به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 130 از 131  [ 916 پست ]  »

شهریور 13 ام, 94, 11:07 am

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11480 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تبريز

mohamad3893 نوشته است:

با سلام

تصمیم گرفتم یک قفس شبیه قفس شکل زیر بسازمولی با ابعاد ارتفاع : 100 cmطول : 80 cmعرض : 50 cm

چند تا سوال داشتم

1.به نظرتون جلو قفس از شیشه استفاده شده ؟ اگه از شیشه استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟مثل شکستگی . آسیب زدن طوطی به شیشه؟ به نظرتون توری باشه بهتره یا شیشه؟

2.ظرف غذا و ظرف آب که به قفس وصله تو ایران گیر میاد ؟

3.قسمت جلو میخوام مثل در کمد ی در بزرگ بزارم . دیگه نیازی نیست جای دیگه ای از قفس دریچه بزارم ؟

4.نیازی به لانه نداره؟ طوطی ملنگو دارم

و هر نکته ای نصیحتی که لازم دونستید ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

دویت عزیز قسمت جلویی این قفس ها شیشه هست ، اگر طوطی شما رام باشه میتونید از این قفس استفاده نمایید در غیر اینصورت ممکنه به طوطی شما آسیب برسه ، ضخامت شیشه رو ده میلی انتخاب کنید ، طوطی رو باید آموزش بدید که در این مکان مانع وجود داره ، از دو روش میتونید استفاده کنید ، 1-میتونید طوطی رو روی دستتون بگذارید نزدیک شیشه ببرید یا به شیشه تماس پیدا کنه و بفهمه که مانع هست البته چون اندازه قفستون کمی کوچک هست و نمیتونید برید داخل قفس و این آموزش رو از توی قفس انجام بدید ،چون بیرون از قف این آموزش رو دادن فایده ای نخواهد داشت و اگر این آموزش از داخل قفس انجام بشه باید خیلی این تمرین رو انجام بدید تا کامل براش جا بیوفته 2-میتونید روی شیشیه یک خط کش قرار دهید و با یک مداد خط های موازی با مداد بکشید که این خط ها را از بیرون قفس بکشید و خیلی نزدیک به هم بکشید بعد همون آموزش رو باهاش انجام بدید تا بفهمه که اون محل مانع وجود داره (در این صورت از بیرون قفس هم میتونید آموزش رو باهاش انجام بدید ) بعد از اینکه عادت کرد میتونید خط هایی که روی شیشه ترسیم کردید رو گاهی یکی دوتاش رو پاک کنید بعد از چند هفته تموم خط ها که پاک شد طوطی نیز شرطی شده که اونجا مانعی وجود دارد

البته طوری استفاده نمایید بهتره ،یکی از دوستان همچین چیزی برای مرغ عشق هاش درست کرده بود که مشکلی هم پیدا نکرده بود ، البته اون شبیه آکواریوم بود و تنها سقفش و کفش توری بود، اروپایی ها بتونن پس ماهم میتونیم

2-بغل قفس چندتا درب کوچیک طراحی کنید و یا یدونه درب طویل طراحی کنید که توری باشه و بعد ظرف غذا رو به راحتی به این قسمت وصل کنید و بعد از بیرون درب این قسمت که باز بشه ظرف های غذا میان بیرون و به راحتی میتونید ظرف هارو دوباره پر نمایید

3-یک درب کشویی در جلوی قفس و درب های کوچک از بغل برای ظروف غذا و آب 

4-اگر طوطی های شما جفت باشند میتونید یک درب اضافی در بغل قفس نصب کنید و لانه را در اون قسمت نصب نمایید ،اگر طوطی تون تکی باشه نیازی به اینکار نیست

توصیه های بعدی : کف توری باشه و زیر اون مکانی برای نصب سینی کف طراحی نمایید ، چهارچوب حتما رنگ کوره ای شده باشه، توری ها زنگ نزنن

ساخت چنین قفسی حدود 600-700 تومن باید خرج داشته باشه البته در اون سایزی که فرمودید ، خرید قفس های توی بازار از این کاربردی تر خواهند بود ، ساخت چنین قفسی بنظر من برای ماکائو ها و کاکادو ها میتونه جالبتر باشه

چهارچوب ها رو میتونید از کسانی که میز تلویزیون میسازن پیدا کنید که خودشون رنگ کوره ای هستن ، من یدونه میز تلویزیون دارم که از این چهارچوب هاش دارم که فقط قوطی شکل نیست و دایره ای هست ، منم نگهش داشتم برای ساخت همین قفس

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
RABI, mohamad3893, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

شهریور 17 ام, 94, 11:53 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
تاريخ عضويت: تیر 13 ام, 94, 12:11 am
تشکر کرده اید: 72 مرتبه
نوع طوطی: گرين چيك كانور
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان
سلام
اميدوارم همه خوب باشند. مناسب ترين قفس براي گرين چيك چيست؟ أيا a06 قفس مناسبي است؟
متاسفانه به دليل اين كه فروشنده سن طوطي را درست بيان نكرده بود گرين چيك من هم اكنون قفس ندارد. بنابراين اگر هر چه سريع تر جواب بدهيد بهتر است.
با تشكر پاينده و پيروز باشيد.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مايسا به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, RABI, شایان صارمی, amirkaffash, soli, شاهرخ ايلخاني

#

شهریور 18 ام, 94, 4:00 pm

آفلاين
مدیر تالار پاراکیتها
مدیر تالار پاراکیتها
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آبان 12 ام, 91, 11:53 pm
تشکر کرده اید: 5514 مرتبه
نوع طوطی: ندارم
شهر محل سکونت: تهران

مايسا نوشته است:
سلام اميدوارم همه خوب باشند. مناسب ترين قفس براي گرين چيك چيست؟ أيا a06 قفس مناسبي است؟ متاسفانه به دليل اين كه فروشنده سن طوطي را درست بيان نكرده بود گرين چيك من هم اكنون قفس ندارد. بنابراين اگر هر چه سريع تر جواب بدهيد بهتر است. با تشكر پاينده و پيروز باشيد.

سلام 

به فروشگاه سایت مراجعه کنید و انواع قفس ها را نگاه کنید.قفس هایی که برای ملنگو و عروس هلندی و کانور های مناسب معرفی شده برای گرین چیک مناسبند.فقط موضوع این است از قفس هایی استفاده کنید که فاصله میله ها زیاد نباشد.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شایان صارمی به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, mohammad valamehr, soli, مايسا, RABI, شاهرخ ايلخاني

#

مهر 26 ام, 94, 9:40 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 29 ام, 92, 7:23 pm
تشکر کرده اید: 96 مرتبه
نوع طوطی: سنگال
شهر محل سکونت: tehran

سلام ببخشین من یه قفس خریداری کردم تو باکسش یه قلمو + یه مایعی تویه شیشه هستش اون برای چیه ؟

مرسی

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم کوتوله لوتینو به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, RABI, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

مهر 26 ام, 94, 11:25 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 27 ام, 91, 9:27 am
تشکر کرده اید: 25 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو
شهر محل سکونت: تهران

کوتوله لوتینو نوشته است:

سلام ببخشین من یه قفس خریداری کردم تو باکسش یه قلمو + یه مایعی تویه شیشه هستش اون برای چیه ؟

مرسی

اون مایع تو شیشه، همون رنگی هست که برای قفس استفاده شده. اون قلمو هم به همین منظوره. اگر جایی از قفس رنگ پریدگی داشته باشه یا موقع بستن پیچها رنگش بپره ( در حد لکه خیلی کوچک) می تونید ترمیم کنید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم b_p به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, RABI

#

شهریور 15 ام, 95, 1:12 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 15 ام, 95, 12:52 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: مشهد

میخواستم بگم،من شنیدم قفس طوطی ها نباید رنگ داشته باشه و باید استیل باشه فقط،چون وقتی با نوک از میله ها میگیرن و بالا میرن،کم کم با زبونشون به مرور زمان رنگها رو میخورن و میمیرن،ایا این صحت داره؟پرنده من عروس هلندیه

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم naeme به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, شاهرخ ايلخاني, RABI

#

شهریور 17 ام, 95, 10:37 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11480 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

naeme نوشته است:

میخواستم بگم،من شنیدم قفس طوطی ها نباید رنگ داشته باشه و باید استیل باشه فقط،چون وقتی با نوک از میله ها میگیرن و بالا میرن،کم کم با زبونشون به مرور زمان رنگها رو میخورن و میمیرن،ایا این صحت داره؟پرنده من عروس هلندیه

سلام

دوست عزیز بله درسته ولی رنگ کوره ای هم باشه مشکلی برای طوطی نخواهد داشت
موفق باشید 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, RABI
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 130 از 131  [ 916 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد