به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 80  [ 800 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 12:15 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 56750 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
معرفی و گفتگو در مورد انواع قفس و متعلقات مربوط به نگهداری طوطی سانان

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 16 ام, 89, 3:57 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 2:56 pm
تشکر کرده اید: 3139 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
سلام به همگی
مناسبترین قفس برای عروس چی پیشنهاد میکنید؟ البته جفت خورده؟

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

آذر 19 ام, 89, 1:36 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
این چوب های استند که توی قفس هست را از کجا میشه گیر آورد؟ اگر برم نجاری چی باید بگم؟ این طوطی من وقتی میشینه بالا شروع میکنه به خوردن چوب زیر پاهاش! حالا چوبش لق شده و 2-3 بار افتاده. با این آی کیوی پایین لااقل خوب باعث خنده میشه!!

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 20 ام, 89, 11:10 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: .

afshin نوشته است:
این چوب های استند که توی قفس هست را از کجا میشه گیر آورد؟ اگر برم نجاری چی باید بگم؟ این طوطی من وقتی میشینه بالا شروع میکنه به خوردن چوب زیر پاهاش! حالا چوبش لق شده و 2-3 بار افتاده. با این آی کیوی پایین لااقل خوب باعث خنده میشه!!

سلام دوست عزیز

منظورت چوب زیره پاشه ؟برو ابزار فروشیا چوب دسه بیل نازک از دسه طی بزرگتره بگیر به همون اندازه ببر یه چاک کنارش بده میشه همون چون مرتب اینا خرابش میکنن چنتا آماده کن در ضمن مواظب باش چون امکان داره یهو در بره سرش گیر کنه لای دره بلایی سرش بیاد

موفق باشی

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 21 ام, 89, 11:37 pm

آفلاين
نماد کاربر

afshin نوشته است:
حالا که شما این سوال رو مطرح کردین بد نیست که راجع به انواع چوب نشیمن یا استند یا درستش Perch صحبت کنیم.
1-استند نشیمن به هیچ عنوان نباید فلزی باشه .
2-استند نشیمن بهتره دارای مقطع دایروی باشه.
3-استند نشیمن اگر چوبی بود باید تا اونجایی که امکان داره از چوبی سخت باشه تا طوطی اون رو نجوه و خرابش نکنه.
4-قطر سطح مقطع استند می بایستی به گونه ای باشد که وقتی طوطی روی اون مینشینه انگشتان طوطی باید حدود نصف یا سه چهارم محیط دایره سطح مقطع رو بپوشونه و به هیچ عنوان نباید ناخونهای دو انگشت جلو به ناخونهای دو انگشت عقب روی استند برسه.به این ترتیب ناخونهای انگشتان طوطی رشد بی رویه نخواهند داشت.
5-برای طوطی های کوچک مثل برزیلی و باجریگار(مرغ عشق) می تونید از نی مخصوص نشیمن قناری که دارای شیار باشه استفاده کنید.
اگر خواستید از استند چوبی استفاده کنید برای طوطی های بزرگ مثل شاه طوطی-کاسکو-کاکادو باید از ابزار فروش ها دسته بیل جنس چوب محکم بخرید و به اندازه داخل قفس ببرید و 2 سر اون رو هم شیار بندازید جهت نصب در داخل قفس ...یادتون باشه چوب دسته بیل 2 نوع هست یکی ارزان و کم دوام و دیگری کمی گرانتر و محکم...به قول ابزار فروشها اگر شکست بهتون جایزه میدم.
برای طوطی های با جثه کوچکتر مثل ککاتیل -رزیلا-سنگال-ملنگو و....باید از دسته طی استفاده کنید...طی همون چیزی هست که با آب زمین رو باهاش تمیز می کنند....به دسته اون میگن دسته طی(شاید هم تی)
5-جدیدا استندهایی به بازار آمدن که جنسشون بسیار سخته و از . زبر به رنگ کرم و قهوه ای ساخته شدن و شبه نوعی رزین هستند.....عده ای میگن این استند ها ویتامینه هستند یعنی اگر طوطی بتونه اونها رو بجوه براشون ضرر نداره که هیچ منفعت هم داره .....حسن این استندها این هست که به دلیل زبری بسیار برای سایش منقار طوطی خوب هستند-از یک طرف به میله های قفس پیچ میشن و هیچ محدودیتی در نصب اونها داخل یا بیرون قفس نیست-شبیه شاخه درخت هستند-معمولا هر قطعه شامل 2 تکه استند هست-اندازه های گوناگونی دارند جهت استفاده در سایزهای مختلف قفس...من این استند ها رو خیلی دوست دارم چون زیبا هستند-شبه شاخه های طبیعی درختان هستند-محکم و غیر قابل جویدن هستند و از همه مهمتر هر جایی خواستید داخل قفس قابل نصب هستند به همین دلیل من یک ست کامل از انواع سایزها و رنگهای اون رو دارم.
در شکل زیر در قفسهای خودم اونها رو بهتون نشون میدم:
شکل زیر یک قفس مشکی رنگ هست که من در داخل اون از این استندها استفاده کردم...توجه کنید که هیچ استند چوبی در قفس زیر وجود نداره و فقط رزینی هست....این قفس مناسب یک عدد ککاتیل یا رزیلا یا طوطی های کوچکتر هست ....جای آب و دان اون پلاستیکی با کاور ضد فضله هست....دارای 2 درب جلو یکی کوچک و دیگری بزرگ هست....درب سقفی هم داره ...من از این قفس برای نگهداری عروس سخنگوم استفاده می کردم.
تصوير
قفس زیر یک قفس سفید رنگ هست که از قفس کاسکویی 1033 کمی بزرگتره و میله های اون هم به هم نزدیکتر...درب اون هم از بالا باز میشه و بسیار مناسب عروسهای مولد و جوجه کشی از اونها-کاسکو-ملنگو و شاه طوطی هست.....ارتفاع این قفس از 1033 بلند تره و به همین دلیل دم ملنگو و شاه طوطی به کف قفس گیر نمی کنه...در این قفس من از استند رزینی و چوبی سر تا سری اشتفاده کردم.
تصوير
قفس زیر هم که در حال حاضر متعلق به شاه طوطیم هست از این استندهای رزینی همراه با استند چوبی سر تا سری استفاده کردم.
قفس زیر دارای میله هایی باریک-رنگ کوره ای-دارای 3 ظرف استیل-درب سقفی -پایه شیک -سیستم کشویی سینی با فاصله زیاد از میله های کف قفس -دارای سینی های کناری جهت جلو گیری از ریختن پوست تخمه و غذا روی زمین هست...پایه این قفس بطور کامل از مجموعه قفس جدا میشه .
این قفس مناسب عروس هلندی-برزیلی-کاسکو-شاه طوطی -ملنگو و طوطی هایی در این اندازه هست البته برای کاکادو هم مناسبه به شرطی که میله هاش رو خم نکنه چون کاکادو منقارش بسیار قوی تر از کاسکو هست....خلاصه از نظر اندازه مناسب کاکادو هم هست...تنها ایراد این قفس درب کوچک قسمت جلوی اون هست که لولایی هم باز میشه
تصوير
من همیشه میگم که یک قفس خوب به اندازه یک طوطی خوب ارزش داره...شاید هم بیشتر پس سعی کنید تا جایی که فضای منزلتون اجازه میده همیشه بهترین و بزرگترین قفس رو برای طوطیتون بخرید .
یادتون باشه طوطی های کوچک هم نیاز به قفس بزرگ دارن

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 25 ام, 89, 12:36 am

آفلاين
نماد کاربر

دوستان عزیز به اطلاعتون می رسونم تاپیک جدیدی ایجاد کردم که در اون تمامی قفسهای مخصوص طوطی خارجی(چینی) که در ایران موجود هست رو همراه با ابعاد-کد و قیمت معرفی کردم.

این تاپیک فقط جهت اطلاع دوستان هست و قرار نیست در اون گفتگویی انجام بشه.....هر گونه گفتگو و سوال و جواب در مورد قفسها همینجا در همین تاپیک انجام خواهد شد.

برای ورود به تاپیک معرفی قفسهای چینی اینجا رو کلیک کنید.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 31 ام, 90, 4:28 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 27 ام, 89, 2:31 pm
تشکر کرده اید: 2797 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو کنگو
شهر محل سکونت: کرج

سلام دوستان:

من یه قفس 1033 دارم مخصوص کاسکوم. مشکلی که با این قفس دارم اینه که فقط دو تا ظرف غذا داره در حالی که به نظرم 4 یا حداقل 3 ظرف غذا در قفس لازم هست.(یکی برای دانه های خشک. یکی برای حبوبات خیس خورده و یکی برای میوه و یکی هم برای اب. اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید.) میخواستم بدونم ظرف غذایی هست که بشه خرید و به این قفس اضافه کرد که به قفس قفل بشه؟ چند روز پیش یه ظرف خریدم و گذاشتم تو قفسش یه ساعت بعد دیدم ظرفرو برداشته , محتویاتش رو خالی کرده , گرفته تو پاش داره باهاش بازی میکنه khandeee.

الان مجبورم حبوبات خیس خورده و تخمه رو با هم قاطی کنم بهش بدم چون هنوز از تخمه خوردن نیفتاده. و میوه هم فقط با دست بهش میدم.

امیدوارم تو تاپیک درستی این سوال رو کرده باشم.

ممنون

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

فروردین 31 ام, 90, 4:58 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: .

S@EeD G.L نوشته است:

سلام دوستان:

من یه قفس 1033 دارم مخصوص کاسکوم. مشکلی که با این قفس دارم اینه که فقط دو تا ظرف غذا داره در حالی که به نظرم 4 یا حداقل 3 ظرف غذا در قفس لازم هست.(یکی برای دانه های خشک. یکی برای حبوبات خیس خورده و یکی برای میوه و یکی هم برای اب. اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید.) میخواستم بدونم ظرف غذایی هست که بشه خرید و به این قفس اضافه کرد که به قفس قفل بشه؟ چند روز پیش یه ظرف خریدم و گذاشتم تو قفسش یه ساعت بعد دیدم ظرفرو برداشته , محتویاتش رو خالی کرده , گرفته تو پاش داره باهاش بازی میکنه khandeee.

الان مجبورم حبوبات خیس خورده و تخمه رو با هم قاطی کنم بهش بدم چون هنوز از تخمه خوردن نیفتاده. و میوه هم فقط با دست بهش میدم.

ممنون

سلام دوست عزیز

حبوباتو هیچ وقت با تخمه قاطی نکنید یعنی کلا غذای خشکو با تر قاطی نکنید یعنی چی از تخمه خوردن نیوفتاده مگه قراره بیوفته همیشه باید ظرف تخمش پر و در دسترسش باشه و کناره اون در یک ظرف دیگه حبوباتو میوه و ... باشه که اون ظرف سوم هم یه ظرف استیله که به قفس بسته میشه که باید بگردی تو پرنده فروشیا پیدا کنی فکر کنم میدان انققلابیه داشته باشه

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 31 ام, 90, 8:04 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 27 ام, 89, 2:31 pm
تشکر کرده اید: 2797 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو کنگو
شهر محل سکونت: کرج

پرنده ی غریب نوشته است:

سلام دوست عزیز

حبوباتو هیچ وقت با تخمه قاطی نکنید یعنی کلا غذای خشکو با تر قاطی نکنید یعنی چی از تخمه خوردن نیوفتاده مگه قراره بیوفته همیشه باید ظرف تخمش پر و در دسترسش باشه و کناره اون در یک ظرف دیگه حبوباتو میوه و ... باشه که اون ظرف سوم هم یه ظرف استیله که به قفس بسته میشه که باید بگردی تو پرنده فروشیا پیدا کنی فکر کنم میدان انققلابیه داشته باشه

خیلی ممنون از پاسختون

نه منظودم این بود که دارم به مرور تخمش رو کم میکنم تا اینکه دیگه فقط 3-4 روز یک بار بهش تخمه بدم.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

فروردین 31 ام, 90, 9:37 pm

آفلاين
نماد کاربر

S@EeD G.L نوشته است:

سلام دوستان:

ممنون

بله شما کاملا درست میگید...حد اقل 3 ظرف در قفس لازمه....ظرفهای استیلی هست که دارای یک حلقه هست که این حلقه به قفس پیچ میشه و ظرف داخل اون قرار میگیره....در ابعاد مختلف وجود داره ...کوچک...بزرگ...متوسط و....اگر تهران هستید پیام خصوصی به من بدید تا بگم از کجا بخرید.

در ضمن به هیچ عنوان تخمه رو با غذای تر مخلوط نکنید...اگر طوطیتون داره عادت میکنه که حبوبات خیس خورده بخوره یواش یواش مقدار تخمه ای رو که بهش میدین کم کنید...تخمه چیز خوبی نیست.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 80  [ 800 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد