به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 2 پست ] 

اردیبهشت 25 ام, 95, 2:30 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
پست ها : 2442
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
تشکر شده:
13216 مرتبه در 2382 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

رژیم غذایی یکی از مهم ترین جنبه های پرورش در حفظ سلامت طوطی است. وقتی طوطی در قفس با یک رژیم غذایی ناقص تغذیه شود به زودی این سوء تغذیه در وضعیت سلامت طوطی منعکس خواهد شد. چاقی، دانه های سفید در دهان ناشی از کمبود ویتامین، عفونت دستگاه تنفسی، خطوط استرس روی بال و پر و یا تغییر رنگ آنها و موارد دیگر، به زودی آشکار می شوند. رژیم غذایی باید متنوع، مغذی و جذاب باشد. همچنین شیوه ای ارائه خوراک مهم است به طوری که آن را برای پرنده جذاب کند.


پرندگان ما همانند خود ما اگر به آنها فرصت انتخاب داده شود آنچه را که بیشتر دوست دارند می خورند. هر کس کیک، شیرینی و دسر را دوست دارد. اما این غذاها چرب، مملو از شکر و ناسالم هستند. برای طوطی هم همین اتفاق می افتد. اگر خوراک آنها یک کاسه مخلوط میوه ها، سبزیجات، آجیل و دانه باشد، آنها ابتدا از تخمه آفتابگردان و بادام زمینی می خورند، سپس از مابقی آجیل ها و در نهایت، کافیشه و شاهدانه را میخورند. آنها ارزن، کتان، گندم، جو، میوه ها، سبزیجات و غیره را نادیده می گیرند.


این به این معنی است که مخلوط غذایی ارائه شده به پرندگان باید برای هر گونه از طوطی ها اختصاصی انتخاب شود. آمازون ها، گالا و برخی از طوطی های استرالیایی به راحتی با دانه های چرب چاق می شوند. رژیم غذایی آنها باید طوری انتخاب شود که متنوع و با حداقل چربی باشد. ماکائوها، از سوی دیگر، نیاز به چربی بیشتر در رژیم غذایی خود دارند. همین امر در مورد طوطی خاکستری آفریقایی (کاسکو) صادق است، چونکه مانند ماکائوهای بزرگ برای هضم صحیح دانه های چرب پالم تکامل یافته است. برای اینکه مطمئن شوم که پرندگان من تغذیه سالم و کامل را دریافت می کنند، من مخلوطی از خورکهای مختلف را در دسترسشان قرار می دهم، بطوریکه مخلوط های مختلف را برای گونه های مختلف طوطی ها طراحی می کنم. دانه ها که تکمیل کننده رژیم غذایی بر پایه پلت هستند همراه با سبزیجات، میوه ها، مخلوط پخته شده خوراکیها، جوانه ها و اقسام دیگر خوراکیها در این رژیم غذایی هستند.


پلت ها، مواد غذایی فرآوری شده هستند که به صورت وسیع در ایالات متحده آمریکا مورد پذیرش می باشند. کشورهایی مانند استرالیا، برزیل و اتحادیه اروپا در حال حاضر توجه بیشتری به این رژیم غذایی تولید شده دارند. پلتها از کمبود تغذیه ای می توانند جلوگیری کنند. آنها بهتر از یک رژیم غذایی که برپایه دانه آفتابگردان و بادام زمینی استوار باشد، هستند.

ادامه دارد...


_________________
امضا فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
    فروشگاه پت شاپ - عرضه کننده مستقیم محصولات رودیبوش


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, RABI, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, kaka11111, A.Ali

#

اردیبهشت 26 ام, 95, 12:55 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
پست ها : 2442
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
تشکر شده:
13216 مرتبه در 2382 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

فارغ از این که شما دانه و یا پلت را به عنوان غذای اصلی بدهید، حدود 40 درصد از مواد غذایی پرندگان شما باید شامل سبزیجات، میوه ها و مواد غذایی دیگر، از جمله جوانه دانه ها و غلات، ماکارونی گندم کامل و برنج قهوه ای پخته شده باشد.  من بیشتر سبزیجات را به میوه ها ترجیح می دهم. دلیل آن این است که طوطی های وحشی عمدتا از میوه های نارس تغذیه می کنند. آنها این کار را برای جلوگیری از رقابت تغذیه ای با پستانداران و پرندگان دیگر انجام می دهند. میوه کال کم قند و اغلب تلخ و گس است.  میوه های تجاری اغلب فوق العاده شیرین تولید می شوند. اثبات این راحت است: یک گاز به سیب جنگلی و سپس یک سیب در میوه فروشی بزنید. من مطمئن هستم که طعم نامطبوع سیب اول را همه حس خواهد کرد. از خوراندن میوه های بسیار شیرین به طوطی باید اجتناب شود. اگر شما تغذیه میوه ها، را انتخاب می کنید انواع گرمسیری را که نسبت به سایر میوه های معتدل ارزش غذایی بهتری دارند انتخاب کنید مانند سیب، گلابی، انگور و گیلاس، و یا انواعی که کمتر شیرین هستند را انتخاب کنید، یا میوه های که هنوز رسیده نیستند را انتخاب کنید، روند رسیدن میوه ها با افزایش قند همراه است. من تغذیه طوطی ها با سبزیجات را ترجیح می دهم و استفاده از میوه را صرفا به عنوان یک تشویقی توصیه می کنم.


عنصر غذایی دیگر که می تواند مورد استفاده قرار گیرد حبوبات است. عدس، نخود، لوبیا چیتی، ماش و دیگر حبوبات می تواند تا حدی پخته شده و یا جوانه زده مصرف شوند. در هر دو صورت این فرآیندها به منظور کاهش لکتین، که مضر است، مورد نیاز است. جوانه  ماش، عدس، نخود و دیگر حبوبات ارزش غذایی بالاتری نسبت به صورت خشک آنها دارد؛ در جوانه، فیبر، پروتئین ها، اسیدهای چرب ضروری و آنزیم ها راحت تر هضم می شوند. به عنوان مثال، میزان ویتامین در جوانه ماش می تواند تا 200٪ افزایش یابد.  همین موضوع در مورد جوانه دانه ها هم صادق است.  مخلوطی از جوانه دانه و حبوبات مواد غذایی سالم است، که طوطی به آسانی می تواند بخورد و مابقی خوراکی ها را تکمیل می کند.


هنگامی که جوانه درست می کنید، شستن کامل و خوب جوانه ها ضروری است، همچنین استفاده از یک ماده آنتی باکتری در طول فرآیند خیساندن مورد نیاز است. ما محلول آنتی باکتری مخصوص آب پرندگان، سرکه سیب و عصاره دانه گریپ فروت را در طول 6 تا 8 ساعت پس از خیساندن اولیه استفاده می کنیم. سپس  دانه ها و حبوبات چند بار در روز در مقدار فراوان آب شسته می شوند. هنگامی که حبوبات و دانه شروع به سر زدن جوانه کوچک می کنند، آنها را به مدت دو ساعت در یک آنتی باکتری (معمولا عصاره دانه گریپ فروت) خیسانده و سپس دوباره شسته می شوند. جوانه ها سپس بررسی و بوئیده می شوند.  آنها هرگز نباید بوی تند و یا اسیدی بدهند. اگر این طور هستند، آنها را دور بیندازید و دوباره از ابتدا شروع کنید. جوانه پاک باید بوی شیرین و مطبوعی بدهد. سپس با این جوانه می توانید طوطی را تغذیه کنید.  من همیشه آنها را در یک صافی برای 20 تا 30 دقیقه برای خارج شدن آب اضافی قرار می دهم و آنها را صبح خیلی زود به طوطی ها می دهم.  ظرف جوانه ها پس از یک یا دو ساعت از قفس خارج می شوند. این کار برای جلوگیری از خوردن پوسته ها و تخمیر شدن دانه های باقی مانده در آب و هوای گرم است.


یکی دیگر از راههای حذف باکتری های موجود در جوانه فرو بردن آنها را در آب جوش تا زمان رنگ پریدن آنهاست. این روند برخی از عناصر مغذی را از بین می برد اما نتیجه نهایی سالم بودن جوانه است.


یک جایگزین برای جوانه، خیساندن و سپس طبخ حبوبات و دانه ها است.  ذرت، نخود، ماش و لوبیا چیتی، گندم سیاه، آفتابگردان، کافیشه و بسیاری دیگر را می توان برای یک ساعت خیسانده و سپس پخت تا زمانی که آنها نرم شوند. به طور کلی پختن نخود بیشتر از عدس طول می کشد، بنابراین بهتر است دانه های مختلف در مراحل مختلف پخت و پز اضافه شوند. این مخلوط نباید زیاد پخته شود، چون بسیاری طوطی ها آنرا دوست ندارند. شما می توانید سبزیها  و ماکارونی را به این مخلوط اضافه کنید. مجددا، در آب و هوای گرم آن را تنها صبح ها به طوطی بدهید و مابقی خورده نشده را پس از یک یا دو ساعت، برای جلوگیری از ترش شدن مواد غذایی، از قفس خارج کنید.


روش ارائه مواد غذایی کلیدی است. طوطی ها غذاهای رنگارنگ را دوست دارند. به همین دلیل است که بسیاری از گونه ها پلتهایی که حاوی رنگ باشند را بیش از گونه های بی رنگ انتخاب می کنند. هنگام پختن مواد حبوبات و دانه ها، اضافه کردن سبزیجات رنگارنگ مثل چغندر، هویج، کدوحلوایی، ذرت، نخود فرنگی و غیره مفید است. همچنین، ارائه این غذا صبحهای زود، زمانی که آنها گرسنه هستند. اگر پرندگان این غذاها را نخوردند، ظرف دانه ها و یا پلت را از شب قبل بردارید به طوری که آنها صبح گرسنه تر باشند.


نویسنده: تونی سیلوا


_________________
امضا فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
    فروشگاه پت شاپ - عرضه کننده مستقیم محصولات رودیبوش


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
RABI, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, kaka11111, حسین مسجدی, A.Ali
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 2 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. تغییر رژیم غذایی یک طوطی از دانه ها به پلت

مهدشتی

0

695

اردیبهشت 6 ام, 95, 3:02 am

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. روشی برای تهیه جوانه حبوبات

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

navidtutu

19

7046

تیر 19 ام, 92, 11:53 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. [تغذیه]ارزش غذایی جوانه ها

DR_MOOSAVI

2

2448

اردیبهشت 6 ام, 91, 11:27 am

DR_MOOSAVI نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. تغییر رژیم غذایی طوطی سانان

احمد گلچین

4

3319

اسفند 7 ام, 92, 2:18 pm

soli نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. مواد مورد نیاز در رژیم غذایی طوطی

محمد مددی

4

1058

آذر 6 ام, 95, 9:08 pm

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد


جستجو براي:
انتقال به:  
cron
   

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد