به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 32 از 54  [ 538 پست ]  »

اسفند 2 ام, 91, 4:53 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 56750 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

picasso نوشته است:

با وجود اینکه مدت زیادی از این بحث میگذرد اما در ارتباط با آن امروز متوجه موضوعی شدم که پیش از این به آن توجه ننموده بودم. شاید دانستن آن برای دوستان و بزرگواران نیز خالی از لطف نباشد.

نام این پرنده در زبان آلمانی Kakadu  میباشد (کاکادو- تلفظ صحیح آخر واژه "او" است، نه اُ ) و احتمالاً منشاء رواج واژه کاکادو در زبان فارسی نیز واژه آلمانی آن است و نه انگلیسی.

(جهت یادآوری موضوع و آنچه در پاسخ آمد تعدادی از پاسخها را نقل قول نمودم).

و نتیجه آخر اینکه یا باید بگیم کاکادو که آلمانی هست ویا باید بگیم کوکاتو(ککاتو)  که انگلیسی هست....کاکاتو نه آلمانی هست نه انگلیسی.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohsen.k, ECMN, Amir ali, hbk, مینا مقدم, picasso, glory, kiakado, EZEL, بابک, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, mgolivary, بهنام, shadi67

#

اسفند 2 ام, 91, 4:59 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: تیر 20 ام, 91, 5:05 pm
تشکر کرده اید: 314 مرتبه
نوع طوطی: YellowFace Budgie
شهر محل سکونت: IR 11

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

و نتیجه آخر اینکه یا باید بگیم کاکادو که آلمانی هست ویا باید بگیم کوکاتو(ککاتو)  که انگلیسی هست....کاکاتو نه آلمانی هست نه انگلیسی.

اقا شاهرخ پوزش میطلبم که این سوال رو اینجا میکنم - در مورد کاکاتیل هم کوکاتیل صحیح تره ؟؟؟؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پارسا حیدری به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, ECMN, hbk, picasso, mohsen.k, kiakado, EZEL, بابک, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, mgolivary, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, بهنام

#

اسفند 2 ام, 91, 5:07 pm

آفلاين
مدیر تالار ککاتیل
مدیر تالار ککاتیل
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 17 ام, 90, 11:05 am
تشکر کرده اید: 37587 مرتبه
نوع طوطی: Albino Cockatiel
شهر محل سکونت: IR 46

parsa-parrot نوشته است:

اقا شاهرخ پوزش میطلبم که این سوال رو اینجا میکنم - در مورد کاکاتیل هم کوکاتیل صحیح تره ؟؟؟؟

از تلفظ واژه "cockatiel" ، کلمه کُکاتیل (کوکاتیل) صحیح هست .

این سوال مربوط به بخش عروس هلندی یا سوالات متفرقه هست .

کنعان - 1386
.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ECMN به خاطر این پست تشکر کرده اند
مینا مقدم, hbk, Amir ali, rgps2012, picasso, glory, mohsen.k, kiakado, EZEL, بابک, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, mgolivary, بهنام, شاهرخ ايلخاني, shadi67

#

اسفند 2 ام, 91, 11:49 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 8754 مرتبه
نوع طوطی: SOLOMON ISLAND ECLEC
شهر محل سکونت: مشهد

اصطلاح اصل همان کاکتو یا کاکاتو(در برخی تلفظها مخصوصا امریکایی گاها)100% درست است برای اثبات این موضوع به لینک زیر بروید

لینک

همانطور که درقبلتر هم اشاره کردم "دو"وجود خارجی ندارد - من این مطلب از اقای دکتر جمال هاشمی رئیس اسبق دانشکده ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی جویا شدم دقیقا این تلفظ که گذاشتم صحیح و استاندارد است  cock·a·too 

اینهم دو تلفظ دقیق با دو لهجه uk & usaبا لینک سایت معتبر و رسمی  cambridge

میتونید عبارت define:cockatoo در گوگل سرچ کنید 

برای عروس هلندی هم کاک.تیل صحیح است

ببخشید اساتید قصد جسارت نداشتم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, ECMN, hbk, فرشید اصفی, niloofar, kiakado, ingardenvenus12478, EZEL, mgolivary, glory, picasso, mohsen.k, شاهرخ ايلخاني, بهنام

#

فروردین 14 ام, 92, 9:45 pm

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: شهریور 2 ام, 90, 1:00 pm
تشکر کرده اید: 4072 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو تاج زرد
شهر محل سکونت: کرمانشاه

paraf نوشته است:

در مورد کاکادو هم من برفی رو که داشتم به غیر از من رو دست مرد دیگه ای نمیرفت ولی با خانم ها راحت بود . کاکادوی آقای وکیلی هم که دست بنده بود خیلی زود زود با هر کسی رفیق نمیشد.

حسام جان کاکادوها واقعا اخلاقیات متفاوتی دارن یعنی من خودم تو این مدت کاکادو زیاد دیدم و زیاد تجربه کردم ولی واسه نمونه ندیدم که اخلاق دو تاشون مثل هم باشه...هر کدوم رو که بگی اخلاقیات مخصوص به خودشون رو دارن...

آخرين ويرايش توسط محمد مددی on فروردین 14 ام, 92, 12:21 am, ويرايش شده در 2.
منتقل شده از تاپیک ماکائو

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ingardenvenus12478 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Amir ali, kiakado, بابک, فرشید اصفی, شاهرخ ايلخاني, ECMN, EZEL, shadi67

#

فروردین 16 ام, 92, 11:25 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
نماد کاربر
مدال افتخاری (1)
تاريخ عضويت: مهر 2 ام, 90, 1:43 pm
تشکر کرده اید: 9032 مرتبه
نوع طوطی: کاکادوٰ ماکائوٰ ....
شهر محل سکونت: کرج

ingardenvenus12478 نوشته است:

آقا منظورم از بحث دوبرمن نشون دادن کلیت قضیه بود که این موضوع بین همه حیوانات نسبتا وجود داره...من اصلا این دو تارو با هم قیاس نکردم این قضیه مقایسه رو شما گفتی...یه مثال میزنم تا بهتر متوجه بشین شما 4 5 تا جوجه کاکادو حوالی یه سال رو در نظر بگیر که یه بابایی پرورش داده از همون اول هم باشون بوده و آموزششون داده طبیعتا طبق گفته های شما همشون باید دقیقا عین هم رفتار کنن بدون هیچ تفاوتی چون شخصی که پرورششون داده یکی بوده( و ذات خود کاکادو اصلا اهمیتی نداره و یا بسیار ناچیزه و فقط رفتار و آموزش انسان فاکتور اصلیه) نتیجتا رفتاراشونم باید یکی باشه یعنی دقیقا به یک میزان شیطونی کنن به یک میزان جیغ بزنن استعدادشون در حرکات نمایشی یکی باشه تعداد کلماتی که حرف میزنن یکی باشه و علاقه و برخوردشون با محیط اطراف در یک حد باشه و...اینطور چیزی اصلا ممکنه پیش میاد؟ اصلا منطقی نیست عزیز...اینها ماشین که نیستن موجودات زنده هستن...من تعجب میکنم از این گفته شما ماشالا ماشالا ید طولایی در نگهداری انواع مختلف طوطی داشتین و دارین  و این قضیه برای شما باید خیلی ملموس تر باشد.

من با گفته ی سعید جان کاملا موافقم.در حال حاضر با تعداد زیادی کاکادو در ارتباط هستم که هر کدام شخصیت خاص خودشو داره.نکته ی جالب در مورد یه جفت وحشیه.پرنده ی نر یه قفس بزرگ رو تو عرض چند ساعت کاملا باز میکنه!!!یعنی در ابتدا پاشو از لای میله ها بیرون میاورد و گیره ی در قفس رو باز میکرد و با پرنده ی ماده بیرون میومدن.بعد از مدتی ما یه قفل کوچک رمز دار روی در گذاشتیم تا جلوی باز کردنشو بگیریم...جالب این بود که من همیشه رمز رو روی عدد ثابتی میذاشتم ولی وقتی میومدم میدیدم که به هم خورده!!یه روز در حین آب و غذا عوض کردن دیدم که پاشو از قفس بیرون کرد و قفلو گرفت و با منقار رمز رو میچرخونه...واقعا حیرت آور بود....فقط با چند بار دیدن یاد گرفته بود و در آخر انقدر اینکار رو کرد که قفل خراب شد...ما هم با سیم در قفس رو بستیم،ولی این هم مانع فعالیتش نشد و بعد از مدتی پیچ و مهره های قفس رو باز کرد و کلا قفس رو ویران کرد...در حال حاضر کل قفس باسیم بسته شده!!!!این رفتار یه کاکادوی وحشی بود که ما آموزشی بهش نداده بودیم و حتی این رفتار تا این حد در بین اهلی ها هم دیده نشده بود.

باور کنید در مورد هوش این پرندگان اصلا نمیتونم چیزی بگم.فقط باید گفت که هر کدوم شخصیت و رفتار منحصر به خودشونو دارن.

ما حتی تعدادی جوجه ملوکان و کاکل زرد از یه پرورش دهنده به صورت همزمان هم خریدیم که باز هم هرکدام شخصیت خاص خودشونو داشتند.در تمام مدتی که با این نژادها کار کردیم  به تعداد پرندگان شخصیتها و رفتارهای متفاوت دیدیم.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mgolivary به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, kiakado, bill_goldberg, Darma, rgps2012, EZEL, مینا مقدم, شاهرخ ايلخاني, glory, amirzed, milad-toto, ingardenvenus12478, فرشید اصفی, Amir ali, picasso, shadi67

#

فروردین 16 ام, 92, 12:32 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر

آقا منظورم از بحث دوبرمن نشون دادن کلیت قضیه بود که این موضوع بین همه حیوانات نسبتا وجود داره...من اصلا این دو تارو با هم قیاس نکردم این قضیه مقایسه رو شما گفتی...یه مثال میزنم تا بهتر متوجه بشین شما 4 5 تا جوجه کاکادو حوالی یه سال رو در نظر بگیر که یه بابایی پرورش داده از همون اول هم باشون بوده و آموزششون داده طبیعتا طبق گفته های شما همشون باید دقیقا عین هم رفتار کنن بدون هیچ تفاوتی چون شخصی که پرورششون داده یکی بوده( و ذات خود کاکادو اصلا اهمیتی نداره و یا بسیار ناچیزه و فقط رفتار و آموزش انسان فاکتور اصلیه) نتیجتا رفتاراشونم باید یکی باشه یعنی دقیقا به یک میزان شیطونی کنن به یک میزان جیغ بزنن استعدادشون در حرکات نمایشی یکی باشه تعداد کلماتی که حرف میزنن یکی باشه و علاقه و برخوردشون با محیط اطراف در یک حد باشه و...اینطور چیزی اصلا ممکنه پیش میاد؟ اصلا منطقی نیست عزیز...اینها ماشین که نیستن موجودات زنده هستن...من تعجب میکنم از این گفته شما ماشالا ماشالا ید طولایی در نگهداری انواع مختلف طوطی داشتین و دارین  و این قضیه برای شما باید خیلی ملموس تر باشد.

تمام کاکاتوها داداش من جیغ میزنند -شیطون هستند-حرف میزنند

حالا یکی مثل چشم لخت اخلاقیات دوستانه داره و ملوکان یکی مثل گوفیت اعصاب نداره

این میشه شخصیت در 2 رده از گونه کاکاتوها و درسته

--------------------------------------------------------------------

مثال درباره هماهنگی در نوع تربیت

موسسه الکس با مدیریت خانوم پیپربرگ(که ید طولانی در کشتن طوطی خاکستری دارند)و زیر نظر خود ایشون طوطی  خاکستری جدیدی گرفتن و با همان شرایط الکس دارند روی اون کار میکنند این طوطی دقیقا همان رفتار الکس را در همان دوره بروز میده 

بنظر شما این چیه ؟ دوقلوهای همسان در زمان متفاوت ؟ خیر اموزش یکسان در زمان متفاوت

من اصلا علاقه ای به الکی گنده کردن مثلا کاکاتو یا کاسکو ندارم از نظر بنده بر مبنای مستنداتی که تا بحال  درباره طوطی جمع کردم طوطی تمام رفتارش بر گرفته از یک ذات مشخص است و طول دوران و نوع نگهداری هرچند کوتاه بر قالب شخصیت ان تاثیر مگیزارد

بله مقدار بسیار کمی شخصیت نهفته در انها به اندازه هوش انها(در حد یک کودک3-4ساله)وجود دارد. من منکر این نیستم اما اینکه بیایم 10 رده برای مثلا کاکاتو تاج زرد ایجاد کنیم مثل حرفهای فروشندها که: این کاکاتو بدون جیغ است و شخصیتی ارام دارد .خیر دوست عزیزم سعید جان اینجوری نیست "مگر اینکه تحقیقات  دقیقی در این زمینه با پشتوانه علمی شکل بگیره

بالا بالا
  مشخصات
niloofar, kiakado, ingardenvenus12478, Darma, فرشید اصفی, Amir ali, ECMN, picasso, mgolivary, mgolivary, EZEL, شاهرخ ايلخاني, shadi67

#

فروردین 16 ام, 92, 12:36 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر

mgolivary نوشته است:

من با گفته ی سعید جان کاملا موافقم.در حال حاضر با تعداد زیادی کاکادو در ارتباط هستم که هر کدام شخصیت خاص خودشو داره.نکته ی جالب در مورد یه جفت وحشیه.پرنده ی نر یه قفس بزرگ رو تو عرض چند ساعت کاملا باز میکنه!!!یعنی در ابتدا پاشو از لای میله ها بیرون میاورد و گیره ی در قفس رو باز میکرد و با پرنده ی ماده بیرون میومدن.بعد از مدتی ما یه قفل کوچک رمز دار روی در گذاشتیم تا جلوی باز کردنشو بگیریم...جالب این بود که من همیشه رمز رو روی عدد ثابتی میذاشتم ولی وقتی میومدم میدیدم که به هم خورده!!یه روز در حین آب و غذا عوض کردن دیدم که پاشو از قفس بیرون کرد و قفلو گرفت و با منقار رمز رو میچرخونه...واقعا حیرت آور بود....فقط با چند بار دیدن یاد گرفته بود و در آخر انقدر اینکار رو کرد که قفل خراب شد...ما هم با سیم در قفس رو بستیم،ولی این هم مانع فعالیتش نشد و بعد از مدتی پیچ و مهره های قفس رو باز کرد و کلا قفس رو ویران کرد...در حال حاضر کل قفس باسیم بسته شده!!!!این رفتار یه کاکادوی وحشی بود که ما آموزشی بهش نداده بودیم و حتی این رفتار تا این حد در بین اهلی ها هم دیده نشده بود.

باور کنید در مورد هوش این پرندگان اصلا نمیتونم چیزی بگم.فقط باید گفت که هر کدوم شخصیت و رفتار منحصر به خودشونو دارن.

ما حتی تعدادی جوجه ملوکان و کاکل زرد از یه پرورش دهنده به صورت همزمان هم خریدیم که باز هم هرکدام شخصیت خاص خودشونو داشتند.در تمام مدتی که با این نژادها کار کردیم  به تعداد پرندگان شخصیتها و رفتارهای متفاوت دیدیم.

من فکر نمیکنم اینگونه دیگه بشه شخصیت بندی کرد !!! چون اگر اینقد شخصیت داشتند در این همه پژوهش علمی یک جایی به اینها اشاره میشد نه به خانواده کلاغها !

اون مورد قفل باز کردن و موردی که فرمودید مهران جان چیز خاصی نیست یک سهره کوچک هوشش از یک ملوکان بیشتر است خواستید فیلم این مطلب میزارم .این انگیزه فرار پرنده هست که طی ازمون و خطا به ان رسیده است نه هوش انچنانی .این عمل از کوتولهای من هم سر میزند دوستان در جریان هستند

بالا بالا
  مشخصات
niloofar, kiakado, Darma, فرشید اصفی, ingardenvenus12478, Amir ali, ECMN, picasso, mgolivary, EZEL, شاهرخ ايلخاني

#

فروردین 16 ام, 92, 12:54 am

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: شهریور 2 ام, 90, 1:00 pm
تشکر کرده اید: 4072 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو تاج زرد
شهر محل سکونت: کرمانشاه

axell نوشته است:

تمام کاکاتوها داداش من جیغ میزنند -شیطون هستند-حرف میزنند

حالا یکی مثل چشم لخت اخلاقیات دوستانه داره و ملوکان یکی مثل گوفیت اعصاب نداره

این میشه شخصیت در 2 رده از گونه کاکاتوها و درسته

--------------------------------------------------------------------

مثال درباره هماهنگی در نوع تربیت

موسسه الکس با مدیریت خانوم پیپربرگ(که ید طولانی در کشتن طوطی خاکستری دارند)و زیر نظر خود ایشون طوطی  خاکستری جدیدی گرفتن و با همان شرایط الکس دارند روی اون کار میکنند این طوطی دقیقا همان رفتار الکس را در همان دوره بروز میده 

بنظر شما این چیه ؟ دوقلوهای همسان در زمان متفاوت ؟ خیر اموزش یکسان در زمان متفاوت

من اصلا علاقه ای به الکی گنده کردن مثلا کاکاتو یا کاسکو ندارم از نظر بنده بر مبنای مستنداتی که تا بحال  درباره طوطی جمع کردم طوطی تمام رفتارش بر گرفته از یک ذات مشخص است و طول دوران و نوع نگهداری هرچند کوتاه بر قالب شخصیت ان تاثیر میزارد

بله مقدار بسیار کمی شخصیت نهفته در انها به اندازه هوش انها(کودک3-4ساله)وجود دارد. من منکر این نیستم اما اینکه بیایم 10 رده برای مثلا کاکاتو تاج زرد ایجاد کنیم مثل حرفهای فروشندها که: این کاکاتو بدون جیغ است و شخصیتی ارام دارد .خیر دوست عزیزم سعید جان اینجوری نیست "مگر اینکه تحقیقات  دقیقی در این زمینه با پشتوانه علمی شکل بگیره

نه عزیز من که قانع نشدم و بازم مخالفم...یعنی به نظر من یه آموزش دهنده فوق العاده حرفه ای مثل همین خانوم که خاکستری مثل الکس رو آموزش داده بود واسش کاری نداره که در طول آموزش هاش رفتار های مشابهی مثل الکس رو دوباره در طوطی دیگه ای به وجود بیاره و این رفتارهای مشابه دلیل یکسانیشون نیست چون علاوه بر این رفتارهای مشابه رفتارهای غیر مشابه زیادی میتونن داشته باشن...در ضمن این موضوع رو هم عنایت داشته باشین همین طوطی که رفتاراش مثل الکس شده رو میدونین از بین چندتا خاکستری دیگه انتخاب کردن؟؟ بعید نیست که تو یه گروه آزمایشی با اون حجم و با اون . حرفه ای برای انتخاب(منظورم همین موسسه هست) یک طوطی پیدا بشه که مثل الکس باشه...محمد جان در کل گذشته از تمام حرفای من شما به پست مهران خان هم یه نگاهی بنداز ایشون که دیگه حرفشون سند و تجربه کاملا حرفه ای هستش و جای بحث نداره بزرگان این فروم همه به تجربه ایشون اعتماد دارن مهران خان هم با من هم عقیده هستن.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم ingardenvenus12478 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Darma, فرشید اصفی, محمد مددی, kiakado, Amir ali, ECMN, picasso, mgolivary, EZEL, شاهرخ ايلخاني, milad-toto, shadi67

#

فروردین 16 ام, 92, 1:19 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر

نه عزیز من که قانع نشدم و بازم مخالفم...یعنی به نظر من یه آموزش دهنده فوق العاده حرفه ای مثل همین خانوم که خاکستری مثل الکس رو آموزش داده بود واسش کاری نداره که در طول آموزش هاش رفتار های مشابهی مثل الکس رو دوباره در طوطی دیگه ای به وجود بیاره و این رفتارهای مشابه دلیل یکسانیشون نیست چون علاوه بر این رفتارهای مشابه رفتارهای غیر مشابه زیادی میتونن داشته باشن...در ضمن این موضوع رو هم عنایت داشته باشین همین طوطی که رفتاراش مثل الکس شده رو میدونین از بین چندتا خاکستری دیگه انتخاب کردن؟؟ بعید نیست که تو یه گروه آزمایشی با اون حجم و با اون . حرفه ای برای انتخاب(منظورم همین موسسه هست) یک طوطی پیدا بشه که مثل الکس باشه...محمد جان در کل گذشته از تمام حرفای من شما به پست مهران خان هم یه نگاهی بنداز ایشون که دیگه حرفشون سند و تجربه کاملا حرفه ای هستش و جای بحث نداره بزرگان این فروم همه به تجربه ایشون اعتماد دارن مهران خان هم با من هم عقیده هستن.

در خیلی از موارد سعید جان تجربه بسیار مهم هست مثل عادات یک گروه.تربیت .تغذیه .بیماری .اما جریان هوش و سنجش ان و همچنین نسبت ذات پرنده به رفتار از مواردی هست که باید با علم و تجهیزات و تحقیقات گسترده به جواب اون رسید و تجربه در این زمینه میتونه با خطا همراه باشه

سعید جان تمامی رفتارهای طوطی سانان برای برطرف کردن نیازهای کلیدی اونها هست و هر کدام ممکنه راه خاص برای رسیدن به اهداف خود پیش بگیرند اما تمام این راه ها قابل تغییر هستند و انهم با اموزش .

نظر دوستان همه محترم و متین است

الکس. انشتین. و... از . خاصی رد نشدند اینو میتونید جستجو کنید

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
ingardenvenus12478, kiakado, Amir ali, ECMN, picasso, mgolivary, mgolivary, EZEL, شاهرخ ايلخاني, milad-toto, فرشید اصفی, shadi67
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 32 از 54  [ 538 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چتری (Umbrella Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 6, 7, 8 ]

شاهرخ ايلخاني

75

6033

دی 25 ام, 92, 2:24 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو گوفین (Goffin Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 8, 9, 10 ]

شاهرخ ايلخاني

94

6265

فروردین 8 ام, 93, 11:02 pm

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو نخلی (Palm Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

شاهرخ ايلخاني

25

3363

شهریور 22 ام, 92, 7:07 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو دوکرپ (Ducorp Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 14, 15, 16 ]

شاهرخ ايلخاني

153

6828

ديروز, 7:17 pm

atenaa نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چشم برهنه (Bare-Eyed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

40

3469

آبان 23 ام, 92, 2:41 am

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد