تا عکس از بچه های ما....

اکلکتوس  حمام طوطی اکلکتوس

طوطی سنگال جوجه  طوطی سنگال

ما جوجه ها را از 3 هفتگی به بعد خودمون غذا میدیم تا زمانی که بتوانند مستقل غذا بخورند و به خانه جدیدشان بروند. آنموقع مردم خیلی می آیند و ما هم به اونها اطلاعات کاملی راجع به حیوانه جدیدشان میدهیم. یک کتابچه راهنما و شناسنامه نیز دریافت میکنند. پای همه جوجه ها رینگ گذاشته میشود.

اینها جوجه هایی هستند که در حال حاضر داریم، سه قلو های طوطی سنگال

جوجه سنگال

وبسایت "SennaPapegaaien “ را ما از شخصی که خیلی نسبت به کار ما رضایت داشت بعنوان کادو گرفتیم. خرداد ماه آینده فروم ما شش ساله میشود و ما همچنان خوشحالیم بابت اون. امیدوارم برای شما هم همینطور باشه و آرزوی یک فروم خوب برای شما داریم تا مردم زیادی اطلاعات و آگاهی خوبی بتوانند بدست بیاورند.

در آخر یک عکس از طوطی خانگی خودمون " نیکی"

اکلکتوس اهلی

امیدوارم الان یک تصویری از ما داشته باشید.

همراه با سلام های دوستانه، رن و کورینا

www.Sennapapegaaien.nl

ترجمه : افشین آ.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 24 ام, 90, 1:28 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال ویزه سایت (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 1:50 pm
تشکر کرده اید: 2692 مرتبه
نوع طوطی: آرا - کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

afshin نوشته است:

با سلام

افشین از ما خواست که آیا میتونیم مطلبی در مورد زندگی خودمون و طوطی هامون برای شما بنویسیم. ما در آلمیره، شهری کوچک در نزدیکی آمستردام در هلند زندگی میکنیم. رن و من با طوطی ها بزرگ شدیم و برای ما خیلی ساده بود که در همون زمینه جلو بریم. حیوانات، علاقه ما هستند و غیر از طوطی ها ما دو تا سگ هم داریم. Sunny  و Shadow . چهار گربه و سه تا هم آکواریوم ماهی داریم.

Sahdow                                                               Sunny

جفت های بزرگتر بیرون نگهداری میشوند شامل یک فضای بیرونی کوچک و یک فضای داخلی بزرگ تا خودشون بتوانند تصمیم بگیرند که میخواهند بیرون باشند یا داخل. طوطی های کوچکتر با ما داخل منزل و در یک فضای جداگانه هستند ولی آنها هم قفس تقریبا بزرگی دارند. همه آنها سنگ معدنی زمان بچه داری، اسباب بازی برای مشغول شدن و ساقه تازه درختان برای خراب کردن در اختیار دارند.

پیش طوطی های صورتی، Jody  و Davy  میتونید خوب ببینید. فضای بیرونیه اونها در زمستان و زیر برف هم همچنان جالبه...

rose kakado   

ممنون افشين عزيز

در عكس بالا قفس در فضاي باز البته زير شيرواني و فكر ميكنم قفس هم شيشه اي باشه از اين طوطي ها نگهداري مي كنن ...خيلي جالبه كه تو زمستون و زير برف  گرماي اينا چه جوري تامين ميشه؟ آيا اصلا سيستم گرمايشي گذاشتن براي قفس يا نه ؟؟؟

راستي افشين جان ميلي كه زده بودم و ارسال كردين؟

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 24 ام, 90, 3:37 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر

paraf نوشته است:

ممنون افشين عزيز

در عكس بالا قفس در فضاي باز البته زير شيرواني و فكر ميكنم قفس هم شيشه اي باشه از اين طوطي ها نگهداري مي كنن ...خيلي جالبه كه تو زمستون و زير برف  گرماي اينا چه جوري تامين ميشه؟ آيا اصلا سيستم گرمايشي گذاشتن براي قفس يا نه ؟؟؟

راستي افشين جان ميلي كه زده بودم و ارسال كردين؟

سلام. خواهش میکنم. بهتر هست که فیلم را در سایتی قرار بدید و لینک نمایش آن را (منظورم لینک دانلود نیست) به من بدید اگر مقدور هست.

جواب:

کاکادو های سینه صورتی میتوانند تا دمای صفر درجه سانتیگراد را بخوبی تحمل کنند. این برف هم برفه خیس هست پس مشکلی نبود. در فضای داخلی یک سیستم تعدیل دما داریم که اجازه نمیدهد دما از صفر درجه پایین تر برود. اگر آن را روشن کنیم، درب بیرون بسته میشود.

مسئله سرما نیست، بلکه تفاوت زیاد دما هست که باعث سرما خوردگی و مریضی طوطی میشود. بعضی از طوطی ها بیرون هستند و اگر خیلی سرد شد فضای بیرون را میبندیم ولی بخاری روشن نمیکنیم. اونها تحملشان خوب هست ولی نه در مقابل تفاوت دما.

طوطی ها و پاراکیت ها میتوانند خیلی خوب با دمای هلند بسازند. مسلم هست که در کشور خودشون گرمتر هست ولی اگر خوب به طبیعت نگاه کنید مشاهده میکنید که در دماهای بالا پرندگان پرواز نمیکنند. فقط صبح ها و عصرها آفتابی میشوند و در زمان های گرم خوشان را لابلای برگهای پوشیده درختان پنهان میکنند که خیلی خنک تر است.

پس گرم نگه داشتن طوطی نیاز نیست. مهمتر این هست که محیطه ثابتی به طوطی بدهید که در آن دما خیلی آهسته تغییر کند.

این مسئله هم مهم هست که طوطی هایی که بیرون نگهداری میشوند یا بدون وسایل گرم کننده، یک گوشه ای داشته باشند که باد و بوران نداشته باشد و بتوانند آنجا خود را پنهان کنند. اگر هوا خیلی سرد بشود میروند در لانه.

همچنینی جاهایی که نشیمنگاه های فلزی دارند ممکن است که در دمای خیلی پایین  باعث یخ زدگی پاهای طوطی بشود. اگر هوا خیلی سرد بود طناب کنفی در جای اونها فراموش نشود تا بتونند خودشان را گرم نگه دارند.

ترجمه: افشین آ.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 22  [ 154 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد