به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 20  [ 134 پست ]  »

شهریور 22 ام, 91, 11:34 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 27 ام, 91, 10:31 pm
تشکر کرده اید: 36 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: isfahan
باسلام وسپاس
میشه گفت یکی ازفاکتورهای مهم برای ارتباط عاطفی طوطی سانان باصاحبشان میزان توجه صاحبشان به انهاست؟مثلاوقتی صاحب یک"ماکائو"10-12ساعت در روزبه بازی ومحبت با"ارا"ش میپردازه،میشه انتظار داشت این ماکائوارتباط عاطفی ای درحد یک کاکادو یاکاسکوباصاحبش داشته باشه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali n95 به خاطر این پست تشکر کرده اند
sajad_Aliyan, kiakado, ingardenvenus12478, PHILIPS, hamid67, شاهرخ ايلخاني, فرشید اصفی, shika joon, ادولف, mehdi, Amir ali, Mahyar001, M_A_V, jobili_phn, amin-azari, h.bahrami, bi_gozasht, maryams, amirkaffash, RABI

#

شهریور 23 ام, 91, 9:23 am

ali n95 نوشته است:
باسلام وسپاس میشه گفت یکی ازفاکتورهای مهم برای ارتباط عاطفی طوطی سانان باصاحبشان میزان توجه صاحبشان به انهاست؟مثلاوقتی صاحب یک"ماکائو"10-12ساعت در روزبه بازی ومحبت با"ارا"ش میپردازه،میشه انتظار داشت این ماکائوارتباط عاطفی ای درحد یک کاکادو یاکاسکوباصاحبش داشته باشه؟
دوست عزیر صحبت شما تا حدودی درسته یعنی طوطی که روزی 3 ساعت نوازش میشه و باهاش بازی میشه بیشتر از طوطی از جنس خودش که روزی 30 دقیقه مورد نوازش قرار میگیره وابسته صاحبش میشه ولی قسمت دوم حرفتون اشتباهه.شما با ماکائو هر طور هم که بازی کنید مثل کاکادو باهاتون رفیق نمیشه یا به فرض که یک نفر با یک شاه طوطی روزی 12 ساعت(غیر ممکن)کار کنه باز هم اون طوطی مثل کاکادو یا کاسکو یا حتی ماکائو باهاش رفیق نمیشه

پس شما تنها میتونید با وقت بیشتر نهایت وابستگی طوطیتون رو بخرید نه بیشتر از حد توانش

بالا بالا

کاربران زیر از شما کاربر محترم بهزاد وکیلی به خاطر این پست تشکر کرده اند
PHILIPS, Amir ali, مینا مقدم, kiakado, M_A_V, hamid67, ingardenvenus12478, شاهرخ ايلخاني, soltan69, فرشید اصفی, ادولف, mehdi, Mahyar001, jobili_phn, amin-azari, بابک, h.bahrami, bi_gozasht, پرهام, maryams, amirkaffash, RABI, RABI

#

شهریور 25 ام, 91, 9:34 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
شهر محل سکونت: تهران

بهزاد وکیلی نوشته است:

دوست عزیر صحبت شما تا حدودی درسته یعنی طوطی که روزی 3 ساعت نوازش میشه و باهاش بازی میشه بیشتر از طوطی از جنس خودش که روزی 30 دقیقه مورد نوازش قرار میگیره وابسته صاحبش میشه ولی قسمت دوم حرفتون اشتباهه.شما با ماکائو هر طور هم که بازی کنید مثل کاکادو باهاتون رفیق نمیشه یا به فرض که یک نفر با یک شاه طوطی روزی 12 ساعت(غیر ممکن)کار کنه باز هم اون طوطی مثل کاکادو یا کاسکو یا حتی ماکائو باهاش رفیق نمیشه

پس شما تنها میتونید با وقت بیشتر نهایت وابستگی طوطیتون رو بخرید نه بیشتر از حد توانش

با تشکر از بهزاد جان....جواب کاملا درسته فقط اضافه کنم:

تازه اگر طوطی جوجه کم سن باشه این اتفاقات میوفته و نتیجه میده.

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 2 ام, 91, 10:07 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 20 ام, 91, 12:44 am
تشکر کرده اید: 9 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: سرزمین اریایی
باسلام
رتبه ی اراهابین طوطی سانان از لحاظ ارتباط عاطفی واستعداد فراگیری تریک چندم هست؟[یعنی میشه گفت بعدازکاکادو هاوکاسکو ها بهترین ارتباط عاطفی رابرقرارمیکنندوبعدازکاکادوهااکروباتیک ترین طوطی هاهستند؟]
باسپاس فراوان

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ادولف به خاطر این پست تشکر کرده اند
mehdi, aquarius, Amir ali, kiakado, hamid67, ali900, شاهرخ ايلخاني, picasso, Mahyar001, jobili_phn, فرشید اصفی, amin-azari, h.bahrami, bi_gozasht, پرهام, maryams, amirkaffash, RABI

#

مهر 2 ام, 91, 10:23 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9653 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

ادولف نوشته است:
باسلام رتبه ی اراهابین طوطی سانان از لحاظ ارتباط عاطفی واستعداد فراگیری تریک چندم هست؟[یعنی میشه گفت بعدازکاکادو هاوکاسکو ها بهترین ارتباط عاطفی رابرقرارمیکنندوبعدازکاکادوهااکروباتیک ترین طوطی هاهستند؟] باسپاس فراوان

اراها خیلی گسترده هستند در بینشون گونهایی سرسخت و گونهایی خیلی عاطفی هستند

اون چیزی که در ایران هست خوب با انسان رابطه بر قرار میکنند البته نه در حد کاکاتو اما رابطه خوبی دارند

استعداد خوبی هم در یادگیری حقه ها و شیرینکاری دارند.با اینکه به اندازه کاسکو کلمات یاد نمیگیرند اما خیلی خوب و واضح میتونند صحبت کنند البته به شرطی که از جوجگی بزرگ شده باشند

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
mehdi, aquarius, Amir ali, kiakado, PHILIPS, شاهرخ ايلخاني, pooian, Mahyar001, jobili_phn, amin-azari, بابک, h.bahrami, bi_gozasht, پرهام, maryams, amirkaffash, RABI

#

مهر 2 ام, 91, 11:36 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 25 ام, 90, 4:25 pm
تشکر کرده اید: 3050 مرتبه
نوع طوطی: ماکائو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

بهزاد وکیلی نوشته است:

دوست عزیز شوخ طبعی رو میشه معنا کنید؟

هیچ طوطی مثل کاکادو دلقک و با مزه نیست البته استثنا هم وجود داره

آرا طوطی با ابهتیه و دوست داره یک جا بشینه و مثل کاکادو زیاد تحرک نداره.

ماکائو به دلیل بزرگ جثه بون به بزرگترین قفس بازار نیازمنده و وقتی قفس بزرگ میخرید دیگه شرایطش فرقی نداره و روزی 3-4 ساعت بیرون بودن کافیه

سلام آقای آدولف عزیز

پیرو پاسخ دوستان و مدیران عزیز و اینکه شما در مورد اینکه کسی که تجربه نگهداری از آرا را داره پاسخگو باشه به خودم اجازه داده و شرکت می کنم در بحث شما.

شوخ طبع یعنی اهل بازی هست شوخی می کنه، دعوا می کنه کلا طوطی پر جنب و جوشی هست به نظرم تو کاسکو هم یه تفاوت هایی وجود داره یکی ممکنه شوخ طبع و بازیگوش باشه و یکی هم امکان داره نه خیلی جدی و با دیسیپلین باشه

ولی کاکادو واقعا شوخ طبع و با نمک هست و دوست داشتنی.

آقا بهزاد عزیز هم گفتن استثنا بین طوطی ها وجود داره ولی من میزبان این آراهایی که هستم والله اینا تمایلی به اینکه ساعتها یه جا بشینن ندارن. ساعت که آرزو هست من آرزو دارم اینا 10 دقیقه یه جا وایستن. فقط 10 دقیقه.

درمورد تحرکشون هم بگم اینا فقط مونده روسقف راه برن دیگه .

البته بازهم میگم طوطی با طوطی فزق می کنه و به نوع تربیت بستگی داره و اینم بگم این آراها در بدو ورود تا یک ماه تو خونه ما مظلوم بودن و ساکت دقیقا برابر حرف آقا بهزاد اما الان با توجه به آزاد گذاشتن بیش از اندازه اینها خوب طبیعتا شیطنتشان هم برابر با آزادی که بهشان داده شده هست.

اما در مورد آزاد بودن آرا فقط برای خواب تو قفس هست و زمانی که تنبیه می شه یعنی تقریبا روزی بالای 12 ساعت آزادی

البته اگه شما از اول عادتش بدید به زمانی که باید تو قفس باشه خوب قاعدتا همان چیزی می شه که خود شما انتظار دارید. و البته اگر از جوجگی تربیت شه یا سن پایین مثلا زیر 2 سال

ببخشید اگه اشتباهی در توضیحاتم در مورد ماکائو بود این تجربه شخصیه خودم هست در مورد نگهداری آرا.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ramlin به خاطر این پست تشکر کرده اند
aquarius, milad-toto, Amir ali, kiakado, mehdi.s.c, glory, hamid67, ali900, PHILIPS, شاهرخ ايلخاني, picasso, mehdi, pooian, سید جاوید, Mahyar001, jobili_phn, amin-azari, بابک, h.bahrami, LadyMahsa, bi_gozasht, amir aj, پرهام, maryams, amirkaffash, RABI, RABI

#

مهر 2 ام, 91, 3:55 am

آفلاين
متخصص ارشد
متخصص ارشد
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال ویژه سایت (1) مدال تخصص در کاسکو (1)
تاريخ عضويت: مهر 2 ام, 91, 5:25 pm
تشکر کرده اید: 6544 مرتبه
نوع طوطی: خاکستری کنگو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: ساری

ramlin نوشته است:

سلام آقای آدولف عزیز

پیرو پاسخ دوستان و مدیران عزیز و اینکه شما در مورد اینکه کسی که تجربه نگهداری از آرا را داره پاسخگو باشه به خودم اجازه داده و شرکت می کنم در بحث شما.

شوخ طبع یعنی اهل بازی هست شوخی می کنه، دعوا می کنه کلا طوطی پر جنب و جوشی هست به نظرم تو کاسکو هم یه تفاوت هایی وجود داره یکی ممکنه شوخ طبع و بازیگوش باشه و یکی هم امکان داره نه خیلی جدی و با دیسیپلین باشه

ولی کاکادو واقعا شوخ طبع و با نمک هست و دوست داشتنی.

آقا بهزاد عزیز هم گفتن استثنا بین طوطی ها وجود داره ولی من میزبان این آراهایی که هستم والله اینا تمایلی به اینکه ساعتها یه جا بشینن ندارن. ساعت که آرزو هست من آرزو دارم اینا 10 دقیقه یه جا وایستن. فقط 10 دقیقه.

درمورد تحرکشون هم بگم اینا فقط مونده روسقف راه برن دیگه .

البته بازهم میگم طوطی با طوطی فزق می کنه و به نوع تربیت بستگی داره و اینم بگم این آراها در بدو ورود تا یک ماه تو خونه ما مظلوم بودن و ساکت دقیقا برابر حرف آقا بهزاد اما الان با توجه به آزاد گذاشتن بیش از اندازه اینها خوب طبیعتا شیطنتشان هم برابر با آزادی که بهشان داده شده هست.

اما در مورد آزاد بودن آرا فقط برای خواب تو قفس هست و زمانی که تنبیه می شه یعنی تقریبا روزی بالای 12 ساعت آزادی

البته اگه شما از اول عادتش بدید به زمانی که باید تو قفس باشه خوب قاعدتا همان چیزی می شه که خود شما انتظار دارید. و البته اگر از جوجگی تربیت شه یا سن پایین مثلا زیر 2 سال

ببخشید اگه اشتباهی در توضیحاتم در مورد ماکائو بود این تجربه شخصیه خودم هست در مورد نگهداری آرا.

در مورد ابهت و یکجا نشینی ماکائو(همونطور که آقای بهزاد گفتن

استثناء هم هست)،منم با نظر راملین عزیز موافقم، طوطی با طوطی فرق میکنه.ماکائوهایی که

من دیدم(آبی طلایی حلقه پا)بشدت اجتماعی و عاشق اینکه مورد توجه قرار بگیره و ارتباط بر قرار کنه،

حتی یه حالتی مثل رقص (نمیدونم اسم دقیقش چیه)رو انجام میداد تا توجهتو جلب کنه یا سرشو بخارونی!

یا ماکائوی قرمز بال سبز که حتی رو استندِ روی قفس هم یه حرکات ریتمیک (مثل رقص پا!!)انجام میداد.

ولی خب قبول دارم کاکادو یه جور خاصی ملوسُ با مزست و فوق العاده پر تحرکه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم glory به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی, Amir ali, mehdi, kiakado, hamid67, ali900, PHILIPS, شاهرخ ايلخاني, mehdi.s.c, pooian, aquarius, Mahyar001, jobili_phn, amin-azari, بابک, h.bahrami, امید2000, bi_gozasht, پرهام, maryams, amirkaffash, RABI
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 20  [ 134 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Glaucous Macaw ماکائو سبز مایل به زرد

محمد رضا

2

1682

تیر 29 ام, 91, 12:15 pm

محمد رضا نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائو پیشانی بلوطی Chestnut-fronted Macaw

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

محمد رضا

9

3317

شهریور 11 ام, 96, 6:35 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. ماکائو قرمز کوبایی Cuban Macaw aka Cuban Red Macaw

hamid67

0

1847

مرداد 28 ام, 91, 2:07 am

hamid67 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی ماکائوی یقه زرد (Yellow Collar Macaw)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

10

2886

بهمن 22 ام, 95, 10:52 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد