به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 18 از 20  [ 134 پست ]  »

مهر 2 ام, 93, 2:44 pm

آفلاين
متخصص ارشد
متخصص ارشد
نماد کاربر
مدال تخصص در کاکادو (1) مدال کاربر منظم (1) مدال ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: بهمن 26 ام, 90, 5:20 pm
تشکر کرده اید: 10518 مرتبه
نوع طوطی: دو کاکادوی ملوکان
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

با سلام

نه آقای EZEL اینطور که شما می فرمایید نیست....2 مورد هست که با هم فرق دارند:

1-زمانی که طوطی به حرف میاد کی هست؟ یعنی چقدر طول میکشه که فلان طوطی اولین کلمه رو بگه

2-در مورد طوطیی که راه افتاده و سخنگو شده چقدر طول میکشه تا کلمه جدید رو یاد بگیره.

مورد 1 و 2 دو مقوله جدا از هم هستند .

در مورد 1 بستگی داره طوطی سرلاکی بزرگ شده و یا وحشی هست و باید رام بشه و سخنگو بشه.....طوطی هایی که سرلاکی بزرگ شدن وقتی دون خور میشن و یا شخص اونها رو می خره و به منزل میاره سریعتر به حرف میان ....تجربه خود بنده در مورد طوطیی که سرلاکی نبوده اما در سن خیلی پایین خریداری شده و به منزل اورده شده چنین هست: معمولا در مورد کاسکو حد اقل 3-4 ماه طول میکشه تا به حرف بیاد.....توجه کنید که در این 3-4 ماه شما دارید با روش درست باهاش تمرین سخنگویی می کنید و نه اینکه خود به خود به حرف بیاد.....در مورد اکلکتوس چه ماده و چه نر که هر دو رو خودم داشتم خیلی طول کشید تا به حرف آمدن.....ماده نزدیک به 10 ماه طول کشید و نر هم حدود 5-6 ماه ....آمازون هم که خودتون در جریان هستید سرلاکی بود بنده خریدم و خیلی هم زود شاید بعد از 3-4 هفته به حرف آمد....در مورد آمازون هیچ تجربه ای وجود نداره که شخصی آمازون وحشی خریده باشه و باهاش کار کرده باشه و به حرف امده باشه...فقط 1 مورد از بچه های اصفهان بود که آمازون بال نارنجی وحشی رو رام کرده و به حرف اورده بود اما چه حرفی فقط یکی دو کلمه اون هم ناواضح...در مورد شاه طوطی بنده شاه طوطی نر وحشی چشم مشکی رو حدود 1.5-2 ماه طول کشید تا به حرف آوردم....شاه طوطی اگر جوجه چشم مشکی باشه زود به حرف میاد...ملنگوی چشم مشکی یه مقدار دیرتر به حرف میاد..البته ملنگو و شاه طوطی وحشی نه سرلاکی.....کاکادوی وحشی هم  تا رام بشه و به حرف بیاد حدود حد اقل 3-4 ماه طول میکشه....کاکادو کلا سخنگوی خوبی نیست....عروس هلندی اگر سرلاکی بزرگ شده باشه زود به حرف میاد تجربه ای که خودم داشتم یک عروس نر سرلاکی بزرگ شده خریدم که حدود 2.5-3 ماهش بود و بعد از 1 ماه که خریدم یعنی سن حدود 3.5-4 ماهگی اولین کلمه رو گفت.

حال بریم سراغ مورد 2....بی شک کاسکو طوطیی هست که کلمات جدید رو خیلی زود یاد میگیره...کاسکوی دم شکلاتی و دم قرمز بنده که وحشی بودن و رام کرده به حرف آوردم هر کلمه جدید رو حدود 3-4 روز طول میکشید تا واضح تقلید کنه....آمازونم یه مقدار بیشتر زمان می بره تا کلمه جدید رو یاد بگیره...اخیرا ((جیگر طلا )) رو یادش دادم که الان چند روزی هست که یاد گرفته و میگه و این دو کلمه با هم رو حدود یک هفته طول کشید تا باهاش کار کردم و یاد گرفت....اکلکتوس نر هم کلمه جدید رو زود یاد میگیره اما کمی بیشتر از کاسکو زمان میبره....اکلکتوس ماده رو نمی دونم و آقای مددی الان باید بفرمایند که اکلکتوسشون که الان راه افتاده و ماده هم هست یک کلمه جدید رو چند روز باید باهاش کار کرد تا واضح تقلید کنه.

در مورد شاه طوطی زمان کمی میبره حدود 4-5 روز....در موردملنگو این زمان کمی بیشتر هست...کاکادو هم بسته به اخلاقش و رابطش با انسان داره و از خانمهای پیکاسو و سولی خواهش می کنم در این مورد توضیح بدن که کاکادوهاشون در مورد کلمه جدید چند روز باید باهاش کار بشه تا کلمه رو تقلید کنه.

درمورد عروس هلندی هم هر کلمه جدید رو حدود 5-6 روزه یاد میگیره اما بدونید که ساتعداد سخنگویی عروس بالا نیست.

در مورد ماکائو هم از دوستانی که ماکائوی سخنگو دارند خواهش می کنم توضیح بدن که چند روز طول میکشه تا کلمه جدید رو یاد بگیره.

با سلام و وقت بخیر حضور بزرگوران و بویژه جناب آقای ایلخانی

ضمن پوزش از تاخیر در ارسال این پست پیرو فرمایش جناب ایلخانی در خصوص سخنگویی کاکادوها، باید عرض نمایم من هر دو ملوکانها را با فاصله یکسال از یکدیگر در حالیکه حدوداً یک سال و نیم سن داشتند خریداری کردم بنابراین نمیتوانم بگویم دقیقاً اولین کلمه را در چند ماهگی آموختند. ملوکان نر (اولی) هنگام خرید بوضوح کلمه سلام را تکرار میکرد اما در کل علاقه چندانی به تکرار و تقلید کلمات و آموزش ندارد. طی این دو سال 12-13 کلمه آموخته که همیشه تکرار میکند و سرعت یادگیری آن هم کاملاً بستگی به این امر دارد که آهنگ آن کلمه برایش خوشایند باشد یا نباشد. گاهی پیش آمده کلمه‌ای را تنها پس از چند بار شنیدن طی دو-سه روز (نه تمرین جدی! فقط چند بار تکرار در طول روز) یاد گرفته و کلماتی هم هستند که طی این دو سالی که نزد ما هست هر روز شنیده و بارها با آن تمرین شده ولی به هیچ وجه تکرار نمینماید. از طرفی تا بحال چندین بار پیش آمده که کلمه‌ای که هرگز با آن تمرین نشده و فقط گاهی آن را طی مکالمات روزمره ما شنیده بسیار زیبا و واضح اما فقط یکبار تکرار کرده و بعد از آن هرقدر آن کلمه را با آن تمرین کردیم دیگر هرگز نگفته. بسیاری اوقات به تقلید از مکالمه انسانها سعی میکند با تُن های مختلف (عصبانی، آرام، هیجان زده و ...) عبارات پشت سرهمی را همراه با حرکات سر و بالها تکرار کند (مثل زمانیکه ما برای یکدیگر موضوعی را تعریف میکنیم) یا حتی گاهی بین این عبارات میخندد اما اینکه چه چیزی میگوید یا کلمه خاصی از بین این عبارات قابل تشخیص نیست.

ملوکان ماده (ملوکان دوم) ابتدایی که نزد ما آمد یک کلمه را با سوت تکرار میکرد (که همچنان هم این کار را انجام میدهد) و کلمه سلام را ناواضح میگفت که بعد از گذشت چند ماه واضح شد و الان یکی دو کلمه دیگر هم آموخته اما کاملاً با فرمایش سرکار خانم soli موافق هستم که به نظر میرسد کاکادوها بیشتر از صدای ما علاقمندند صداها و حرکات یکدیگر را تقلید نمایند. ملوکان ماده ما نیز بیشتر از آنکه علاقه به تقلید و یادگیری کلمات از ما داشته باشد کلمات و حتی حرکات ملوکان نر را تقلید میکند و سعی در حرف زدن و تکرار کلمات با تن صدای ملوکان نر دارد. (مثلاً به تازگی دقیقاً با حرکات و تُن صدای ملوکان نر آن هم سعی در گفتن عبارات نامفهوم پشت سر هم دارد). البته شاید این موضوع قابل تامل باشد که تقلید ملوکان نر از ماده به جز در مورد یکی از صداهای ماده وجود نداشته و بیشتر این ملوکان ماده است که درصدد تقلید از نر است. شایان ذکر است که این احتمال وجود دارد که نه فقط کاکادوها بلکه هر نوع طوطی‌ای که در کنار هم نوع و هم نژاد خودش نگهداری شود بیشتر تمایل به تقلید از هم نوع خودش داشته باشد تا از انسان.

بطور کلی آنچه برای اینجانب در خصوص سخنگویی کاکادوها واضح و روشن است این است که اخلاق کاکادوها در این زمینه با هم بسیار متفاوت است؛ مواردی هستند که بخوبی کلمات متعددی را تکرار میکنند اما بعضی ها هم هرگز سخنگوی آنچنانی نمیشوند. در مورد کاکادوها نمیتوان مثل سخنگویی کاسکو یا آمازون یا حتی شاه طوطی و ملنگو قاعده‌ای کلی ارائه نمود. به نظر من قاعده کلی سخنگویی کاکادوها دو مورد زیر است:

1. روی سخنگویی کاکادوها نمیتوان آنچنان حسابی باز کرد. به نظر من علت اصلی آن هم بازیگوشی آنهاست که باعث میشود به انواع بازی و رقص بیشتر از تقلید کلمات علاقمند باشند. برای بازی هر زمانی سراغ آنها بروید آماده‌اند اما روی علاقه آنها به تمرینات سخنگویی هیچ حسابی باز نکنید، اگر جوجه با سن کم و مناسبی باشند به احتمال زیادی تعدادی کلمات خواهند آموخت ولی انتظار کلمات زیاد و هر چند روز آموختن یک کلمه جدید را نداشته باشید. اگر برای فردی سخنگویی یک طوطی بویژه تعدد کلمات و یادگیری سریع آنها مهم است کاکادوها مورد مناسبی برای ایشان نخواهند بود و شاید حتی یک شاه طوطی (با سن و شرایط مناسب) به مراتب بهتر و بیشتر میتواند انتظار ایشان را برآورده نماید.

2. در واضح ترین حالت سخنگویی هم انتظار تُن صدای فوق العاده از کاکادوها نداشته باشید. کاکادوها با صدای خودشان حرف میزنند، ممکن است سعی کنند کمی صدایشان را بم‌تر و زیرتر کنند اما هرگز آنطور نیست که عیناً با صدایی که با آنها تمرین کرده اید (با صدای شما) کلمه را تکرار کنند.

کلاً کاکادو برای افرادی مناسب است که بیشتر از سخنگویی به دنبال شیطنت، بازیگوشی، اداهای خنده دار، محبت و وابستگی به صاحب، نوازش و سر خاراندن و زیبایی و جذابیت ظاهری خاص یک طوطی هستند.

در صورت وجود سوالات بیشتر در این زمینه، در تاپیک کاکادوها تا حدی که در تجربه و دانشم بگنجد پاسخگوی سوالات بزرگواران خواهم بود.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم picasso به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, sahar_sh, مهدشتی, Mediaeslami, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, RABI, Mehdi_ir00

#

خرداد 19 ام, 94, 11:56 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 19 ام, 94, 11:50 am
تشکر کرده اید: 54 مرتبه
نوع طوطی: ملوكان
جنسیت شما: آقا

سلام از آقاي ايلخاني و ساير دوست درخواست دارم بنده رو راهنمايي كنن من دنبال ماكائو پيشاني بلوطي هستم و اگه نبود ماكائو هانس كجا ميتونم بهشون دسترسي داشتم باشم و تهيه كنم در ضمن آقاي صانعي گفتن جوجه هاشون 2 3 ماه ديگه بدنيا ميان ممنون از لطفتون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم rockman88 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Delafonte, RABI, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 19 ام, 94, 2:52 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1513 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

rockman88 نوشته است:

سلام از آقاي ايلخاني و ساير دوست درخواست دارم بنده رو راهنمايي كنن من دنبال ماكائو پيشاني بلوطي هستم و اگه نبود ماكائو هانس كجا ميتونم بهشون دسترسي داشتم باشم و تهيه كنم در ضمن آقاي صانعي گفتن جوجه هاشون 2 3 ماه ديگه بدنيا ميان ممنون از لطفتون

سلام

اگر دنبال جوجه هستید بهتر است صبر کنید تا جوجه های پرورش دهنده ها آماده شود. پیشانی بلوطی هم بسیار کم زمینه است و بعید است جوجه اش را کسی وارد کند.

هانس بالغ هراز گاهی وارد می شود و در بازار می توانید پیدا کنید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
Delafonte, amirkaffash, RABI, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 19 ام, 94, 3:00 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

نه جوجه ميخوام و ترجيحا تازه دون خور شده يا نهايت 7 8 ماهه كسي رو نميشناسيد براي اين موارد و عجيبه چون من جاهاي مختلفي خوندم پيشاني بلوطي بهترين سخنگو در ماكائوها هست چرا وارد نميشه.

بالا بالا
  مشخصات
RABI, RABI, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 19 ام, 94, 3:31 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

كلا ميشه رو هانس حساب كرد كه 20 كلمه ياد بگيره؟ و آموزهاش ايتدايي هم فرا بگيره مثل پرواز روي دست و ...؟ و صداي جيغهاش از ماكائوهاي بزرگ كمتر هست؟ حدود قيمتش چنده؟ 

بالا بالا
  مشخصات
Delafonte, RABI, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 19 ام, 94, 1:57 am

آفلاين
مدیر تالار جوجه سرلاکی
مدیر تالار جوجه سرلاکی
نماد کاربر
مدال پرورش جوجه گوشتی (1)
تاريخ عضويت: خرداد 19 ام, 91, 9:42 pm
تشکر کرده اید: 5102 مرتبه
نوع طوطی: ندارم

rockman88 نوشته است:

كلا ميشه رو هانس حساب كرد كه 20 كلمه ياد بگيره؟ و آموزهاش ايتدايي هم فرا بگيره مثل پرواز روي دست و ...؟ و صداي جيغهاش از ماكائوهاي بزرگ كمتر هست؟ حدود قيمتش چنده؟ 

سلام بستگی به اموزش خودتون داره  .هانس  قدرت یادگیری فوق العاده ای داره و با اموزش صحیح بله میشه انتظار داشت که این تعداد کلمه رو یاد بگیره.یکی از کسانی که از ما جوجه گرفته بود میگفتند که تا 20کلمه هم یاد گرفته اما بیشتر یا حتی راست بودنش رو نمیدونم.ولی استعداد خیلی خوبی داره وحتی زمانی که تازه دونخور شده هم به راحتی به حرف میاد..بابت اموزش های ابتدایی و تریک و.... هم خیلی راحت یاد میگیره ودقیقا تماما خصوصیات آراهای سایز بزرگ رو داره.اگر درست تربیت بشه جیغ های کمی خواهد داشت  ولی درکل بلندی جیغ هاش به مراتب کمتر از اراهای بزرگ مثل ابی طلایی هست.صدای تیزی داره و اگر چیزی اذیتش کنه ممکنه پشت سر هم جیغ بزنه .اما میگم با تربیت صحیح ممکنه حتی دوسه تا جیغ هم در طول روزنداشته باشه.

حدود قیمت هم فقط اقای میرصانعی تو ایران پرورش میدن که قیت جوجه های ایشون حدود 2500هست ولی گاهی اوقات هم پرنده های وارداتی میان که اونها هم یک و هشتصد تا 2تومن فروخته میشن

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم rgps2012 به خاطر این پست تشکر کرده اند
hrabiee, amirkaffash, RABI, شاهرخ ايلخاني, Mehdi_ir00

#

خرداد 20 ام, 94, 8:14 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

rgps2012 نوشته است:

سلام بستگی به اموزش خودتون داره  .هانس  قدرت یادگیری فوق العاده ای داره و با اموزش صحیح بله میشه انتظار داشت که این تعداد کلمه رو یاد بگیره.یکی از کسانی که از ما جوجه گرفته بود میگفتند که تا 20کلمه هم یاد گرفته اما بیشتر یا حتی راست بودنش رو نمیدونم.ولی استعداد خیلی خوبی داره وحتی زمانی که تازه دونخور شده هم به راحتی به حرف میاد..بابت اموزش های ابتدایی و تریک و.... هم خیلی راحت یاد میگیره ودقیقا تماما خصوصیات آراهای سایز بزرگ رو داره.اگر درست تربیت بشه جیغ های کمی خواهد داشت  ولی درکل بلندی جیغ هاش به مراتب کمتر از اراهای بزرگ مثل ابی طلایی هست.صدای تیزی داره و اگر چیزی اذیتش کنه ممکنه پشت سر هم جیغ بزنه .اما میگم با تربیت صحیح ممکنه حتی دوسه تا جیغ هم در طول روزنداشته باشه.

حدود قیمت هم فقط اقای میرصانعی تو ایران پرورش میدن که قیت جوجه های ایشون حدود 2500هست ولی گاهی اوقات هم پرنده های وارداتی میان که اونها هم یک و هشتصد تا 2تومن فروخته میشن

ممنون از لطفتون يه جاي صحبتتون فرموديد يكي از كاسني كه از ما جوجه گرفتند شما جايي رو دارين كه بشه تهيه كرد؟ در ضمن كلا از فكر پيشاني بلوطي بيام بيرون؟ پيدا نميشه؟ و خودم آرا آبي طلايي دوست دارم اما قفسم وي پي 04 هست و در ضمن تو قفس مسافرتي هم نميشه حمل و نقلش كرد الانم كاكادو دارم ولي جيغهاش يه دفعه شروع ميشه خدا ميدونه كي تموم ميشه يه دفعه ميبيني 50 60 تا پشت سر هم ميزنه حتي بعضي وقتها بيرون از قفس هم هست پت سر هم ميزنه كه البته بعيد ميدونم ماكائوها حتي آبي طلايي در روز 80 90 تا جيغ بزنن من شنيدم ميگن حتي آبي طلايي هم نهايت 20 تا در روز ميزنه در بدترين شرايط 

بالا بالا
  مشخصات
RABI, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 18 از 20  [ 134 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Glaucous Macaw ماکائو سبز مایل به زرد

محمد رضا

2

1201

تیر 29 ام, 91, 12:15 pm

محمد رضا نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائو پیشانی بلوطی Chestnut-fronted Macaw

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

محمد رضا

7

1705

شهریور 26 ام, 92, 4:30 pm

Amir ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائو قرمز کوبایی Cuban Macaw aka Cuban Red Macaw

hamid67

0

1259

مرداد 28 ام, 91, 2:07 am

hamid67 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد