به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 213  [ 1491 پست ]  »

آذر 8 ام, 89, 3:31 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
دوستان عزيز در اين تاپيك به چگونگي آموزش سخنگويي به طوطي سانان بصورت حضوري يا رخ به رخ خواهيم پرداخت....آموزش رخ به رخ يعني طوطي در قفس و يا طوطي روي دست شما يا روي قفس باشد و شما بهش آموزش بديد.....خلاصه يعني خودتون حضور داشته باشيد.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 4:29 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم
سلام دوستان
اول از همه طوطی وحشی که اول میخواین حرف زنش کنید بهتره چند ماه بیرون نیاد زیاد رامش نکنید لوسش نکنید فقط تمرین حرف خیلی زود به حرف میاد بعدش دیگه هر کار میخواید بکنید
حالا تمرین حرف زدن به نظر من فقط یک نفر تو خونه که صدای مردونه بهتره با اون تمرین کنه تنه صداهای مختلف کارو سخت میکنه گیجش میکنه و بازم نظر من اینه که فقط یک کلمه رو باهاش تمرین کنید مدام با صدای بلند رخ به رخ صافو واضح

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 7:18 pm

آفلاين
نماد کاربر

و اما آموزش سخن گويي به طوطي....يا به عبارتي به حرف آوردن طوطي....همون چيزي كه همه دنبالش هستند و يكي از بزرگترين نگرانيهايي كه صاحبان طوطي جوان دارند اين هست كه نكنه به حرف نياد. قبل از هر چيز بهتون بگم كه طوطي مي بايستي بالغ نشده باشه و هرچي سنش پايينتر باشه بهتره.....در مورد عروس هلندي بگم كه نرها استعداد حرف زدنشون خيلي بيشتر از ماده ها هست...در مورد شاه طوطي و ملنگو ، هم نر صحبت ميكنه و هم ماده....در مورد كاسكو هم كه هيچ تفاوتي نميكنه....اصلا شما نر و ماده بودن كاسكو رو محاله از روي ظاهرش بفهميد. در مورد كاكادو هم بگم كه اونها هم بايد بالغ نشده باشن .....بطور كلي طوطي ها هر نوعي كه باشن نرهاشون براي سخنگويي بهتر هستند....مثلا اكلكتوس كه نر و ماده اون از رنگش معلومه در تمامي كتابها و سايتهاي خارجي عنوان شده كه نر اون خيلي بهتر از ماده صحبت ميكنه......در مورد كاسكو اصلا دنبال اين قضيه نباشيد كه هيچ فرقي ندارن....كاسكو يك استثناء هست. قبل از اينكه ديتيل قضيه رو بگم خيلي ساده ميگم كه رمز ياد دادن كلمات به طوطي تكرار....و تكرار...و تكرار اون كلمات هست...يعني شما در روز بايد هر كلمه رو 20-30 بار پشت سر هم تكرار كنيد و اين كار رو در طول روز چند بار انجام بدين.....قبل از اينكه توضيح بدم كه چكار بايد بكنيد به موارد ذيل بسيار دقت كنيد: 1-سن طوطي بايد به سن تكامل هنجره رسيده باشه....كاسكوي دم قرمز بعد از يكسالگي و كاسكوي دم شكلاتي بعد از 6 ماهگي.....شاه طوطي بعد از 5-6 ماهگي......ملنگو حدودا بعد از يك سالگي(ملنگو ديرتر از شاه طوطي به حرف ميوفته) عروس هلندي به شرط نر بودن بعد از 4-5 ماهگي....كاكادو بعد از حدود يكسالگي......ماكائو هم بعد از يك سال تا 1.5 سالگي. پس الان متوجه شديد كه چقدر علم تشخيص حدودي سن طوطي از روي ظاهرش مهمه.....من بزودي چنين تاپيكي ايجاد ميكنم و اونجا راجع به تشخيص سن طوطي ها و علائم اون مفصل بهتون ميگم. 2-كلمه رو بايد بلند....واضح .....رسا و شيوا تكرار كنيد. 3-سلامي كه يك زن ميگه با سلامي كه يك مرد ميگه از نظر طوطي 2 صدا و 2 كلمه هست بنابر اين بهتره فقط يك نفر به طوطي حرف ياد بده و باهاش تمرين كنه. 4-در مورد شاه طوطي و ملنگو خيلي خيلي بهتره كه يك زن يا يك دختر بهش حرف ياد بده چون بنده هم ديدم و هم تجربه كردم كه طوطي طوقدار هندي (ملنگو و شاه طوطي) اگر صداي يك مرد رو تقليد كنند همراه با جيغ و پارازيت هست اما اگر صداي يك زن رو تقليد كنند هم واضحتره و هم مليحتر. 5-در هر بار تكرار كلمه بايد مثل دفعات قبل باشه يعني دقيقا با همون لحن....لحجه....بلندي و طنين. 6-يك روال رو در پيش بگيريد و هر روز همون روال رو تكرار كنيد وگرنه طوطي گيج ميشه. 7-براي طوطي هايي كه هنوز به حرف نيوفتادن مي بايستي در ابتدا كلمات راحت مثل سلام....خوبي.....بيا.....برو....طوطي .....تكرار بشه......يعني نهايتا 2 بخش داشته باشه. 8-در ابتداي راه انداختن طوطي مي بايستي نهايتا 2-3كلمه بهش ياد داد و وقتي زبونش باز شد و روي قلطك افتاد ديگه هر چند تا ياد بديد مهم نيست.....به جاي كلمه تكي هم ميتونيد يك جمله 2 يا 3 حرفي بهش ياد بديد كه اين به نظر من بهتره مثلا: طوطي سلام 9-هميشه شروع و استارت و راه افتادن طوطي براي اولين كلمات سخته .....بعد از اون ديگه خيلي سريع كلمات ديگه رو ياد ميگيره. و اما روش تكرار كلمات : مثلا قصد داريد كلمه سلام رو يادش بديد بايد بريد جلوي قفس و سلام رو با فاصله زماني سكوت 1 ثانيه براش تكرار كنيد.....بلند....شيوا.....رسا و واضح. يعني به اين طريق: سلام....1 ثانيه سكوت....سلام....1ثانيه سكوت....سلام.....تا 20-30 بار.....اين كار رو بايد چند بار در طول روز در منزل تكرار كنيد.....يادتون باشه هم بريد جلوي قفس تكرار كنيد....هم زماني كه طوطي روي دستتونه و هم زماني كه دور از قفس هستيد....يه مثلي هست كه ميگه تو بدم بمير و بدم. شبها از زماني كه هوا تاريك ميشه تا 9-10 شب يعني زماني كه طوطي ميره براي استراحت گيراييش خيلي بهتره....اونهايي كه شبها روي قفس رو مي پوشانند هم بهترين زمان همون وقته. شما كاري نداشته باش صبحه....شبه...شما تكرار كن......تكرار كن.....بهت قول ميدم به شرطي كه طوطيت بالغ نشده باشه و سنش كم باشه و در مورد عروس هلندي نر هم باشه 99 درصد به حرف خواهد آمد و در مورد كاسكو 100 در 100

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, shervinb58, mohamad021, afshin, m.zamani, S@EeD G.L, tina18, llmahbubll, pooneh, mahsa, Daryoush, gray_parrot, mehdi, zahirfar.z, mani, USBILI, danial, Alii, saeid, ava, سارا, mahdi bageri, MEHDI..62, sasan Mo, mohsen.k, master89, dastan, dastan, y@s, aida, yasnaa, takiran, دنیز, بهاره, hosein.mansuri, MILAD 22, خضرا, kian90, chino,chicco, soli, pqrastoo, mehdi yadmellat, mzkamran, faraz1997, _-fm-_, shika joon, Maya, mr-fariborz, amir arash, mohammadali.r, عسلم, A.Ali, hatami_m, elihoneymoon, amin-azari, saba2291, AMIRHOSEIN0711, حسین, evilshadow, فرشید اصفی, kamran01, mohamad77, glory, ونوس بنایی, N_Slayer, بهنام, beauty, silverman909, kaka11111, Leon.Kennedy, امیرعلی, peyman293, bi_gozasht, AMIRFASTER, davood_kh, mohamadrf54, miliboy, baba reza, hbk, hbk, SASA-PC, jobili_phn, matina, امیر جواد, mito0o, narges feizi, esi67, esi67, eric1, mkhabar, reza sadeghi, khanoumi, بی تا, D@NGER, iranvest, unknown, Has, امید2000, king_night, shadi67, Saze SHekasteh, moein, joojooli, maryams, rahai, مینا مقدم, shhrz, N@sim, گیلدا, rezax01, masoud803, p00ria, RABI, Amis9977, EZEL, El`Nino, marjan_24, محمد هفت برادران, erfan.narii, mohammad valamehr, parsa zsf, sasabouri, mahd ashrafi, mahd ashrafi, mahd ashrafi, mehdi.d, one.5678, Starter, مهرزاد14, مانی جون, fandogh koochoolo, farshad1983, KING OF KINGS, KING OF KINGS, احمدی, احمدی, مونس, Gh.rEza, Houshang_Zizi, reza6364, ali.m007, mehrdad068, mr.kakoli, sedaghat2, زاهد, ali.mirzaei, Hadi sedighi, ترنج, iMosi, حسین مسجدی, azadirezalawyer, IiAmirali, سجاد۰۱۱۰, gandomak, ayex

#

آذر 8 ام, 89, 8:55 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 7 ام, 89, 3:32 pm
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: عروس داشتم!...
من تو فکرم بود تو یه سی دی 200 با ر کلمه ی مورد نظرم رو بگم!
که البته کلمه رو فقط یک بار گفتم !
و موقعی که خونه نیستم براش بذارم !
موقعی هم که اومدم خونه براش سه چهار بار 30 باری بگم تاهم براش شیرین باشه هم رو در رو یاد بگیره حرف زدن رو!
این جواب میده آقا شاهرخ؟

و وقتی رفت،این اشک است که در چشمانمان حلقه میزند!
پس قدرشان را بدانیم!

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 11:18 pm

آفلاين
نماد کاربر
سورنا نوشته است:
من تو فکرم بود تو یه سی دی 200 با ر کلمه ی مورد نظرم رو بگم!
که البته کلمه رو فقط یک بار گفتم !
و موقعی که خونه نیستم براش بذارم !
موقعی هم که اومدم خونه براش سه چهار بار 30 باری بگم تاهم براش شیرین باشه هم رو در رو یاد بگیره حرف زدن رو!
این جواب میده آقا شاهرخ؟

آره عزیز جواب میده فقط یکبار دیگه مطلب بالا رو بخون و مثل همون انجام بده....200 بار هم در سی دی ضبط نکن...1 بار هم اگر بگی ضبطت خراب میشه.... ...5-6 بار با مکث 1 ثانیه ای بگو و ضبط کن و زمانی که خواستی سی دی رو براش بزاری یادت باشه ضبط روی حالت Repeat باشه همین.
در ضمن چند تا سوال هست که اول باید ازت بپرسم بعد نکاتی هست که باید بهت بگم:

1-طوطی شما چیه؟

2-چند وقته داریش؟

3-سنش چقدره؟

4-آیا به حرف افتاده؟

5-چقدر رامه؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 9 ام, 89, 7:30 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 7 ام, 89, 3:32 pm
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: عروس داشتم!...
من به همه ی سوالات شما در ابتدا و با یک جمله جواب می دم!....
من طوطی ندارم!....
بنده نقشه ی خرید یک عروس سرنگی رو در نزدیکی عید دارم!....
با وجود اینکه می دونم حرف زدن عروس غیر ممکنه،ولی چی کار کنم؟
خودم که زحمتش رو نمی کشم!...
در ضمن برای شروع،کلمه ی رضا(اسمم خوبه؟)!...
سلامت وتندرست باشید!...

و وقتی رفت،این اشک است که در چشمانمان حلقه میزند!
پس قدرشان را بدانیم!

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 9 ام, 89, 10:31 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 4 ام, 89, 1:41 pm
تشکر کرده اید: 99 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
[JUSTIFY]
سورنا نوشته است:
من به همه ی سوالات شما در ابتدا و با یک جمله جواب می دم!....
من طوطی ندارم!....
بنده نقشه ی خرید یک عروس سرنگی رو در نزدیکی عید دارم!....
با وجود اینکه می دونم حرف زدن عروس غیر ممکنه،ولی چی کار کنم؟
خودم که زحمتش رو نمی کشم!...
در ضمن برای شروع،کلمه ی رضا(اسمم خوبه؟)!...
سلامت وتندرست باشید!...

سلام دوست عزیز

اصلا" هم حرف زدن عروس غیر ممکن نیست بلکه فقط یک نفر که تجربه داره باید باهاش کار کنه در ضمن من یک جوجه داشتم که 3 ماهش بود و دادم به شاهرخ جان و ایشون با تجربه ای که داشتن تونستن یک ماه و نیمه اون رو به حرف بیارن و میتونید از آقا شاهرخ بپرسید.حالا شما اول برید و جوجه رو بگیرید و بعد از 4 ماه بعدش که شروع صحبت کردنشه باهاش تمرین کن بعد هرچی دوست داشتی بهش یاد بده. [/JUSTIFY]

[JUSTIFY]با تشکر[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]شـــــرویـــــن‎ ‎ سه شنبه‎ ‎‏9 ‎آذر 1389 [/JUSTIFY]

بالا بالا
  مشخصات YIM 
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 213  [ 1491 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد