به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 1  [ 4 پست ] 

شهریور 17 ام, 94, 3:05 pm

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 14 ام, 94, 2:04 pm
تشکر کرده اید: 3 مرتبه
نوع طوطی: کوتوله
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان

با سلام دوستان طوطی دوست.

من الان 5-6 ماه است که این جفت کوتوله رو به اسم مولد خریداری کردم, قبلا ١ ملنگو داشتم که چند کلامی حرف میزد اما بیشتر از حرف زدن جیغ میزد برای همین فروختمش و به خاطر علاقه ای که به کوتوله ها پیدا کرده بودم یه جفت گرفتم تا لذت جوجه کشی رو هم تجربه کنم اما الان 100% مطمئنم که هر 2 پرنده من نر هستند.

دوستان چون اعتباری به مغازه دارها نیست همینجا اعلام میکنم اگر از شما کسی ماده مشابه برای تعویض داره من آماده تویض یکی از نرهام با ماده مشابه هستم. پرنده ها مست و آماده و سالم و خوش خوراک هستند فقط هر 2 در پاشون ١ ناخن ندارن.

در ضمن رنگشون آبی کبالتیه اما تو عکس کاربونی افتادن wink

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Baran65 به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, نیره, amirkaffash, Mehdi_ir00, esi67, reza6364

#

شهریور 18 ام, 94, 9:10 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 4 ام, 92, 7:07 pm
تشکر کرده اید: 53 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو congo
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: رشت

با درود بسیار زیبا هستند اگر علایمی از جفت گیری نشان نمیدهند باید کمی بهشان زمان داد و یا از روش دور نزدیکی استفاده کرد که جواب خوبی میدهد البته تشخیص نر و ماده هم کمی سخت است ولی الان که مطمعن هستید باید یکی از نز ها رو عوض کنید البته حتما نباید ماده مورد نظر همین رنگ باشد این یک نظر دلبخواه است. مهم این است از یک نژاد باشند می توانید از نظر اساتید هم استفاده کنید در هر صورت امیدوارم موفق باشید و این کار شیرین جوجه گرفتن را انجام دهید. با سپاس

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mahmoud125 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Baran65, amirkaffash, reza6364

#

شهریور 18 ام, 94, 11:39 pm

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 14 ام, 94, 2:04 pm
تشکر کرده اید: 3 مرتبه
نوع طوطی: کوتوله
شهر محل سکونت: اصفهان

تشخیص جنسیت پرنده ها از روی رفتارشون کار خیلی راحتیه دوست عزیز چون هر جنس برای جفتگیری و جلب توجه جفت رفتار خاص خودشون رو دارند و محاله پرنده نر یا ماده رفتار جنس دیگه رو انجام بدن. مثلا من دیدم کوتوله ماده زمان جفتگیری و برای جلب توجه نر بالهاشو باز میکنه اما هیچ وقت ندیدم کوتوله نر چنین حرکتی انجام بده. از طرف دیگه کوتوله نر با آواز دور خودش میچرخه و این حرکت هم در ماده ها دیده نمیشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Baran65 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Mehdi_ir00, esi67, reza6364

#

شهریور 19 ام, 94, 3:57 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
شهر محل سکونت: تهران

Baran65 نوشته است:

تشخیص جنسیت پرنده ها از روی رفتارشون کار خیلی راحتیه دوست عزیز چون هر جنس برای جفتگیری و جلب توجه جفت رفتار خاص خودشون رو دارند و محاله پرنده نر یا ماده رفتار جنس دیگه رو انجام بدن. مثلا من دیدم کوتوله ماده زمان جفتگیری و برای جلب توجه نر بالهاشو باز میکنه اما هیچ وقت ندیدم کوتوله نر چنین حرکتی انجام بده. از طرف دیگه کوتوله نر با آواز دور خودش میچرخه و این حرکت هم در ماده ها دیده نمیشه.

در مورد طوطی برزیلی به این موارد نمیشه استناد کرد چون تشخیص رفتارهاشون کار خیلی تخصصی هست و بیشتر رفتارها در هر دو پرنده دیده میشه

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
Baran65, amirkaffash, ehsan78, esi67, reza6364
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 1  [ 4 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی های R.E.Z.A

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 4, 5, 6 ]

R.E.Z.A

35

3534

تیر 11 ام, 92, 1:34 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی های niniman

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

NINIMAN

30

2938

فروردین 25 ام, 91, 7:06 pm

سید جاوید نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. طوطی های اشکان

اشکان

0

652

تیر 1 ام, 91, 10:08 am

اشکان نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. معرفی طوطی های بی تا

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 15, 16, 17 ]

بی تا

114

9328

آذر 5 ام, 92, 11:34 pm

mahmoud125 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی های mmmm76

MMMM1376

4

586

فروردین 13 ام, 92, 7:18 pm

MMMM1376 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد