به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 2  [ 9 پست ]  »

مرداد 2 ام, 93, 12:11 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 2 ام, 93, 10:30 am
تشکر کرده اید: 42 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: کرمان

سلام میکنم به همه دوستان و تشکر میکنم از اینکه انقد اهمیت میدن به پرنده هایی که نگهداری میکنن راستش اتفاقی با این سایت آشنا شدم داستان طوطی ملنگویی که الان نگه داری میکنم جالبه و باعث شد که من به طوطی ها علاقه مند بشم این طوطی رو من حدود دو هفته پیش پیدا کردم ختما میپرسید کجا تو حیاط خونه! یک شب ک داشتیم به اتفاق خونواده افطاری میخوردیم صدای جیغ شنیدیم رفتم تو حیاط چیزی ندیدم داشتم برمیگشتم ک دیدم یه طوطی سبز خوشگل نشسته پشت پنجره خیلی راحت آوردمش تو خونه خیلی بی حال و خسته و گرسنه بود بهرحال هرطوری بود بهش آب و غذا دادم خیلی زود دوست شده باهام ی ملنگوی نر حدود 2 ساله نزاد هندی باید باشه(اینو از روی مطالبی ک تو سایت خوندم حدس میزنم) ظاهرا دستی بوده و از جایی فرار کردهچون وقتی گذاشتمش تو قفس دیدم رفت اون یکی در قفس رو با نوکش باز کرد و اومد بیرون! ی پاشم معیوبه طفلک دو تا از ناخوناش دو بندس چیده شده ولی سرحال و قبراقه. دارم سعی میکنم ازش عکس بگیرم چون نمیذاره ظاهرا با دوربین مشکل داره . چند روز پیش که داشتم باهاش کار میکردم متوجه سدم صدای گربه بلده و سوت با کلی تلاش موفق شدم صدای خنده و صدای بوس یادش بدم ((سلام خوبی)) رو دارم باهاش کار میکنم جواب میده ولی یکم ناواضح .اسمشو گذاشتم تیمور (ی پاش یکم لنگه) و خیلی خودخواه و مغرور از اونجایی ک پناه آورده بود اینجا تصمیم دارم نگهش دارم خودشم دلش میخواد بمونه چون تو خونه آزاده اکثر مواقع بیرون هم بردمش فرار نکرد 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم Bares به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, behnam_enter, kaka73, mahd ashrafi, amirkaffash, lady.maloosak, El`Nino, arash_123, محمد هفت برادران

#

مرداد 2 ام, 93, 1:14 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11425 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

Bares نوشته است:

سلام میکنم به همه دوستان و تشکر میکنم از اینکه انقد اهمیت میدن به پرنده هایی که نگهداری میکنن راستش اتفاقی با این سایت آشنا شدم داستان طوطی ملنگویی که الان نگه داری میکنم جالبه و باعث شد که من به طوطی ها علاقه مند بشم این طوطی رو من حدود دو هفته پیش پیدا کردم ختما میپرسید کجا تو حیاط خونه! یک شب ک داشتیم به اتفاق خونواده افطاری میخوردیم صدای جیغ شنیدیم رفتم تو حیاط چیزی ندیدم داشتم برمیگشتم ک دیدم یه طوطی سبز خوشگل نشسته پشت پنجره خیلی راحت آوردمش تو خونه خیلی بی حال و خسته و گرسنه بود بهرحال هرطوری بود بهش آب و غذا دادم خیلی زود دوست شده باهام ی ملنگوی نر حدود 2 ساله نزاد هندی باید باشه(اینو از روی مطالبی ک تو سایت خوندم حدس میزنم) ظاهرا دستی بوده و از جایی فرار کردهچون وقتی گذاشتمش تو قفس دیدم رفت اون یکی در قفس رو با نوکش باز کرد و اومد بیرون! ی پاشم معیوبه طفلک دو تا از ناخوناش دو بندس چیده شده ولی سرحال و قبراقه. دارم سعی میکنم ازش عکس بگیرم چون نمیذاره ظاهرا با دوربین مشکل داره . چند روز پیش که داشتم باهاش کار میکردم متوجه سدم صدای گربه بلده و سوت با کلی تلاش موفق شدم صدای خنده و صدای بوس یادش بدم ((سلام خوبی)) رو دارم باهاش کار میکنم جواب میده ولی یکم ناواضح .اسمشو گذاشتم تیمور (ی پاش یکم لنگه) و خیلی خودخواه و مغرور از اونجایی ک پناه آورده بود اینجا تصمیم دارم نگهش دارم خودشم دلش میخواد بمونه چون تو خونه آزاده اکثر مواقع بیرون هم بردمش فرار نکرد 

سلام ، این از شانس شما بوده و شاید حکمتی داشته ، مواظبش باشید

روزی4 ساعت بیشتر بیرون از قفس نگذارید و بیرون هم میبرید مطمئن باشید روزی میره و نارحتیش برای شما میمونه

تغذیه مناسب را از قسمت تغذیه بخونید و مناسب تغذیش کنید و خوشحال میشیم عکساش رو هم ببینیم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
behnam_enter, kaka73, Bares, ehsan78, parsa zsf, mahd ashrafi, amirkaffash, arash_123, محمد هفت برادران

#

مرداد 2 ام, 93, 3:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

سلام جناب والا مهر ممنون از راهنماییتون فقط چیزی که هس خونواده اصرار داشتن که به زور بذارمش تو قفس ولی این چند روزه که باهاش کار کردم شبا خودش میره کناره قفس باید ناز نوازشش کنی تا رضایت بده خودش بره تو من در قفسشو باز گذاشته بودم خودش میرفت میومد که البته اکثر اوقات بیرون قفس بود حتی من در قفسشو چند بار با یه تیکه سیم بستم صبح پاشدم دیدم سیمو با نوکش باز کرده و در قفس بازه اینم جای همیشگیش نشسته عادت کرده بالای در حیاط بشینه. ولی الان که شما گفتید تو سایت هم خوندم دیدم اگه زیاد بیرون باشه لوس میشه و بعدا دردسر ساز به خاطر همین سعی میکنم تایم بیرون بودنشو کم کنم چون تقریبا کل روز آزاد بود.

عکس هم بالاخره موفق شدم چندتایی با وبکم لپتاپ بگیرم با موبایل و دوربین که اصلا نشد تا میبردم نزدیکش یا حالت هجومی میگرفت یا شروع میکرد به خود زنی یعنی سرشو میاورد بالا نوکشو میکوبید پایین کلا ناراحت باشه اینجوری خود زنی میکنه الانم که گداشتمش تو قفس چند باری اینجوری کرد. از دست راحت غذا میگیره ارتباطش هم با اعضای خونواده خوبه برا تغذیه هم مطالعه کردم فروم رو فقط دو سوال داشتم اگه دوستان ج بدن ممنون میشم یکی اینکه یکجا خوندم برنج برا طوطی زیاد خوب نیس یکجا دیدم نوشتن موردی نداره چون این تیمور ما برنج و ماکارونی پخته خیلی دوس داره. سوال دومم اینکه چرت زدن تا چه حد طبیعیه در روز براش؟ چون حس میکنم یکم زیاد چرت میزنه ب نظر نمیاد افسرده یا مریض باشه مدفوعشو چک کردم تنفس و رفتارشم خوبه. اینم چند تا عکس برای خالی نبودن عریضه ببخشید بابت کیفیت عکسا اگه موفق سدم با یه دوربین خوب ازش بگیرم حتما میزارم.

بالا بالا
  مشخصات
behnam_enter, ehsan78, mahd ashrafi, amirkaffash, Mehdi_ir00, lady.maloosak, El`Nino, one.5678, arash_123, محمد هفت برادران

#

مرداد 14 ام, 93, 10:32 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

از دوستان کسی هس که نیاز به یک پوست کن حرفه ای داشته باشه؟ رفتم کلی بادوم زمینی گرفتم این تیمور ما ولی لب نمیزنه دونه دونه پوست میکنه مغزاشو میذاره یه گوشه! جدیدا هم جاشون رو یا گرفته میره خودش ورمیداره khandeheh

بالا بالا
  مشخصات
lady.maloosak, El`Nino, محمد هفت برادران, arash_123, amirkaffash

#

مرداد 14 ام, 93, 11:25 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 24 ام, 93, 2:41 am
تشکر کرده اید: 532 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو - باجریگار
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

Bares نوشته است:

سلام جناب والا مهر ممنون از راهنماییتون فقط چیزی که هس خونواده اصرار داشتن که به زور بذارمش تو قفس ولی این چند روزه که باهاش کار کردم شبا خودش میره کناره قفس باید ناز نوازشش کنی تا رضایت بده خودش بره تو من در قفسشو باز گذاشته بودم خودش میرفت میومد که البته اکثر اوقات بیرون قفس بود حتی من در قفسشو چند بار با یه تیکه سیم بستم صبح پاشدم دیدم سیمو با نوکش باز کرده و در قفس بازه اینم جای همیشگیش نشسته عادت کرده بالای در حیاط بشینه. ولی الان که شما گفتید تو سایت هم خوندم دیدم اگه زیاد بیرون باشه لوس میشه و بعدا دردسر ساز به خاطر همین سعی میکنم تایم بیرون بودنشو کم کنم چون تقریبا کل روز آزاد بود.

عکس هم بالاخره موفق شدم چندتایی با وبکم لپتاپ بگیرم با موبایل و دوربین که اصلا نشد تا میبردم نزدیکش یا حالت هجومی میگرفت یا شروع میکرد به خود زنی یعنی سرشو میاورد بالا نوکشو میکوبید پایین کلا ناراحت باشه اینجوری خود زنی میکنه الانم که گداشتمش تو قفس چند باری اینجوری کرد. از دست راحت غذا میگیره ارتباطش هم با اعضای خونواده خوبه برا تغذیه هم مطالعه کردم فروم رو فقط دو سوال داشتم اگه دوستان ج بدن ممنون میشم یکی اینکه یکجا خوندم برنج برا طوطی زیاد خوب نیس یکجا دیدم نوشتن موردی نداره چون این تیمور ما برنج و ماکارونی پخته خیلی دوس داره. سوال دومم اینکه چرت زدن تا چه حد طبیعیه در روز براش؟ چون حس میکنم یکم زیاد چرت میزنه ب نظر نمیاد افسرده یا مریض باشه مدفوعشو چک کردم تنفس و رفتارشم خوبه. اینم چند تا عکس برای خالی نبودن عریضه ببخشید بابت کیفیت عکسا اگه موفق سدم با یه دوربین خوب ازش بگیرم حتما میزارم.

Bares نوشته است:

از دوستان کسی هس که نیاز به یک پوست کن حرفه ای داشته باشه؟ رفتم کلی بادوم زمینی گرفتم این تیمور ما ولی لب نمیزنه دونه دونه پوست میکنه مغزاشو میذاره یه گوشه! جدیدا هم جاشون رو یا گرفته میره خودش ورمیداره khandeheh

چقد شبیه ملنگوی نر خودمه، البته ملنگوی من هنوز دم ندارهwink

اتفاقاً ملنگوی نر خودم هم شدیداً بد غذاست... مراقب باشین بادم زمینی شور نباشه یه وخت... کم کم هم عادت میکنه به خوردنش اگه با مغز تخمه آفتابگردون واسش قاطی کنین

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم lady.maloosak به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, El`Nino, محمد هفت برادران, Bares, Mehdi_ir00, arash_123, behnam_enter

#

مرداد 19 ام, 93, 11:59 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 8 ام, 93, 7:31 pm
تشکر کرده اید: 339 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
شهر محل سکونت: تنکابن

سلام

خوب شما جفت شیش اوردی مواظب طوطی باش چشم نخوره

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم one.5678 به خاطر این پست تشکر کرده اند
arash_123, amirkaffash, Bares, محمد هفت برادران, behnam_enter

#

مرداد 22 ام, 93, 1:19 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

تیمور من فرار کرد! یه هفته ای مسافرت بودم این زبون بسته هم تو خونه داشته خیلی جیغ میزده(آخه اصلا جیغ جیغو نبود) بابام برده بودتش تو حیاط که ساکت بشه اینم در رفته بود. هروقت بامن بیرون از خونه بود از کنار من جم نمیخورد ولی ای دل غاقل که خونه نبودم یه مدت! خیلی براش نگرانم امیدوارم یه آدم طوطی دوست پیداش کنه و ازش مراقبت کنه. ایشالا چند روز دیگه میخوام یه جوجه طوطی بخرم بلکه جای خالیشو پر کنه برام

بالا بالا
  مشخصات
محمد هفت برادران, amirkaffash, one.5678, behnam_enter
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 2  [ 9 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی milo

Eliaz

2

640

دی 19 ام, 94, 11:20 am

Eliaz نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطیهای alireza4030

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

alireza4030

12

1002

فروردین 10 ام, 92, 10:14 am

arman atai نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطی های a.a

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

a.a

34

4545

مهر 27 ام, 93, 3:45 pm

armin.s نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطي ali2fast

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

ali2fast

13

841

شهریور 8 ام, 92, 12:32 pm

amir1372 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی طوطی های OM!D

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 22, 23, 24 ]

OM!D

161

11812

شهریور 11 ام, 92, 11:58 am

arash_123 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد