به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 3 پست ] 

مهر 5 ام, 91, 3:32 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 89, 11:03 pm
تشکر کرده اید: 2345 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

1.درباره طوطی ها بدانید قبل از اینکه مرا به خانه ببرید
من یک حیوان خانگی اهلی مانند سگ یاگربه نیستم. هنوز هم روح جنگل در من است.
من دارای نیازهای ویژه هستم، چیزی که ممکن است پیدا کردنش برای شما سخت باشد
لطفا به من نیاموزید ، این مرا خیلی از آرامش دور می کند. و لطفا دست بکشید از پسرعموهای وحشی من در جنگل. این رفاه و بقای آنها را به خطر اندازد .

2. به من بزرگترین خانه ای را که برایتان امکان پذیر است بدهید
من در جنگلهای انبوه و یا دشتها پرواز میکردم. من برای لذت بردن شما هدیه ای بزرگ هستم. دست کم، یک اتاق به اندازه کافی برای پرواز و ورزش به من بدهید. من به اسباب بازی برای سرگرمی و چوب برای جویدن نیاز دارم ، در غیر این صورت ممکن است خانه شما را با جنگل و درختان آن اشتباه بگیرم.

3. به من غذاهای مغذی بدهید
باید طیف گسترده ای از غذاهای تازه و مقوی در اختیارم باشد ، حتی اگر برای آماده سازی آنها نیاز به زمان است. من با خوردن تخمه به تنهایی نمیتوانم زنده بمانم . برای یافتن چیزهایی که نیاز دارم وقت بگذارید.

4. زندگی اجتماعی من
من حیوان هستم، اما معاشرتی و خوش مشرب . من یکی از شما نیستم. من به مقدار زیادی آموزش نیاز دارم تا یاد بگیرم که چگونه با شما و خواهر و برادرم رفتار کنم.
من هم نیاز دارم هر روز با شما باشم بدون توجه به برنامه کاری و یا نیازهای دیگر شما.
من زنده هستم، وجود دارم. مهمتراز همه، من نیاز دارم تا با دیدن و مراقبت هر روزتان کاملا به شما اعتماد کنم .

5. اجازه بدهید تمیز باشم
من ممکن است دوست داشته باشم غذاها را بیندازم یا حتی پرتاب کنم، اما من به نظافت دقیق نیاز دارم تا سالم باشم. پوست من بدون حمام مکرر خارش پیدا میکند، بدتر از همه پرهای من درصورت چرب شدن به هم می چسبد. اگر غذا یا آب من همیشه بهداشتی نباشد ممکن است بیمار شوم.

6. من به پزشک خودم نیاز دارم
شما فیزیولوژی من را درک نمی کنید و به همین دلیل در اوایلی که مریض میشوم متوجه نمیشوید و ممکن است برای درمانم خیلی دیر باشد ، چرا که من بیماری ام را پنهان میکنم . (به یاد داشته باشید آنچه که من در این مورد گفتم: من یک حیوان جنگل هستم و در جنگل شکارچیان بسیاری وجود دارند).
من به دامپزشک متخصص طیور نیاز دارم ( لطفا خودتان مرا درمان نکنید) . اگرشما نمیتوانید ، پس مرا به خانه نبرید.

7. لطفا مرا تنبیه نکن
چرا که من همیشه نمیفهمم شما چه خصوصیاتی دارید همانطور که شما خصلت من را درک نمی کنید. من برای درست کردن مشکلات سعی نمیکنم.
به یاد داشته باشید: خانه شما جنگل من نیست.
اگر من سرپیچی میکنم داد نزن و هرگز به من متاب. من گوش های حساسی دارم واگر مراتنبیه کنی ممکن است هرگز دوباره به تو اعتماد نکنم.
بعضی وقتها دست شما برای من ترسناک است . حتی مهمتر از آن، ما با مجازات یاد نمیگیریم.
ما موجودات ملایمی هستیم که فقط از طریق صبر و عشق می آموزیم.

8. به زبان من صحبت کن
من می دانم شما وقتی که من در کاسه آب مدفوع میکنم ، خوراکی هایم را پرتاب میکنم، فریاد میزنم و پرهایم را میکنم ناراحت میشوید.
من این کار را برای آزار شما انجام نمیدهم – من احتمالا برای گفتن چیزی به شما سعی میکنم ( شاید که من آسیب دیده، تنها و غمگین هستم ) زبان بدن من را یاد بگیر.
به یاد داشته باش که من،  تنها موجود بر روی این سیاره خاکی هستم که زبان تو را یاد گرفتم.

9. به من بعنوان یک فرد نگاه کن
من شخصیتی منحصر به فرد دارم . دو نفر از ما یکسان نیستند. لطفا اگر حرف نمیزنم یا نمیتوانم مثل طوطی دوستت حرکات نمایشی انجام دهم از من نا امید نشو.
اما اگر تو به من توجه داشته باشی (من همیشه با تو همدردم ، چه آن را بدانی، چه ندانی) من به تو موجودی منحصر به فرد را نشان می دهم که خیلی بیشتر از حرف زدن و بازی کردن است ...
به من این شانس را بده تا خودم را به تو نشان دهم که کی هستم. من فکر می کنم تو آنچه را که میخواهی پیدا میکنی.
و به یاد داشته باش من تزئینی نیستم .من برای هیچ اتاق نشیمنی دکور نیستم و من وسیله ای نیستم که هر وقت خواستی از من استفاده کنی.

10. عشقت را بامن به اشتراک بگذار
از همه مهمتر، لطفا به یاد داشته باش که تو برای من یک شخص خاص هستی. من تمام اعتماد وایمانم را به تو داده ام ..... ما طوطی ها تک همسر هستیم.
پس برای مدت طولانی از من دور نشو چرا که ممکن است غم دوریت راهرگز فراموش نکنم .
به یاد داشته باش در صورتی که سوال های زیادی داری میتوانی درمورد من بیاموزی اما قبل از آوردن من به خانه .
این منصفانه نیست ... اگر شما فکر می کنید که ممکن است با مرگ مرا ترک کنید پس لطفا برای آینده من فکر کن . من ممکن است تا زمان پیری زنده باشم ولی نمیتوانم چیزی برای خودم فراهم کنم.
به خاطر داشته باش من در قفسی کوچک و درمیان افرادی زندگی میکنم که از خون من نیستند .

11. حقوق شما
شما حقوق زیادی دارید ولی من فقط میتوانم به شما یک اطمینان بدهم و آن این است که ، اگر شما چیزهایی که گفتم به من بدهید ، من با عشقی تزلزل ناپذیر ، طنز، دانش، زیبایی، از خود گذشتگی و احساسی پراز شگفتی ، بدون احساس ترس از شما ، فرزند شما خواهم بود.

هنگامی که مرا به خانه بردی، رهبر گله من و در واقع، همه جهان زندگی من هستی
اگر بتوانم ماه و ستاره ها را برایت به هم می آویزم . ما قلب و روحمان یکی است

منبع :
mytoos

A PARROT'S BILL OF RIGHTS
by Stewart A. Metz, M.D.

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

مهر 6 ام, 91, 5:38 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 89, 11:03 pm
تشکر کرده اید: 2345 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: خانم

از لطف همگی سپاسگذارم

امیدوارم این نوشته همانطوری که چشمهای من رو با هر بار خوندن خیس میکنه و قلبم به درد میاد در ذهن افراد دیگه هم تاثیر بگذاره و زندگی طوطی سانان روز به روز بهتر بشه و در قبال اونها مسئولیت بیشتری احساس کنیم.

فقط از همگی عذرخواهی میکنم به خاطر ترجمه ضعیفم. متن انگلیسی اینقدر قوی بود که نمیتونستم با کلمات فارسی احساس نویسنده رو به تصویر بکشم.

شاد باشید و پایدار و سربلند

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

مهر 7 ام, 91, 10:10 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا

دوستان عزیز

وقتی کاربری یک تاپیک جدید به جهت گذاشتن یک مقاله یا یک متن ترجمه شده باز میکنه لطف کنید بعد از اون مقاله پستهایی از قبیل تشکر یا جالب بود یا ...نزنید....همین کار رو می کنید که من مجبور میشم تاپیکهای مقالات رو قفل کنم تا در اون پرسش و پاسخ و یا گپ های بی مورد شکل نگیره.

مقاله رو می خونند و دکمه تشکر رو می زنند همین.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 3 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد