به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 45 از 83  [ 579 پست ]  »

بهمن 22 ام, 91, 6:01 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 59837 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

payman_2999 نوشته است:

با سلام و تشکر از دوستان

با توجه به اینکه من نمیتونم کاکادو نابالغ رو از بالغ تشخیص بدهم, آیا متن زیر رو جهت تشخیص نابالغ بودن تایید می فرمایید:

"بیشتر کاکادوها از هر گونه که باشند در دوران جوجگی دارای زبان‌هایی روشن سفید رنگ هستند و دور منقار آنها خالی از پر و دارای سوراخ‌های بینی سفید هستند و پاهای تیره و نازکی دارند. منقار صاف است و لایه لایه نیست و در دور چشم آنها پوستی بسیار صاف و تمیز و تازه وجود دارد."

البته اگه یک آدرس اینترنتی هم بفرمایید که بشه عکس کاکادو نابالغ را با بالغ مقایسه کرد, بسیار ممنون میشم

با تشکر 

بله دوست عزیز کاملا این توضیحات در مورد جوجه بودن کاکادو صادق هست ....یعنی تمام کاکادوهایی که جوجه هستند هر چه سنشون پایینتر باشه این مشخصه ها که فرمودین بارزتر هست....پست قبل هم که آقا سعید فرمودند رو به این توضیحات اضافه کنید چون درسته.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
EZEL, Amir ali, ingardenvenus12478, payman_2999, kiakado, مینا مقدم, esi67, بهنام, silverman909, amin-azari, ECMN, picasso, mgolivary, hbk, فرشید اصفی, بابک, shadi67

#

اسفند 2 ام, 91, 11:44 am

آفلاين
متخصص ارشد
متخصص ارشد
نماد کاربر
مدال تخصص در کاکادو (1) مدال کاربر منظم (1) مدال ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: بهمن 26 ام, 90, 5:20 pm
تشکر کرده اید: 10518 مرتبه
نوع طوطی: دو کاکادوی ملوکان
جنسیت شما: خانم

محمد1376 نوشته است:

با سلام خدمت تمامی عزیزان 

1 سوال از محظر استاد بزرگوار جناب ایلخانی داشتم چنانچه اساتید دیگر مایل بودن می توانند جواب دهند.

1:کاکادو درسته یا کاکاتو بنده در حال مشاهده چند پست بودم که با پست های کابران متخصص و مدیرانی برخورد کردم که از واژه ی کاکاتو استفاده کرده بودند.

ناگهان برام سوال پیش اومد آیا کاکاتو صحیح می باشد یا کاکادو.

با آرزوی سلامتی برای تمامی ایران پاروتی ها

axell نوشته است:

از نظر علمی و طبقه بندی زیست شناسی"کاکاتوآ" تلفظ میشه و در زبان لاتین "کاکاتویی دای" اسم این رده کلی است

در فرهنگ زیست شناسی ایران تا سالها انهارا کاکل سفیدها خطاب میکردند که بعد خود واژه " کاکاتو "به فرهنگ زیست شناسی وارد شد

در زبان عربی و تمامی زبانهایی که از نظر شکل الفبا با فارسی یک فرم هستند اسم این رده " کاکاتو "است اصلا کلمه کاکادو معنایی ندارد

"کاکاتویی دا"اسم اصلی این پرنده در زبان بومی است که به معنای کاکال دارها هست

بعدها تنوع زیستی این پرنده مورد شناسایی قرار گرفت و اسمهای دیگر بر روی هر گونه ان به تفکیک قرار گرفت

اولین زبانی که این واژه وادش شده زبان هلندی بوده که به ان "کاکتو"میگفتند

کلا کاکادو معلوم نیست از کجا اومده  برای خود من هم سوال است

البته در ویکیپدیا فارسی هم اشتباه زیاد دارد و اصلا اعتبار علمی ندارد بر ان تکیه نکنید

picasso نوشته است:

در ادامه توضیحات مدیر گرامی axell مینمایم که نام این پرنده بصورت   cockatoo هست. تصور اینجانب این است که به خاطر راحتتر بودن بیان کاکادو به جای کوکاتو یا کاکاتو،  در زبان ما این واژه بیشتر رواج یافته هر چند که چندان صحیح نیست.

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

با سلام به دوست و مدیر بزرگوار عزیز

در مورد طوطی سانان باید بگم که ما یا باید اسم مصطلح فارسی و آنچه بین ملت باب شده رو بگیم یا باید دقیقا اسم انگلیسی اون رو بگیم.....مثلا یا باید بگیم عروس هلندی یا باید بگیم cockatiel( بخونید ککاتیل مثل کلبه نه کوکاتیل) .....مثلا یا باید بگیم کاسکو یا باید بگیم african grey parrot یا ترجمه اون طوطی خاکستری افریقایی .....یا باید بگیم کوتوله برزیلی و یا باید بگیم love bird .....و توجه داشته باشید یا باید بگیم کاکادو یا باید بگیم cockatoo (تلفظ آن کوکاتو باز مثل کلبه)

بنابر این منطق میگه یا بفرمایید کاکادو (مثل عروس هلندی و کاسکو و کوتوله برزیلی که اسم ایرانی شده آن هست) و یا اگر می خواهید اسم انگلیسی درست اون رو بفرمایید باید بگید کوکاتو نه کاکاتو.....پس نتیجه میگیریم که کاکاتو غلط هست یا باید بگیم کاکادو یا cockatoo (کوکاتو مثل کلبه ).

دقیقا به خاطر همین فرمایش شما که فرمودین:((و الا بر موارد نظر شخصی نمیتوان قالب بازگردن انگلیسی به فارسی را تغییر داد)) باید بگیم ککاتو مثل تلفظ کلبه نه کولبه و اصلا نباید بگیم کاکاتو  چون اسم انگلیسی آن cockatoo هست که به قول شما نباید از بازگردان انگلیسی به فارسی اون رو تغییر داد.

با وجود اینکه مدت زیادی از این بحث میگذرد اما در ارتباط با آن امروز متوجه موضوعی شدم که پیش از این به آن توجه ننموده بودم. شاید دانستن آن برای دوستان و بزرگواران نیز خالی از لطف نباشد.

نام این پرنده در زبان آلمانی Kakadu  میباشد (کاکادو- تلفظ صحیح آخر واژه "او" است، نه اُ ) و احتمالاً منشاء رواج واژه کاکادو در زبان فارسی نیز واژه آلمانی آن است و نه انگلیسی.

(جهت یادآوری موضوع و آنچه در پاسخ آمد تعدادی از پاسخها را نقل قول نمودم).

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم picasso به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, rgps2012, مینا مقدم, Amir ali, kiakado, mgolivary, hbk, EZEL, شاهرخ ايلخاني, glory, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, bali, shadi67

#

اسفند 2 ام, 91, 4:53 pm

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 59837 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

picasso نوشته است:

با وجود اینکه مدت زیادی از این بحث میگذرد اما در ارتباط با آن امروز متوجه موضوعی شدم که پیش از این به آن توجه ننموده بودم. شاید دانستن آن برای دوستان و بزرگواران نیز خالی از لطف نباشد.

نام این پرنده در زبان آلمانی Kakadu  میباشد (کاکادو- تلفظ صحیح آخر واژه "او" است، نه اُ ) و احتمالاً منشاء رواج واژه کاکادو در زبان فارسی نیز واژه آلمانی آن است و نه انگلیسی.

(جهت یادآوری موضوع و آنچه در پاسخ آمد تعدادی از پاسخها را نقل قول نمودم).

و نتیجه آخر اینکه یا باید بگیم کاکادو که آلمانی هست ویا باید بگیم کوکاتو(ککاتو)  که انگلیسی هست....کاکاتو نه آلمانی هست نه انگلیسی.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohsen.k, ECMN, Amir ali, hbk, مینا مقدم, picasso, glory, kiakado, EZEL, بابک, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, mgolivary, بهنام, shadi67

#

اسفند 2 ام, 91, 4:59 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: تیر 20 ام, 91, 5:05 pm
تشکر کرده اید: 318 مرتبه
نوع طوطی: YellowFace Budgie
شهر محل سکونت: IR 11

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

و نتیجه آخر اینکه یا باید بگیم کاکادو که آلمانی هست ویا باید بگیم کوکاتو(ککاتو)  که انگلیسی هست....کاکاتو نه آلمانی هست نه انگلیسی.

اقا شاهرخ پوزش میطلبم که این سوال رو اینجا میکنم - در مورد کاکاتیل هم کوکاتیل صحیح تره ؟؟؟؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پارسا حیدری به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, ECMN, hbk, picasso, mohsen.k, kiakado, EZEL, بابک, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, mgolivary, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, بهنام

#

اسفند 2 ام, 91, 5:07 pm

آفلاين
مدیر تالار ککاتیل
مدیر تالار ککاتیل
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 17 ام, 90, 11:05 am
تشکر کرده اید: 39481 مرتبه
نوع طوطی: Albino Cockatiel
شهر محل سکونت: IR 46

parsa-parrot نوشته است:

اقا شاهرخ پوزش میطلبم که این سوال رو اینجا میکنم - در مورد کاکاتیل هم کوکاتیل صحیح تره ؟؟؟؟

از تلفظ واژه "cockatiel" ، کلمه کُکاتیل (کوکاتیل) صحیح هست .

این سوال مربوط به بخش عروس هلندی یا سوالات متفرقه هست .

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ECMN به خاطر این پست تشکر کرده اند
مینا مقدم, hbk, Amir ali, rgps2012, picasso, glory, mohsen.k, kiakado, EZEL, بابک, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, mgolivary, بهنام, شاهرخ ايلخاني, shadi67

#

اسفند 2 ام, 91, 11:49 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9176 مرتبه
نوع طوطی: هیچ:(:(
شهر محل سکونت: مشهد

اصطلاح اصل همان کاکتو یا کاکاتو(در برخی تلفظها مخصوصا امریکایی گاها)100% درست است برای اثبات این موضوع به لینک زیر بروید

لینک

همانطور که درقبلتر هم اشاره کردم "دو"وجود خارجی ندارد - من این مطلب از اقای دکتر جمال هاشمی رئیس اسبق دانشکده ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی جویا شدم دقیقا این تلفظ که گذاشتم صحیح و استاندارد است  cock·a·too 

اینهم دو تلفظ دقیق با دو لهجه uk & usaبا لینک سایت معتبر و رسمی  cambridge

میتونید عبارت define:cockatoo در گوگل سرچ کنید 

برای عروس هلندی هم کاک.تیل صحیح است

ببخشید اساتید قصد جسارت نداشتم

امضا وصیت کرده ام بعد از مرگم؛ همراه من.دوتا فنجان چای هم دفن کنند!!شاید صحبت های من با خدا به درازا کشید...بهرحال دلخوریها کم نیست ازبندگانش ...همانهایی که بی اجازه واردشدند.خودخواهانه قضاوت کردند. بی مقدمه شکستند.وبی خداحافظی رفتند!

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, ECMN, hbk, فرشید اصفی, niloofar, kiakado, ingardenvenus12478, EZEL, mgolivary, glory, picasso, mohsen.k, شاهرخ ايلخاني, بهنام

#

فروردین 14 ام, 92, 9:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: شهریور 2 ام, 90, 1:00 pm
تشکر کرده اید: 4072 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو تاج زرد
شهر محل سکونت: کرمانشاه

paraf نوشته است:

در مورد کاکادو هم من برفی رو که داشتم به غیر از من رو دست مرد دیگه ای نمیرفت ولی با خانم ها راحت بود . کاکادوی آقای وکیلی هم که دست بنده بود خیلی زود زود با هر کسی رفیق نمیشد.

حسام جان کاکادوها واقعا اخلاقیات متفاوتی دارن یعنی من خودم تو این مدت کاکادو زیاد دیدم و زیاد تجربه کردم ولی واسه نمونه ندیدم که اخلاق دو تاشون مثل هم باشه...هر کدوم رو که بگی اخلاقیات مخصوص به خودشون رو دارن...

آخرين ويرايش توسط محمد مددی on فروردین 14 ام, 92, 12:21 am, ويرايش شده در 2.
منتقل شده از تاپیک ماکائو

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ingardenvenus12478 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, kiakado, بابک, فرشید اصفی, شاهرخ ايلخاني, ECMN, EZEL, shadi67
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 45 از 83  [ 579 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو دوکرپ (Ducorp Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 21, 22, 23 ]

شاهرخ ايلخاني

156

7922

مرداد 12 ام, 93, 4:43 pm

Amir ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو نخلی (Palm Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

شاهرخ ايلخاني

25

3930

شهریور 22 ام, 92, 7:07 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چتری (Umbrella Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 9, 10, 11 ]

شاهرخ ايلخاني

75

6860

دی 25 ام, 92, 2:24 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو گوفین (Goffin Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 18, 19, 20 ]

شاهرخ ايلخاني

139

8796

آذر 23 ام, 93, 6:53 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چشم برهنه (Bare-Eyed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 5, 6, 7 ]

شاهرخ ايلخاني

42

4164

شهریور 5 ام, 93, 12:13 am

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد