به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 7 پست ] 

اردیبهشت 31 ام, 90, 12:17 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
پست ها : 353
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
تشکر شده:
9658 مرتبه در 421 پست
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

                                              پرکنی در طوطی سانان


 


                                                             طوطی پرکن


کندن پرها یا پرکنی در حقیقت یک بیماری نیست بلکه بیشتر اوقات یک نوع ناهنجاری رفتاری میباشد. یک طوطی که در طبیعت در یک محل آرام و امن نشسته است از موقعیت استفاده میکند و به پوشش پرهای خود رسیدگی میکند. این پرآرایی برای طوطی همراه با واژه آرامش و امنیت می آید. اگر یک طوطی با چیزی موافق نباشد و نتواند عملی در موردش انجام دهد چون زندانی شده است، نتواند فرار کند یا نتواند ناراحتی خود را روی شخصی یا چیزی تخلیه کند، بالاخره باید به شیوه ای به آرامش برسد. ناگهان شروع به "پرآرایی" میکند چون "میدانسته" که این کار همیشه به او احساس خوبی میداده. ما این را یک رفتاره "جهش یافته" مینامیم. طوطی رفتاری را از خود نشان میدهد که در همخوانی با این وضعیت (استرس) ندارد و مربوط به حالت (آرامش) دیگری میباشد.


                                                         پرهای نرمال طوطی


بخاطر استرس، طوطی به آن حالت خوبه در ذهن خود نمیرسد. پس سعی میکند آنرا به تعادلی بین این دو برقرار کند بوسیله اینکه خیلی شدیدتر و خشن تر این رفتار را انجام دهد. اینکار حواسه او را از استرس پرت میکند و باعث کمتر شدن آن میشود. نتیجه این میشود که از ناامیدی آنچنان خشن به پرهای خود "رسیدگی" میکند که پرها کنده میشوند، قسمتی از آنها بریده میشوند بوسیله منقار یا تمامه ریش های پرها بریده میشوند.


پوشپرها کاملا نمایان میشوند، مشخصه معموله این حالت این است که پرهای تنها نقطه ای که طوطی منقارش به آن نمیرسد (سر) کاملا خوب و دست نخورده باقی میماند. طوطی معمولا پرکنی را از ناحیه ی جلوی سینه، زیر گلو و شانه های بال هایش شروع میکند.


                                      پوشپر طوطی          پرجوی طوطی


در کنار بیشترین عامل این ناهنجاری (ناامیدی/ناراحتی) مسلما عوامل جسمی هم میتوانند عامل این مشکل باشند. در کلینیک خیلی خیلی کم با این مورد برخورد میکنم. مایت ها و انگل ها را در کلینیک بسیار نادر مشاهده کرده ام، با این وجود صاحبان طوطی ها بعنوان اولین علت به آن فکر میکنند. گاهی اوقات خیلی مشکل است که تفاوت یک پرکن واقعی و یک پرکن ناشی از خارش های یک بیماری ویروسی (PBFD) را که باعث افتادن پرها یا کنده شدن خیلی ساده آنها میشود، تشخیص دهید. در این حالت که شک وجود دارد دامپزشک توصیه میکند که طوطی آزمایش ویروسی بدهد.


دلایل مختلفی برای اذیت شدن طوطی میتوان نام برد مانند سر رفتن حوصله طوطی در نتیجه یک روز کامل تنها ماندن در خانه یا در قفس بودن. اتفاقا طوطی هایی که رابطه عمیق تری با انسان ها دارند آمادگی بیشتری برای این ناهنجاری دارند. اگر صاحب طوطی برود، طوطی هم دوست دارد با او برود. در جنگل اگر چیزی را نتوانی ببینی یعنی او را از دست داده ای. طوطی برای جلب توجه شروع به جیغ زدن خواهد کرد یا با حالتی ناامید فکر میکند تنهایش گذاشته اند و ترک شده است. متاسفانه هیچ صاحبی نمیتواند 24 ساعته نزد طوطی خود بماند.


پایان قسمت اول.


منبع : dierenkliniekdetoren.nl


ترجمه : افشین آ.


_________________
امضا تصوير


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

اردیبهشت 31 ام, 90, 3:55 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
پست ها : 353
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
تشکر شده:
9658 مرتبه در 421 پست
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

                                                               کاسکو پرکن


سر رفتن حوصله / ناامیدی / تنهایی


تنهایی مولفه ای است که بیشتر اوقات در بحث علل پرکنی به آن اشاره میشود. هر طوطی برحسب نژاد آن فرق دارد و نوع نیازش به توجه ممکن است فرق کند. خیلی از طوطی هایی که خود را کاملا بدون پر میکنند اینکار را برای جلب توجه صاحب خود انجام میدهند. برای نمونه یک طوطی خاکستری (کاسکو) بعنوان پرنده ای مستقل و با هوش بالا شناخته میشود. این طوطی میتواند تقریبا خود را بخوبی مشغول سازد و نیازی ندارد که تمام دقایق روز به خود توجه جلب کند. این بدان معنی هم نیست که اگر در طول روز فقط ظرف غذایش را پر کنید برایش کافی باشد. برعکس این طوطی یک کاکادوی ملوکان است که دوست دارد تمام طول روز در  بغل صاحبش باشد.


بوسیله انتخاب یک جفت برای طوطی او را از تنهایی در آوردن مسلما حواسش را پرت خواهد کرد ولی متاسفانه هیچ تضمینی وجود ندارد که طوطی دست از پرکنی بردارد. علاوه بر این در بیشتر اوقات طوطی ای که اول داشته اید معمولا آنچنان با انسنها اخت شده است که همنوع خود را قبول نخواهد کرد چون او را بعنوان همنوع نخواهد شناخت. همچنین فضا برای دو طوطی باید به اندازه کافی بزرگ باشد.


تازه در مورد کاکادوها باید با هم "کلیک" کنند در غیر اینصورت دعواهای خشنی بین آنها بوجود خواهد آمد. بیشتر اوقات نتیجه اش منقاره و پاهای گاز گرفته شده میشود. بیشتر اوقات کاکادوی نر، ماده را گاز میگیرد، مطمئنا اگر کاکادوی نر بالغ باشد و ماده (هنوز) او را نخواهد حتی ممکن است دعوایشان منجر به مرگ نیز بشود.
پوست اذیت کننده


بخاطر عوامل زیادی مانند: خشکی پوست، تغذیه نادرست، آلرژی، عفونت در پوست، PBFD، ممکن است پوست اذیت کند. اگر پوست دچار خارش شود طوطی سعی میکند با پاها یا منقار خود آنرا بخاراند. او مقداری از پرها را خواهد کند و پوستش هم بیشتر اذیت خواهد شد. این معمولا به این خاطر بوجود می آید که در آن محل تمام پیازهای پر باهمدیگر فعال میشوند و پرها همزمان میخواهند از پوست بیرون بیایند. حساس ترین نقطه های پوست طوطی جایی است که پر میخواهد از پوست بیرون بیاید. پس تا زمانی که علت خارش پوست برطرف نشده باشد، طوطی سعی میکند که پرها را بیرون بکشد تا راحت شود. خیلی از مردم متوجه نمیشوند که طوطی اشان مشکلی دارد و زمانی به دامپزشک مراجعه میکنند که طوطی اشان لخت در قفس نشسته است. در آن زمان دیگر این ناهنجاری رفتاری تبدیل به یک عادت شده است و شانس اینکه این عادت را ترک کند بسیار کم میشود. پرهای جدید ابتدا در غلاف هستند که بیشتر مانند یک سوزن تیز هستند تا یک پر نرم. ممکن است که طوطی روی این مسئله زوم کند که این سوزن ها را هرچه سریعتر از بین ببرد. اگر مرتبا اقدام به از بین بردن پرهای جدید کند، ممکن است پیازهای پر چنان آسیب ببینند که  نهایتا پرها دیگر هیچ موقع بازنگردند. بطور معمول وقتی پری از بین میرود حدود 3 تا 4 هفته طول میکشد تا یک پر کامل جای آنرا پر کند.
کوتاه کردن بالهای طوطی         کوتاه کردن بال طوطی


بعضی از طوطی ها دقیقا بعد از کوتاه شدن بالهایشان اقدام به پرکنی میکنند. باقیمانده بالهای کوتاه شده را میچینند چون پرهای زیر بغلشان باعث شده که بالهایشان نتواند خوب جمع شود. بخاطر این مسئله اذیت کننده ممکن است که طوطی  اضافه های پرها را از بین ببر یا بچیند. بجایی میرسد که طوطی دیگر به پرهای کوتاه شده اکتفا نکرده و در واکنشی زنجیره وار پرهای اطرافش را هم خواهد کند. بهترین راه حل این است که یا انتهای پرها را آنقدر کوتاه بگذارید که زیر پرهای روی آنها مخفی شوند یا اینکه این باقیمانده ها را در حالت بیهوشی بکنید. پرهای جدید بین 3 تا 4 هفته دوباره رشد میکنند و اغلب اوقات پرنده سریعا دست از پرکنی از بالهایش بر خواهد داشت.  بجز در حلتیکه این رفتار مدت طولی وجود داشته بوده و تبدیل به یک عادت شده باشد.


پایان قسمت دوم.


منبع : dierenkliniekdetoren.nlترجمه : افشین آ._________________
امضا تصوير


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

خرداد 2 ام, 90, 5:26 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
پست ها : 353
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
تشکر شده:
9658 مرتبه در 421 پست
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

جراحت ها


وقتی یک طوطی خود را زخمی میکند،همیشه براحتی قابل مشاهده نخواهد بود. ممکن است جراحت یک طوطی بدون هیچ کمکی بخوبی خودش خوب شود. ولی معمولا طوطی این زمان را به خودش نمیدهد. به محض اینکه دردش بگیرد یا خارش داشته باشد شروع به خاراندن یا گاز گرفتنش میکند. بدین ترتیب از بد بدتر میشود. بعضی طوطی ها واقعا سوراخهایی را در بدن خود ایجاد میکنند. کاکادوها با لذت قشمتی از سینه خود را خواهند خورد و کوتوله های برزیلی زیر بغل و شانه ی بالهایشان را ترجیح میدهند. چیزی که با یک پر تاب خورده شروع میشود منتهی به یک حجم زیاد خونریزی خواهد شد. با مشاهده اولین نشانه های این رفتار باید بلافاصله با دامپزشک تماس بگیرید. اگر این زخمها زمان زیادی بمانند دیگر علامت بهبودی زیادی در آنها نخواهید دید. دامپزشک بطور موقت یقه ی محافظ به او میپوشاند و در حالت بیهوشی محل زخم را تمیز کرده و خواهد بست. معمولا بعد از 14 روز زخم کاملا خوب شده و میتوان یقه را برداشت.
پیشگیری / راه حل


برای جلوگیری ار این خودآزاری باید ابتدا خوب فکر کنید که آیا برای این هم خانه ای جدید خود میتوانید یک زندگی خوب فراهم کنید یا خیر. فضای پرنده باید تا جای ممکن بزرگ باشد تا اگر خواست بتواند پرواز کند. بهتر این است در فضای بسته ای بیرون از خانه و بهتر از آن این است که با یک همنوع خود باشد. اگر واقعا میخواهید که طوطی ای در خانه باشد باید اول فکر کنید که آیا میتوانید توجه زیادی که او درخواست میکند را جواب دهید یا نه. و در نظر داشته باشید که او ممکن است بیشتر از 50 سال عمر کند.


برای اینکه پوشش پرهای طوطی در بهترین وضعیت باشد یک رژیم غذایی کامل اهمیت زیادی دارد. خیلی مواقع قطره های ویتامینی برای مقابله با پرکنی فروخته میشوند ولی به ندرت اثری دارند. همچنین اهمیت دارد که طوطی فضای حمام کردن داشته باشد. اگر جایی برای حمام کردن طوطی وجود ندارد بسیار اهمیت دارد که روزی 1 یا 2 بار با آبپاش گیاهان به طوطی آب بپاشید. همیشه آب تمیز داشته باشید. در آب موجود در یک آبپاش گیاهی که در آفتاب مانده است میتوانند باکتری هایی رشد کنند که در صورت استشمام باعث عفونت های ریوی مرگبار شوند.


وقتی که ططوی شروع به پرکنی میکند میتوانید گاهی به او یک "یقه ی محافظ" ببندید. شکل آن مانند همان چیزی است که برای سگ ها و گربه ها بسته میشود. یقه باید بعنوان یک ضعف دیده شود. مانند این است دستهای کسی که از روی ناامیدی ناخن های خود را میخورد را از پشت ببندیم. تا بدین صورت اجازه دهیم تا ناخن هایش دوباره بلند شوند. یقه باید تا زمانی بر گردن طوطی بماند که طوطی دوباره به حالت سالم برگردد و تمام پرهایش دوباره کامل رشد کرده باشند. رشد دوباره پرها حدود 6 هفته بطول می انجامد ولی طوطی باید فراموش کند که یک زمانی پرهای خود را میکنده پس مدت زمان بیشتری یقه را نگه میداریم.


در کلینیک بیشتر اوقات مثال ناخن خوردن را برای انسان ها می آورم. ناخن هایتان خیلی کم پیش می آید که مشکلی داشته باشند. گاهی اوقات ناخن خوردن بخاطر یک ترک کوچک در ناخن شروع میشود. سپس این رفتار در وضعیت مختلفی انجام میشود و به یک عادت تبیل خواهد شد. یک فیلم هیجان انگیز، انتظار برای اتوبوس، استرس امتحان، سر رفتن حوصله وقتی کاری برای انجام ندارید و ازین دست.


تقریبا 50% از طوطی ها فراموش میکنند که یک زمانی پرهای خود را میکنده اند و بعد از درآوردن یقه ی محافظ دیگر مشکلی نخواهند داشت. بقیه 50% دوباره به سراغ پرکنی با همان شدت قبلی خواهد رفت. طوطی های پرکن همیشه این ریسک با آنها خواهد ماند. مانند ناخن خوردن در انسان ها که بعد از مدتی کم یا زیاد دوباره بواسطه استرس، بی حوصلگی، ... بهمان عادت قبلی برمیگردند. داروها برای این مشکل اکثر اوقات یا هیچگاه تاثیری نخواهند داشت.
کنار آمدن با یک طوطی پرکن


زمانی که پرکنی را در طوطی مشاهده کردید هرچقدر که سریعتر کمک تخصصی از یک دامپزشک مجرب بگیرید بیشتر احتمال توقف این مسئله یا از یاد بردن آن وجود دارد. طوطی هایی که سالها پر خود را میکنند طوطی های "بدون شانسی" هستند. بمحض اینکه طوطی اقدام به پرکنی کرد باید قوانین پائین را اجرا کنید:


-          هیچ موقع وقتی طوطی پری را کند به او توجه ندهید. با لحن تنبیهی با او صحبت نکنید یا کاری از این قبیل. حتی با لحن تنبیهی هم اگر با طوطی صحبت کنید بالاخره او به بیشتره منظور خود که جلب توجه شما بوده رسیده است!!! خیلی محکم به طوطی بی توجهی کنید. هر بار که طوطی موفق شود بوسیله کندن پرهایش توجه شما را جلب کند (حتی نگاه کردن هم برایش کافی است)  دفعه بعدی برای جلب توجه شما محکمتر و بیشتر به پرهایش مشغول خواهد شد. در نتیجه شما (با منظور خوب) این رفتار طوطی را تشدید خواهید کرد.


 


-          اسباب بازی


 


اسباب بازی های کافی و متنوع برای طوطی فرهم کنید. برای خودتان پیش آمده که یک بازی جالب را ماهها پشت سر هم تکرار کنید؟ بعد از آن برایتان دیگر جذاب نیست. پس اسباب بازی ها را سریع عوض کنید و همان اسباب بازی را بعد از 14 روز دوباره به طوطی بدهید. بدین صورت همچنان جذاب میماند.


-          تغذیه                 غذای طوطی      


غذای خوب و با پایه ی پلت استفاده کنید. در کنار آن هر روز از مواد تازه ای مانند میوه، شاخه های بید، تکه ی کوچکی پنیر یا یک گردو که بوسیله چکش سوراخی در آن ایجاد کرده اید به طوطی بدهید. طوطی با لذت مشغول خراب کردن پوست گردو خواهد شد. بعد از این مشغولیت هیجان انگیز نوبت به یک خواب ناز میرسد. اگر شما همیشه قبل از ترک محل به طوطی اتان گردو را بدهید، طوطی بجای یک حس بد (تنهایی) بسرعت یک حس خوب خواهد گرفت. احتمال اینکه در حضور شما شروع به پرکنی کند خیلی کمتر خواهد شد.
پایان قسمت دوم.


منبع : dierenkliniekdetoren.nlترجمه : افشین آ._________________
امضا تصوير


در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط afshin در خرداد 2 ام, 90, 7:00 pm .

بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

خرداد 2 ام, 90, 6:57 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
پست ها : 353
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
تشکر شده:
9658 مرتبه در 421 پست
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

-          رادیو


طوطی ها در جنگل با صدای بلند با هم ارتباط برقرار میکنند زیرا ارتباط تصویری در جنگلهای انبوه مشکل است. اگر از میدان دید طوطی خارج شوید ممکن است طوطی جیغ بزند. این مشکل را میتوانید کمتر کنید با روشن گذاشتن یک رادیو در اتاقی دیگر. ترجیحا کانال موزیک نباشد بلکه برنامه هایی که صحبت میکنند. این برای طوطی به این معنی است که انسان ها حاضر هستند ولی او فقط نمیتواند آنها را ببیند. طوطی ها آنقدر کندذهن نیستند که اگر رادیو در همان فضای خودشان باشد متوجه آن نشوند.
-          اسپری تلخ


اگر طوطی مدتی است که پرکنی میکند میتوانید لذت این عمل را برای او کمتر کنید بوسیله پاشیدن ماده ای تلخ روی پرهای طوطی. برای این منظور میتوانید از BITEX استفاده کنید، ماده ای که در مقابل جویدن ناخن هم استفاده میشود و میتوانید آن را از داروخانه تهیه کنید. شما باید برای اینکار طوطی را بگیرید و به او ماده را بمالید. راه حل دیگری هم نزد دامپزشک هست و آن یک اسپری تلخ ( LEO) میباشد. این اسپری را میتوانید با فاصله به طوطی بپاشید و نیازی به گرفتن طوطی نیست.
-          یقه ی محافظ


همانطور که قبلا گفته شد یقه ی محافظ بعنوان آخرین راه حل و یک وسیله دوست نداشتنی برای طوطی پرکن میباشد. در کلینیک ما گاهی به گردن طوطی ها یقه میزنیم. فقط بعنوان یک راه حل موقت یا زمانی که دیگر راه حل ها (هنوز) قابل اجرا نباشند. اگر از یقه بعنوان تنها راه حل استفاده شود بی ارزش خواهد بود. بمحض اینکه محافظ را بردارید طوطی دوباره شروع به پرکنی خواهد کرد مگر آنکه در این بین راه حل های دیگری را هم انجام بدهید.
-          دارو


با آنکه در گذشته داروهای مختلفی برای پرکنی استفاده میشد ولی مشخص شده که آنها یا اصلا و یا بندرت تاثیری داشته اند. گاهی اوقات داروهای ضد افسردگی جواب میدهند ولی دوز آن خیلی نامشخص است و دادن آن به طوطی هم مشکل. پرکنی نیز مانند جویدن ناخن بیماری ای نیست که با دارو درمان شود.
-          در دراز مدت؟


حتی اگر طوطی کاملا کچل شده باشد باز هم پرها میتوانند کاملا یا تا قسمت زیادی بازگردند. اگر طوطی سالهای متمادی پرکنی داشته بوده ممکن است که ریشه های پرها را طوری خراب کرده باشد که طوطی دیگر توان درست کردن پر را از دست داده باشد. اگر یک طوطی بهیچ طریقی دست از پرکنی برنمیدارد تنها یک راه باقی میماند: قبول این مسئله توسط صاحب طوطی. بودن پر بودن آنطورها هم برای خود طوطی یک معزل نیست یا برای همنوعانش بلکه بیشتر برای صاحب طوطی یک مشکل است. صاحبه طوطی را اذیت میکند ولی خیلی کمتر خود طوطی را اذیت میکند. شما از تعهد مبرا نمیشوید و باید راه حل های بالا را بطور جدی امتحان کنید.
پایان.


منبع : dierenkliniekdetoren.nlترجمه : افشین آ._________________
امضا تصوير


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 17 ام, 91, 8:13 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 18 ام, 91, 10:09 am
پست ها : 2
سن: 46
تشکر کرده اید: 3 مرتبه
تشکر شده:
49 مرتبه در 3 پست
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: tabriz

آقای ایلاخانی سلام خسته نباشید من از اعضا سایت شما میباشم و از دوستان آقای رضازاده و در حدود یازده سال هست که طوطی کاسکو دارم و از کوچکی عاشق پرندگان بودم و در چندین سال چندین نوبت طوطی های من دچار بیماری پرکنی شدند ومتاسفانه نتوانستم که آنها را درمان کنم ولی اخیراٌ پس از بررسی های زیاد توانستم که این بیماری را درمان کنم و امیدوارم شما در سایت خودتان پس از مطمئن شدن از روش درمانی من این اطلاعات را در اختیار دوستداران قرار دهید این روش با راهنمایی دوست عزیزم آقای دکتر ابراهیمی انجام شده است


1-      اول از عدم وجود انگل مطمئن میشویم ( توسط کنترل مدفوع در زیر میکروسکوپ  ) در صورت وجود انگل از داروی ضد انگل به مدت چهار روز استفاده میکنیم


2-      از عدم وجود باکتری مطمئن میشویم ( آنتی بیوتیک به مدت سه روز )


3-      از نظر تغذیه در بهترین شرایط طوطی را قرار میدیم همراه با مکمل های ویتامینی و املاح معدنی


4-      از داروی سیپروهپتادین به مدت یک هفته استفاده میکینیم دو روز اول نصف  و سه روز تمام قرص و دو روز آخر باز هم نصف قرص درظرف آبخوری پرنده


5-      در طول این یک هفته که از داروی سیپروهپتادین استفاده میکنیم به پرهای پرنده هر روز اسپری مخلوط روغن سیر و آب  مییپاشیم و  کم کم میزان روغن سیر را کم میکنیم و میتوانیم بجای اسپری روزانه از این اسپری انجام دهیم


لازم به یاد آوری میباشد که طوطی از بوی سیر متنفر بوده و این عمر باعث میشود که طوطی عادت بد خود را از سر بیرون کند حتی بزرگترین مراکز اروپائی نیز از اسپری روغن سیر به نام PAPICK SPRAY استفاده میکنند یادمان باشد که بیشتر طوطی ها عمل پرکنی را به خاطر استرس انجام میدهند مثل ناخن جویدن بچه ها


  با تشکربالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 17 ام, 91, 9:09 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
پست ها : 6601
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
تشکر شده:
111017 مرتبه در 6818 پست
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

seyedfazli نوشته است:


آقای ایلاخانی سلام خسته نباشید من از اعضا سایت شما میباشم و از دوستان آقای رضازاده و در حدود یازده سال هست که طوطی کاسکو دارم و از کوچکی عاشق پرندگان بودم و در چندین سال چندین نوبت طوطی های من دچار بیماری پرکنی شدند ومتاسفانه نتوانستم که آنها را درمان کنم ولی اخیراٌ پس از بررسی های زیاد توانستم که این بیماری را درمان کنم و امیدوارم شما در سایت خودتان پس از مطمئن شدن از روش درمانی من این اطلاعات را در اختیار دوستداران قرار دهید این روش با راهنمایی دوست عزیزم آقای دکتر ابراهیمی انجام شده است


1-      اول از عدم وجود انگل مطمئن میشویم ( توسط کنترل مدفوع در زیر میکروسکوپ  ) در صورت وجود انگل از داروی ضد انگل به مدت چهار روز استفاده میکنیم


2-      از عدم وجود باکتری مطمئن میشویم ( آنتی بیوتیک به مدت سه روز )


3-      از نظر تغذیه در بهترین شرایط طوطی را قرار میدیم همراه با مکمل های ویتامینی و املاح معدنی


4-      از داروی سیپروهپتادین به مدت یک هفته استفاده میکینیم دو روز اول نصف  و سه روز تمام قرص و دو روز آخر باز هم نصف قرص درظرف آبخوری پرنده


5-      در طول این یک هفته که از داروی سیپروهپتادین استفاده میکنیم به پرهای پرنده هر روز اسپری مخلوط روغن سیر و آب  مییپاشیم و  کم کم میزان روغن سیر را کم میکنیم و میتوانیم بجای اسپری روزانه از این اسپری انجام دهیم


لازم به یاد آوری میباشد که طوطی از بوی سیر متنفر بوده و این عمر باعث میشود که طوطی عادت بد خود را از سر بیرون کند حتی بزرگترین مراکز اروپائی نیز از اسپری روغن سیر به نام PAPICK SPRAY استفاده میکنند یادمان باشد که بیشتر طوطی ها عمل پرکنی را به خاطر استرس انجام میدهند مثل ناخن جویدن بچه ها


  با تشکربا سلام و تشکر


شما همه چیز رو فرمودین بجز یک عامل مهم در پرکنی طوطی سانان...استرس و افسردگی.


_________________
امضا فروشگاه غذا و لوازم جانبی مخصوص طوطی سانان http://www.iranparrot.net
از کاربران عزیز خواهش می کنم قبل از پرسیدن سوال حتما بخش مقالات مختلف و تاپیکها رو مطالعه کنید.جواب سوالتون رو می تونید در مطالب موجود در مقالات و تاپیکها با توضیحات مفصل پیدا کنید.


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 18 ام, 91, 10:34 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 18 ام, 91, 10:09 am
پست ها : 2
سن: 46
تشکر کرده اید: 3 مرتبه
تشکر شده:
49 مرتبه در 3 پست
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: tabriz

با سلام مجدد در مورد استرس كه فرموديد بايد بگويم كه داروي سيپروهپتادين  داروي ضد استرس ميباشد كه مهمترين عارضه مصرف آن اشتها آوري ميباشد و وقتي پرنده از اين دارو استفاده ميكند استرسش كاملاٌ برطرف شده و به يك آرامش دوست داشتني ميرسد و در مورد افسردگي چون اين اسپري عصاره سير و آب طعم تلخي دارد پرنده از روي افسردگي به اين كار روي نمي آورد و اگر هم روي آورده باشد اين عمل خود را ترك خواهد كرد و همانطور كه مستحضر ميباشيد ما بايد كاري كنيم كه پرنده استرس و افسردگي و عصبانيت و ناراحتي خود را با كندن وسايل ديگر ( مثل درخت پرنده ) يا به قول معروف سر وسايل ديگر خود خالي كند نه روي پرهاي خود اصلاٌ بگذاريد يك مثال بزنم وقتي در طبيعت جفت يك طوطي ميميرد طوطي به هيچ عنوان شروع به پر كندن پرهاي خود نميكند و عصبانيت خود را با پروازهاي بلند و جيغ كشيدن  و كندن ساقه درختان بر طرف ميكند


در ضمن با عرض پوزش جنسيت بنده اشتباهاٌ خانم مشخص شده و بنده اين را در هنگام عضو شده در سايت اشتباهي وارد كرده ام خواهشمند است تصحيح بفرمائيد بنده مرد ميباشمبالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 7 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. توضیحات کامل و جامع در مورد پرکنی یا پر جوی در طوطی سانان

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

arezoo

24

13672

آبان 5 ام, 95, 11:17 pm

soli نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. آناتومی بدن طوطی (ترجمه)

Uho

6

3955

شهریور 26 ام, 90, 8:57 pm

Uho نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. بوسه مرگ (ترجمه)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

Uho

21

3551

بهمن 18 ام, 90, 8:22 pm

navidtutu نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. جدول وزنی طوطی سانان

pooian

0

2117

اسفند 28 ام, 90, 12:56 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. انتی بیوتیک ها و طوطی سانان

pooian

2

5664

تیر 9 ام, 94, 9:43 am

soli نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد


انتقال به:  
cron
   

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد