به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 2 پست ] 

تیر 17 ام, 93, 1:52 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
پست ها : 6616
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
تشکر شده:
110999 مرتبه در 6818 پست
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

با سلام


به خواسته آقای محمد این تاپیک ایجاد شد.


_________________
امضا فروشگاه غذا و لوازم جانبی مخصوص طوطی سانان http://www.iranparrot.net
از کاربران عزیز خواهش می کنم قبل از پرسیدن سوال حتما بخش مقالات مختلف و تاپیکها رو مطالعه کنید.جواب سوالتون رو می تونید در مطالب موجود در مقالات و تاپیکها با توضیحات مفصل پیدا کنید.


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, aziz, parsa zsf, RABI, mahd ashrafi, محمد هفت برادران, Amir ali, ehsan78, amirkaffash, yasy, A.Ali, mehdi.d

#

تیر 17 ام, 93, 1:58 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
پست ها : 944
سن: 32
تشکر کرده اید: 11480 مرتبه
تشکر شده:
5206 مرتبه در 1118 پست
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تبريز

 


مراحل عادت دادن طوطی به قفس مسافرتی و بردن طوطی به سفر


هدف از این آموزش صرفا" از بین بردن ترس در وجود طوطی هست یا حداقل کم کردن ترس و استرس میباشد که علاوه بر اینکه در مسافرت ها طوطی استرسی نخواهد داشت بلکه جسارتی به طوطی یاد خواهیم داد که با آن اعتماد بنفس خواهد داشت ، همانطور که مستحضرید طوطی هایی که اعتماد به نفس داشته باشند و جسور باشند راحت تر تریک ها را در میان مردم و پیش همه انجام خواهند داد .


ابتدا یک قفس مسافرتی مناسب برای طوطی خود تهیه کنید که این قفس باید متناسب با طوطی شما باشد و بسته به نوع سفر شما کوچک و بزرگ بودنش نیز باید تنظیم شود ، مثلا اگر قصد سفر به شهر دیگری را دارید که باید چند روز درآنجا بمانید باید قفسی تهیه کنید که هم توی ماشینتون جا براش باشه و هم اینکه کوچکی قفس باعث خستگی طوطی نشه .


برای نمونه استفاده از قفس 1032 برای طوطی هایی همچون کاسکو مناسب میباشد .


قفس مورد نظر را وارد منزل کرده و در گوشه ای از اتاق قرار دهید و روز بعد آن را چند قدمی به قفس اصلی طوطی نزدیک کرده و بگذارید همانجا بماند ، رفته رفته قفس مسافرتی را به قفس اصلی نزدیک کنید تا دوتا قفس به هم بچسبند ، در این چند روزه که قفس را به قفس طوطی نزدیک میکنید ،،قفس مسافرتی را روزی 2-3 دقیقه برداشته و با خود توی اتاق راه برید تا طوطی ببیند که قفس مسافرتی قفسی هست که همواره محلش در حال تغییر هست و جابجا خواهد شد.


همه توضیحاتی که داده میشود برای این هست که کم کم طوطی به قفس و این روش جابجایی عادت کند و باعث استرس در طوطی نشود ، پس عجله در انجام مراحل شاید جواب برعکس داده و باعث استرس در طوطی شود ولی اگر تمام مراحل را با حوصله انجام دهید به مرحله ای خواهیم رسید که طوطی را همیشه در کنار خود میتوانیم به مسافرت ببریم ، مسافرت های بلند مدت و کوتاه مدت وبا فاصله های دور و نزدیک را با این روش به طوطی خود یاد خواهیم داد و از همراهی طوطی خود در مسافرت ها لذت خواهیم برد.


همه مراحل گفته شده ساده هست و همه آن  را میدانند ولی این آموزشی که داده میشود فقط آموزش عادت کردن طوطی به تغییر شرایط جدید و کم کردن و در نهایت از بین بردن استرس ها در طوطی هست که بعد از یادگیری این مراحل طوطی اعتماد بنفس کامل را بدست خواهد آورد.


درب دوتا قفس را باز کرده و در مقابل هم قرار دهید و آب و غذا در قفس مسافرتی قرار دهید و بگذارید چند روزی قفس مسافرتی ثابت بماند و طوطی کم کم عادت کرده و داخل آن برود ، بعد از اینکه طوطی خود به میل خود داخل قفس مسافرتی رفت و آنجا هم غذا خورد و به قفس جدید عادت کرد حال قفس مسافرتی را مقداری از قفس اصلیش دور کنید و غذای طوطی را از قفس اصلی بردارید تا طوطی کمی گرسنه شود ، درب قفس اصلی را باز کنید تا طوطی بیرون بیاد و به سمت قفس مسافرتی برود و اونجا غذای خود را بخورد ، طبیعی هست که اگر طوطی که اهلی نباشد این آموزش بی معنی بوده و یاد دادن این آموزش کار معقولی نخواهد بود .


اگر طوطی میل و رغبتی به رفتن به قفس مسافرتی نداشت میتوانید طوطی را روی دست خود آورده و روی قفس مسافرتی بگذارید تا خودش داخل برود و یا اگر طوطی ترسی از بردنش به داخل قفس مسافرتی نداشت میتوانید طوطی را داخل قفس مسافرتی بگذارید ..


بعد از اینکه طوطی شروع به غذا خوردن کرد درب قفس را ببندید و بعد از اینکه غذا خوردنش تموم شد درب قفس را  باز کنید تا بیرون بیاد .


این مرحله را نیز چند باری تکرار کنید تا طوطی آن را خوب یاد بگیرد .


نکته مهم : به یاد داشته باشید که هر روز ( به غیر از زمانی که قفس اصلی و قفس مسافرتی بهم چسبیده اند ) قفس مسافرتی را جلوی طوطی برداشته و چند دقیقه ای آن را داخل خانه با خود حمل کنید .


مکان قفس مسافرتی را تغییر دهید و بگذارید طوطی جهت خوردن غذا خودش را به آن قفس برساند ، هر روز مکان قفس را تغییر بدهید .


بعد از این وقتی طوطی داخل قفس رفت و مدتی اونجا نشست ، قفس را برداشته و مکانش را تغییر دهید ، باید در این مرحله طوطی آرامش خود را حفظ کند و از آن نترسد ، در روزهای آینده کم کم  زمان موندن در قفس را بیشتر کنید و قفس را برداشته و چند دقیقه ای قفس را با خود دور خونه بگردانید ، اگر استرسی در این زمان به طوطی نیامد و طوطی به آن عادت کرد ، طوطی را اینبار به ماشین منتقل دهید و چند دقیقه ای با ماشین برید بیرون و دور بزنید و بعد ببرید به قفس خود منتقل کنید و بگذارید استراحت نماید.


دقت نمایید که هیچ وقت در خارج از منزل درب قفس طوطی را باز نکنید ، طوطی باید در طول سفر باید در داخل قفس بوده و اسباب بازی در داخل قفس مسافرتی وجود نداشته باشد که میتوانید اسباب بازی های مورد علاقه طوطی را بعد از به مقصد رسیدن به قفس مسافرتی وصل کنید تا طوطی با آنها مشغول شود.


دقت شود که :


خیلی از صاحب نظران بر این باورند که هوای بیرون شاید ناقل بیماری های خطرناکی همچون نیوکاسل و.... باشد .


در  شهرهای با هوای آلوده مثل تهران در هنگام انتقال میتوانید از کاور استفاده نمایید .


در مسافرت های طولانی مدت بعد از مسافرت ابتدا قفس را به مکانی خلوت انتقال دهید و بگذارید چند ساعتی طوطی استراحت کند .


دوستان همه این مراحلی که ذکر شد فقط قسمتی از این آموزش بوده و  قسمت مهم کار که باید زیاد بهش توجه بشه و نقش تعیین کننده ای در این بین داره ، رابطه عاطفی بین شما و طوطی تان میباشد ، اگر با طوطی خود به مقدار کافی دوست و رفیق باشید کارتون راحت تر هست ، شما باید حین آموزش و حین سفر بقدر کافی با طوطی خود صحبت نمایید و از کسانی که رانندگی نمیکنند بخواهید با طوطی بازی کند و با دست بهش غذا بدهند.


موزیک بگذارید و ترغیبش کنید برقصه ، هرچقدر بیشتر برقصه بیشتر خسته شده و بعد از اون استراحتی خواهد داشت که باعث میشه زیاد در طول مسیر بی تابی نکند.


در حین سفر از سرما خوردن طوطی خود جلوگیری کنید ، اگر از کولر استفاده کنید یا پنجره ها را باز میکنید حتما از کاور استفاده نمایید .


 


 


از استادم آقای ایلخانی تشکر ویژه دارم که ایرادات مقاله ها و آموزش های ارائه شده اینجانب را پس از بررسی به بنده ابلاغ میکنند تا اطلاعات غلط را برای دوستان عزیز ارائه ندهیمبالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
aziz, parsa zsf, bill_goldberg, RABI, mahd ashrafi, محمد هفت برادران, Amir ali, ehsan78, amirkaffash, one.5678, شاهرخ ايلخاني, yasy, Dead_keeper, A.Ali, mehdi.d, rezam, آرش, Arman taiebi
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 2 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. دادن شانسی دوباره به طوطی ها

afshin

0

1018

فروردین 7 ام, 90, 1:07 pm

afshin نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. اموزش غذا دادن به جوجه انواع طوطی

sarina

1

5639

شهریور 9 ام, 90, 2:21 pm

archer نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. انتخاب قفس و مکان زندگی برای باجریگار (مرغ عشق)

پارسا حیدری

0

1250

دی 13 ام, 92, 1:04 am

پارسا حیدری نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد


انتقال به:  
cron
   

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد