به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 20 از 20  [ 139 پست ]  »

تیر 5 ام, 95, 10:03 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 5 ام, 95, 7:24 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: قم

جناب پاکبین خواستم بدونم برای شروع چقدرباید سرمایه گذاری کرد من واقعا این پرنده رادوست دارم و تابحال کاسکو زیاد داشتم و فقط درصدد این بودم که پرنده را آموزش دهم اما علاقمند به پرورش وتکثیر می باشم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. باتشکر وموفقیت روز افزون برای جنابعالی.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم arya به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarpakbin, شاهرخ ايلخاني, Maryam33

#

تیر 6 ام, 95, 3:09 pm

آفلاين
متخصص جوجه کشی از طوطی های خاص
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 6 ام, 91, 12:37 pm
تشکر کرده اید: 1668 مرتبه
نوع طوطی: انواع مختلف

arya نوشته است:

سلام جناب آقای پاکبین عزیز .درحال حاضر قفس مناسب مولدکاسکو ودستگاه جوجه کشی آرکام دارید؟لطفا پاسخ دهید ممنون

سلام . دوست عزیز فکر میکنم این سوالات باید در خصوصی پرسیده شوند .

البته در خصوص قفس هر قفسی که تقریبا یک متر مکعب فضا داشته باشد میتوان از ان استفاده کرد.

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم akbarpakbin به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, مهدشتی, sol, Maryam33, amirkaffash, امیرعلی1980

#

تیر 6 ام, 95, 3:21 pm

آفلاين
نماد کاربر

arya نوشته است:

جناب پاکبین خواستم بدونم برای شروع چقدرباید سرمایه گذاری کرد من واقعا این پرنده رادوست دارم و تابحال کاسکو زیاد داشتم و فقط درصدد این بودم که پرنده را آموزش دهم اما علاقمند به پرورش وتکثیر می باشم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. باتشکر وموفقیت روز افزون برای جنابعالی.

در مورد سرمایه باید عرض کنم که شما برای شروع اگر بخواهید جفت مولدکاسکو تهیه کنید باید با مخارج جانبی مثل قفس مکان نگهداری  دستگاههای تهویه و رطوبت و کنترل دما حد اقل برای یکجفت باید حدود 8 تا ده میلیون در نظر بگیرید. اگر هم بخواهید خودتان جفت بزنید باید گله ای شامل 8 تا 10جفت کاسکو را خریداری و در فضایی اختصاصی  و طی مراحل خاصی انها را جفت کنید که در اینصورت هم حد اقل حدود 15 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید .

نکته مهم اینکه اگر تجربه در تکثیر هیچگونه طوطی ندارید بهتر این است که ابتدا سه چهار جفت طوطی کوچک تهیه کنیدو چند ماه با انها کار کنید تا کمی تجربه کسب کنید و بعد به فکر تکثیر  گونه های متوسط و بزرگ بیفتید.

موفق باشید 

بالا بالا
  مشخصات
شاهرخ ايلخاني, مهدشتی, sol, Maryam33, reza6364, M20, amirkaffash, پسراریایی, امیرعلی1980

#

تیر 8 ام, 95, 11:15 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 24 ام, 91, 2:41 pm
تشکر کرده اید: 44 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو-شاه طوطی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: ایران

akbarpakbin نوشته است:

در مورد سرمایه باید عرض کنم که شما برای شروع اگر بخواهید جفت مولدکاسکو تهیه کنید باید با مخارج جانبی مثل قفس مکان نگهداری  دستگاههای تهویه و رطوبت و کنترل دما حد اقل برای یکجفت باید حدود 8 تا دو میلیون در نظر بگیرید. اگر هم بخواهید خودتان جفت بزنید باید گله ای شامل 8 تا 10جفت کاسکو را خریداری و در فضایی اختصاصی  و طی مراحل خاصی انها را جفت کنید که در اینصورت هم حد اقل حدود 15 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید .

نکته مهم اینکه اگر تجربه در تکثیر هیچگونه طوطی ندارید بهتر این است که ابتدا سه چهار جفت طوطی کوچک تهیه کنیدو چند ماه با انها کار کنید تا کمی تجربه کسب کنید و بعد به فکر تکثیر  گونه های متوسط و بزرگ بیفتید.

موفق باشید 

با عرض سلام و ارزوی موفقیت روز افزون

ببخشید ایا به جای تهیه ی یک گله ی 8تا 10تا کاسکویی به نظر شما میشه از یک ماده و یک نر استفاده کرد و مرتبا نر را عوض کرد و تغییر داد تا بالاخره ماده یک نر را انتخاب کند؟؟چون با این کار هزینه ها به مراتب کم تر میشه......البته  باید اعتراف کنم که به شخصه در این زمینه تجربه ای ندارم و صرفا به مطالعه در این زمینه ی طوطی سانان علاقه مندم

با تشکر از لطفتان

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Maryam33 به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarpakbin, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, پسراریایی, امیرعلی1980

#

تیر 16 ام, 95, 12:26 am

آفلاين
نماد کاربر

Maryam33 نوشته است:

با عرض سلام و ارزوی موفقیت روز افزون

ببخشید ایا به جای تهیه ی یک گله ی 8تا 10تا کاسکویی به نظر شما میشه از یک ماده و یک نر استفاده کرد و مرتبا نر را عوض کرد و تغییر داد تا بالاخره ماده یک نر را انتخاب کند؟؟چون با این کار هزینه ها به مراتب کم تر میشه......البته  باید اعتراف کنم که به شخصه در این زمینه تجربه ای ندارم و صرفا به مطالعه در این زمینه ی طوطی سانان علاقه مندم

با تشکر از لطفتان

دوست عزیز اینکار هم شدنی است  میتوانید با گذاشتن وقت و تعویض نر به نتیجه برسید. ولی در کل نتیجه ای که در گله بدست میاید از نظر انتخاب جفت دلخواه و سازگاری بهتر خواهدبود و این امر در روند تحمگذاری و تکثیر موفق اهمیت زیادی دارد.

بالا بالا
  مشخصات
amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, پسراریایی, امیرعلی1980

#

شهریور 15 ام, 95, 10:50 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 27 ام, 91, 11:42 pm
تشکر کرده اید: 41 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: اصفهان

akbarpakbin نوشته است:

در مورد سرمایه باید عرض کنم که شما برای شروع اگر بخواهید جفت مولدکاسکو تهیه کنید باید با مخارج جانبی مثل قفس مکان نگهداری  دستگاههای تهویه و رطوبت و کنترل دما حد اقل برای یکجفت باید حدود 8 تا ده میلیون در نظر بگیرید. اگر هم بخواهید خودتان جفت بزنید باید گله ای شامل 8 تا 10جفت کاسکو را خریداری و در فضایی اختصاصی  و طی مراحل خاصی انها را جفت کنید که در اینصورت هم حد اقل حدود 15 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید .

موفق باشید 

با سلام و وقت بخیر

ببخشید جناب اقای پاکبین بنده علاقه ی زیادی به دنبال کردم مطالب تکثیر و پرورش هستم هر چند که تجربه ی چندانی ندارم متاسفانه اما سوالات من در مورد این قسمت از فرمایش شما این هست که 1_ایا دلیل خاصی دارد که شما به گله ای با این تعداد اشاره میکنید ایا مثلا با گله ای با تعداد کمتر شانس موفقیت را از بین میبرد؟؟2_ مثلا در گله ای به تعداد 8تا 10به نظر شما ایا احتمال جفت خوردن کاسکو ها از 1جفت بیشتر هست( مثلا در بین این گله 2جفت کاسکو جفت خورده بدست اورد/ البته فکر کنم احتمالش خیلی کم باشه/)؟؟3_و در اخر میشه لطف بفرمایید بگوئید که از تهیه ی گله تا جفت خوردن یا..جوجه دادن چه مدت زمان لازم است(هر چند که احتمالا متغییره اما شما میانگین زمان را بفرمایید ممنون میشوم)؟؟

ممنون بابت تبادل اطلاعاتتون

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم پسراریایی به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarpakbin, امیرعلی1980, شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 20 از 20  [ 139 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد