به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 45 از 45  [ 312 پست ]  »

مهر 8 ام, 97, 4:59 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 8 ام, 97, 4:25 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ساری

bardia263 نوشته است:

با سلام و عرض ادب و احترام حضور تمامی اعضای سایت خصوصا اقای ایلخانی و داریوش عزیز واینکه امکان معرفی و گفتگو با عزیزان در رابطه با

پرورش کاسکو را برای حقیر  فراهم نمودند

روز اولی که با کاسکو اشنا شدم فقط برای رفع تنهایی و مشکلات روحی خودم بود ولی کاسکو چیزهایی به من داد که دیگه نتونستم از ان جدا بشم  راستش رو بگم هیچ وقت یک کاسکوی وحشی رو نتونستم رام کنم چون ان کار چیزهایی میخواست که من نداشتم ولی شکر خدا کار دیگه ای تونستم انجام بدم.

خیلی ها میگن نمیشه از کاسکو جوجه گرفت .من یک سوال دارم. چرا؟ مگه انها تو طبیعت زاد و ولد ندارند ؟ اگه دارند که دارند پس اگه هر جای دیگه ای هم باشه امکانات لازم روداشته باید زاد و ولد کنند . همه جای دنیا هم اینکار رو کردند پس ما هم باید بتونیم که با یاری خدا و کمی صبر و تحمل این مهم برای این حقیر از سال 1387 اتفاق افتاد در ابتدا با یک جفت و توی یک اتاق تا امروز با چندین جفت و در اینده با امید و توکل به خدا با انواع متنوع تری که بعدا توضیح بیشتری میدم اینم یک عکس از اولین جوجه من

و این هم جنین یک کاسکو

با سلام خدمت شما و همه ی اساتید و دوستان عزیز

بنده چند تا سوال داشتم که به ترتیب عرض می کنم خدمتتون

1. در رابطه با قلمرو شما چه فاصله ای رو بین قفس ها در نظر می گیرید و آیا اعمال این فاصله کافی هست یا برای اینکه پرنده ها (جفت ها) یکدیگر را نبینند پارتیشن بندی هم میکنید؟

2. برای جفت شدن مثلا 10 پرنده ( 5نر و 5 ماده ) برای رها سازی ابتدایی در کنار هم چه مقدار فضا را در نظر می گیرید ؟

3. اگر سیستم پرورشی بسته باشد با توجه به نیاز پرنده به برخی از اشعه های خورشید چه لامپی رو پیشنهاد میکنید؟

4. برای هچینگ تخم ها از دستگاه استفاده می کنید یا به والدین می سپارید این مهم رو؟ و چرا؟

5. جناب نبوی اگر مقدور هست لطف بفرماببد چند کتاب به زبان انگلیسی برای پرورش آفریکن گری معرفی کنید.

از اینکه اینقدر خالصانه پاسخگو هستید بی نهایت متشکرم 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم erfan72 به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli

#

فروردین 25 ام, 98, 11:14 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 19 ام, 98, 12:56 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
شهر محل سکونت: اصفهان

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

یک سوال از شما داشتم

ممنون میشم اگر در این مورد من را راهنمایی کنید

من یک جفت کاسکو دارم

ماده ام از مستی تخم هرزه میگذاشت یک کاسکو نر که جنسیتش را با آزمون پی سی آر مطمن شدم خریدم

بعد از تقریبا یک ماه که بهم آشناشون کردم پیش هم گذاشتم تقریبا الان دوماهی هست که با همند یک چند روزی هم را میزدند اما کم کم بهتر شدند نر هم حرکات باز کردن بالها و خاروندن سر و غذا دادن به ماده را انجام میده

دو هفته اس براشون لانه گذاشتم اول ماده داخل لانه می شد حالا هر دو با هم ساعت های زیادی داخل لانه هستند

می خواستم ببینم این حالت طبیعی 

نشون میده که اینا جفت شدند یا نه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Rbpour به خاطر این پست تشکر کرده اند
takiran

#

اردیبهشت 13 ام, 98, 12:08 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 19 ام, 98, 12:56 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
شهر محل سکونت: اصفهان

با سلام خدمت شما عزیزان

امیدوارم این بار جواب این سوال من را درصورت امکان بدید

یک جفت کاسکو من تخم گذاشتند اما شک کردم که ماده از روی مستی که قبلا داشت و تخم هرزه میگذاشت الان تخم گذاشته چون جفتگیری ازشون ندیدم 

میشه لطف کنید این سوال من را جواب بدید کاسکو ماده چند روزه آخرین تخمش را میگذاره کاسکو ماده من از اولین تخمش تا ۴ تخمش  دو هفته طول کشید؟

امکانش هست که ماده بدون جفت گیری و پای جفت تخم هرزه بگذاره؟

ممنون میشم به این سوالات من جواب بدید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Rbpour به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli

#

خرداد 30 ام, 98, 1:41 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9206 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

erfan72 نوشته است:

با سلام خدمت شما و همه ی اساتید و دوستان عزیز

بنده چند تا سوال داشتم که به ترتیب عرض می کنم خدمتتون

1. در رابطه با قلمرو شما چه فاصله ای رو بین قفس ها در نظر می گیرید و آیا اعمال این فاصله کافی هست یا برای اینکه پرنده ها (جفت ها) یکدیگر را نبینند پارتیشن بندی هم میکنید؟

2. برای جفت شدن مثلا 10 پرنده ( 5نر و 5 ماده ) برای رها سازی ابتدایی در کنار هم چه مقدار فضا را در نظر می گیرید ؟

3. اگر سیستم پرورشی بسته باشد با توجه به نیاز پرنده به برخی از اشعه های خورشید چه لامپی رو پیشنهاد میکنید؟

4. برای هچینگ تخم ها از دستگاه استفاده می کنید یا به والدین می سپارید این مهم رو؟ و چرا؟

5. جناب نبوی اگر مقدور هست لطف بفرماببد چند کتاب به زبان انگلیسی برای پرورش آفریکن گری معرفی کنید.

از اینکه اینقدر خالصانه پاسخگو هستید بی نهایت متشکرم 

1- بهتره با چیزیکه همدیگه ارو نتونن ببینن بین قفسهاشون رو پر کنید

2-هر پرنده تقریبن یک متر مکعب

3-لامپهای مخصوص برای ابن مورد وجود داره که بهتره از همونها استفاده بشه

4-اگر توان بزرگ کردن جوجه یک روزه وجود داشته باشه بهتره که توی دستگاه گذاشته باشه چون هم جفت میتونن بیشتر استراحت کنن و هم از مشکلات احتمالی مثل شکستن تخم یا نخوابیدن جفت روی تخمها پیشگیری میشه و درصد بیشتری از تخمها هچ میشن

Rbpour نوشته است:

با سلام خدمت شما عزیزان

امیدوارم این بار جواب این سوال من را درصورت امکان بدید

یک جفت کاسکو من تخم گذاشتند اما شک کردم که ماده از روی مستی که قبلا داشت و تخم هرزه میگذاشت الان تخم گذاشته چون جفتگیری ازشون ندیدم 

میشه لطف کنید این سوال من را جواب بدید کاسکو ماده چند روزه آخرین تخمش را میگذاره کاسکو ماده من از اولین تخمش تا ۴ تخمش  دو هفته طول کشید؟

امکانش هست که ماده بدون جفت گیری و پای جفت تخم هرزه بگذاره؟

ممنون میشم به این سوالات من جواب بدید

دو هفته فاصله خیلی زیادی هست برای اتمام پروسه تخمگذاری

اگر ار نر و ماده بودن طوطیهاتون مطمئن هستید بهتره تخمهارو کندلینگ کنید تا ببینید نطفه داره یا خیر

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 45 از 45  [ 312 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد