به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 2  [ 12 پست ]  »

بهمن 2 ام, 90, 12:49 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
تاريخ عضويت: خرداد 10 ام, 90, 5:12 pm
تشکر کرده اید: 9912 مرتبه
نوع طوطی: African Gray
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: یزد

حمید کوچولو نوشته است:

سلام اقا داریوش من پست را کامل با کمک اقا نوید  ترجمه کردیم و الان کامل هست

دوست عزیز اقا حسین من نمیدونم شما کجا زندگی میکنید و هیچ اطلاعی از اب های کشور ندارم ولی کسانی که در کرمان زندگی میکنند باید اب را بجوشانند و سرد کنند ودر اختیار طوطی قرار بدهند چون املاح اب کرمان زیاد هست... امیدوارم جواب سوالتان را گرفته باشید..

در کل میخوایید از توی شیر اب بردارید از توی سماور بردارید.

شلام حمید جان.

ممنون از مطلبی که واسمون گذاشتی. یه مطلب مهم که الان به ذهنم رسید: از آبی که زیاد در کتری یا سماور جوشیده است هم زیاد استفاده نکنید(البته به نظر من) زیرا باعث بالا رفتن درصد املاح موجود در اب(نمک،سدیم،کلسیم و ...) میگردد. راستی حمید جان، جوشاندن باعث کاهش املاح آب نمی گردد بلکه درصد املاح را هم بالا میبرد!! 

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 2 ام, 90, 1:25 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال ترجمه (1) مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: تیر 26 ام, 90, 3:46 pm
تشکر کرده اید: 7109 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطي
شهر محل سکونت: مشهد

حسین نوشته است:

شلام حمید جان.

ممنون از مطلبی که واسمون گذاشتی. یه مطلب مهم که الان به ذهنم رسید: از آبی که زیاد در کتری یا سماور جوشیده است هم زیاد استفاده نکنید(البته به نظر من) زیرا باعث بالا رفتن درصد املاح موجود در اب(نمک،سدیم،کلسیم و ...) میگردد. راستی حمید جان، جوشاندن باعث کاهش املاح آب نمی گردد بلکه درصد املاح را هم بالا میبرد!! 

حسين جان خيلي از املاح محلول در آب تحت حرارت و جوشيدن به حالت نامحلول در ميان و در نتيجه ته نشين مي شن. پس در حالت كلي جوشش املاح رو كم مي كنه. اينكه مي فرماييد درصد املاح بالا مي ره در صورتي درسته كه آب به مدت خيلي زياد بجوشه و اينقدر بخار بشه كه مثلا آب به نصف مقدار اوليه برسه. در اين صورت ميزان املاح به نسبت آب بالا رفته.

جوشيدن، كلري كه براي گند زدايي به آب زده شده رو هم از بين مي بره. اگر آب كلر دار به پرندمون بديم مي تونه عوارض بسيار بدي داشته باشه.

با تشكر

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 13 ام, 90, 5:15 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 8 ام, 90, 3:20 pm
تشکر کرده اید: 401 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: کرمان

حسین نوشته است:

شلام حمید جان.

با تشکر از نوید اقا

فقط متذکر بشم که اب جوشیده شده را تا 24 در ظرف طوطی باشد من خودم صبح دارم میرم مدرسه اب عوض میکنم شب هم موقع خواب ساعت 9 اب طوطی ام را عوض میکنم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم حمید کوچولو به خاطر این پست تشکر کرده اند
aquarius, pooian, navidtutu, MILAD 22, Daryoush, y@s, شاهرخ ايلخاني, MEHDI..62, shika joon, morteza_dvb, felfel, فرشید اصفی, rezafx, Golden stars, سعید دهقان, امید2000, esi67, پرهام, F-K-SAM, parsa zsf

#

خرداد 24 ام, 91, 3:25 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
تاريخ عضويت: خرداد 4 ام, 91, 11:43 am
تشکر کرده اید: 101 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

حمید کوچولو نوشته است:

به هیچ عنوان نباید اب اشامیدنی طوطی شما کدر یا الود باشد ولی متاسفانه اغلب پرنده فروشی ها به این مسئله توجه نمی کنند افزودن ویتامین ها به اب پرنده لازم نیست و حتی میتواند خطرناک هم باشد ..... اغلب این ویتامین ها بعد از گذشت زمان کوتاهی اکسیده شده و اب را الود میکنند

پس تکلیف ویتامینایی که باید براش تو اب بریزم برای 24 ساعت چیه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم nriahi به خاطر این پست تشکر کرده اند
مینا مقدم, aquarius, MEHDI..62, ECMN, pooian, morteza_dvb, Daryoush, شاهرخ ايلخاني, فرشید اصفی, esi67, parsa zsf

#

خرداد 24 ام, 91, 4:05 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: تیر 17 ام, 90, 11:38 pm
تشکر کرده اید: 47179 مرتبه
نوع طوطی: آفریقایی(کنگو)
شهر محل سکونت: شاهین شهر

nriahi نوشته است:

پس تکلیف ویتامینایی که باید براش تو اب بریزم برای 24 ساعت چیه؟

منظور حمید کوچولو از کدر بودن آب آبهای آلوده آبی هست که املاح زیادی داره مثلا در فصل تابستان گاهی میبینیم که آب لوله کشی کمی گل داره و قهوه ای رنگ منظور اینه.در مورد ویتامینها نگران نباشید هر ویتامینی یه دستور مصرف داره اون دستور رو بخونید و عمل کنید اگر قرار بر این باشه که بعد از 24 ساعت آب طوطی عوض بشه خوب عوض کنید مثلا صبح به صبح

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم MEHDI..62 به خاطر این پست تشکر کرده اند
shika joon, ECMN, alinikparast96, aquarius, pooian, morteza_dvb, Daryoush, شاهرخ ايلخاني, فرشید اصفی, هادی اشرفی, هادی اشرفی, esi67, F-K-SAM, parsa zsf
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 2  [ 12 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. اهمیت مکمل ها، پروبیوتیک ها، و مواد ضد عفونی کننده در پرورش

مهدشتی

2

931

خرداد 9 ام, 95, 3:11 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. لانه مناسب برای عروس هلندی

arash_aria

0

8530

آبان 27 ام, 92, 5:37 pm

arash_aria نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. گیاهان خطرناک برای طوطی سانان

pooian

0

1069

تیر 25 ام, 91, 4:14 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. لانه های مدرن و حرفه ای برای طوطی سانان

مهدشتی

0

1382

اردیبهشت 11 ام, 95, 8:54 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. 10 روش برای پیشگیری از تخم گذاری طوطی سانان

pooian

0

6576

آذر 3 ام, 91, 12:52 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد