به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 11  [ 76 پست ]  »

آبان 21 ام, 93, 7:56 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 24 ام, 93, 11:22 am
تشکر کرده اید: 249 مرتبه
نوع طوطی: مــلــنگـــو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: اصفهان

با سلام خدمت تک تک طوطی بازا ، مینا بازا ، قناری بازا ، کفتر بازا و کلا عشق بازا hello22

بنده علاقه ی بسیار بسیار شدیدی به حیوانات دارم فرقی هم نداره چی باشه ، پرنده ، خزنده ، پستاندار ، غیر پستاندار ... فقط من عاشقش بشم دیگه همه چی حله shameee

بگذریم ، علاقه ی من به پرندگان ریشه در گذشته و دوران طفولیتم داره . زمانی که بنده کودکی بیش نبودم تا حدود سن 5-6 سالگی منزل مادر بزرگ خدا بیامرزم (واقعا عاشقش بودم خیلی مهربون بود بیش از اون چیزی که تعریف میکنم ) زندگی میکردیم . اونجا یه حیاط بزرگ و با یه حوض بزرگ که بچه های فامیل آب تنی میکردیم وجود داشت اما جایی که من عاشقش بودم کَتونه ی مادر بزرگم بود . چون خونه ی مادر بزرگم قدیمی بود قسمتی از خونه دیگه قابله استفاده نبود و شده بود محل استراحت و تخم گذاری مرغ و خروس و جوجه هاشون . از ابتدا علاقه ی شدیدی به مرغ و خروس داشتم و الان هم دارم .flirty smile

طي اين سالها يه جفت مرغ عشق خريدم اما دلم نيومد تويه قفس ببينمشون بعد از سه روز آزادشون كردم اما الان فهميدم چه اشتباهي كردمjumping_budgie.gifjumping_budgie.gif

كم كم عكسايه اونارو براتون ميذارم اما بريم سراغ داستاني كه يك ماهه هنوز ادامه داره و درگيرش شدم.

حدود یک ماه پیش بود که هوس کردم یه مرغ عشق بخرم چون خيلي خوشگل و گوگولي بودن و هم اينكه قيمتشون ارزون بود .طي تحقيقاتي كه داشتم فهميدم مرغ عشق بيماري آسم بوجود مياره و خيلي صدا ميكنه . آخه خانوادم با سر و صدايه حيوانات رابطه ي خوبي ندارن . بيماريه مرغ عشقو بيخيال شدم و گفتم هر طور ميخواد بشه ،‌تويه يه پرنده فروشي بودم يه دونه مرغ مينا توجهِ منو جلب كرد 34zn0n5 از اونجا بود كه مسيرم عوض شد و به دنبال مرغ مينا رفتم. به پرنده فروشی ها رفتم تا جوجه  مینا بخرم ولی فصل جوجه مینا تموم شده بود و من باید تا سال دیگه صبر میکردم تا یه جوجه خریداری کنم cry

به دلیل اینکه هیچ تجربه ای برایه خرید نداشتم به گوگل متصل شدم book22با مطالعه ی چند تا سایت فهمیدم جوجه مینا و بالغ چه تفاوت هایی دارند . بنا براین دوباره به پرنده فروشی ها رفتم ، هر جا میرفتم یا نداشتن یا اکه داشتن بالای 400 تومن بود nowayyyyy بالاخره تویه یه پرنده فورشی یه مینا دیدم که خیلی خوش رنگ و خوش هیکل بود . سرش مشکی ، بدن قهوه ای ، پاها زرد .گوشه چشمش زرد نشده بود blushh(حالا نگو منظور از گوشه چشم اون قوسي هست كه دور چشم مينا وجود داره و پر نداره اما من فك ميكردم دوره خوده چشمه كه بد بختي از همين جا شروع شد )

به پرنده فروش گفتم این چند وقته شه و اونم گفت 3-4 ماه بیشتر نداره و اگه باهاش کار بکنی به حرف میاد. منم یه دل نه صد دل عاشقش شدم و گفتم میبرمش roses22 وقتی پرنده فروش میخواست از تویه قفس بگیرتش هی میپرید این ور و اون ور و با سختی فراوان گرفتش ، زمانی که گرفتش شروع کرد به جیغ زدن ؛ پرنده فروش گفت ببین جیغ میزنه ، اگه باهاش کار بکنی حرف میزنه . منم خوشحال که یه جوجه مینا خریدم و به حرف میارمش اما خبر نداشتم كه يه آدمه حيله گر و كثيف نصيبم شده devil22

منم از جايي كه عشق به موتور هستم و نميتونم ازش جدا بشم با موتور رفته بودم ،‌پرنده فروش هم مينا رو تويه پلاستيك كرد اما اين مينا تويه پلاستيك هي بالا و پايين ميپريد kkk01 پشت چراغ قرمز وايسادم اما زماني كه چرغ سبز شد تا حركت كنم يه دفه مينا پريد كفه خيابون و من قلبم 3654 بار زد كه ماشين روش نره akh خلاصه با مشقت فراوان به خونه رسيدم كردمش تويه قفس .

اسمشو ((اُسكار Oscar)) گذاشتم چون يه آكواريوم دارم و يه ماهي داشتم كه اسمش اسكار بود ،‌ماهيه خيلي پر ابهت و خشني بود . من هم به دليل اينكه خيلي خوش هيكل و مغرور بود اين اسمو براش انتخاب كردم .هر بار كه بهش نزديك ميشدم خودشو به قفس ميكوبيد kkk11 و از من ميترسيد ،‌منم از ترسه اينكه به خودش آسيب نزنه بهش نزديك نشدم .چند روزي گذشت و من كلمه ((سلام )) رو باهاش تمرين ميكردم ،‌يه روز كه خسته و كوفته از سره كار برگشتم ، اسكار رو بردم تويه اتاقم كه باهاش تمرين كنم ولي اين قدر خسته بودم كه رفتم خوابيدم . يه دفه صدايه عجيبي به گوشم خورد hmmmmباورم نميشد كه اسكار داره ميخونه soottttLittleParrotLeftAnim.gifصدايه بلبل ،قناري شاهين ،جوجه و يه صداهايي كه من تا حالا نشنيده بودم . از اونجا خيلي اميد وار تر شدم كه حرف ميزنه rainbowf

فردايه اون روز به يكي از دوستام كه عشق به حيون داره (از بچگي كه ميشناختمش عشق به اسب داشت تا الان ، در حاله حاضر 3 تا اسب داره ) زنگ زدم و گفتم يه مينا خريدم با اين مشخصات ،‌بيا ببين در چه وضعيتي هست. وقتي اومد گفتم پرنده فروش بهم گفت كه اين 3-4 ماه بيشتر نداره و به حرف مياد . دوستم گفت : ايــــن !!! اين مينا سنه خر پيره پدر بزرگه منو داره و از طرفي وحشيه . حداقل 4-5 وقت ميبره تا اهلي بشه ديگه حرف زدن كه جايه خودشو داره .

چشتون روزه بد نبينه ، من ديگه اميدم به اسكار قطع شده 154fs232528154fs232528 چون نميخواستم يه پرنده ي وحشي بخرم كه بعدش اين داستانا بوجود بياد از طرفي اون پرنده فروش هم آدمه بسيار بد اخلاق و مكاري بود .

به پرنده فروشي ها رفتمhiker و گفتم يه مينا با اين مشخصات دارم ، يا نميخريدن يا ميگفتن 20-30 تومن بيشتر ارزش نداره . بد جوري ضرر ميكردم banghead يه پرنده فروشي رفتم ، طرف گفت چند خريدي ؟ يه دفه افكاره خبيث به ذهنم اومدdevil22 و گفتم 150 تومن

طرف گفت : خيلي گرون خريدي !‌با اين پول يه مينا درست و حسابي بهت ميدادن نه اينو !!‌

خلاصه با كلي حرف زدن 80 تومن فروختمش . طرف فكر ميكرد من ضرر ميكنم . شب وقتي ميخواستم بخوابم عذاب وجدان گرفته بودم cry به خودم گفتم مشتي آخه پول جقدر ارزش داره كه تو ارزش خودتو پايين مياري ؟!‌ تصميمو گرفتم و فردا شب رفتم پيش پرنده فروش و كل ماجرا رو براش تعريف كردمsecret و ازش حلاليت گرفتم ،‌هر چقدر اصرار كردم كه 20 تومن اضافي رو پس بگيره ،‌نگرفت كه نگرفت اما بهم گفت يادت باشه اگه مالِتو خواستي بفروشي و فروختي كه هيچي ولي اگه فروش نرفت به درك ريال خودتو عشقه consoling

اين جريان گذشت و من باره سنگيني رو از دوشم بر داشتم blushhو تجربه ي خوبي تا آخره عمر كسب كردم ولي هنوز به دنباله جوجه مينا بودم چون اون قدر پول نداشتم كه مينا رام و حرف بزن بخرم .به همين خاطر دوباره به گوگل رفتم readingتا در مورد جوجه 6-7 ماهه اطلاعات كسب كنم كه با اين  سايت آشنا شدم و اي كاش زودتر از اينا آشنا ميشدم . ازهمين جا از تك تك شما دوستايه عزيز ممنونم. دوباره به پرنده فروش ها رفتم hikerيه مغازه هايي رفتم كه تا عمرا نرفته بودم ،‌يه طوطي هايي ميديم اين قدر خوشگل بودم كه ميخواستم تويه بغلم فشارشون بدمflirty smile ولي مينا ميخواستم ديگه . جالب بود يه جا رفتم طرف مينا وحشيو ميگفت سر لاكيهnowayyyyy يني ميخواستم budo

گشتمو گشتمو گشتم تا بالاخره پيداش كردم groupdance22

اين يكي واقعا جوجه بود و تموم خصوصيات يه جوجه رو داشت ، از دست غدا ميخورد ،‌رويه دست ميومد ،‌صدايه عجيب در نمي آورد و جيك جيك ميكرد امــــــــــا پنجه هاش دچار مشكل شده بود و نميتونست درست رويه ميله ي استند بشينه و بيشتر كفه قفس بود ،‌دم نداشت و يخورده سره بال هاش ريخته بود akh. اينارو كه ديدم خوشم نيومد و گفتم بيخيال تا سال ديگه صبر ميكنم و يه جوجه سالم ميخرم . اما وقتي ديدم شيطوني ميكنه و در اين وضعيت قرار و از طرفي پرنده فروش هم توجه خاصي بهش نداره دلم براش سوخت 154fs232528 اونجا بود كه حس انسان دوستانم گل كرد34zn0n5

با خودم فكر كردم كه 3 حالت بيشتر برايه اين جوجو وجود نداره :

1-      ميخرم و بعد ميميره cry

2-      ميخرمش و با اين وضعيتش بزرگش ميكنمrainbowf

3-      ميخرمش و شرايطه جسمي شو خوب ميكنم cheerleader

خب ، دست به كار شدم و50 عدد خميني به پرنده فروش دادم و جوجوي قصه ي ما وارد خونمون شد . وقتي گذاشتم تويه قفس خيلي حس خوبي داشت و اصلا غريبي نميكرد LittleParrotLeftAnim.gif انگار خونه ي خودش بود و همين طور جيك جيك ميكرد . شب كه اومد خونه خيلي گرسنه بود  و وقتي منو ديد خودشو به قفس ميكوبيد ،‌من هم دَره قفسو باز كردم و پريد بيرون و دنبالم ميومد kkk11 خيلي جالب بود كه يه پرنده اي كه منو كلا 10 دقيقه نديده بود اينجوري بهم وابسته بشه 34zn0n5 پليت هايي كه برايه اسكار خريده بودم خيلي بزرگ بود و نميتونست بخوره ، منم با اب خميرش كردم و وقتي جلوش گرفتم جوري ميخورد و جيك جيك ميكرد كه تا الان اين حسو تجربه نكرده بودم ،‌واقعا عاشقشم يني هر اتفاقي ميخواد بيوفته اما من براش هيچي كم نميذارم flirty smile

يه دفه يادم اومد كه براش اسم بذارم و اسمه ((ميكي)) به ذهنم خطور كرد ( كارتونه ميكي موس رو يادتونه )

اسمه جوجويه قصه ي ما ميكي شد و كاره ما اين شده بود غذا بديم بهش و باهاش بازي كنيم و حرف بزينمdancegirl2

در حاله حاضر كلمه ي (( سلامَلِكُم ... چطوري پسر )) رو باهاش تمرين ميكنم . بچم اين قدر باهوشه ،‌وقتي از در مياد تو بهش ميگم : سلامَلِكُم ... چطوري پسر  ، اونم جيك جيك ميكنه و ميخواد جوابمو بده و هنوز نميتونه حرف بزنه LittleParrotLeftAnim.gif

در پست بعدي تصوير ميكي رو براتوت ميذارم 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم بلبل خسته به خاطر این پست تشکر کرده اند
esi67, Mediaeslami, پویش, amirkaffash, ehsan78, mt.yazd, lady.maloosak, arash_123

#

آبان 21 ام, 93, 8:50 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 11 ام, 93, 2:48 pm
تشکر کرده اید: 155 مرتبه
نوع طوطی: مرغ عشق
شهر محل سکونت: گرگان

بلبل خسته!!!!!!!nowayyyyynowayyyyynowayyyyynowayyyyynowayyyyynowayyyyy

میگم نمیشه از این پستت یه فایل صوتی بسازی.حسش نیس بخونم.waiting

شوخی بود

منتظر عکس هستیم همچنان

بوي پيراهن خونين كسي مي آيد *** اين خبر را برسانيد به كنعاني ها

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم KANDOO به خاطر این پست تشکر کرده اند
esi67, amirkaffash, ehsan78, بلبل خسته, mt.yazd, Gh.rEza

#

آبان 21 ام, 93, 10:54 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

KANDOO نوشته است:

بلبل خسته!!!!!!!nowayyyyynowayyyyynowayyyyynowayyyyynowayyyyynowayyyyy

میگم نمیشه از این پستت یه فایل صوتی بسازی.حسش نیس بخونم.waiting

شوخی بود

منتظر عکس هستیم همچنان

فایل صوتی  haha شرمنده طولانی شد ، میخواستم دقیق همه چیزو توصیح بدم .hug22

بالا بالا
  مشخصات
mt.yazd, ehsan78, amirkaffash, lady.maloosak, KANDOO, Gh.rEza

#

آبان 21 ام, 93, 10:57 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

خب اینم از میکی خان 

منتظر نظرات گرمتون هستم 

بالا بالا
  مشخصات
mt.yazd, ehsan78, amirkaffash, پویش, lady.maloosak, KING OF KINGS, armin.s

#

آبان 22 ام, 93, 3:44 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 24 ام, 93, 2:41 am
تشکر کرده اید: 532 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو - باجریگار
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

وای میکی چه ناز

خونه ی ما خیلی بزرگه، فقط حیاطش بیشتر از 250 متر فضا داره، گربه هم زیاد میره و میاد... دیروز دیدم یه گربه یه پرنده مثه مینا رو به دندون گرفته، منم اونقدر دمپایی زدم بهش تا اینو ول کرد

به پرنده که نرسیدم ولی همش خونی بود... حتم دادم که یا جوجه مینا باشه یا بلبل! ولی بابا گفت که این ساره!

حالا بماند! زیاد وارد نیستم تو تشخیص پرنده، ولی الان میکی رو دیدم خیلی شبیهِ میکی بود بیچاره

ایشالا که میکی همیشه شاد و سلامت باشه پیش شما

و یه آرزوی دیگه اینکه" این تاپیک هیچوقت خاک نخوره

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم lady.maloosak به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, بلبل خسته, arash_123, Gh.rEza

#

آبان 22 ام, 93, 4:52 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 4 ام, 92, 7:07 pm
تشکر کرده اید: 53 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو congo
شهر محل سکونت: رشت

با درود دوست عزیز خیلی بانمک هست. منم قبلا یکی داشتم خیلی دوس داشتنی و شیطون هستن امیدوارم سلامت بزرگ شه. حرفم میزنه؟ چند ماهشه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahmoud125 به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, armin.s, بلبل خسته, Gh.rEza

#

آبان 22 ام, 93, 5:50 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 25 ام, 93, 7:14 pm
تشکر کرده اید: 34 مرتبه
نوع طوطی: مرغ عشق
شهر محل سکونت: تهران

سلام

رک بگم من از مینا متنفر بودم.اصن کلا تو پرنده فروشی ها می دیدمش حالم یه جور میشم.یه بویی میدادن که نگوووو!!!

اما این میکی فرق داره قیافش نازه.امیدوارم بتونه چیز های زیادی یاد بگیره.

راستش همه میتونن پرنده سخنگو داشته باشن ولی بعضی چیزارو اگه پرنده بگه آدم شاخ میاره.همه میگن سلام و هر پرنده ای نمی گه نه بابا!!تو راست میگی.اومدیا!!

خلاصه سعی کنید بهش کلمه هایی یاد بدید که عادی نباشه موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم armin.s به خاطر این پست تشکر کرده اند
lady.maloosak, amirkaffash, بلبل خسته, arash_123, Gh.rEza
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 11  [ 76 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پرندگان mehdi69

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

mehdi69

10

936

مرداد 10 ام, 92, 2:34 am

shadi67 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی پرندگان محمد مددی و نیلوفر

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 244, 245, 246 ]

محمد مددی

1720

69436

مهر 13 ام, 95, 8:34 am

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفي طوطي arash_aria

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 31, 32, 33 ]

arash_aria

230

10158

تیر 12 ام, 93, 6:32 pm

arash_aria نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفي طوطي هاي R.F

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

R.F

9

1314

مهر 18 ام, 93, 2:08 pm

amirkaffash نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفي طوطي Mohi

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

mohi

34

2352

شهریور 10 ام, 92, 11:52 am

mohi نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد