به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 86  [ 596 پست ]  »

بهمن 15 ام, 90, 11:35 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

یکی از دوستان پرنده فروش یک جوجه سرنگی سان کانور داره که خودش داره بزرگش میکنه و به زودی دون خور میشه....من دیروز رفتم دیدمش الان پرواز هم میکنه ولی هنوز سرنگ میگیره.....بسیار بسیار دستی هست و هر جایی که باشه وقتی صداش کنی پرواز میکنه میاد میشینه رو دست آدم....میگه قصد فروشش رو نداره اما اگر چنین قصدی کرد بهتون اطلاع میدم.....دقیقا پشتش مثل عکسهای بالا هست و پر از لکه های سبز رنگه...دیگه مطمئن شدم این روش درستی برای تشخیص جوجه بودن سان کانور هست.

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 7 ام, 90, 4:38 pm

آفلاين
نماد کاربر

am_ete نوشته است:

سلام

هنوزهم نمیفروشن؟

خير نمي فروشن اگر هم بفروشن قيمتش خيلي بالاست شايد 3 برابر قيمت يك سان كانور ....هميشه يادت باشه كه موارد خاص كه تك هم هستند قيمتشون معلوم نيست و معمولا خيلي بالا هست.

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 17 ام, 90, 2:56 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 17 ام, 90, 11:00 pm
تشکر کرده اید: 33 مرتبه
نوع طوطی: sun conure
شهر محل سکونت: rasht

سلام

خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم یه جایی واسه تبادل نظر در مورد این پرنده زیبا پیدا شده!

این طوطی که از خانواده کانور هست یکی از بهترین حیونایی هست که من داشتم به دلیل

1.رنگ آمیزی خیلی زیبا

2.هوش و استعداد بالا

3.قابلیت اهلی شدن و....

من معمولا 6ماه بیشتر یه حیونو نگه نمی دارم ولی واقعا طوطی خورشیدی اینقدر شیرینه که کلا باعث شده سرو صدای زیادشو بیخیال شم!

واسه سرو صداشم راه هایی هست یکی اینکه رو قفسش پارچه بزارید که به نظر من این کار درست نیست و باعث عصبی و افسرده شدن پرنده میشه و دومین راهش اینه که به مدت 2تا3 ساعت از قفس بیاریدش بیرون باهاش صحبت کنین بازی کنین یا نوازشش کنین... این روش خیلی جواب میده و طوطی خورشیدی تون دیگه تا 10-12 ساعت جیغ بنفش نمی زنه!

شاید خنده دار باشه ولی بازیگوشیه طوطی خورشیدی یه جورایی آدمو یاد سگ میندازه!دقیقا وقتی می خوام برم بیرون صدام میکنه که منم میخوام بیام!

قدرت یادگیریشون از نظر من بالاست وقتی بشکن می زنم می رقصه با گردنش یا وقتی می خندم صدای خندم رو در میاره یا رو زمین خط می کشم با نوکش خط می کشه... خیلی دوست داره حرف برنه اما نمی تونه!

عاشق آب بازیه من واسش کاسه می زارم خودشو میشوره

اگه بهتون عادت کنه صداتونو از 100 فرسخی میشناسه و صداتون میکنه

عاشق پرتقال سیب بادوم درختی و برنج پختست

این همه پر چونگی من رو ببخشید آخه دیدم بعضی دوستان این پرنده زیبا رو مورد کم لطفی قرار دادن خواستم تجربه شخصیم رو گفته باشم!

فقط اگه کسی هوس کرد این پرنده رو داشته باشه به نظر من جوجشو بگیره یا دست آموزشو پیدا کنه که کنترلش راحت تر باشه

ممنون

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 18 ام, 90, 1:47 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: شهریور 2 ام, 90, 1:00 pm
تشکر کرده اید: 4072 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو تاج زرد
شهر محل سکونت: کرمانشاه

به قول فرمایشات دوستان این پرنده یکی از انواع جالب طوطی سانان هست

البته بنده تا بحال تجربه نگهداریشو نداشتم ولی برخوردهای کوتاه مدتی که با این نوع داشتم

در حد 1 الی 2 ساعت مهمترین مساله ای که نظرم رو جلب کرده بود سروصدا و جیغ های بلند

به نسبت جثه نسبتا کوچیک شون بود جیغ های فوق العاده بلند و ممتد

که واقعا در دراز مدت  آزار دهندس!

ولی خوب به قول دوستان آپشن های دیگه ای هم داره که واسه کسی که

به این پرنده علاقه داشته باشه میتونه این مساله رو کمرنگتر نشون بده!

باسپاس بیکران...................................سعید

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 18 ام, 90, 2:04 pm

آفلاين
نماد کاربر

shahriyar12 نوشته است:

سلام

خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم یه جایی واسه تبادل نظر در مورد این پرنده زیبا پیدا شده!

این طوطی که از خانواده کانور هست یکی از بهترین حیونایی هست که من داشتم به دلیل

با سلام و ممنون از توضيحات شما

چند تا سوال دارم كه زحمت جوابش رو بكشيد:

1-شما چند وقته اين كانور رو داريد و ايا خودتون رامش كرديد ؟

2-به نظر شما آيا از رنگ چشم سان كانور ميشه جوجه بودن يا نبودنش رو فهميد؟ چطور؟ من مي دونم كه از خالهاي سبز پشتش ميشه فهميد كه جوجه هست و هر چي سنش بالا ميره خالها پاك ميشن .

3-آيا تا به حال سان كانوري ديديد كه صحبت كنه؟ من خودم يك جوجه ژاندي كانور رو ديدم كه صحبت كن بود و 1 كلمه سلام رو بلد بود.

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 18 ام, 90, 7:29 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 17 ام, 90, 11:00 pm
تشکر کرده اید: 33 مرتبه
نوع طوطی: sun conure
شهر محل سکونت: rasht

شاهرخ ایلخانی نوشته است:

با سلام و ممنون از توضيحات شما

چند تا سوال دارم كه زحمت جوابش رو بكشيد:

1-شما چند وقته اين كانور رو داريد و ايا خودتون رامش كرديد ؟

2-به نظر شما آيا از رنگ چشم سان كانور ميشه جوجه بودن يا نبودنش رو فهميد؟ چطور؟ من مي دونم كه از خالهاي سبز پشتش ميشه فهميد كه جوجه هست و هر چي سنش بالا ميره خالها پاك ميشن .

3-آيا تا به حال سان كانوري ديديد كه صحبت كنه؟ من خودم يك جوجه ژاندي كانور رو ديدم كه صحبت كن بود و 1 كلمه سلام رو بلد بود.

سلام خواهش می کنم

1.حدود 2سال. اگه بگم آره دروغ نگفتم چون روز اول رو دستمم نمیومد و تموم دستم رو خط خطی کرده بود...

2.همونطور که خودتون گفتید یکی از مشخصه های جوجه sun conure وجود پرهای سبز در پشت طوطی هست که به نظر من بهترین راه تشخیص هست ولی از طریق چشماش هم میشه فهمید اون طوری که دوستم واسم تعریف کردن تو بازار تهران دیده بودن که جوجه ها رنگ چشماشون روشنه براقه نسبت به همنوع بالغش چشماش گرد تر و بزرگتره(بزرگتر به این معنی که چشمش نسبت به سرش بزرگ به نظر میاد,خودتون استادید...)

3.من خودم حدس می زنم که لوکاس(sun conure) من 4سال به بالا داشته باشه و واقعا واسم جالبه که هر 2هفته یه سوپرایزی واسمون داره(حرکات و اصوات جدید) البته قسمت اعظم آموزشش رو مادرم بر عهده داره(ایشون از پرنده متنفر بودن ولی همونطور که گفتم این نوع کانور به نظر من خیلی شیرینه و همه رو به خودش جذب میکنه منو ببخشید نحوه حرف زدنم بیشتر شبیه شرکت های تبلیغاتی شده) الان حدود 6ماهه که وقتی به لوکاس میگی سلام میگه وقت بخیر البته نه مثل کاسکو! اولا شبیه وگ وگ بود کم کم تونست بهتر بگه اما دیگه کیفیتش بالاتر نمیره ولی میشه متوجه شد چی میگه!تو سایت y-o-u t-u-b-e  هم دیدم که یه sun conure حرف میزنه ok میگه... ولی تا دلتون بخواد به اصطلاح پرنده فروشها بلغور میکنه طوری که اطرافیان میگن چی میگه؟ منم میگم نمی دونم!!! :-)

یکی از آرزوهام اینه که بیام بازار پرنده تهران با جیب پر البته.میگن اونجا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه!!! فک کنم اگه بیام دیگه نتونم دل بکنم آخه اینجا تو رشت تنوع پرنده کمه و غالبا تکراری هستن...

اگه مقدوره لطف کنید آدرس بدید ما هم از امکانات تهران شما استفاده کنیم! ;-)

ممنونم

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 29 ام, 90, 10:37 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 13 ام, 90, 10:33 pm
تشکر کرده اید: 951 مرتبه
نوع طوطی: عروس،کوتوله
شهر محل سکونت: ايران

به به اين مطالب خيلي كارم روراه انداخت من يه ماده عروس دارم وقت جفتكيري كه ميشه  وقتي نرنداره هي الكي جيغ ميكشه بيرون هم بياريش بداخلاقي ميكنه ميخوام بفروشم  خورشيدي بخرم اينجوركه گفتيد اينم جيغ جيغو هست 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم naraqi110 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mr-fariborz, شاهرخ ايلخاني, Daryoush, shahriyar12, MEHDI..62, pooian, mgolivary, ECMN, takiran, aquarius, jobili_phn, mzkamran, A.Ali, فرشید اصفی, esi67, پرهام, RABI, RABI, RABI, RABI
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 86  [ 596 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. (کانور شانه آتشین)Fiery-shouldered Conure, Demerara Conure

hamid67

2

1439

مهر 5 ام, 91, 9:10 pm

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور جنوبی Austral Conure

محمد رضا

5

1669

اسفند 11 ام, 92, 2:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانور پاتاگونیا Patagonian Conure

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

محمد رضا

12

4563

شهریور 26 ام, 93, 6:04 pm

rgps2012 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. (کانور کوبایی)Cuban Conure

hamid67

2

1324

مهر 4 ام, 91, 1:38 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Mitred Conure (کانور تاج دار)

شاهرخ ايلخاني

1

1550

مرداد 24 ام, 91, 11:48 pm

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد