به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 157 از 157  [ 1095 پست ]  »

فروردین 15 ام, 97, 5:12 pm

آفلاين
مدیر تالار طوطی های افریقایی
مدیر تالار طوطی های افریقایی
نماد کاربر
مدال ارسال های برتر (1) مدال لیاقت سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 92, 8:48 pm
تشکر کرده اید: 2985 مرتبه
نوع طوطی: ------
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

abasian نوشته است:

سلام من ی جوجه طوطی کوتوله فیشر یکماهه دارم چه موقع باید دانخور بشه 

چه موقع میتونم شرین کاری یادش بدم از الان شروع کنم یا زوده

سلام

حدود 6هفته ای دانخور میشه

بعد از دانخور شدن آموزش را شروع کنید

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 26 ام, 97, 10:03 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 26 ام, 97, 9:47 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: شیراز

سلام به همه.من دو ماهه که یه کاسکو حدودا 1ونیم ساله خریدم.بعد از یک هفته از دستم غذا گرفت و بعد از هفته دوم یادش دادم ناز بیاد یعنی گردنشو کج کنه برام.ولی هنوز از قفس بیرونش نیاوردم.چطور میتونم همون داخل قفس یه تریک جدید بهش یاد بدم که نیاز به بیرون اومدنش نباشه.

بالا بالا
  مشخصات
#

اردیبهشت 1 ام, 97, 1:06 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 26 ام, 97, 9:47 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: شیراز

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

خوب دوستان عزيز جوابهاي شما رو كه فقط آقاي افشين زحمت كشيدن رو خوندم....تمامي نوشته هاي آقاي سورنا رو هم به دقت خوندم كه همينجا ميگم كه آقاي سورناي عزيز:

1-چنين مطالبي رو نبايد با بيان سنگين كه قابل فهم نباشه براي بچه ها توضيح بدي عزيز....مطالب رو طوري نوشتي كه حتي من هم با اينكه خيلي دقت كردم باز متوجه منظورت نشدم....چنين بحثهايي نبايد سنگين ارائه داده بشن...بايد با لحن و جملاتي كه براي عوام قابل فهم باشه توضيح داده بشن.....شما چون مطلب در ذهنت هست فكر ميكني قابل فهمه اما همين الان برو و نوشتت رو بخون ببين مي فهمي؟

2-چند جا هم فكر مي كنم ذهن شما داره به خطا ميره..مثلا شما آموزش و تعليم رو از شرطي كردن جدا دونستي كه اصلا اينطور نيست چون اتفاقا روش آموزش و تعليم به حيوانات با توسط روش شرطي كردن هست...گفته بوديد كه آموزش مال با شعورهاست ....دوست عزيز هيچ حيواني در كره زمين با شعور نيست...فقط انسان هست كه شعور و عقل داره....شايد منظور شما با هوشها بوده ....هوش و شعور 2 مقوله جدا از هم هست....در ضمن هر چقدر هم كه حيوان كم هوش باشه باز ميشه بهش آموزش داد و تربيتش كرد....در بين طوطي ها پاراكيتها از هوش كمتري برخوردارن و ملنگو هم يك پاراكيت هست....در اينترنت ببينيد كه چقدر ملنگو هست كه با روش شرطي كردن بهشون آموزشهاي مختلف دادن.....اون مورد رو هم كه شما در مورد عروس خودتون گفتيد درسته.....اما هدف ما از ايجاد اين تاپيك اين هست كه خيلي راحت و قابل فهم به كاربرها ياد بديم كه چطور مي تونن با روش شرطي كردن  به حيوان آموزش بدن و تربيتش كنن كه كار از پيش تعريف شده اي رو انجام بده .....و اون كار رو هم به اين منظور انجام ميده كه يك خوراكي از شما بگيره...يعني چه در هنگام آموزش در روزهاي اول و چه زماني كه اموخته شد به انجام اون شيرين كاري ، بعد از انجام اون شيرينكاري انتظار داشته باشه شما بهش جايزه خوراكي بدين.

فرمولش هم بسيار ساده هست و به اون پيچيدگي كه شما گفتين و من هم درست نفهميدم نيست....باز تكرار ميكنم كه روش كار و كليد كار در 4 آيتم هست....يعني اگر شما اين 4 آيتم رو انجام بدين حيوان به انجام اون كار تربيت و شرطي ميشه:

1-زماني كه حيوان اون كار رو انجام داد بهش جايزه خوراكي بدين....چه روزهاي اول آموزش و چه زماني كه ياد گرفت.

2-فهموندن انجام اون عمل به طوطي...يعني طوطي بفهمه كه خواسته ما چيه....مثلا بفهمه كه خواسته ما اين هست كه با زدن يك بشكن هر دو بالش رو باز كنه و يا با ديدن اينكه ما دستمون رو بچرخونيم اون هم يك دور كامل 360 درجه اي بچرخه.

3-به جهت جا افتادن اون كار براي حيوان مي بايستي چند روزي اون كار رو با خيوان تمرين كنيم....يعني زماني كه طوطي ياد گرفت كه ما اگر بشكن بزنيم بالهاش رو بايد باز كنه و بعد هم جايزه خوراكي ميگيره ، مي بايستي اين شيرينكاري رو كه حالا ديگه براي حيوان جا افتاده روزي چند بار وادارش كنيم كه انجام بده.

4-حتما وقتي حيوان خواسته ما رو تمام كمال انجام داد اول ساين كنيم و بعد حتما جايزه رو بهش بديم....ساين كنيم يعني حتما وقتي طوطي بالش رو باز كرد و يا يك دور كامل چرخيد با كليكر يك تق تق كنيم و يا بهش بگيم آفرين.

در شرطي كردن حيوان حتما بايد حيوان گرسنه باشه كه هم در زمان جا انداختن اون شيرينكاري خوب ياد بگيره و هم در دفعات بعد سريع اون كار رو انجام بده.

5 روزه كه دارم با طوطي خودم همين مراحل رو انجام ميدم جهت ياد دادن يك شيرين كاري....اجازه بدين تجربه خودم رو بگم تا موضوع رو خوب متوجه بشيد:

من الان 2 روزه كه به طوطيم ياد دادم وقتي دستم رو مي گردونم و بهش مي گم فونيكس بچرخ.....اون هم يك دور كامل دور خودش ميزنه و مي چرخه.....جالبه نه؟......شما وقتي طوطيتون براي اولين بار و اولين تجربه با دستور شما كاري رو انجام بده يك احساس لذت عميق بهتون دست ميده و حس مي كنيد كه انگار روحش رو تسخير كردين و افسار حيوان رو بدست گرفتين....حس مي كنيد كه حضرت سليمان هستيد و حيوان به فرمان شما.....بگذريم بريم سر ادامه داستان.....من به طوطي ياد دادم كه بگم بچرخ و دستم رو بچرخونم و اون هم يك دور بزنه.....من همه شيرينكاري ها رو در قالب اون فرمول 4 آيتمي مي برم و به سادگي رمز كار دستم مياد.

و اما در مورد اين شيرينكاري اون فرمول 4 آيتمي به چه صورت ميشه؟

طوطي رو در يك جاي ثابت قرار ميدم...درب قفس رو باز ميكنم و طوطي رو ميارم روي دستم بعد ميشونمش روي قسمت بالاي درب كه باز هم هست.......همينجا هم بگم كه 3-4 ساعته طوطي چيزي نخورده....ميرم چند عدد تخمه ميگيرم تو دستم .....روبروي طوطي مي ايستم ......دستم رو روي هوا مي چرخونم و انگار دارم يك دايره فرضي رسم ميكنم......حالا ميگم فونيكس بچرخ......تخمه رو ميبرم جلوي منقارش...تا مياد بگيره بهش نميدم و تخمه رو كه با دو انگشتم گرفتم ميبرم كنار طوطي...طوطي به هواي گرفتن تخمه كمي ميگرده(حدود 30-40 درجه) باز زاويه رو بيشتر ميكنم و ميكنم 90 باز طوطي هم به هواي گرفتن تخمه ميگرده ......باز زاويه بيشتر ميكنم ....حالا طوطي 180 درجه چرخيده و باز اين كار رو انجام ميدم تا زاويه 360 درجه بشه.....بله ديگه اينجا طوطي يك دور كامل زد....به محض اينكه يك دور كامل زد ميگم آفرين.....و يا كليكر رو ميزن تا تقي صدا بده .....در واقع با اين كار عمل تاييد و ساين رو انجام دادم و به طوطي فهموندم كه خواسته انجام شد و بعد از اون سريع بهش يك تخمه ميدم.....بار ها و بارها اين كار رو انجام ميدم و هر بار كه اين پروسه انجام ميشه مي بايستي دستم رو از طوطي دورتر كنم .....حالا به جايي ميرسيم كه از دور هم كه به طوطي بگيم بچرخ و دستمون رو هم در هوا بچرخونيم طوطي ميچرخه ....اين كار رو بايد هر روز باهاش تمرين كنيد تا خوب براش جا بيوفته....ممكنه 30-40 دفعه كه اين كار رو كردين و فاصلتون رو هم از طوطي زياد كردين و طوطي هم چرخيد يكدفه در يكي از دفعات هرچي از دور به طوطي ميگيد بچرخ و دستتون رو هم مي چرخونيد طوطي نچرخه....در اين هنگام نا اميد نشيد و بريد جلو و باز تخمه رو دورش بگردونيد تا طوطي دنبال تخمه بياد و يك دور بچرخه......بسيار بسيار بسيار مهم هست كه هر دفعه كه طوطي مي چرخه ، عمل رو ساين كنيد و تخمه رو بهش بدين.....اگر بهش تخمه ندين هرچي رشتيد پنبه ميشه.....بسيار بسيار بسيار مهمه كه طوطي يك دور كامل بچرخه و بعد ساين كنيد و تخمه رو بهش بدين......اگر يك دور كامل نچرخه و شما بهش تخمه بدين و ساين كنيد هيچ قايده اي نداره و داريد آموزش رو خراب مي كنيد.

تمامي 4 آيتم در اين مثال بود....آقاي افشين با توجه به ميزان رامي طوطيش الان ميتونه اين آموزش رو به شاه طوطيش بده....افشين جان روي اون استند اين كار رو بكن....ممكنه 6-7 روز طول بكشه اما قول ميدم نتيجه ميگيري.....تمامي شيرينكاريها رو به همين ترتيب ياد حيوون ميدن و به نظر من سخت ترين آيتم همون آيتم 2يعني فهموندن اون كار به حيوان هست....در هر شيرينكاري بايد خودتون فكر كنيد و ببينيد راهش چيه.....حالا پيشنهاد ميكنم هر يك از دوستان يك شيرينكاري پيشنهاد بدن و با هم بررسي كنيم ببينيم چطور ميشه اون 4 آيتم و خصوصا آيتم 1 رو انجام داد.

سلام ممنون از تابیک خوبتون.من 4روزه روزه میخوام به کاسکوم رقصیدن یاد بدم.اینطوری کار میکنم که یه تخمه رو میگیرم دستم و هی دستم رو به چپ و راست میبرم و کاسکوم هم گردنش رو با دست من حرکت میده که تخمه رو بگیره و منم همزمان میگم"نینای نای".بعد از چهار یا پنج بار که گردنشو تکون داد میگم آفرین و یه تخمه بهش میدم.البته در حد روزی 5دقیقه ولی هنوز یاد نگرفته. به نظر شما روشم درسته؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 157 از 157  [ 1095 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد